پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نگهداری از گکوهای دم پهن آفریقایی (مارمولک دم پهن

)

Fat-Tailed Gecko

 


معرفی


گکوهای دم پهن آفریقایی (African Fat-tailed Geckos) (AFT) شباهت زیادی هم از نظر شکل و ظاهر و هم از نظر اندازه با گکوهای پلنگی دارند.


همانند گکوهای پلنگی، آنها نیز متعلق به زیرگونه Eublepharinae هستند. این گروه را «گکوهای پلک دار» نیز می نامند. آنها تنها گروهی از گکوها هستند که دارای پلک چشمی هستند که قابل باز و بسته شدن است. تمام گونه های دیگر گکو نیز دارای پلک هستند اما قادر به پلک زدن و بستن آن نیستند. گکوهای پلک دار از اولین گونه های گکوها به شمار میروند.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


این گکوها به طور بومی در غرب قاره آفریقا زندگی میکنند که نیجریه، سنگال و شمال کامرون، مکان های اصلی زندگی آنهاست.


با توجه به اینکه این گکوها برخلاف گکوهای پلنگی به صورت گسترده تکثیر نمیشوند و به خاطر حالت سازگار و مقاوم آنها، تبدیل به گونه ای مطلوب در میان علاقه مندان شده اند.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


خانه سازی


یک گکوی تنها را میتوانید در یک تانک با حجم 10 گالن نگهداری کنید که البته محفظه های بزرگتر گزینه های بهتری هستند.


به دلیل اینکه این خزندگان به هیچ وجه درختی (درخت زی) نیستند نیازی به ایجاد ارتفاع زیاد در محل زندگی آنها وجود ندارد. بنابراین یک محفظه با طول و وسعت بیشتر میتواند گزینه مناسبتری باشد.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.برخی از مردم از چندین گکو در یک محفظه نگهداری میکنند. نگهداری از این حیوانات میتواند به هر دو صورت انفرادی و گروهی انجام شود. ماده ها میتوانند تا جایی که فضا اجازه دهد در کنار هم زندگی کنند. یک تانک با حجم 20 گالن میتواند فضایی مناسب برای زندگی 3 عدد گکوی دم پهن ماده باشد. توجه داشته باشید که گکوهای نر حتما باید به طور جدا از هم نگهداری شوند. نگهداری از گکوهای نر در کنار هم، منجر به درگیری شده و این درگیری ها حتی میتواند به کشته شدن یکی از آنها یا هر دوی آنها بیانجامد.

بستر


به عنوان بستر برای محل زندگی گکوهای دم پهن، میتوانید از کاغذ، برگه روزنامه بدون چاپ، حوله های کاغذی، سنگ های مسطح، کاشی، مشمع فرشی (linoleum) و ... استفاده کنید.


الیاف پوست نارگیل و خزه تورب (peat moss) هم به عنوان بستر برای این خزندگان قابل استفاده است. شما همچنین میتوانید دو مورد از موارد بالا را با هم ترکیب کنید تا بستر دلخواه تان را به وجود آورید.


برخلاف گکوهای پلنگی، این نوع از گکوها نیاز به رطوبت کمی در محفظه دارند. بسترهایی مانند الیاف پوست نارگیل و خزه تورب میتوانند در حفظ رطوبت محفظه، بهتر از بسترهای دیگر تاثیر گذار باشند.Resigzed Image Click this bar to view the full image.

اگر از گزینه هایی مانند سنگ فرش یا کاشی به عنوان بستر استفاده میکنید باید یه مخفیگاه مرطوب نیز در اختیار گکو قرار دهید. این مخفیگاه میتواند جایگاه مرطوب مناسبی برای گکوی شما به حساب بیاید و اگر تصمیم به تکثیر این حیوانات زیبا را دارید باید چنین فضایی را به اندازه یک جعبه تخم مرغ، در اختیار گکوی دم پهن ماده بگذارید.


جعبه های رطوبتی را میتوانید از فروشگاه های مخصوص گل و گیاه نیز تهیه و از آنها برای گکوی خود استفاده کنید.


