پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

چگونه یک مار را برداشته و در دستان خود نگه داریم؟مواقعی که زمان برداشتن مار از داخل ویوارویم فرا برسد، شما نیاز دارید که روش صحیح برداشتن مار را بدانید. مسلما شما هم میخواهید از تمام مواردی را که در این گونه مواقع نباید انجام دهید مطلع شوید.حرکات سریع در اطراف مار نداشته باشید.

شما مطمئنا خواهان درگیر شدن و جنگ با مارتان نیستید. اگر شما حرکت سریعی در اطراف مار انجام دهید ممکن است آن حیوان را به شدت مضطرب و وحشت زده کند.هرگز مار را از قسمت سر نگیرید.

بیشتر مارها بر روی سر خود بسیار حساس هستند. در صورتی که سر مار را در دست بگیرید، به سرعت سعی در عقب کشیدن سر خود خواهد کرد. اگر در این زمان مار موفق به عقب کشیدن و آزاد کردن سر خود نشود، احتمال زیادی دارد که تصمیم به گاز گرفتن بگیرد. حتی اگر به صورت غیرعمد، مار را از سر بگیرید، به شدت سعی در لولیدن و پیچیدن و فرار کردن از شما خواهد کرد و تقریبا برداشتن مجدد این حیوان، غیرممکن خواهد بود.

پیش از برداشتن، مار را از حضور خود مطلع کنید.

مارها به سادگی وحشت زده میشوند. همواره پیش از اینکه به مار دست بزنید، مطمئن شوید که از حضور شما مطلع شده است. بهترین راه برای این کار، این است که در همان زمان که به مار نزدیک میشوید، از خود صدایی تولید کنید. ابتدا با احترام و دقت، در مقابل تانک قرار بگیرید، سپس به آرامی به قسمت خروج زبان مار دست بزنید تا دقیقا حضور شما را احساس کند. در مرحله آخر، به آرامی دست خود را بر روی بدن مار قرار دهید و بسیار دقت کنید که اگر یکباره مار را بردارید احتمال زیادی دارد که با یک حمله تدافعی از جانب مار روبه رو شوید.


 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


هرگز یک مار تهاجمی را بدون وسایل لازم برندارید.

اگر تصمیم به برداشتن یک مار تهاجمی دارید حتما پیش از اقدام به این کار، تمامی وسایل و تجهیزات لازم را آماده کنید. قلاب (Hooks)، دستگیره (poles) و انبر (tongs) از وسایلی هستند که در اینگونه مواقع میتوانند به شما کمک زیادی کنند.
اگر یک مار سعی در گاز گرفتن شما داشت، سعی در نگه داشتن آن نکنید.

من نمیتوانم با قطعیت بگویم که اگر یک مار حالت تهاجمی داشت و تصمیم به گاز گرفتن شما داشت، بهترین راه برای دست آموز کردن او، اصرار بر نگه داشتن او در دست است. برای اینکه بدانید آیا میتوانید مار را همچنان در دست نگه دارید یا خیر، باید به حواس پنجگانه خود اتکا کنید. اگر این مار، یک مار 4 متری باشد که به تمام اشیا متحرک اطرافش حمله میکند توصیه ما این است که به کلی از برداشتن آن خودداری کنید یا حداقل بدون تجهیزات لازم آن مار را لمس نکنید. اما اگر ماری که در مقابل شما قرار دارد یک بچه مار است که فقط اندکی ترسیده یا خشمگین شده است میتوانید جلو رفته و با رعایت نکات ایمنی، آن را بردارید.

سعی نکنید به تنهایی ماری را که بیش از 2 متر طول دارد بردارید.

آمار نشان میدهد که بیشتر تعداد کشته شدگان و زخمی شدگان توسط مارهای خانگی، به وسیله مارهایی دچار سانحه شده اند که بیش از 180 سانتی متر طول داشته اند. این اتفاق به این صورت رخ میدهد که مار احساس ترس و خطر کرده و شروع به فشردن قربانی میکند. در این هنگام فرد قربانی به شدت وحشت زده میشود و مار هم به عمل فشردن خود ادامه میدهد. نتیجه چنین درگیری کاملا واضح است. در نظر داشته باشید که در صورتی که شما یک کودک 8 ساله باشید، یک مار با طول 1.2 متر میتواند به راحتی برای شما خطرآفرین شود.


