پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نگهداری از پیتون خونی (بلاد)

 
Blood python

نام های عمومی


پیتون خونی (Blood Pythonپیتون خونی سرخ (Red Blood Pythonپیتون خونی سوماترا (Sumatran Blood Pythonپیتون خونی مالزیایی (Malaysian Blood Pythonپیتون خونی بورنئو (Borneo Blood Pythonپیتون خونی خط دار (Striped Blood Pythonپیتون خونی آلبینو (Albino Blood Python)

Resigzed Image Click this bar to view the full image.
مورف (ریخت) های مختلف


Normal, Piebald, Albino, Caramel Albino, Lavender Albino, Hi Contrast albino, Platinum, Desert Ghost, Jungle, Pastel Jungle, Super Pastel Jungle, Lemon Pastel Jungle, Axthantic, Genetic Striped, Woma, Hyper Melanistic, IMG, Black, Anerthrystic, Ghost, Clown, Xanthic


در مورد موارد بالا میتوان به این نکات اشاره کرد که به عنوان مثال، normal طرح عادی پیتون های خونی است، آلبینو نیز به معنی «زال» است (که نوعی بیماری در حیوانات به شمار میرود)، رنگ های Caramel Albino, Lavender Albino, Hi Contrast albinoنیز به نوعی زیر شاخه هایی از آلبینو به شمار میروند.البته مورف های دیگری نیز در این مارها مشاهده میشود

بخش دومرنگ بندی


پیتون دم کوتاه خونی مالزیایی (Malaysian (Malayan) Blood short-tailed python) (curtus brongersmai) :


Resigzed Image Click this bar to view the full image.

همانطور که از نام آن پیداست رنگی خون مانند یا قرمز تیره دارد و رنگ های غالب آن، شامل قرمز و زرد میشود.

پیتون دم کوتاه بورنئو (Borneo short-tailed python) (curtus breitensteini) :

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

بیشتر آنها دارای رنگ چشم نارنجی و مردمک چشم سیاه رنگ بوده و بدن آنها شامل رنگ های قهوه ای تیره، مشکی و زرد است. سر آنها دارای ترکیب تیره ای از رنگ های زرد و قهوه ای و گاهی رنگ نارنجی است.


پیتون دم کوتاه سوماترا (Sumatran short-tailed python) (curtus curtus) :

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

کوچکترین گونه از پیتون های خونی هستند که معمولا به اسم پیتون خونی سیاه (Black Blood Python) شناخته میشوند و دلیل این نامگذاری نیز رنگ تیره خون آنهاست. پیتون های سیاه دارای چشمان نارنجی بوده و خطی خونی در زیر چشمانشان دارند که علامت مشخصه آنهاست و تا قسمت آرواره آنها امتداد دارد. (بعضی از پیتون های خونی این خط را بالای چشم خود دارند.) رنگ پیتون های سیاه معمولا با افزایش سن، تیره تر میشود و در نمونه های بالغ به رنگ کاملا سیاه و خاکستری در می آید.

پیتون دم کوتاه ساراواک (Sarawak short-tailed python) (curtus breitensteini) :

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

به طور کلی روشن تر هستند و رنگ نارنجی سوخته و تیره با الگوهای مرمر مانند و رنگ های زرد و طلایی و مسی دارند.ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری
ظاهر و اندازهپیتون های خونی دارای بدن سنگینی هستند. این مار از معدود مارهایی است که برخلاف داشتن بدنی بسیار ضخیم، طول آنچنان زیادی ندارد. این بدن ستبر و ضخیم، باعث میشود که این مارها بتوانند در منقبض کردن بدن خود به دور طعمه (constricting) بسیار قدرتمند عمل کنند. آنها دارای سری کوچک و نسبتا پهن در مقایسه با اندازه بدنشان هستند. معمولا در سن 2 تا 3 سالگی رنگ بدن این حیوانات به حالت ثابتی میرسد.


