پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

«اینلند تایپن» – سمی ترین مار جهان (Inland Taipan)«اینلند تایپن» – سمی ترین مار جهان (Inland Taipan)


بله، در حقیقت این مار سمی ترین مار جهان به شمار میرود. و این عنوان به شاه کبری و مامبای سیاه تعلق ندارد بلکه تایپن سمی ترین مار جهان است. زمانی که صحبت از قدرت سم مارها به میان می اید هیچ مار دیگری در سراسر جهان قابلیت رقابت با جنس سم وحشتناک این مار را ندارد. این مار که نام علمی آن Oxyuranus microlepidotus است متعلق به استرالیاست. این خزنده به خانواده «الپیدا» (Elapidae) تعلق دارد و یکی از انواع تایپن هاست. درتوصیف سم اینلند تایپن باید گفت که آنها در هر بار گاز گرفتگی، توانایی تزریق 44 میلی گرم از سم خود را به بدن قربانی دارند. این میزان فقط یک میانگین است و مواردی مشاهده شده که یک تایپن تا 110 میلی گرم از سم را فقط در یک بار گزش، تزریق کرده است. در خصوص این سم فقط به همین گفته بسنده میکنیم که سم این مار در مقایسه با مار زنگی ترسناک، 200 تا 400 برابر قوی تر است !

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

در آزمایش هایی که بر روی موش ها صورت گرفته است مشخص شده که سم مارهای اینلند تایپن، 68 برابر شاه کبری و 740 برابر مار زنگی پشت الماسی غربی (western diamondback rattlesnake) قدرتمند است. در آزمایش انجام شده، 1.7 میلی گرم از سم شاه کبری و 18.5 میلی گرم از سم مار زنگی توانست نیمی از موش ها را بکشد. در صورتی که همین تعداد موش تنها با استفاده از 0.025 میلی گرم از سم تایپن به سادگی کشته شدند، بنابراین نباید تعجب کرد که چرا این مار توانسته است لقب سمی ترین مار جهان را به خود اختصاص دهد. به نظر می اید به میزان کافی در خصوص سم این مار و میزان مرگبار بودن آن توضیح داده ایم و حالا حقایقی دیگر را در خصوص این مار برای شما بیان خواهیم کرد.


ادامه داردResigzed Image Click this bar to view the full image.
محل زندگی


نمیتوان محل زندگی این مار را به منطقه یا بخش خاصی محدود کرد. این مارها گوشتخوار هستند و محل زندگی آنها بستگی به میزان دسترسی به طعمه و پراکندگی طعمه ها دارد. اساسا مناطق خشک و بایر مرکز استرالیا مناطق اصلی زندگی این مارها هستند. این مارها را میتوان در حفره هایی که موش های صحرایی حفر کرده و سپس آنجا را ترک کرده اند، شکاف های عمیق و درزها یافت. این در واقع پراکندگی جغرافیایی آنهاست که شامل مناطق جنوب غرب و شمال غرب و غرب کویینزلند (Queensland) میشود. این مناطق شامل «لیک ایر» (Lake Eyre) و غرب «مورای ریور» (Murray River)، «دارلینگ ریور» (Darling River) و «مارامبیج ریور» (Murrumbidgee River) میشود.


ادامه دارد ...
رژیم غذایی


رژیم غذایی تایپن شامل پرندگان، موش ها، سوسمارها و کیسه داران کوچک و پستانداران کوچک دیگر میشود. این مارها با داشتن حس بینایی و بویایی بسیار قوی، شکارچیان بسیار ماهر و چابکی به شمار میروند. آنها فقط یک بار طعمه خود را گزیده و سپس عقب نشینی میکنند. پس از اینکه سم در بدن طعمه اثر کرده و آن را بکشد دیگر خطری برای مار ایجاد نمیکند و تایپن میتواند در سلامت کامل، طعمه را ببلعد. تاثیر سریع سم تایپن موجب میشود که مار مدت زیادی را برای بلعیدن طعمه در انتظار نباشد.


ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری


حقایقی دیگر در خصوص اینلند تایپن

یکی دیگر از خصوصیات مارهای اینلند تایپن که باید به آن اشاره کنیم توانایی بسیار بالای آنها در سازگاری و تطابق با تغییرات آب و هوایی فصلی است. این مارها قادرند رنگ بدن خود را با توجه به فصل، تغییر دهند. در طول تابستان این مارها به رنگ های روشن تر و در فصل زمستان به رنگ های تیره تری در می آیند. تغییر ظاهر یکی از مهم ترین بخش های مطابقت آنها با تغییرات آب و هوایی فصلی است. این توانایی مارهای تایپن به آنها اجازه میدهد که در فصول سرد سال نیز بتوانند خود را با محیط سازگار کنند. ممکن است شما بتوانید این مارها را در فصل تابستان به رنگ سبز زیتونی و در زمستان به رنگ قهوه ای ببینید. مارهای تایپن معمولا 1 یا 2 دور تخم در هر سال میگذراند. آنها معمولا تخم هایشان را در حفره هایی میگذراند که مدتی است توسط حیوانات دیگر ترک شده است.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.
ممکن است نکات و حقایقی که در خصوص این مار مطرح شد این سوال را در ذهن برانگیزد که رویارویی «اینلند تایپن» و «مامبای سیاه» چه نتیجه ای در پی خواهد داشت. در مقایسه قدرت سم این دو مار باید گفت که مامبا کوچکترین شانسی در برابر تایپن نخواهد داشت. اما زمانی که صحبت از میزان تهاجم، سرعت، چالاکی و میزان مرگبار بودن مار باشد مسلما مامبا در رده بالاتری نسبت به تایپن قرار میگیرد.در پایان به عنوان نتیجه گیری میتوان گفت که تایپن با وجود اینکه سمی ترین مار روی زمین است اما خطرناک ترین مار جهان نیست. درواقع این مارها تا حد زیادی خجالتی هستند و از ازدحام و شلوغی دوری میکنند و ترجیحی میدهند که در گوشه ای تنها باشند. شهرت این مارها در این است که همواره سعی در فرار از موقعیت های خطرناک دارند. البته در صورتی که در موقعیت تهدید واقع شوند چاره ای جز گزش های مرگ بار نخواهند داشت. در تایید این گفته میتوان اضافه کرد که در کشور استرالیا سالیانه فقط 2 الی 3 نفر بر اثر گزیدگی به وسیله تایپن میمیرند.مترجم : محمد مسعود کشوری

...

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)