دقت کنید که بسترهایی که به صورت دانه ای (دانه های ریز) هستند (که در جعبه های رطوبتی نیز استفاده میشوند زیرا بستر این جعبه ها از جنس شن و ماسه است) میتوانند منجر به انسداد در سیستم گوارش گکو شوند. بنابراین توصیه میشود که از مخفیگاهی که خودتان میسازید برای این منظور استفاده کنید

گرمادهی در طول روزبهترین و مرسوم ترین گزینه ای که برای گرمادهی در محفظه توصیه میشود این است که از پدهای حرارتی مخصوص زیر محفظه (under tank heater) (UTH) استفاده کنید.


این پد را باید به قسمت شیشه ای کف محفظه و در انتهای محفظه بچسبانید. بدین ترتیب بخشی از محفظه که پد در آنجا قرار میگیرد گرم ترین قسمت محفظه خواهد بود. حتما باید محلی به عنوان قسمت گرم در محفظه محل زندگی گکوها وجود داشته باشد. وجود این منطقه گرم به آنها کمک میکند که نظم گرمایی بدن خود را حفظ کرده و نیز در هضم غذای آنها موثر است. میتوانید از یک رئوستات (rheostat) برای تنظیم دمای محفظه در زمان هایی که دما از حد مجاز بالاتر میرود استفاده کنید.Resigzed Image Click this bar to view the full image.


شیوه های دیگر گرمادهی نیز وجود دارند که از آن جمله میتوان به بخاری های سرامیکی (ceramic heat emitter)، لامپ های مخصوص آفتاب گرفتن (basking light) و ... اشاره کرد. هرگز برای هیچ خزنده ای از صخره های گرمایی (heat rock) استفاده نکنید زیرا گزارشات زیادی از سوءعملکرد نادرست این محصولات و سوختگی های شدید در خزندگان ارائه شده است.


دمای مطلوب برای منطقه آفتاب گرفتن این گکوها بین 29 الی 31 درجه سانتیگراد است. (یعنی منطقه ای که پد حرارتی در آنجا قرار دارد.)
دمای منطقه خنک محفظه نیز هرگز نباید کمتر از 23 درجه سانتیگراد باشد، ضمن اینکه نباید از 25 درجه نیز تجاوز کند. در این بخش از محفظه (بخش خنک) نیز باید محلی برای پنهان شدن قرار دهید.Resigzed Image Click this bar to view the full image.
هدف از قرار دادن دو قطب مختلف دمایی در محفظه این است که به گکو اجازه دهید که بتواند با حرکت در بین این دو منطقه، به دمای مورد نیاز خود برسد. برخلاف انسان ها، گکوها موجوداتی خونسرد هستند. آنها برای تنظیم کردن دمای بدن خود، به دمای محیط و گرمای آن وابسته اند. در صورتی که ملزومات گرمایی لازم برای گکوها را فراهم نکنید آنها بر اثر قرار گرفتن در سرما یا گرمای بیش از حد، دچار بیماری شده و میمیرند.

گرمادهی در طول شب


در محیط طبیعی، دما از عصر به بعد تا حدی نسبت به پیش از آن تفاوت میکند که همین امر را باید در اسارت نیز شبیه سازی کنید.


دمای مناسب برای طول شب در محفظه بین 23 تا 25 درجه سانتیگراد است و هرگز نباید دما را از 23 درجه سانتیگراد پایین تر بیاورید.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.اولا پد حرارتی زیر تانک هرگز نباید خاموش شود، مگر اینکه دمای محیط خانه از 80 درجه سانتیگراد تجاوز کند. این کار به گکو کمک میکند در مدت عصر هم بتواند دمای بدن خود را گرم نگاه دارد.


اگر از بخاری های سرامیکی هم استفاده میکنید باید همچنان در طول شب، آن را روشن باقی بگذارید. این کار باعث میشود که بخشی از محفظه، نسبت به بخش های دیگر گرم تر باقی بماند.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.نظارت بر دما


نظارت کامل بر دمای داخل محفظه امری بسیار حیاتی برای گکوها به شمار میرود. این کار را به وسیله یک دماسنج میتوانید انجام دهید. انواع مختلفی از دماسنج ها با توجه به بودجه ای که میخواهید به این امر اختصاص دهید برای شما در دسترس هستند. بهتر است که از دو دماسنج (در دو سمت مختلف دمایی) استفاده کنید تا از دمای داخل محفظه کاملا اطمینان حاصل کنید.