سطح تجربه


این مار برای علاقه مندانی که از نظر تجربه کار با خزندگان، متوسط هستند، مناسب است. این مارها به همان اندازه که در انواع مختلفشان دارای خصوصیات اخلاقی متفاوتی هستند، در مورد دما و رطوبت محیط نیز بسیار حساس هستند. در صورتی که توجه خاصی به نیازهای آنان نشود به سرعت و در همان سنین کودکی دچار مشکلات عدیده ای خواهند شد. بدون شک، چالش انگیزترین بخش در خرید و نگهداری این مارها، بزرگ کردن آنها و گذر از سنین کودکی است. در کنار مسائل حساس رطوبت و دما که باید به طور کامل به آنها دقت کنید مسئله غذا خوردن نیز میتواند درگیری های خاص خود را داشته باشد. در مرحله ای که این مارها هنوز به محیط جدید زندگی شان خو نگرفته اند دچار اضطراب زیادی هستند و به هیچ وجه به سادگی یک بال پیتون غذا نخواهند خورد. پیتون های خونی به سرعت دچار اضطراب میشوند و بر اثر آن، برنامه منظم غذایی خود را به هم ریخته و پوست اندازی بدی خواهند کرد. باید همیشه مراقب رفتارهای مار خود باشید تا در صورت مشاهده هرگونه مشکلی، فورا متوجه شوید و بتوانید از بروز مشکلات جدی جلوگیری کنید. پیتون های خونی معمولا به عنوان مثال در مقایسه با بوآهای معمولی، تحرک چندانی ندارند و این امر باعث میشود که نگهداری از پیتون های خونی نسبتا دشوارتر بوده و به فرد حرفه ای تری نیاز داشته باشد. درواقع بوآهای معمولی در صورت بروز مشکل وبیماری، علائم آن را به وسیله تغییر در میزان تحرک خود نشان دهند. یک پیتون سست و بی حال، علائم بسیار کمتری از تغییر در تحرک، نشان خواهد داد. چند سال نگهداری کردن از انواع مارها میتواند پیش زمینه مناسبی برای شما در نگهداری از پیتون های خونی ایجاد کند.ادامه دارد ...
خانه سازی


پیتون های خونی جوان به خوبی میتوانند در محفظه اختصاصی خود زندگی کنند. بسیار مهم است که فضایی کاملا ایمن و مناسب برای پیتون خونی جوان خود فراهم کنید زیرا آنها بسیار خجالتی و حساس هستند و نیاز به فضایی محدود برای داشتن احساس امنیت دارند. یک تانک با حجم 20 گالن میتواند برای شروع کار با یک پیتون بلاد، گزینه خوبی باشد که ابعاد آن تقریبا به صورت 40 سانتی متر طول، 25 سانتی متر طول و 12 سانتی متر ارتفاع است. (اگر سن پیتون شما خیلی کم است و یا به تازگی از تخم خارج شده است حتی میتوانید از فضایی کوچکتر به عنوان محفظه غذادهی او استفاده کنید.) قرار دادن یک پیتون خونی در محفظه ای بزرگ، کار را برای شما بسیار راحت تر خواهد کرد اما این کار برای پیتون به هیچ وجه مناسب نیست. در تیم کاری ما هم اکنون پیتون هایی وجود دارند که بر اثر این کار به بیماری «ترس از فرار» (claustrophobic) مبتلا شده اند. برای پیتون های بالغ، استفاده از محفظه ای که طول آن برابر با نصف طول بدن مار باشد کفایت میکند. البته بهترین حالت این است که طول محفظه با طول بدن مار برابر باشد. عرض محفظه باید به شکلی باشد که به مار اجازه دهد به سادگی و به طور کامل امکان چرخش را داشته باشد. این کار به مار کمک خواهد کرد که کمتر تحت تاثیر عواملی که بیماری های تنفسی را ایجاد میکنند قرار بگیرد. بسته به نژاد پیتون خونی، طول محفظه باید 120 تا 180 سانتی متر، عرض آن 60 الی 120 سانتی متر و ارتفاع آن 25 الی 50 سانتی متر (برای یک پیتون بالغ) باشد. (به خاطر داشته باشید که در صورتی که از لامپ های حرارتی به عنوان منبع گرما استفاده میکنید، ارتفاع محفظه باید به شکلی باشد که گرمای مورد نیاز مار به او برسد. در کل بسیار مهم است که گرمای لازم برای هر خزنده خانگی را به خوبی مهیا کنید.) جعبه های پلاستیکی که قابلیت تعریق دارند (Plastic sweater box containers) میتوانند به خوبی رطوبت محیط (داخل خود) را حفظ کنند و کار کردن با آنها بسیار ساده است و میتوانید با ایجاد چند سوراخ در آن، تهویه محیط را به درستی تامین کنید. یک تانک آکواریوم با درپوش مشبک میتواند تهویه مناسبی را ایجاد کند اما واضح است که نمیتوانید به این شکل، رطوبت مورد نیاز را حفظ کنید. همچنین میتونید از گزینه هایی مانند فایبرگلاس، چوب (چوب نرم و بدون منفذ، به یاد داشته باشید که باید بتوانید این چوب را تمیز کنید) پی وی سی (PVC)، پلکسی گلاس یا هر نوع ماده غیر خورنده دیگری نیز برای پیتون خونی بالغ استفاده کنید. صرف نظر از نوع ماده ای که برای ساخت محفظه از آن استفاده میکنید باید محفظه را به شکلی بسازید که برای مارتان غیر قابل فرار باشد. پیتون های خونی به صورت 100 % عضله ای هستند. نگهداری کردن از چند پیتون خونی در کنارهم به هیچ وجه توصیه نمیشود اما اگر تصمیم به این کار گرفتید باید مطمئن شوید که محفظه، فضای کافی برای این تعداد پیتون را داشته باشد.ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع :

