پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نگهداری از پیتون چیلدرن استرالیایی

نگهداری از پیتون چیلدرن استرالیایی (Children’s Python) (Antarasia childreni)

 

 پیتون های «چیلدرن» (Children’s Python) متعلق به شمال استرالیا و برخی از جزایر «آف شور» (Offshore) هستند. «جان گری» (John Grey) کاشف این مار، نام آن را از روی سرپرست و ناظر تیم تحقیقاتی شان، «جان چیلدرن» (John Children) انتخاب کرد. این مار را به نام «پیتون کم رنگ» (faded python) نیز میشناسند که دلیل این نام، طرح بدن این مارها در زمان بلوغ جنسی است. پیتون های چیلدرن به تدریج با رسیدن به سن بلوغ از طرح های واضح و روشن خارج میشوند. پیتون های چیلدرن در مناطق مختلفی ساکن هستند و همین توانایی سازش آنها با محط های مختلف باعث میشود که در اسارت به راحتی زندگی کنند. پیتون های چیلدرن در طبیعت از قورباغه ها و سوسمارها و گاهی پستانداران تغذیه میکنند.

 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


نگهداری

نگهداری از این پیتون های کوچک با توجه به نیازهایی که دارند نسبتا راحت است. این پیتون ها هم همانند تمام گونه های دیگر پیتون ها نیاز به یک طیف گرمایی دارند تا بتوانند هر زمان به منطقه ی دمایی موردنیاز بروند و دمای بدن خود را تعدیل کنند. این طیف گرمایی همچنین به مواردی نظیر هضم غذا، چرخه تولید مثل، ذخیره انرژی و ... کمک زیادی خواهد کرد. هیچ دمای ثابتی وجود ندارد که بتوانید آن را ثابت نگاه داشته و از شرایط مناسب مار مطمئن باشید، بنابراین باید یک طیف دمایی ایجاد کنید. من پیتون های چیلدرن خود را در یک محفظه نگهداری میکنم که در زیر قسمت آفتاب گرفتن (Basking Spot) توده ای برای پنهان شدن مار قرار گرفته است. در واقع باید در هر دو سمت دمایی (قسمت سرد و قسمت گرم) محل هایی برای پنهان شدن مار فراهم کنید. میتوانید از یک دماسنج یا یک تفنگ گرماسنج مادون قرمز (Infrared Temperature Gun) برای نظارت دقیق بر دمای داخل محفظه استفاده کنید. تفنگ های گرمایی وسایل بسیار سودمند و پر استفاده ای هستند و توصیه میشود که هر صاحب خزنده یک عدد از این تفنگ ها تهیه کند. دمای محفظه یکی از اصلی ترین مواردی است که حتما باید خزندگان خانگی فراهم شود بنابراین اطمینان حاصل کنید که دمای مناسبی را برای خزنده خانگی خود ایجاد کرده اید.

بخش دوم
من برای نگهداری از 2 یا 3 عدد پیتون چیلدرن از یک تانک بزرگ و استفاده از ماسه به عنوان بستر استفاده میکنم. ماسه را میتوان هر زمان که نیاز باشد تمیز یا تعویض کرده و باید حداقل هفته ای یک بار به طور کامل بستر را تعویض کنید. اگر از چند مار در کنار یکدیگر نگهداری میکنید باید در هنگام غذا دادن به آنها دقت دو چندانی داشته باشید. یک ظرف آب باید به شکلی در محفظه قرار بگیرد که مار امکان خم شدن روی آن را داشته باشد. علاوه بر یک مخفیگاه خشک، باید یک مخفیگاه مرطوب که با خزه مرطوب شده (اندکی مرطوب) پر شده باشد نیز برای مار فراهم کنید. این کار به پیتون شما اجازه خواهد داد که در مواقع لزوم به قسمت های مرطوب تر برود. اگر تمام نیازهای اساسی پیتون برطرف شده باشد به ندرت ممکن است مشکلی برای این حیوان پیش بیاید.


