پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نگهداری از قورباغه درختی چشم قرمز


 تعریف کلی


قورباغه های درختی چشم قرمز، در جنگل های بارانی زندگی میکند و با ظاهر منحصر به فردی که دارد در میان تمام انواع عجیب و غریب قورباغه ها، به سادگی قابل تشخیص است. این حیوان، بیشتر به خاطر چشم های قرمز گربه مانندش و مردمک چشم مشکی رنگ و بیضی شکلش شناخته شده است. بخش پشتی بدن، صورت و پاهای این قورباغه ها به رنگ سبز و قسمت پنجه ها به رنگ نارنجی است و بخش کناری بدن آنها بیشتر به رنگ آبی، سفید و طلایی است. بازوهای جلویی این دوزیست نسبت به قسمت های دیگر به رنگ آبی تیره تر هستند. البته به طور کلی تنوع رنگ در این قورباغه ها بسته به محل زندگی و گونه آنها میتواند متفاوت باشد. قورباغه های مناطق شمالی (مکزیک و هندوراس) معمولا دارای خط روی بدن نیستند و قسمت ران پای آنها به رنگ نارنجی است. خطوط زرد در بخش تکیه گاه بدن قورباغه، معمولا مربوط به قورباغه هایی است که بومی نیکاراگوا یا کاستاریکا هستند. نوع دیگری نیز وجود دارد که در پاناما یافت میشود که ران هایی به رنگ نارنجی و آبی دارد و دارای خطوط T شکلی در کناره های بدن است. غیرعادی نیست اگر نقاط سفیدرنگی در بخش پشت بدن این قورباغه ها بیابید. معمولا قسمت زیر شکم این قورباغه ها نیز به رنگ سفید است. قورباغه های درختی چشم قرمز، زمانی که در مرحله دگردیسی قرار دارند میتوانند نقاطی به رنگ قهوه ای نیز داشته باشند و چندین ماه طول میکشد تا به رنگ یک قورباغه بالغ در بیایند.


در این گونه از قورباغه ها، معمولا ماده ها بزرگتر از نرها هستند و به طور متوسط بین 6 الی 7.5 سانتی و در نقطه مقابل، یک قورباغه نر بین 5 الی 6.5 سانتی متر طول دارد. ضمنا طول عمر قورباغه های چشم قرمز، حدودا 5 سال است.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.
محدوده


این قورباغه ها از قسمت جنوب مکزیک تا پاناما زندگی میکنند اما گاهی در کلمبیا هم یافت میشوند. تاکنون بیشترین گزارشات دریافتی از مشاهده آنها از نیکاراگوا بوده است. آنها را میتوان بیشتر در جنگل های نیمه استوایی که دسترسی به رودخانه و آب داشته باشند یافت. آنها بیشتر زمان خود را بر روی درختان سپری میکنند و از شاخ و برگ درخت به عنوان سایبان استفاده میکنند و بسیار به ندرت بر روی زمین قابل مشاهده هستند. همچنین آنها را به عنوان، موجوداتی شب فعال و پرش کننده های فوق العاده میشناسند.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.
قورباغه های چشم قرمز دوزیستانی هستند که برای نگهداری به مبتدیان به هیچ وجه توصیه نمیشوند. لازم به ذکر است که نگهداری از گونه هایی که از طبیعت اسیر شده اند به مراتب دشوارتر از گونه های پرورشی است که در اسارت متولد شده اند، اما همچنان هر دوی این گونه ها (درخصوص قورباغه های چشم قرمز) نیازهای خاصی دارند که معمولا از توانایی افراد تازه کار خارج است. قورباغه های زمینی (غیر درختی) معمولا گزینه های بهتری برای تازه کاران هستند.

محل زندگی


قورباغه های چشم قرمز معمولا به خوبی با زندگی اجتماعی خو گرفته و در کنار همنوعان خود زندگی میکنند. ترجیح براین است که محفظه محل زندگی آنها، به جای داشتن طول زیاد، دارای ارتفاع بیشتری باشد تا بتوانند از آن بالا بروند. به عنوان مثال یک تانک با حجم 10 گالن (یعنی ابعاد 45 سانتی متر طول، 20 سانتی متر عرض و 30 سانتی متر ارتفاع) برای یک قورباغه میتواند گزینه مناسبی باشد و به ازای هر یک قورباغه اضافه، باید حداقل حجمی برابر با 5 گالن (40 سانتی متر طول، 20 سانتی متر عرض و 25 سانتی متر ارتفاع) به این محفظه افزوده شود. به خاطر داشته باشید که هرچه ارتفاع محفظه بیشتر شود، قورباغه های شما شادتر و سالم تر خواهند بود. قسمت بالایی محفظه نیز باید به وسیله حداقل یک شیشه پوشانده شود تا رطوبت محیط در حد بالایی نگه داشته شود.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.