بهترین گزینه برای این کار، از دید تخصصی، دماسنج های داخلی/خارجی دیجیتالی (digital inddor/outdoor thermometers) است.Resigzed Image Click this bar to view the full image.


این دماسنج ها دقت بالایی دارند و شما را قادر میسازند که با استفاده از یک دستگاه بتوانید هر دو قطب دمایی (سرد و گرم) را بررسی کنید.


دماسنج های تابشی را هم میتوانید از فروشگاه های حیوانات خانگی تهیه کنید که البته ممکن است در تعیین دما، بین 5 الی 10 درجه، اشتباه داشته باشند.


رطوبتگکوهای دم پهن از منطقه ای می آیند که رطوبت در آنجا اغلب وجود دارد. برخلاف گکوهای پلنگی، این گکوهای دم پهن نیاز به اندکی رطوبت بالا در محفظه محل زندگی خود دارند.


مرطوب کردن محفظه به طور مرتب (هر دو روز یک بار) به تامین میزان مطلوب رطوبت کمک خواهد کرد. همچنین میتوانید از یک مخفیگاه مرطوب (نمناک) در داخل محفظه برای گکو استفاده کنید تا مطمئن شوید که هر زمان که نیاز دارد به محیط مرطوب دسترسی داشته باشد.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.
مخفیگاه نمناک


مخفیگاه نمناک به منظور کمک در پوست اندازی و همینطور در یک جعبه تخم مرغ در دار، برای ماده های باردار مورد استفاده قرار میگیرد.


از آنجایی که گکوهای دم پهن آفریقایی نسبت به گکوهای پلنگی نیازمند رطوبت بیشتری هستند این مخفیگاه میتواند به عنوان مرکز رطوبت در محفظه برای آنها عمل کرده و با داشتن رطوبت بیشتر نسبت به سایر نقاط، برای آنها مفید باشد.Resigzed Image Click this bar to view the full image.

قرار دادن محلی مرطوب (مرطوب تر از سایر نقاط محفظه) به گکوی شما این امکان را میدهد که بسته به نیازش بتواند در انتخاب اینکه در کدام قسمت قرار بگیرد آزاد باشد.


در صورت لزوم میتوانید آموزش ساخت این مخفیگاه را مطالعه کنید.

نوردهی


همانند تمامی مخلوقات، این گکوها نیز نیاز به نوردهی به شکل شبیه سازی طبیعی دارند. این شبیه سازی میتواند به شکل 12 ساعت روشنایی و 12 ساعت خاموشی در محفظه صورت بگیرد.


برای این منظور میتوانید از لامپ های معمولی منزل استفاده کنید. چرخه استفاده از لامپ به گکوی شما کمک میکند که زمان روز و شب را تشخیص دهد.
با وجود اینکه برای هیچ یک از گونه های گکو، قرار گرفتن در معرض نور UV، حیاتی و ضروری نیست اما با این حال، استفاده از آن نیز مضر نخواهد بود.Resigzed Image Click this bar to view the full image.


آب


یک ظرف آب کم عمق، حاوی آب تازه باید در تمام مدت شبانه روز در دسترس گکوی شما قرار داشته باشد. گکوهای دم پهن با میل خود و به سهولت از آب این ظرف نوشیده و به داخل آن میروند.


آب این ظرف باید هر روز تعویض شده و خود ظرف نیز باید یک روز در میان شسته و تمیز شود.


غذادهیگکوهای دم پهن آفریقایی، خزندگانی حشره خوار هستند که رژیم غذایی آنها باید شامل حشره هایی سالم باشد. گکوها قادر هستند بسته به شرایط، گهگاهی از بچه موش های صورتی هم تغذیه کنند.

