پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

به سوی اجتماعی کردن مار خانگی

 

 
پیشگفتار نویسنده :

این مقاله ادعایی در این خصوص ندارد که میتواند روش ها و شیوه هایی را ارائه کند که بر روی هر ماری با هر خصوصیات اخلاقی، اثرگذار باشد. در این مقاله سعی بر جمع آوری تمامی تجربیات و روش ها و ادغام آنها شده که در نهایت منجر به دست آموز شدن مار شده اند. مسلما روش ارائه شده در این مقاله فقط یکی از چندین روش موجود برای این کار است. به یاد داشته باشید که هیچ شیوه ای برای اجتماعی کردن مار وجود ندارد که بتوان آن را به صورت 100 % تضمین شده دانست. اگر بخواهم صادقانه برخورد کنم باید بگویم هرگز کلمه «دست آموز شدن» در خصوص مارها معنی کاملی پیدا نمیکند. بیشترین انتظاری که شما میتوانید از یک خزنده داشته باشید این است که فقط لمس شدن را تحمل کند. هر حیوانی که دهان داشته باشد توانایی گاز گرفتن را در شرایطی که ترسیده، وحشت زده، گرسنه و یا زخمی بوده و یا در حالت تدافعی قرار گرفته باشد خواهد داشت. زمانی که یک مار احساس کند توانایی فرار از موقعیت تهدید را ندارد به سرعت، عامل تهدید را گاز میگیرد. اگر قادر به هضم این رفتارهای مار نیستند هرگز یک مار را به عنوان حیوان خانگی برای خود انتخاب نکنید.

شناسایی خلق و خوی عمومی

مارها میتوانند به عنوان یک دسته کلی از حیوانات در نظر گرفته شده و پروسه اجتماعی کردن آنها شروع شود. نخستین قدم این است که خصوصیات اخلاقی گونه مار را بشناسید و بر همین اساس هم در خصوص چگونگی برخورد با مار، تصمیم گیری شود. این کار به شما کمک خواهد کرد که خود را برای کاری به آن وارد میشوید آماده تر کنید. فراموش نکنید که اینها خصوصیات کلی یک گونه از مارها هستند و لزوما نباید در خصوص تک تک مارهای آن گونه صدق کند. به عنوان مثال، مار رات سیاه (Black Rat Snake) ماری نیمه تهاجمی به شمار میرود (خصوصا در مواقعی که در یک گوشه گیر افتاده باشد) اما بسیار یافت میشوند از این گونه مارها که شخصیتی بسیار رام و سر به راه دارند. همچنین ممکن است شما یک مار تهاجمی داشته باشید که در حالت کلی آن گونه از مارها (مانند مارهای کورن)، خصوصیاتی سر به راه و آرام داشته باشند. مارهایی همانند شاه مار میتوانند یکی از سه حالت را داشته باشند : رام (Docile)، نیمه تهاجمی (Semi-Aggressive)، تهاجمی (Aggressive)


پس از اینکه رفتارهای عمومی گونه مار را شناسایی کردید باید به سراغ تشخیص رفتارهای فردی و شخصی مار خود بروید.این مرحله یکی از اصلی ترین مراحل در دست آموز کردن مار به شمار میرود.ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : reptile-cage-plans.com


پروسه اجتماعی کردن مار - انتظارات

اجتماعی کردن یک مار، زمان نسبتا زیادی را طلب میکند. صبور باشید و سعی در شتاب دادن به این کار را نداشته باشید. انتظار نداشته باشید که مار در مدت کوتاهی رام و دست آموز شود. اگر بتوانید این کار را انجام دهید این پروسه به طور متوسط زمانی بین 1 تا 6 ماه از شما صرف خواهد کرد. شما باید نحوه برخورد با مار را در حالت های مختلف و مارهای مختلف، خصوصا مارهای عصبی، مواقعی که گاز گرفته میشوید (که ممکن است بسیار رخ دهد) و ... به خوبی بدانید و عکس العمل مناسبی را از خود نشان دهید. در مورد مارهایی که حالتی تماما تهاجمی دارند رسیدن به مرحله ای که بتوانید آنها را حتی با دستکش لمس کنید موفقیت بزرگی محسوب میشود و نباید هر بار که توسط چنین ماری گاز گرفته میشوید با او درگیر شوید، بلکه باید از همین که توانسته اید تا همین حد با او ارتباط برقرار کنید به خود ببالید. هنگامی که با چنین ماری در حال تمرین دست آموز کردن هستید هرگز همانند کار با یک مار کورن (که تقریبا بدون هیچ مراقبتی این کار قابل انجام است) نباشید زیرا باید همواره بدترین حالت ممکن را از نظر مراقبت های هنگام تمرین، در نظر بگیرید زیرا در هنگامی که بسیاری از اتفاقات در حال رخ دادن هستند، شما قادر به اقدامی نخواهید بود. یک مار تهاجمی هرگز نمیتواند کاملا مورد اعتماد باشد و این گفته حتی برای مواقعی که این مار در بهترین شرایط خود باشد نیز صادق است. اگر انتظارات خود را از چنین ماری به حداقل کاهش دهید میتوانید پیشرفت های او را بهتر ببینید، ضمن اینکه هرگز از یاد نخواهید برد که این مار، یک مار تهاجمی است.