مهم ترین منظر و جنبه در نگهداری از خزندگان این است که نظارت دقیقی داشته باشید. هرگز نمیتوان گفت برای نگهداری از یک خزنده فقط یک روش وجود دارد بلکه روش ها و لوازم مختلف و متنوعی میتوانند موثر واقع شوند. مارها همیشه به خوبی از نیازهای خود مطلع هستند و مواردی را که طلب میکنند باید در اولویت بالاتری نسبت گفته هایی که از دیگران میشنوید (و حتی مقالاتی که میخوانید) قرار گیرد. به عنوان مثال اگر در مقاله ای عنوان شده بود که دمای مورد نیاز برای مار شما 25 درجه سانتیگراد است و در این شرایط مار شما تمام مدت را در زیر لامپ گرماده میگذارند این امر، نشان دهنده این است که این مار نیازمند دمای بالاتری در محفظه محل زندگی اش است. این یکی از مواردی است که شما باید متوجه شوید که مارتان از شما چه میخواهد. برخی از مردم به اشتباه گمان میکنند که روشی که یک شخص با استفاده از آن به نتیجه مطلوبی رسیده است درصورت اجرای دقیق، حتما در خصوص آنها هم پاسخ کامل و بی نقصی خواهد داد که این یک تصور اشتباه است. البته ممکن است این کار برای حیوان خانگی شما، مضر هم نباشد اما بهتر است که شما به تدریج با خصوصیات رفتاری حیوان خود آشنا شوید و شخصیت او را بشناسید. برای یک تجربه موفق با مار خود، باید به او نگاه کنید و به گفته های او گوش فرا دهید تا خواسته های او را به درستی درک کنید.
غذادهی

بچه پیتون هایی که تازه به دنیا آمده اند معمولا در اولین وعده غذایی خود، علاقه زیادی به خوردن بچه موش های صورتی نشان نمیدهند. اگر نیازهای اولیه و اساسی پیتون را فراهم کرده باشید ترغیب او به خوردن موش، کار بسیار ساده تری برای شما خواهد بود. من یک بچه پیتون چیلدرن داشتم که از خوردن غذا خودداری میکرد. یک روز که دمای محوطه به شکل مرگباری افزایش یافته بود و تمام پیتون های بالغی که نزدیک به دستگاه تولید حرارت بودند کشته شدند، این پیتون کوچک، پس از گرم شدن، شروع به غذا خوردن کرد! زمانی که ما گروهی از بچه پیتون های چیلدرن را در اختیار داشته باشیم ابتدا اطمینان حاصل میکنیم که دمای آنها در محدوده صحیح (21 الی 37 درجه سانتیگراد) قرار دارد و سپس بچه موش های صورتی را در خارج از مخفیگاه در اختیار آنها قرار میدهیم. برخی از مارها به سادگی از بچه موش های معمولی تغذیه میکنند اما برای برخی دیگر باید بچه موش را بشویید تا بوی خاص بدن موش را نداشته باشد. اگر بچه مار شما همچنان از خوردن غذا اجتناب میکرد میتوانید از تکه های پوست «گکوی دم گرد» (Knob Tailed Gecko) استفاده کنید تا بچه موش، بوی بدن گکو را به خود بگیرد. این روش تقریبا برای تمام پیتون های ما موثر واقع شده است.


پیتون های چیلدرن بالغ باید همواره از موش های بالغ بزرگ (Full-Grown Mice) تغذیه کنند. این پیتون ها در اندازه کوچکی هستند و موش بالغ میتواند به راحتی آنها را سیر کند. هیچ برنامه رژیم خاصی برای این پیتون ها وجود ندارد و ما به عنوان پرورش دهنده آنها، قبل و بعد از دوره تکثیر، آنها را با حجم زیادی از غذا سیر میکنیم. پیتون های چیلدرن اشتهای سیری ناپذیری دارند و ما در بین ماده های خود، مواردی داشتیم که یک ماده تنها پس از یک دور تخم گذاری، وعده های غذایی به بزرگی یک موش بالغ را خوردند و این در حالی بود که هنوز دور دوم تخمگذاری خود را به پایان نرسانده بودند. برای عمل تکثیر، لازم است که مارها را به خوبی سیر کرده و به آنها رسیدگی کرده باشید.
تکثیر

