پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

راهنمایی نگهداری از کروکودیل

 

پس زمینه
کروکودیل های جوان به شدت ضعیف و شکننده هستند، بنابراین نکته ای که پیش از خرید آن باید در نظر بگیرید این است که احتیاجات این حیوان را از قبل کاملا آماده کرده باشید. درمجموع کروکودیل ها، دو نوع کلی شامل کروکودیل آب شور (Crocodylus porosus) و کروکودیل آب شیرین (Crocodylus johnston) دارند که البته هر دوی این گونه ها نیازهای مشابهی دارند.
کروکودیل ها به صورت بالقوه حیوانات بسیار خطرناکی هستند، به همین دلیل رعایت کردن اصول زیر در نگهداری آنها کاملا الزامی خواهد بود.
اصول نگهداری حیوانات از نظر محل زندگی باید در خصوص هر جانوری رعایت شود تا از فرار آنها و ورود به منطقه های عمومی جلوگیری شود. این مورد خصوصا در هنگام نگهداری از یک حیوان خطرناک بیشتر می بایست مدنظر قرار گیرد.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.
احتیاجات
فقط کروکودیل هایی که اندازه ی کمتر از 60 سانتی متر دارند را میتوان به عنوان حیوان خانگی (Pet)نگهداری کرد.
1.پیش از خرید، باید مجوز و امتیار و اجازه اختصاصی لازم را در تطابق با حیطه حفاظت حیوانات (Territory Parks and Wildlife Conservation Act)تهیه کنید. این موافقت نامه ها ممکن است نیازمند تشکیل شورا و موافقت انجمن های خاصی داشته باشد. (که به طور مثال در استرالیا که کاملا حقوق حیوانات رعایت میشود، باید انجمن طرح ریزی قلمرو حیوانات در شمال کشور استرالیا و همینطور دپارتمان سلامت و سرویس ارتباطات آن را تایید کند.) در شمال استرالیا این حیوانات کاملا تحت حفاظت هستند و بدون مجوز خاص نمیتوان این حیوانات را از طبیعت گرفت. زیست بومی این منطقه (شامل کروکودیل ها) بدون اخذ مجوز از سازمان مذکور قابل صدور به هیچ نقطه ای از دنیا نخواهد بود.
2.این حیوانات باید در یک آکواریوم کاملا امن یا در محوطه ای مطابق با خواست آنها نگهداری شوند. آکواریوم یا محوطه ی مذکور باید شامل خشکی و آب باشد به طوری که بتواند فضای لازم برای غواصی حیوان را آماده کند و هر زمان نیز که احتیاج داست بتواند به سطح بیاید.
3.شدیدا توصیه میشود که شخصی که از کروکودیل نگهداری میکند برای مواقع ضروری یک کیت کمک های اولیه در دسترس داشته باشد.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.
کروکودیل های بزرگتر از 60 سانتی متر :
1.کروکودیل هایی که طول آنها از 60 سانتی متر بیشتر است فقط می توانند در مناطق روستایی نگهداری شوند، یعنی جایی که صاحب آنها بتواند حداقل کیفیت و شرایط لازم را برای آنها فراهم کند. پیش از فراهم کردن زمینه برای نگهداری از یک کروکودیل بزرگ باید برای تهیه مجوز از سازمان ها و تهیه امتیازات انحصاری آن اقدام کنید و با این سازمان ها در این خصوص به اندازه ی کافی مشورت کنید تا بتواند قبل از تصمیم گیری، مطمئن شوید که از پس این مسئولیت برخواهید آمد.
2.محل زندگی کروکودیل باید با مطابقت کاملی با استانداردهای ایمنی که برای پیشگیری از فرار تهیه شده اند داشته باشد.
3.حصارهای اطراف باید زنجیری به ضخامت 50 تا 1800 میلیمتر و سیمان شده به زمین باشد که تا عمق 300 میلیمتر در زمین فرو رود. تیرهایی که فنس به آنها استوار میشود باید تا 900 میلیمتر در زمین یه صورت سیمان شده فرو روند و در بالای این حصارها باید سه رده سیم خاردار کشیده شود.
4.در ورودی محوطه زندگی این حیوان باید با زنجیر (با قطر 50 الی 1800 میلیمتر) و طوری باشد که در صورت بسته شدن قفل شود، یعنی از داخل باز شده و بعد بتوان قفل بیرونی را باز کرد. در پایه ی این ورودی و در زیر آن،نیز باید ستون سیمانی ادامه پیدا کرده باشد و به طور کامل از آن حمایت کند.

