پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نگهداری از مار پیتون بارمس

 
نام علمی : Python molurus bivittatus

طول عمر : 25 سال یا بیشتر
پیش از خرید به اندازه ی این مار در هنگام بلوغ خوب فکر کنید :

این مار میتواند در هنگام بلوغ 15 الی 20 فوت (4.5 الی 6.5 متر) طول و بین 50 الی 100 کیلوگرم وزن داشته باشند. وزن و اندازه ی بزرگ این حیوان باعث میشود که نگهداری از آن کمی پرهزینه و همینطور خطرناک باشد، بنابراین پیش از اینکه این حیوان ار خریداری کنید خوب فکر کنید زیرا خرید این حیوان تعهدی طولانی مدت است. حتی زمانی که شما به مسافرت میروید کار آسانی نخواهد بود که کسی را برای مراقبت از پیتون خود پیدا کنید. هرگز و در هیچ شرایطی یک پیتون را در طبیعت رها نکنید زیرا میتواند هم برای دیگران، و هم برای خود مار ایجاد مشکلات جدی نماید. در مورد دست زدن به این حیوان نیز به مبتدیان توصیه نمیشود زیرا اگر مرتکب اشتباهی شوید میتواند عواقب دردناکی برایتان داشته باشد.خلق و خو :

پیتون های بارمس نسبت به سایر مارهای بزرگ، نسبتا آرام و سر به راه به شمار میروند و به خصوص آن دسته از آنها که در اسارت متولد میشوند میتوانند حیوانات دست آموز خوبی باشند. اما در بعضی موارد به خصوص در مواقع شکار میتوانند بسیار تهاجمی باشند و در این حالت حمله ی آنها حتی ممکن است به مرگ منجر شود. بنابراین اطلاعات دقیقی از نحوه برخورد صحیح با آنها به دست آورید. در هنگام غذا دادن به مارهایی که بیش از 8 فوت (2.5 متر) طول دارند همیشه از شخص دیگری برای کمک گرفتن استفاده کنید.
محل زندگی :

یک تانک با حجم 55 گالن برای مارهای جوان کافی خواهد بود، اما با رشد مار شما نیاز به اندازه ی بزرگتری فضا برای مارتان خواهید داشت. پس از دو سال از نگهداری این حیوان شما نیاز دارید که وسایل داخل محل زندگی حیوان از جمله شاخه های چوبی را عوض کنید و محل زندگی بزرگتری برای مارتان مهیا کنید. این مارهای بزرگ در فرار کردن بسیار هنرمند هستند و در اینگونه موارد قدرت زیادی از خود نشان میدهند. بنابراین فضایی که برای مار در نظر میگیرید باید به اندازه ی کافی بزرگ باشد (به عنوان مثال فضای کف برای یک مار 8 فوتی باید 1.2متر عمق و 1.2 متر ارتفاع داشته باشد) و به اندازه کافی محکم و ایمن باشد.مواد تشکیل دهنده ی کف :

برای چمباتمه زدن مار، حوله های نازک یا کاغذهایی که روی آنها چاپ نشده باشد میتوانند مورد استفاده قرار بگیرند، چون میتوانید راحت آنها را تمیز کرده یا تعویض کنید و به طور مداوم از سلامت خزنده تان اطمینان حاصل کنید. برای مارهای بزرگ بهتر است که زمانی که داخل یا خارج از ویواریوم هستن بر روی چنین فرش هایی قرار بگیرند و در زمانی که میخواهید داخل خانه ی آنها را تمیز کنید مسیری را برای خروج آنها آماده کنید. مشمع فرشی (Linoleum) میتواند گزینه ی خوبی باشد برای قرار دادن در زیر مار، زیرا به راحتی تمیز و ضدعفونی میشود.مخفیگاه :
برای مارهای کوچک یه تکه ی کوچک یا هر جسم جامد، که قابل خریداری از مراکز فروش حیوانات خانگی است میتواند پناهگاه و مخفیگاه خوبی باشد. (حتی یک جعبه کوچک کفایت میکند) اما به تدریج و با رشد مار، شما نیاز به مخفیگاه بزرگتری برای او خواهید داشت. یک صندوق پلاستیکی میتواند مخفیگاه خوبی برای یک مار بزرگ باشد که باید برش داده و سوراخی در آن برای عبور مار ایجاد کنید و آن را در گوشه ای از ویواریوم در اختیار مار بگذارید. (البته مطمئن شوید که دهنه ی ورودی دارای لبه ی تیز نباشد) همچنین رطوبت مورد نیاز حیوان نیز باید برای او فراهم شود، خصوصا در هنگام پوست اندازی وجود مخفیگاه باعث میشود که این عمل در آرامش برای حیوان صورت بگیرد. مخفیگاه باید در هر دو سمت گرادیان دمایی قرار داده شود تا مار بتواند دمای بدنش را تنظیم کند.دمای موردنیاز :

پیتون های بارمس در طول روز به دمایی بین 85 الی 88 درجه فارنهایت (29 الی 31 درجه سانتیگراد) و در هنگام آفتاب گرفتن به دمایی بین 90 الی 93 درجه فارنهایت (32 الی 34 درجه سانتیگراد) نیاز دارند. آب موجود در ویواریوم هم باید به طور منظم تعویض شود. به تدریج و با افزایش طول مار، حیوان قادر نخواهد بود که در یک ظرف خود را خیس کرده و شنا کند، بنابراین باید در زمانی که مار بزرگتر میشود به طور منظم اجازه ی شنا کردن و خیساندن را در یک تالاب یا حوضچه برایش فراهم کنیدغذا دادن :

پیتون های بارمس در مجموع مارهای خوش خوراکی به حساب میایند و استعداد زیادی برای چاق شدن دارند. میتوانید آنها را با موش (mice یا rat) و برای مارهای بزرگتر با خرگوش تغذیه کنید.(البته باید طعمه از قبل کشته شده باشد) اندازه ی طعمه نباید از بیشترین قطر مار بیشتر باشد. مارهای کوچک باید هفته ای دو بار و مارهای بزرگ هر دو هفته یک بار غذا داده شوند. غذا باید در شرایطی به مار داده شود که بدنش در بهترین وضعیت باشد و از غذا دادن بی رویه باید خودداری شود.
دست زدن :

این مارها باید از زمانی که کم سن هستند به طور منظم از ویواریوم خارج شوند و در دست گرفته شوند، درغیر این صورت اگر آنها بزرگ شوند به سختی میتوان به آنها دست زد. آنها را با احترام اما محکم در دست بگیرید تا احساس ایمنی کامل داشته باشند. البته باید در نظر داشته باشید که بعد از غذا دادن به حیوان تا دو روز نباید آن را در دست بگیرید زیرا احتمال دارد که غذای خورده شده را بالا بیاورند. اگر یک پیتون خود را به دور شما حلقه کرد، باز کردن آن را از انتهای دم شروع کنید. با رشد تدریجی مار توصیه میشود که از شخصی برای کمک در غذا دادن و دست زدن به این مارهای قدرتمند استفاده کنید (این توصیه در مورد مارهای بلندتر از 8 فوت خیلی جدی است و در واقع باید برای هر 4 فوت از طول مار یک نفر به شما کمک کند!! یعنی برای یک مار 12 فوتی 3 نفر لازم هستند)
مترجم : محمد مسعود کشوری

منبع : exoticpets.about.com
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)