تمیز کردن محفظه


برای تمیز کردن محفظه از یک محلول شوینده رقیق مثل تاید یا «کلوراکس» (Chlorox) و یا سفید کننده هایی با غلظت 5 % استفاده کنید. قسمتی را که به این مواد آغشته میکنید فورا با آب شسته و خشک کنید. هرگز از محصولات شوینده سمی مانند «لایسول» (Lysol) یا «پاینسول» (Pinesol) استفاده نکنید. بعد از شستشوی کامل، اجازه دهید که محفظه به مدت حداقل 30 دقیقه در معرض هوای آزاد قرار گیرد و بدین ترتیب خشک شده و تهویه مناسب در آن به جریان بیفتد. (اگر احساس کردید که درون محفظه حتی مقدار کمی از بویی که دستتان به آن آغشته شده است می آید حتما صبر کنید تا پیش از قرار دادن مار در محفظه، این بو از بین برود.)


تهویه


با توجه به اینکه پیتون های خونی نیاز به رطوبت بالایی در محل زندگی شان دارند، باید تهویه مناسبی برای تانک در نظر بگیرید. میتوانید از یک درپوش فلزی مشبک به عنوان سقف محفظه استفاده کنید تا تهویه مناسبی برای محفظه ایجاد کند و ضمنا مانع ورود گرمایی که لامپ گرمایی تولید میکند نخواهد شد. (گرچه پیتون های خونی نیاز چندانی به لامپ گرمایی ندارند.)
ادامه دارد ...
بستر