دما و رطوبت


بهترین دمایی که در مدت روز میتوانید برای قورباغه های چشم قرمز فراهم کنید بین 24 تا 29 درجه سانتیگراد است که در مدت شب میتوانید این محدوده را بین 19 تا 24 تنظیم کنید. با توجه به اینکه این قورباغه ها متعلق به جنگل های بارانی هستند، نیاز به رطوبت بالایی بین 80 % الی 100 % دارند. برای اعمال این رطوبت به محفظه، میتوانید از دستگاه های رطوبت زا و یا از ایجاد رطوبت به روش دستی (اسپری کردن آب در محفظه) (چندین بار در روز) استفاده کنید.Resigzed Image Click this bar to view the full image.


گرمادهی و نوردهی


قورباغه های درختی چشم قرمز میتوانند به راحتی در دمای معمولی اتاق زندگی کنند اما بهتر است شرایط دمایی مناسب آنها را به شرح زیر ایجاد کنید :


یک پد حرارتی مخصوص قسمت زیرین تانک (Under Tank Heater) (UTH) یا یک تشک برقی معمولی (مخصوص انسان ها) یا بخاری های سرامیکی یا یک حباب تابشی با توان پایین میتوانند برای این امر استفاده شوند. همچنین در فصل تابستان باید به دمای محفظه دقت کنید و در صورت نیاز از دستگاه های خنک کننده برای قورباغه ها استفاده کنید. این کار را میتوانید با تغییر دادن محل قرار گرفتن محفظه هم انجام دهید. (مثلا تانک را به به محلی نزدیک پنجره که در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندارد انتقال دهید.) یا اینکه به وسیله پنکه یا فن های معمولی، در نزدیکی محفظه، جریان هوا ایجاد کنید. تاثیر سودمند نور UV بر این قورباغه ها هنوز اثبات نشده است اما در صورتی که درون محفظه گیاه داشته باشید، نوردهی 12 ساعته در روز میتواند برای رشد بهتر آنها مفید باشد.

 


بستر


بسترهایی که امکان استفاده از آنها را دارید بسیار متنوع هستند و میتوانند از گزینه های ساده ای مانند حوله های کاغذی تا گزینه های پیچیده ای مانند بسترهای ترکیبی گیاهی قابل رشد، تنوع داشته باشند. ترکیبات بستر باغچه نیز میتوانند مورد استفاده قرار گیرند. ضخامت نخستین لایه (پایین ترین لایه) باید در حدود 1 اینچ (2.5 سانتی متر) باشد که زهکشی شده باشد. لایه دوم میتواند از ترکیبات خاک ارگانیک (ساختمانی) و یا پوست ارکیده به ضخامت 2 الی 3 اینچ (5 الی 7.5 سانتی متر) و آخرین لایه (لایه بالایی) نیز باید یک اینچ، خزه اسفاگنوم باشد. یک قسمت از کف باید دارای یک حوضچه آب باشد که برای قورباغه ها خصوصا در فصل جفتگیری لازم و ضروری است. استفاده از یک قوطی در زیر محفظه، میتواند بهترین گزینه برای ایجاد چنین حوضچه ای باشد.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.محیط گیاهی


این نکته مهمی است که بدانید قورباغه های چشم قرمز حیواناتی درختی هستند و نیاز به دسترسی به سطوح مختلف گیاهی دارند. میتوانید گیاهان را با گلدان در خاک قرار دهید یا اینکه آنها را مستقیما در بستر بکارید. پیش از کاشتن گیاهان حتما دقت کنید که هرگونه ضد آفت و کود را از گیاه خود زدوده باشید زیرا میتواند به شدت برای قورباغه ها مضر باشد. بهتر است از گیاهان پهن برگ استفاده کنید که تحمل وزن قورباغه ها را داشته باشند. پیشنهادهای ما در این زمینه، گزینه هایی مانند گیاه مار (Sansevieria)، بسیاری از بروملیادها (bromeliad)، پوتوس ایوی (pothos ivy)، برخی از فیلودندرون ها (philodendron)، همیشه سبز ژاپنی (Japanese evergreen)، خزه جاوا (java moss)، آنتاریوم (Anthurium)، گونه های مونگترا (Mongtera) و انجیرهای رونده (creeping figs) هستند. به یاد داشته باید که گیاهان ممکن است به طیف نور کاملی برای رشد کامل نیاز داشته باشند. البته قورباغه های چشم قرمز نیاز به هیچگونه نوردهی خاص ندارند و فقط باید محل هایی برای پنهان شدن و نیز نقاطی سایه دار برای آنها درنظر بگیرید.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.رژیم غذایی