راهنمایی هایی برای خانه سازی، غذا دادن و دست زدن به کروکودیل
کسی که یک کروکودیل را میخرد طبق تصویب Northern Territory Animal Welfare Actبه طور کامل مسئول رسیدگی به وضعیت کامل این حیوان از نظر تغذیه و محل زندگی و ... است. بنابراین انتظار میرود خریداران آنها به طوری کلی از این حیوانات در برابر هر حیوان نابودگر، بیماری، اضطراب، درد، زجر و مصدومیت حمایت کنند. در اینجا لیستی از احتیاجاتی که صاحبان این حیوانات خواهند داشت تهیه شده:

محل زندگی


محوطه زندگی (شامل آکواریوم)

محوطه زندگی (شامل آکواریوم) باید دارای فضای کف به اندازه ی به اندازه مورد نیاز با توجه به طول تمساح باشد. به عنوان مثال:
اندازه ی کف برای تمساح 1 متری : 12 x 6 = 6 m2
اندازه ی کف برای تمساح 2 متری : 22 x 6 = 24 m2
اندازه ی کف برای تمساح 3 متری : 32 x 6 = 54 m2
اندازه ی کف برای تمساح 4 متری : 42 x 6 = 96 m2

تمساح ها به یک تالاب آب نیاز دارند که عمق آن باید به اندازه ی کافی باشد که تمساح بتواند کاملا در عمق آن غواصی کند. توصیه میشود که 60 % الی 75% مساحت کف محوطه یا آکواریوم را به آب اختصاص دهید.
فضای خشکی کافی نیز باید برای تمساح در دسترس باشد تا بتواند در هنگامی که نیاز داشتند از آب خارج شده و آفتاب بگیرند. این محوطه باید پهن، دارای سنگ های صاف و مسطح یا سنگریزه باشد. به عنوان یک توصیه عمومی بهتر است که 25% الی 40% محوطه زندگی حیوان را به خشکی اختصاص دهید.
محوطه ی آبی که تمساح در آن زندگی میکند باید مانند منطقه خشکی دارای قسمت هایی در معرض آفتاب و قسمت های دیگری در معرض سایه باشد تا حیوان بتواند دمای بدن خود را تعدیل کند. وجود قسمت سایه دار بسیار مهم است زیرا حادثه سوختگی و افزایش بی رویه ی دمای بدن در تمساح ها به سهولت رخ میدهد. خصوصا کروکودیل های جوان باید حتما پناهگاهی برای حفاظت خود داشته باشند. بدین منظور، تکه ای چوب یا پلاستیک می تواند بر بالای قسمت های آب و خشکی قرار داده شود.
دمای آب باید بین 26 تا 29 درجه سانتی گراد ثابت نگهداشته شود و در هنگام شب بخاری درون آب باید از کار انداخته شود.
دمای مناسب هوا برای تمساح ها بین 29 تا 33 درجه سانتیگراد است. این شرایط باید پیش از تهیه کردن تمساح آماده شوند، تا اطمینان حاصل شود که همه ی جوانب برای حضور حیوان آماده است.
کروکودیل های جوان در صعود کردن و بالا رفتن بسیار ماهر هستند، اقدامات پیشگیرانه ی زیادی هستند که باید برای جلوگیری از فرار یک تمساح رعایت شوند. شما می توانید بلوک های سنگین در گوشه های بالای آکواریوم قرار دهید تا از محکم بودن جایگاه دستگاه تهویه در بالای تانک، مطمئن شوید.
وجود آب آلوده می تواند به سرعت بر سلامت کروکودیل اثر بگذارد. نکته ی مهمی که باید به خاطر داشته باشید تعویض کردن به موقع آبهای آلوده است.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.غذا دادن
