پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تکثیر آفتاب پرست نقاب دار

تکثیر آفتاب پرست نقاب دار

Veiled chameleon breeding

 آفتاب پرست های نقاب دار در میان انواع مختلف آفتاب پرست ها گونه ای خوش بنیه به شمار میروند که تکثیر آنها ساده تر از گونه های دیگر است. بچه های این آفتاب پرست ها را امروزه میتوانید در اکثر فروشگاه های خزندگان و حتی فروشگاه های حیوانات خانگی معمولی و در نقاط مختلف به صورت عمده فروشی به قیمت 25 الی 50 دلار (بسته به سن آفتاب پرست) به وفور مشاهده کنید. نخستین قدم در تکثیر این آفتاب پرست ها این است که مطمئن شوید یک آفتاب پرست نر و یک آفتاب پرست ماده در اختیار دارید. خوشبختانه در خصوص آفتاب پرست های نقاب دار میتوان حتی در بدو تولد نیز جنسیت آنها را با قطعیت تشخیص داد. آفتاب پرست نقاب دار نر دارای زایده ای گوشتالو مثلثی شکل است که از دو پای عقبی بیرون زده است. این زایده را «مهمیز تارسال» (Tarsal Spur) می نامند. آفتاب پرست های ماده فاقد این زایده هستند. این آفتاب پرست ها خیلی زود به بلوغ جنسی میرسند به طوری که برخی از پرورش دهندگان عنوان کرده اند که آفتاب پرست آنان در سن 3.5 ماهگی به بلوغ رسیده اما سن متوسط بلوغ در آفتاب پرست های نقاب دار، سن 6 ماهگی است. توجه داشته باشید صرف اینکه آفتاب پرستی به بلوغ جنسی رسیده است به این معنی نخواهد بود که حتما باید جفتگیری کند. البته مقالاتی در خصوص این مسئله منتشر شده است که بعضی آفتاب پرست های ماده که جفتگیری نکرده اند بر اثر حمل تخم ها نابارور، قدرت باروری خود را از دست داده اند. این نکته کاملا نادرست است و چنین گفته ای به هیچ وجه صحت ندارد. حتی باید گفت مشکل «به هم چسبیدن تخم ها» (egg binding)هم در نتیجه حمل تخم های نابارور به وجود نمی آید اما باید اذعان کرد که این پدیده در آفتاب پرست های ماده ای که تخم های نابارور حمل کرده اند بیش از آفتاب پرست های ماده دیگر مشاهده میشود. البته شاهدی که براین موضوع صحه میگذارد، تنها روایاتی است که صاحبان حیوانات نقل میکنند.