معمول ترین حشراتی که در دسترس شما هستند عبارتند از :جیرجیرک ها (crickets)، کرم های خوراکی (mealworms)، کرم های روغنی (wax worms) و ابر کرم ها (super worms)

البته کرم های روغنی (wax worms) دارای چربی زیادی هستند و نباید به طور منظم در برنامه غذایی ثابت قرار گیرند.
بچه موش های صورتی را فقط باید به گکوهای دم پهن بالغ و قوی هیکل بدهید. در این حالت نیز، دادن موش های صورتی به گکوی خود را باید 1 الی 2 بار در ماه انجام دهید. بیشتر صاحبان گکوهای دم پهن، نیازی به دادن موش به گکوی خود پیدا نخواهند کرد. دادن بچه موش به گکو معمولا در شرایطی انجام میشود که یک پرورش دهنده، قصد افزایش میزان چربی را در گکوی باردار یا گکویی که به تازگی تخمگذاری کرده است داشته باشد. (در شرایط دیگر به هیچ وجه لزومی به این کار نیست.)


Resigzed Image Click this bar to view the full image.
اندازه طعمه


قاعده کلی درخصوص دادن طعمه به گکوی دم پهن این است که اندازه طعمه نباید بزرگتر از فاصله بین دو چشم گکو باشد.


باید مطمئن شوید که طعمه ای که به عنوان غذا به گکو میدهید به سادگی برای او مصرف و هضم باشد.Resigzed Image Click this bar to view the full image.

طعمه هایی که اندازه آنها از فاصله بین دو چشم بیشتر باشد میتوانند منجر به انسداد در دستگاه گوارش و جلوگیری از غذا خوردن در گکوها شوند.
در حالت کلی میتوان از طعمه هایی که اندکی بزرگتر از این فاصله هستند استفاده کرد و این فاصله بین چشمان فقط به عنوان یه راهنما در نظر گرفته میشود.


اگر از بچه موش صورتی برای غذادهی به گکوی خود استفاده میکنید باید با کوچکترین بچه موشی که در دسترس شماست، این کار را انجام دهید.

مغذی کردن طعمهطعمه هایی را که میخواهید به گکوی خود بدهید باید با غذاهای سالم و مغذی تغذیه کرده باشید. با قرار دادن میوه ها و سبزیجات تازه در اختیار حشرات، میتوانید آنها را به شکلی مغذی برای خزنده تان درآورید. این کار به گکوی شما کمک میکند که رژیم غذایی مناسب تری داشته و تغذیه ای مناسب، سالم و مغذای داشته باشد.


هرگز گکوی خود را با حشراتی که مستقیما از فروشگاه حیوانات خانگی تهیه کرده اید تغذیه نکنید. حتما باید در ابتدا آنها را مغذی (شکم پر) (gut loaded) کنید. بسیاری از فروشگاه های حیوانات خانگی زمان لازم برای غذا دادن به حشرات خوراک را صرف نمیکنند زیرا این حشرات هرگز به مدت طولانی در فروشگاه باقی نمی مانند.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.مکمل ها


سلامت خزنده شما نشان دهنده نحوه تغذیه مناسب یا غیر مناسب او است. متاسفانه بسیاری از حشرات خوراکی نمیتوانند رژیم مناسبی را از نظر تعادل غذایی برای گکوها ایجاد کنند.


استفاده از پودر کلسیم و ویتامین به صورت پاشیده شده بر روی طعمه (هفته ای دو بار) برای گکوی دم پهن شما سودمند خواهد بود. برای این کار مقدار کمی از پودر کلسیم و مکمل ویتامین را در یک کیسه کوچک (مانند کیسه مشمعی ساندویچ) قرار داده و به آرامی تکان دهید تا با هم ترکیب شوند و سپس از آن استفاده کنید.


حشرات را ابتدا در این کیسه کوچک قرار داده و به آرامی تکان دهید تا به خوبی به مکمل آغشته شوند سپس در اختیار گکوی خود قرار دهید. بدین ترتیب زمانی که گکو، حشره مورد نظر را بخورد به همراه آن، مکمل ها را هم خواهد خورد.
مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : herpcenter.

نظرات کاربران
 • 0
  اینا چقدر بامزه اند...
  ولی من یک مارمولک درختی دارم و نمیدونم چطوری باید ازش مراقبت کنم....
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)