تمساح ها به کیفیت مطلوبی از آب و غذا نیاز دارند تا رشد و سلامت خوبی داشته باشند و سرحال باشند. تحت رژیم غذایی طبیعی، کروکودیل ها از حشرات ( از جمله سوسک، پروانه، بید، سوسک های حمام، ملخ و ...)، ماهی، قورباغه های کوچک، انواع مارمولک ها (Lizards)، انواع خرچنگ ها و پستانداران کوچک تغذیه میکنند. یک رژیم غذایی شامل مرغ (chicken) و گوشت پخته حیوانات (Beef) نمی تواند رژیم مناسبی باشد.
غذاها می باید به میزان کافی تکه تکه شوند تا تمساح بتواند آنها را بخورد.
غذاهای زنده مانند ماهی و حشرات، باید در آب قرار داده شوند تا تمساح برای شکار آنها تشویق شود و شکار را بیاموزد.
ممکن است که کروکودیل ها پس از ورود به محل جدید زندگی خود، در مقابل تجربیات جدید از خود مقاومت نشان دهند، که باید در صورت رعایت شرایط مناسب زندگی و کاهش میزان اضطراب، این مشکل در عرض چند روز به طور خودکار حل شود.
به تمساح های جوان باید هفته ای 1 الی 3 بار غذا داده شود و باید در نظر داشت که کل وزن غذای داده شده باید حدود 5% وزن بدن تمساح باشد.
غذاهایی که خورده نشده اند باید در عرض 24 ساعت از محل خارج شوند تا از تجزیه آنها در محیط زندگی تمساح جلوگیری شود.
تمساح های کوچکتر از ویتامین ها به عنوان مکمل در رژیم غذایی خود استفاده میکنند. البته در صورتی که رژیم غذایی حیوان به صورت شکار کاملا متنوع باشد این موضوع اهمیت چندانی نخواهد داشت، زیرا این رژیم غذایی می تواند تمام نیازهای کروکودیل را از نظر تغذیه و تهیه ویتامین فراهم کند.
در طبیعت، تمساح ها با خوردن سنگ به گوارش و هضم غذا در بدنشان کمک میکنند. آنها در اسارت نیز در صورتی که سنگ با سایز مورد نظر خود بیابند بی میل به خوردن آن نخواهند بود. البته نباید سنگ را در رژیم غذایی آنها قرار داد و فقط باید آن را در اختیار آنها گذاشت تا در صورت نیاز و با میل خود آن را بخورند.

دست زدن به تمساح
تمساح ها علاقه ای به دستمالی شدن ندارند. تا زمانی که یک کروکودیل به گرفته شدن در دست به طور منظم عادت نکرده است، صاحبین آنها باید در هنگام لمس آنها بسیار مراقب باشند.
از لمس کردن تمساحی که تازه به محیط جدید منتقل شده یا به تازگی اسیر شده، کاملا خودداری کنید.
تمساح های جوان را با مراقبت و احترام کامل لمس کنید تا از صدمه دیدن خود و تمساح تان جلوگیری شود.
بهترین راه برداشتن یک کروکودیل این است که با یک دست و با قدرت تمام اطراف گردن آن را بگیرید و با دست دیگر قسمت پایین بدن او را نگه دارید. برای تمساح های بزرگتر باید از دست دومتان برای نگه داشتن دم حیوان استفاده کنید.
می توانید از یک نوار الاستیک برای بستن دهان تمساح استفاده کنید تا مطمئن شوید که توسط حیوان گاز گرفته نمی شوید. در این گونه موارد از پشت به تمساح نزدیک شوید و فک او را ببندید و با نوار الاستیک آن را محکم ببندید. همیشه در هنگامی که میخواهید حیوان را به محل زندگی اش برگردانید این نوار را باز کنید.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)