از دلایل عمده «به هم چسبیدن تخم ها» در آفتاب پرست های نقاب دار میتوان به غذا دادن بیش از حد، فقدان کلسیم (یا کمبود آن) و نبود محل مناسب برای تخمگذاری اشاره کرد. یک آفتاب پرست نقاب دار نر بالغ نباید هر زمان که خواست غذا بخورد و غذای او باید به 20 الی 30 عدد حشره در هفته محدود شود و نوزادان تا سن 4 الی 5 ماهگی باید در هفته از 30 الی 40 عدد حشره (با اندازه کوچک) تغذیه کنند. مکمل کلسیم
D3 حداقل باید هفته ای دو بار به آفتاب پرست خورانده شود. مصرف مکمل های ویتامینی (حداقل هفته ای یک بار) از نکات بسیار مهم در نگهداری و تکثیر آفتاب پرست ها به شمار میرود. البته میتوانید به جای آن از جیرجیرک های شکم پر (Gut Loaded) برای تغذیه آفتاب پرست خود استفاده کنید. زمانی که آنها را به حالت شکم پر در آوردید، از غذاهای متفاوتی مانند برگ کولارد (collard green)، برگ خردل، کدو، هویج، غلات و پرتقال برای مدت چند روز استفاده کنید. این عمل صرفا به منظور ایجاد تنوع و پیشگیری از رژیم غذایی افراطی یا رژیم ناقص است. حتی با وجود اینکه آفتاب پرست های نقاب دار تولید مثل موفقیت آمیزی را در اسارت داشته اند، اما همچنان اطلاعات کمی در خصوص نیازهای دقیق تغذیه ای آنها در دسترس است.ادامه دارد ...
آفتاب پرست نقاب دار ماده را میتوان از روی رنگ آبی که در قسمت کناری بدن دارد شناسایی کرد. گرچه این خصوصیت در تمام ماده ها مشاهده نمیشود. بهترین روش برای تشخیص آماده بودن یک آفتاب پرست ماده این است که او را در کنار یک آفتاب پرست نر قرار دهید و در این هنگام، عکس العمل او را مشاهده کنید. واکنش حیوان ماده در این هنگام میتواند بهترین پاسخ به سوال شما باشد. اگر واکنش حیوان ماده به این شکل باشد که پشت خود را به حیوان نر کند، دهان دره کرده، صدای هیس هیس درآورد و بدن خود را به جلو و عقب حرکت دهد نشان دهنده عدم آمادگی او برای جفتگیری است. در صورتی که این رفتار ها را از آفتاب پرست ماده مشاهده کردید باید فورا او را به محفظه خود بازگردانید. اگر آفتاب پرست نقاب دار ماده، آماده جفتگیری باشد، رنگ بدن خود را بدون تغییر حفظ خواهد کرد و به آرامی به سمت حیوان نر حرکت میکند. پس از مدتی که حرکت کردن آنها به پایان برسد، عمل جفتگیری انجام میشود. بعد از اینکه عمل جفتگیری به پایان رسید شما میتوانید این موضوع را از روی تغییر رنگ دراماتیکی که در بدن حیوان ماده صورت میگیرد متوجه شوید، بدین شکل که در این شرایط، آفتاب پرست ماده به رنگ سیاه و زرد در آمده و لکه هایی به رنگ زرد بر روی بدن او خودنمایی خواهند کرد. پس از مشاهده این علائم، حتما باید آفتاب پرست ماده را جدا کرده و در محفظه مخصوص خود قرار دهید. پس از یک جفتگیری موفق، عمل تخمگذاری ظرف 30 الی 40 روز اتفاق خواهد افتاد گرچه توصیه میشود که برای اطمینان بیشتر، از روز بیستم، خوابگاه و بستری را برای تخمگذاری آفتاب پرست ماده فراهم کنید.


بستر و خوابگاهی که برای تخمگذاری آماده میکنید میتواند بسیار ساده باشد به این شکل که یک جعبه به حجم 5 گالن را به ارتفاع 15 الی 30 سانتی متر به وسیله شن مرطوب یا ترکیب شن با خزه مرطوب پر کنید. نکته قابل توجه در این مورد این است که ضروری ترین شرط لازم برای این بستر، سهولت در حفاری آن است. با فرا رسیدن زمان تخمگذاری، آفتاب پرست ماده وارد مرحله ای میشود که استراحت را به کلی رها کرده و در اطراف محفظه به دنبال فضا و بستری مناسب برای تخمگذاری خواهد گشت. معمولا نتیجه این جستجوهای آفتاب پرست ماده این خواهد بود که جعبه ای را که از پیش برای این کار مهیا کرده اید به عنوان محل تخمگذاری انتخاب میکند، البته اگر گیاهان بزرگی را در محفظه داشته باشید ممکن است که تصمیم بگیرد که زیر آن را حفر کرده و به عنوان بستر از آن استفاده کند. زمانی که تخمگذاری به مرحله عمل برسد، آفتاب پرست ماده شروع به حفر گودال خواهد کرد و هر زمان که این گودال به اندازه و فرم دلخواه درآمد (که معمولا چند ساعت زمان میبرد) او خواهد چرخید و شروع به تخمگذاری میکند. در این مرحله آفتاب پرست به طور کامل تخم های خود را خواهد گذاشت. هنگام پروسه تخمگذاری مراقب باشید زیرا ماده تمایل دارند که تخم هایشان را در قسمت کف محفظه (یا جعبه) و در محلی که کاملا جایگاه مستحکم و امنی باشد قرار دهند. ضمنا توجه کنید اگر خواستید بستر به دنبال تخم ها بگردید این کار را کاملا با ظرافت انجام دهید تا از به هم ریختن تخم ها جلوگیری شود. (خصوصا اگر این جعبه اندازه بزرگی داشته باشد.)