روزنامه میتواند بستر مناسبی باشد که به سادگی قابل تمیز کردن (تعویض) است و از بروز انگل ها نیز تا حد زیادی جلوگیری میکند. گرچه استفاده از روزنامه ظاهر زیبایی ندارد اما نیاز بسترسازی محفظه را برطرف میکند. یکی از مشکلات استفاده از روزنامه این است که رطوبت را حفظ نمیکند. پوست ارکیده و پوست نارگیل میتوانند در حفظ رطوبت بسیار موثر بوده و ظاهری بسیار زیباتر از روزنامه داشته باشند اما باید توجه کنید که هر نوع پوست درختان و گیاهان میتواند امر تمیز کردن محفظه را برای شما دشوارتر سازد و به محلی مناسب برای رشد انگل ها تبدیل شود. کود مخصوص درخت سرو، دستمال کاغذی، کلوخ چمنی (Astroturf) و پوست صنوبر نیز میتوانند به عنوان بستر مورد استفاده قرار گیرند. هرگز از شن و ماسه، زباله و پوست درخت سدر و مواد آغشته به خاک به عنوان بستر استفاده نکنید. توصیه نمیشود که بستر را با آب آغشته کنید مگر اینکه این کار فقط برای مدت چند روز (به طور موقت) صورت بگیرد. قرار گرفتن مار بر روی بستری که همیشه خیس و نمدار است منجر به بروز بیماری های مزمن پوستی میشود. میتوانید مخفیگاه مار را با استفاده از خزه مرطوب به حالت نمناک درآورید تا رطوبت به مناطق دیگر نفوذ نکند. بهتر است که با هر بار که چیزی روی بستر میریزد (چکه کردن آب یا مواد دیگر) آن قسمت را تمیز و خشک کنید، این کار باعث کاهش خطر ابتلا به انواع انگل ها میشود و مار شما را در وضعیت سلامت بهتری نگاه خواهد داشت. بهتر است عادت کنید که هر زمان که بستر را تعویض میکنید (حداقل هفته ای یک بار) آب محفظه را نیز تعویض کنید. البته بهترین حالت این است که شما هر روز آب محفظه محل زندگی مار را به طور کامل تعویض کنید. اگر از پوست (مثلا پوست درختان) به عنوان بستر استفاده میکنید، بهتر است که برای غذا دادن به مار خود از سطوح دیگری استفاده کنید تا مواد کف بستر، با غذا وارد سیستم گوارش مار نشده و ایجاد انسداد دستگاه گوارش نشود. مضاف بر اینکه، غذا دادن به مار در خارج از محفظه محل زندگی او، باعث میشود که او بتواند به خوبی تفاوت بین دست زدن به او به منظور بازی و خارج کردن او از محفظه به منظور غذا خوردن را متوجه شود.ادامه دارد ...

محل پنهان شدن – ظرف آب


پیتون های خونی عاشق این هستند که در تاریکی پنهان شوند. این امر بسیار ضروری است که محل مناسبی برای پنهان شدن پیتون خونی خود (با توجه با اندازه اش) و یک ظرف آب مناسب فراهم کنید. گلدان های سفالی و پلاستیکی میتوانند به عنوان ظرف آب و یا محل مخفی شدن (به هر دو منظور کارایی دارد) استفاده شوند. ایده خوبی است اگر تصمیم بگیرید یک محل مخفی شدن کاملا پوشیده (خارج از دید) را در نزدیکی منبع حرارت قرار دهید. این کار شما مار را قادر میسازد در صورت نیاز به خنک شدن، از مخفیگاه خود خارج شود اما مسلما شما نمیخواهید که مار شما بین گرما و مخفی شدن، فقط بتواند یکی را انتخاب کند. (من به شخصه، مخفیگاه را طوری قرار میدهم که 1/3 یا نیمی از آن بر روی پد حرارتی باشد و درصورتی که مار نیاز به خنک شدن پیدا کرد مجبور به ترک مخفیگاه نشود.) همانطور که اشاره شد میتوانید با قرار دادن خزه اسفاگنوم و پوست درخت سرو (که رطوبت را حفظ میکنند) در یک نقطه از محفظه، رطوبت را در قسمت خاصی از تانک متمرکز کنید و امنیت بهتری هم برای محفظه ایجاد کنید. (مارهای جوان غالبا علاقه بیشتری به حفاری و کند و کاو در زیر این خزه ها را دارند.) (به بخش رطوبت مراجعه کنید.) گیاهانی با سایز مناسب هم میتوانند محل مناسبی برای مخفی شدن پیتون شما فراهم آورند. ظرف آب مار نیز باید به همین اندازه بزرگ باشد تا پیتون شما بتواند به طور کامل، بدن خود را در آن بخیساند. ظرف آب را باید حداقل هفته ای یک بار کاملا تمیز و ضدعفونی کنید و آن را در نزدیکی منبع حرارت قرار دهید تا به ایجاد رطوبت بیشتر در محفظه نیز کمک کند. البته راه حل مناسب دیگری نیز وجود دارد و آن این است که در صورتی که محفظه به اندازه کافی فضا دارد، میتوانید یک مخفیگاه دیگر نیز در قسمت خنک قرار دهید. با این کار مار شما میزان کمتری اضطراب را تجربه خواهد کرد. (و خود شما نیز کمتر به سردرد دچار میشوید !!)ادامه دارد ...