مرحله صفر

برای شروع کار شما نیاز به یک جفت دستکش (مانند دستکش باغبانی) با اندازه متوسط و جنس مناسب (نه خیلی ضخیم و نه خیلی نازک) دارید. باید دستکش را برای مدت 3 روز درون محفظه محل زندگی مار قرار داده و همانجا رها کنید. این کار سبب میشود که مار به بو و ظاهر دستکش عادت کند.Resigzed Image Click this bar to view the full image.
مرحله اول


شما نیاز به یک برنامه منظم برای چگونگی استفاده از دستکش در مدت زمان تمرین با مار خواهید داشت. حداقل زمان لازم برای این کار، 3 روز در هفته، هر بار به مدت 10 الی 30 دقیقه است. پس از سه روز باید دستکش ها را از داخل محفظه خارج کنید. دستکش را در دست کنید و به آرامی و با احترام کامل، مار را بردارید. کاری که در این مرحله انجام میگیرد درواقع این است که مار را مطمئن میسازید که دستکش ها به هیچ وجه تهدید به حساب نمی آیند و با دست کردن دستکش ها این باور را در وجود مار، تقویت میکنیم. همچنین دستکش ها به شما لایه ای حمایتی در برابر گاز گرفتن احتمالی مار میدهند. شما باید برای دست زدن به این مار فقط از همین دستکش ها استفاده کنید زیرا مسلما نمیخواهید که یک شی جدید ناشناخته (برای مار) را وارد پروسه تعلیم مار خود کنید که ممکن است به عنوان یک عامل تهدید شمرده شده و مار را در حالت آماده باش قرار دهد. ضمن اینکه نباید هرگز موش یا موش صحرایی را با این دستکش ها لمس کرده و سپس با همان دستکش سعی در برداشتن مار داشته باشید. مرحله اول 2 هفته به طول می انجامد. مرحله معرفی (مرحله اول) به مار می آموزد که پروسه لمس شدن، یک امر قابل پیش بینی است و به او آسیبی نخواهد رسید تا بخواهد حس ترس یا عصبی بودن داشته باشد و کسی را گاز بگیرد

مرحله دوم

پس از اتمام هفته دوم شما باید طبق جدول برنامه زمانی به سراغ مرحله بعدی بروید. تنها تفاوت این مرحله با مرحله قبل این است که بعد از 5 دقیقه لمس مار با دستکش، باید دستکش را از دست خود در آورده و بقیه زمان را به لمس مار بدون واسطه دستکش اختصاص دهید. سعی ما در این مرحله این است که مار به بو و ظاهر دست شما عادت کرده و همانطور که دستکش را به عنوان تهدید به حساب نمی آورد دست شما را نیز یک عامل بی خطر بشناسد که به او آسیب نخواهد زد. عموما مارها باید در این مرحله با لمس شدن به شکل گسترده و باز (بدون فشار و محدودیت) راحت باشند. در این مرحله باید هنگام لمس کردن مار بدون دستکش بسیار دقیق باشید زیرا همان پوشش اندک دستکش در برابر گازهای مار را نیز از دست میدهید. اگر مار شما سرعت یادگیری بالایی داشته باشد این مرحله را در یک هفته پشت سر میگذارد و اگر اینچنین نباشد باید دو هفته برای این کار زمان صرف کنید. اگر در این مرحله با مشکلی برخورد کردید باید مجددا به مرحله اول بازگشته و کار را از ابتدا آغاز کنید.ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری

.


مرحله سوم

با توجه به اینکه این آخرین مرحله در این شیوه از دست آموز کردن مار است باید بتوانید او را بدون هرگونه واکنش عصبی (لرزش دم، حمله و ...) از داخل محفظه خارج کنید. اگر قادر به انجام این کار نیستید باید به مرحله دوم بازگشته و آن مرحله را تکرار کنید. اگر مار واقعا به این مرحله از دست آموز شدن رسیده باشد باید بتوانید برداشتن او از داخل محفظه را بدون دستکش انجام دهید. کاری که ما قصد داریم آن را انجام دهیم این است که شما بتوانید در پایان این مرحله مار خود را به سادگی و بدون مراقبت خاصی در دست بگیرید و نیازی به این نباشد که مکررا مراقب حرکات خود و مارتان باشید. این بدان معناست که شما باید بتوانید بدون نظارت کامل بر مار، از روی ظاهر کلی او به خلق و خوی او در آن لحظه پی برده و نیازی به دقت در کارهای او (در هنگام لمس) نداشته باشید. شما باید بتوانید رفتارهای مار را در شرایط مختلف از روی حرکات و حالت های او تشخیص دهید و رفتارهای او را در شرایط مختلف مانند شلوغی و ازدحام و ... جمعیت حدس زده و بر همان اساس هم واکنش نشان دهید. برخی از مارها اهمیتی به این نمیدهند که توسط افراد زیادی لمس شوند. برخی مارهای دیگر در محیط های شلوغ و پر ازدحام عصبی میشوند و فقط در ارتباط با یک شخص حالت عادی دارند. سعی کنید مار را به اینکه در دست شما باشد عادت دهید. مارها ترجیح میدهند که با یک شخص و یا گروه کوچکی در ارتباط باشند تا اینکه در مقابل یک جمعیت عظیم قرار بگیرند. بهتر است فقط به یک یا دو نفر اجازه لمس کردن مار خود را بدهید.
مترجم : محمد مسعود کشوری

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)