ادامه دارد ...تخم هایی که در یک دور تخمگذاری گذاشته میشوند معمولا تعداد قابل ملاحظه ای دارد که میتواند بین 12 تا 80 تخم در نوسان باشد و البته این تعداد در طبیعت بین 12 تا 20 تخم است. آفتاب پرست های ماده ای که در یک بار تخمگذاری تعداد زیادی تخم میگذارند معمولا نمیتوانند مدت زیادی پس از تخمگذاری زنده بمانند و این تخمگذاری، فشار بسیار زیادی به آنها وارد کرده و به مرگ زودرس آنها منجر میشود. قدم بعدی این است که باید تخم ها را خارج کرده و با کمال دقت به دستگاه مخصوص جوجه کشی منتقل کنید. در این مرحله لازم است حیوان ماده را که کاملا خسته شده است (که هرکس هم جای او بود خسته میشد!!) به مکانی ساکت و با شرایطی مناسب و مقداری آب و غذا منتقل کنید. ماده ها قادر هستند به فاصله چند هفته پس از تخمگذاری شان، مجددا آماده جفتگیری شوند. حتی در صورتی که عمل جفتگیری مجدد هم صورت نگیرد، در بدن بسیاری از ماده ها به فاصله 80 الی 100 روز از جفتگیری اول، تخم ایجاد خواهد شد.ادامه دارد ...
تخم ها را باید در دمای 75 الی 80 درجه سانتیگراد و در بستری مرطوب نگهداری کرد. تخم های بارور و سالم، براق و سفید رنگ هستند و زمانی که در اتاقی تاریک و از پشت به آنها نور بتابانید میتوانید رگ های خونی را در آنها مشاهده کنید. در طول مرحله جوجه کشی، تخم ها باید حداقل در فاصله 1 اینچی (2.5 سانتی متری) از هم قرار داشته باشند (برای جلوگیری از خارج شدن زود هنگام از تخم ها) و حتما باید در تاریکی نگهداری شوند. پس از 150 الی 200 روز، بچه آفتاب پرست ها از تخم بیرون می آیند. دقیقا پیش از این اتفاق، تخم ها به حالتی شبیه «عرق کردن» در می آیند و آثاری از آب بر روی سطح آنها قابل مشاهده است و بدین ترتیب تخم ها شروع به گرد شدن خواهند کرد. به فاصله یک روز از این رخداد (یا کمی بیشتر) بچه ها سر از تخم بیرون می آورند.ادامه دارد ...

بچه های تازه از تخم خارج شده را میتوانید در یک ویواریوم به حجم 10 گالن که از بالا پوشیده باشد (یا حتی بهتر از آن، از همه طرف پوشیده باشد) نگهداری کنید. دمای محفظه در قسمت گرم باید بین 31 الی 35 درجه سانتیگراد (88 الی 95 درجه فارنهایت) و در قسمت خنک بین 24 الی 27 درجه سانتیگراد (75 الی 80 درجه فارنهایت) باشد. استفاده از گیاهان زنده کوچک از جمله پوتوس (
Pothos) برای این محفظه توصیه میشود. بچه آفتاب پرست ها از این گیاهان تغذیه کرده و نیز از آن به عنوان سایبان بهره میبرند. میتوانید 6 یا 7 بچه تازه متولد شده را در کنار هم نگهداری کنید، البته باید میزان کافی غذا در اختیار آنها قرار دهید. این بچه ها را باید با بچه جیرجیرک های کوچک که آغشته به مکمل پودر کلسیم هستند تغذیه کنید. اسپری کردن آب (یک روز در میان) به درون محفظه نیز به منظور تامین آب شرب مورد نیاز و نیز برای ایجاد رطوبت کافی در محفظه، کاملا الزامی است. بعد از سن 2 ماهگی باید بچه ها را از نظر جنسیتی از یکدیگر تفکیک کنید. در صورتی که تمام این مراحل به خوبی طی شوند میتوان گفت که هم اکنون بچه ها به خوبی پرورش یافته و آماده رفتن به منازل جدید خود هستند.مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : kingsnake.comادامه دارد ...

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)