قورباغه های درختی چشم قرمز، از گستره وسیعی از حشرات تغذیه میکنند که شامل جیرجیرک، مگس، بید، ملخ و حتی قورباغه ها کوچک است. قاعده کلی در غذا دهی به قورباغه ها این است که اندازه طعمه نباید از فاصله میان دو چشم آنها بزرگتر باشد. حشراتی که به عنوان طعمه به قورباغه میدهید باید با پودر ویتامین D3 آغشته شده باشند و در تمام مدت باید یک منبع آب در دسترس قورباغه ها باشد تا در صورت از دست دادن آب بدن، بتوانند با نوشیدن یا غواصی کردن در آب، مجددا کمبود آب بدن را جبران کنند.تکثیر


فصل جفتگیری قورباغه های چشم قرمز درختی، از ماه اکتبر تا مارچ (از ماه دهم میلادی تا ماه سوم میلادی) است. نرها در این مقطع، علاقه خود به ماده ها را با قورقور کردن نشان میدهند که گاهی نیز با هماوایی همراه میشود. در این زمان نرها بر سر منطقه ای از شاخه ها با هم رقابت میکنند و از روی یکدیگر بالا میروند تا نهایتا فقط یکی از نرها بر روی درخت باقی بماند. زمانی که فقط یکی از نرها بر روی درخت مانده باشد، سعی در چسباندن خود از قسمت پاها به قورباغه ماده میکند و بدین شکل پروسه جفتگیری آغاز میگردد. در طول مدت جفتگیری، نرهای دیگر سعی در صعود از درخت و رسیدن به قورباغه نر میکنند تا مسابقه کشتی گرفتن مجددا آغاز شود. قورباغه ماده سعی میکند به قسمت عقبی برگ رفته و در آنجا بایستد تا برگ بتواند تحمل وزن نرها را داشته باشد. این مسابقه کشتی تا زمانی ادامه می یابد که یکی از نرها، دیگران را از عرصه رقابت خارج کند.Resigzed Image Click this bar to view the full image.

جفتی که بر بالای برگ باقی مانده اند نهایتا به سمت منبع آب، واژگون میشوند (برگ را به سمت آب واژگون میکنند). در همین حین نیز قورباغه ماده شروع به تخم ریزی میکند و قورباغه نر نیز تخم ها را بارور میکند. لازم است که بدن قورباغه ماده در حین جفتگیری کاملا آبدار باشد (دچار کم آبی نباشد) و تخم ها نیز نیاز به درصد بالایی از آب برای سالم ماندن دارند. زمانی که حیوان ماده نیاز به بازیابی آب بدن داشته باشد، به حوضچه آب بازخواهد گشت و مسابقه کشتی این بار در حوضچه آب تکرار خواهد شد، به این شکل که نرها سعی در خارج کردن رقیبان خود از حوضچه و تغییر دادن وضعیت قورباغه ماده به نفع خود خواهند داشت. درنهایت و با پایان پروسه جفتگیری، تخم ها به قسمت زیرین برگ چسبانده میشوند و در بالای حوضچه آویزان خواهند شد. در مدت چند روز تخم ها تبدیل به بچه قورباغه شده و بچه ها در آب رها میشوند. بچه قورباغه های آبزی (tadpole) تا مدتی در آب زندگی میکنند تا با رشد دست و پا، به مرحله بعدی تکامل (Froglet) وارد شوند. بچه قورباغه های آبزی را میتوانید با غذای مخصوص ماهی تغذیه کنید و زمانی که پاهای جلویی آنها نمایان شد میتوانید آنان را در محفظه جداگانه ای نگهداری کنید.Resigzed Image Click this bar to view the full image.


محفظه ای که برای بچه قورباغه های آبزی (Tadpole) فراهم میکنید باید به شکلی باشد که نیمی از آن خشکی و نیمی دیگر آب باشد. ضمنا باید از یک فیلتر استفاده کنید تا آمونیاک محلول در آب (یا بخار آن را) در سطح پایینی نگاه دارد زیرا آمونیاک برای بچه قورباغه های آبزی بسیار مضر و به شدت کشنده است، به طوری که مهم ترین عامل در مرگ و میر بچه قورباغه ها به شمار میرود. در تنظیم محتویات محفظه باید از گیاه و پوست درختان نیز استفاده کنید. پوست درختان بیشتر از این جهت اهمیت دارد که به بچه قورباغه هایی که دست و پایشان نمایان شده است (Froglet) در خارج شدن و داخل شدن به منطقه حوضچه و آب کمک کند. زمانی که این قورباغه ها، دم خود را از دست دادند (رشد کامل) میتوانند به محفظه اصلی بازگردانده شوند. ضمنا استفاده از طعمه با اندازه مناسب را فراموش نکنید.


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : reptileuv.com

...

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)