در ادامه ما به نکات خاصی که باید در هنگام در دست گرفتن مارهای بزرگ به آنها توجه کنید اشاره میکنیم.
نزدیک شدن به مار

نخستین موردی که باید از آن مطلع باشید، نحوه نزدیک شدن به مار است. ایده خوبی نیست که بخواهید ناگهان به سمت مار رفته و او را از محفظه خارج کنید و باید حتما مار را از حضور خود مطلع کنید. زدن یک ضربه آرام به درپوش ویواریوم، مار را از نزدیک شدن شما آگاه میکند. در این لحظه باید مار، فعال شده، چشمانش حرکت کرده و زبانش را از دهان خارج کند. این حرکات نشان دهنده این است که مار در حال فکر کردن است و فقط واکنشی نشان نداده است. با توجه به اینکه بسیاری از مارها، شکارچیان کمین کننده ای هستند باید در این مواقع مراقب باشید که مار، در حال کمین کردن برای شما نباشد.

برداشتن و بلند کردن مار

دست خود را حدودا در فاصله 3/1 طول بدن از سر مار پایین آورده و از همان قسمت بدن مار را گرفته و به آرامی و با احترام بلند کنید. دست دیگر را در منطقه 4/1 پایینی بدن مار قرار داده و وزن بدن مار را بر روی دست خود بگیرید. بیشتر مارهای فشاردهنده (بوآها و پیتون ها) تمایل دارند که به دور کمر یا بازوی شما حلقه بزنند. سعی نکنید در مقابل این عمل مار، مقاومت کنید زیرا این کار باعث ایجاد اضطراب در مار میشود.


اگر تصمیم به برداشتن یک مار بزرگ و سنگین وزن دارید باید از کسی برای این کار کمک بخواهید. بسیاری از صاحبان مارها، هیچ کسی را برای کمک در اینگونه مواقع در منزل خود ندارند. اگر شما نیز در چنین شرایطی هستید باید بسیار مراقب باشید. یک مار بزرگ میتواند به سادگی بر یک فرد (حتی اگر یک مرد قوی و در شرایط جسمی مناسب باشد) چیره شود. در این خصوص، رعایت نکات زیر میتواند کمک زیادی برای شما باشد :


- به مار، اجازه حلقه زدن به دور خود، خصوصا به دور گردن تان را ندهید.

- دم، ضعیف ترین قسمت از چنبره مار است. بنابراین اگر مار به دور شما حلقه زد، باز کردن را از قسمت دم شروع کنید.

- اگر مار، توانایی ایجاد حلقه بزرگی را به دور شما دارد، اجازه چنبره زدن به دور سینه خود را نیز به او ندهید.

- همیشه یکی از دستان خود را در حالت آزاد نگاه دارید. به عبارت دیگر، مطمئن شوید که مار هرگز به دور هر دو دست یا بازوی شما حلقه نزده باشد.

ایده ای که در پشت تمام نکات عنوان شده فوق وجود دارد این است که شما باید همواره راه فراری برای خود حفظ کرده باشید. البته باز هم تاکید میکنیم که این موارد هرگز جایگزین استفاده از یک فرد برای کمک به شما نخواهد شد.

برخورد اول

نخستین تماس شما با مار، برخورد مهمی است که میتواند در ادامه کار شما با مار بسیار مهم باشد. البته مواردی که در این قسمت ذکر میشود را نه فقط نخستین برخورد خود با مار، بلکه برای تمام دفعات برداشتن مار حتما انجام دهید. در ابتدا به آرامی قسمت میانی بدن مار را لمس کنید. توجه کنید که هرگز برای این کار، سر مار را انتخاب نکنید و یا او را از قسمت دم بلند نکنید. این روشی است که مهاجمانی که تصمیم به شکار مار دارند آن را انجام میدهند و بنابراین انجام این کار باعث تحریک شدید مار و قرار گرفتن او در حالت تدافعی میشود. فراموش نکنید که مار باید بداند که قصد شما از برداشتن او به هیچ وجه آسیب رساندن به او نیست.جا به جا کردن مار

برای جا به جا کردن مار حتما دقت کنید که هرگز حرکات سریع نداشته باشید و حتما به آرامی و با احترام او را حرکت دهید. اگر لازم است که مار را در مسافت زیادی جا به جا کنید، حتما از کیف مخصوص حمل مار، ظروف پلاستیکی و یا محفظه مناسبی برای این کار استفاده کنید.

اگر شما تجربه کافی در مورد لمس کردن و برداشتن مارها داشته باشید به تدریج، هم شما و هم مار، در این رابطه میتوانید راحت تر باشید. بسیار مهم است که از سنین کودکی مار با او تمرین کنید تا در سنین بزرگسالی در مقابل در دست بودن واکنش بدی بروز ندهند. البته ماری را که به تازگی خریده اید به مدت حداقل 48 ساعت به حال خود رها کنید و بهتر است تا قبل از اولین وعده غذایی و اولین پوست اندازی، تصمیم به دست زدن به او نگیرید. برای دست آموز کردن مار نیز مدت 5 الی 10 دقیقه در روز کفایت میکند.


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : pet-snakes.com

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)