دما – گرمادهی – نوردهی

پیتون های خونی در مورد دما و رطوبت محفظه حتی بیشتر از بوآهای معمولی حساس هستند. دمای محفظه در طول روز باید بین 26 الی 33 درجه سانتیگراد باشد به شکلی که دمای منطقه آفتاب گرفتن نهایتا 33 درجه سانتیگراد خواهد بود و در منطقه خنک ویواریوم هم دمایی برابر با 26 درجه سانتیگراد وجود دارد. اگر از پد حرارتی زیر محفظه استفاده میکنید، ناحیه گرم باید 3/1 از محفظه را شامل شود. یک ترموستات (دستگاه تنظیم گرما) میتواند درصورت اتصال به پد حرارتی، در تنظیم دما موثر باشد اما معمولا این دستگاه ها دارای دقت کمی هستند. دستگاه هایی به نام «تفنگ گرمایی» (temperature gun) (قابل خرید از کلیه فروشگاه های ابزار فروشی) که کارایی خوبی دارند و میتوانند به خوبی دمای داخل محفظه را به شما اطلاع دهد. میتوانید از این وسیله استفاده کنید تا مطمئن شوید که حرارت محفظه به قدری نیست که باعث سوختگی بدن مار شود. ارتفاع و توان لامپی را که در محفظه قرار میدهید بررسی کنید. این کار نیز به خوبی از عهده این تفنگ های گرمایی بر می آید. اگر مشاهده کردید که پیتون شما مدت زیادی را در مخفیگاه خود میگذراند و این باشد که این محل مستقیما زیر لامپ قرار دارد، در این حالت باید توان لامپ را کمی تغییر دهید. لامپ هایی که بیش از 100 وات توان دارند، بسته به ارتفاع محفظه، نباید باید به شکل کنترل شده مورد استفاده قرار بگیرند. باید دو دماسنج در هر دو سمت محفظه قرار دهید.

بسیار مهم است که یک طیف دمایی (مکان هایی با دماهای متفاوت) برای مار خود ایجاد کرده باشید. درخصوص مارهای مختلف باید دماهای متفاوتی ایجاد کنید اما وجود اختلاف دما در نقاط مختلف محفظه به مار کمک میکند که بتواند دمای بدن خود را در وضعیت متعادلی حفظ کند. برای مناطق دمایی بالاتر در محفظه،درصورت نیاز، یک پد حرارتی در قسمت زیرین تانک به شما کمک خواهد کرد تا ارتباط و پیوستگی خوبی بین دما و نوردهی در بخش های مختلف محفظه برقرار کنید. (بخش هایی که نور بیشتری دارند دارای دمای بیشتری نیز باشند.) استفاده از لامپ های تابشی توصیه نمیشود مگر اینکه گرمای حاصل از تابش این لامپ ها به مار کمک کند در غیر این صورت، این لامپ ها تاثیر زیادی در کاهش رطوبت محفظه دارند و مناسب نیستند. بخاری های سرامیکی (Ceramic heating elements) (CHE) (خصوصا به صورت متصل به ترموستات) یکی از بهترین ابزارهای گرمایشی به شمار میروند. همانطور که دمای اعمال شده در محفظه در مدت روز بسیار مهم است به همان میزان نیز تنظیم دما در طول شب حائز اهمیت است. دما در طول شب باید بین 24 تا 27 درجه سانتیگراد تنظیم شود. تحقیقات نشان داده است که دمای بالا در مدت شب میتواند مارها را دچار اضطراب کرده و به زودی به مشکلات سلامتی متعددی منجر شود. پیتون های خونی نیازی به قرار گرفتن در معرض نور خاصی ندارند اما باید شبیه سازی معمولی از شبانه روز به شکل 12 ساعت روشنایی و 12 ساعت خاموشی برای آنها ایجاد کنید تا در محیطی شبیه به محل طبیعی خود زندگی کنند. به طول معمول برنامه ای به شکل 12 ساعت روشنایی و 12 ساعت خاموشی برای آنها مناسب است.