این پیتون ها به سادگی تکثیر میشوند و اساسا برای تکثیر آنها فقط نیاز به این است که مار نر و ماده در کنار یکدیگر قرار بگیرند. برای سهولت کارمیتوانید دما را در مدت فصل زمستان (همانند محیط طبیعی) پایین بیاورید، اما توصیه ما به شما این است که دما را تا حدی بالا نگاه دارید که پیتون ها به دمای لازم برای هضم غذای خود دسترسی داشته باشند. در این شرایط معمولا مارها دمای پایین تر را انتخاب میکنند تا بتوانند دمای بدن خود را به درستی تنظیم کنند. در طول ماه های سرد، پیتون های چیلدرن در تکثیر و جفتگیری بسیار فعال میشوند. در این فصل معمولا نرها از خوردن غذا اجتناب میکنند و این در حالی است که ماده ها همچنان به غذا خوردن ادامه میدهند. این میتواند کار شما را ساده تر کند زیرا در طول فصل جفتگیری، فقط به یک مار غذا میدهید. نکته مهم این است که به میزان کافی برای پیتون ماده غذا فراهم کنید تا انرژی لازم برای تولید تخم را به دست بیاورد. حدودا 90 روز پس از جفتگیری، پیتون ماده تخمگذاری کرده و به دور تخم هایش چنبره سختی میزند. تخم ها معمولا در مخفیگاه مرطوبی گذاشته میشوند و باید دقت زیادی داشته باشید که بستر زیر تخم ها همیشه تا حدی مرطوب باشد.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.
میتوان تخم ها را در اختیار مار ماده قرار داد تا با حس مادرانه خود به خوبی از آنها مراقبت کند و یا آنها را به یک دستگاه جوجه کشی مخصوص که از قبل آماده شده است منتقل کرد. ما محفظه جوجه کشی پیتون های خود را در دمای 31 درجه سانتیگراد یا کمی پایین تر نگاه میداریم. اندکی نوسان و تغییر در وضعیت دمایی معمولا تاثیری بر روی تخم ها نخواهد داشت. بهتر است که میزان رطوبت مورد نیاز در بستر تخم ها را از روی تجربه به دست آورید زیرا معمولا میزان رطوبتی که برای یک نفر تاثیر خوبی دارد برای فرد دیگر چندان مناسب نیست. توصیه ما به شما این است که سیستم داخلی دستگاه جوجه کشی را تا حدی خشک نگاه دارید. البته فراموش نکنید که همانطور که میزان بالای رطوبت میتواند به سادگی باعث کشته شدن بچه مارهای داخل تخم شود، مقدار کمی رطوبت نیز میتواند آنها را از کشته شدن (فاسد شدن) نجات دهد. هر هفته تخم ها را از نظر سلامتی بررسی کنید که در شرایط مناسبی باشند و تخم های فاسد را باید از تخم های سالم جدا کنید. (مگر اینکه به تخم های سالم چسبیده باشند، که در این صورت باید به همان شکل رهایشان کنید.)بچه پیتون ها بعد از حدود 2 ماه از تخم خارج میشوند که این زمان بستگی به شرایط جوجه کشی دارد. فاکتور صبر در طول دوره جوجه کشی بسیار مهم است و اگر شما صاحب بی صبری باشید ممکن است تخم ها به راحتی به هم ریخته و یا حتی فاسد شوند. اگر تمامی تخم ها در مدت مورد انتظار، ظرف مدت یک تا دو روز به بچه تبدیل شدند، میتوانید تخم های باقیمانده را خودتان به آرامی (به طوری که به بچه مار آسیبی وارد نشود) باز کنید. بچه مارها به همراه مقدار زیادی از زرده تخم به عنوان منبع انرژی، از تخم خارج میشوند. ما معمولا این بچه مارها را در شرایط مشابهی با انواع بالغ پیتون های چیلدرن (با استثنای اینکه آنها را به صورت انفرادی نگهداری میکنیم) قرار میدهیم. بچه پیتون ها باید احساس آرامش و امنیت داشته باشند بنابراین فراهم کردن یک مخفیگاه مناسب برای آنها الزامی است. ما معمولا تا یک هفته پس از تولد بچه ها صبر میکنیم و بعد از نخستین پوست اندازی، به آنها غذا میدهیم. بچه پیتون ها با توجه به غذای زیادی که میخورند به سرعت رشد میکنند.Resigzed Image Click this bar to view the full image.

خلاصه

مطالب عنوان شده بالا خلاصه ای از اصول نگهداری، تکثیر و پرورش پیتون چیلدرن استرالیایی است. این پیتون ها میتوانند گزینه ی بسیار خوبی برای پیوستن به جمع حیوانات خانگی شما باشند. اندازه کوچک و نیازهای ساده و مقدماتی این مارها، آنها را به یکی از بهترین انتخاب ها برای تازه کاران و حرفه ای ها تبدیل کرده است. یک بار دیگر نیز به این نکته اشاره میکنیم که اگر میخواهید تجربه موفقی را به پیتون خود (هر نوع پیتونی) داشته باشید باید به خواسته هایی که او با اعمالش از شما دارد گوش دهید.


«جاستین یولاندر» (Justin Julander) نویسنده این مقاله، علاقه زیادی به حیوانات دارد و تجربیات زیادی در برخورد و نگهداری از آنها به دست آورده است. او بالغ بر 20 سال است که از خزندگان نگهداری میکند و بیش از 6 سال است که خزندگان خود را تکثیر میکند. مجموعه ای که جاستین از آن نگهداری میکند شامل «پیتون چیلدرن» (Children’s Python)، ووما (Woma)، گکوی دم گرد (Knob Tailed Gecko)، گکوی مژه ای (Eyelash Gecko)، اژدهای یقه دار (Frilled Neck Dragon)، لاک پشت گردن ماری (Snake Necked Turtle)، پیتون سبز درختی (Green Tree Python) و پیتون خال دار (Spotted Python) است.
مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : reptile-cage-plans.com

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)