پدهای حرارتی قسمت زیرین محفظه و نیز نوارهای گرمادهی (heat tape) از موارد مناسب برای گرمادهی محفظه به شمار میروند که از ابتدایی ترین وسایل گرمازا هستند. توصیه میشود که یک ترموستات را به پد حرارتی متصل کنید تا مطمئن شوید که دما از حد متعارف بالاتر نخواهد رفت.


صخره ها یا صخره های گرماده (heat rocks) گزینه های مناسبی برای پیتون های خونی نیستند و موارد بسیاری از ایجاد سوختگی توسط آنها در بدن مار گزارش شده است. تنها صخره ای که میتوانید از آن استفاده کنید صخره های عادی دکوری هستند که برای زیبایی در درون محفظه قرار میگیرند.


ادامه دارد ...

رطوبت


توصیه بر این است که دو محل برای مخفی شدن پیتون خونی فراهم کنید که یکی از آنها به دور از رطوبت و دیگری کاملا دارای رطوبت بالا باشند. یک گلدان پلاستیکی یا سفالی (به صورت وارونه) و یا یک بشقاب نشکن (ترجیحا پلاستیکی) (باز هم به صورت وارونه) میتوانند گزینه های مناسبی باشند. اگر از بشقاب (که حتما باید نشکن باشد) استفاده میکنید بررسی کنید که دارای لبه های تیز نباشد. این ظرف را باید با استفاده از موادی مانند خزه مرطوب به حالت نمناک درآورید. خزه اسفاگنوم گزینه بسیار مناسبی است اما تنها گزینه قابل استفاده برای شما نخواهد بود. پوست درخت سرو نیز میتواند برای این کار مفید باشد. خزه (یا هر ماده مرطوب دیگری که استفاده میکنید) حتما باید به طور منظم (روزانه) نمدار شود تا بتواند رطوبت مورد نیاز را تامین کند. این مخفیگاه باید به شکلی ایجاد شود که فقط مرطوب باشد و خیس نباشد زیرا خیس بودن این مخفیگاه منجر به بروز بیماری هایی از جمله «پوسیدگی شکم» (belly rot) در مار میشود.ادامه دارد ...

پی نوشت :


یک تصور غلط در خصوص رطوبت برای مارهای پیتون خونی این است که بعضی گمان میکنند که ایجاد رطوبت بیش از حدکافی برای این مارها، مشکلی ایجاد نخواهد کرد، در حالی که این کار میتواند منجر به بروز عفونت های تنفسی در مارها گردد. درصورتی که در نفس کشیدن مار، صدایی شبیه خرخر شنیدید در اولین قدم باید میزان رطوبت و دمای محفظه را بررسی کنید و بلافاصله نیز با پزشک متخصص تماس گرفته و در صورت نیاز، مار خود را نزد پزشک ببرید.
بهترین وضعیت این است که دو عدد رطوبت سنج در دو سمت محفظه قرار دهید اما حداقل قرار دادن یک رطوبت سنج الزامی است. درصورتی که از چند خزنده نگهداری میکنید میتوانید از یک دستگاه تنظیم رطوبت برای یک محفظه بزرگ (که به بخش های متفاوت تقسیم شده است) استفاده کنید. هر زمان که رطوبت کافی در محفظه برقرار نبود میتوانید با ریختن مقداری آب در دستگاه رطوبت زا، مجددا محفظه را به سطح مناسبی از رطوبت بازگردانید. رطوبت مناسب برای پیتون های خونی بین 65 % الی 70 % است و در زمان پوست اندازی باید این رطوبت را بالاتر برده و بین 85 % الی 90 % قرار دهید. قرار دادن ظرف آب درون محفظه میتواند به افزایش رطوبت کمک کند و درصورت نیاز، قرار دادن یک ظرف آب دیگر در قسمت گرم محفظه نیز میتواند رطوبتی دوچندان را فراهم کند. تبخیر آب درون محفظه میتواند کمک زیادی به ایجاد رطوبت کند اما باز هم نیاز به ایجاد رطوبت مستقیم برطرف نخواهد شد.

.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)