پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

پاسخ به سوالات متفرقه در خصوص مارهای خانگی
سوال :


من در نظر دارم که یک مار خریداری کنم. آیا گونه ای از مارها وجود دارند که همواره در اندازه کوچکی باقی بماند و دست آموز بوده و در تمام طول عمر از حشرات تغذیه کند؟پاسخ :


طبق مواردی که شما از آنها نام بردید تعدادی مار (نه چندان زیاد) وجود دارند که با تعاریف شما منطبق هستند اما بیشتر مارهایی که به عنوان حیوان خانگی نگهداری میشوند از جوندگان تغذیه میکنند. به همین خاطر زمانی که شما یک مار حشره خوار را بخواهید، در واقع انتخاب های خود را بسیار محدود کرده اید.


احساس من این است که شما با دادن غذای زنده به مار احساس ناراحتی میکنید و به همین دلیل به دنبال ماری هستید که از حشرات تغذیه کند. کاملا درک میکنم که این حس شما از چه مواردی نشات میگیرد اما باید خاطر نشان کنم که شما میتوانید به سادگی در تمام طول عمر مار خود به او جوندگان یخ زده (و سپس از حالت انجماد خارج شده) را به عنوان غذا بدهید و هیچگاه شاهد مرگ یک جونده نباشید. درواقع عمل کشته شدن جونده، پیش از رسیدن او به دست شما توسط فرد دیگری انجام شده و شما صرفا جسد او را (آن هم در کیسه بسته شده) خریداری میکنید. در چنین حالتی شما جسد موش را در یک کیف زیپ دار به رنگ تیره تحویل خواهید گرفت و حتی کسی متوجه این موضوع نخواهد شد که شما در حال حمل چه چیزی هستید. همچنین اگر از قرار دادن گوشت موش در فریزر منزل خود ناراحت هستید باید به یاد داشته باشید که احتمالا هم اکنون نیز مقادیری گوشت (گاو، خوک و ...) در یخچال منزل نگهداری میکنید.


در هر صورت اگر همچنان بر موضع خود (مبنی بر خریداری مار حشره خوار) پافشاری میکنید، من میتوانم گزینه هایی مانند مارهای گارتر (یا ریبون)، مارهای سبز، مارهای قهوه ای و مارهای شکم قرمز و ... را به شما معرفی کنم. بیشتر آنها از حشرات، کرم های خاکی و ماهی های گلدفیش تغذیه میکنند. متاسفانه به طور معمول شما نخواهید توانست نمونه ای سالم و متولد شده در اسارت را از این گونه های نام برده شده تهیه کنید و اگر موفق به تهیه آن نیز بشوید، داشتن یک منبع تغذیه که در تمام سال بتواند غذای مار شما را تامین کند کار ساده ای نخواهد بود. در حالی که شما میتوانید در تمام طول سال به سادگی مارهای جونده خوار را تغذیه کنید.


توصیه بر این است که ماری را خریداری کنید که بچه یا جوان باشد و ترجیحا از طبیعت اسیر نشده باشد، زیرا مارهایی که از طبیعت اسیر شده اند میتوانند حامل انواع بیماری هایی باشند که به سادگی قابل تشخیص نیستند. گرچه اخیرا موارد زیادی از نگهداری های موفقیت آمیز از مارهایی که جونده خوار نبوده اند و از طبیعت اسیر شده اند در تیم تحقیقاتی ما مشاهده شده است. اگر شما تحقیقات کاملی در زمینه نگهداری از مار انجام داده اید بنابراین نباید نگران مشکل خاصی باشید.


برای شما آرزوی تجربه موفقیت آمیزی در نگهداری از مار داریم.مترجم : محمد مسعود کشوری


سوال :

سوال من این است که آیا انتقال مستقیم یک مار (بوآی معمولی) که در دمای 28 درجه سانتیگراد در محفظه اش قرار دارد به فضای باز اتاق (برای دست زدن و بازی کردن با مار) که دمای آن بین 18 تا 20 درجه است (برای مدت یک ساعت یا کمتر) ممکن است موجب مشکلات تنفسی در مار شود؟ در چنین مواردی بهترین روش برای سلامت نگه داشتن مار چه اقدامی است؟
پاسخ :

درخصوص تغییرات زیاد و ناگهانی دما برای مارها عوامل زیادی میتوانند تاثیرگذار باشند که از آن جمله میتوان به اندازه مار، سن مار و قرار گرفتن او در کف زمین یا مناطق دیگر و وضعیت کلی سلامت مار اشاره کرد. در حالت کلی در دست گرفتن مار برای مقاطع زمانی کوتاه، نمیتواند برای مار خطر آفرین باشد اما همواره باید دقت کنید که مار (یا مارهای) شما علائمی از بیماری و عدم سلامت بروز ندهند.

سوال :


من یک مار بوآی 2 متری دارم که مرتبا خمیازه می کشد و در این حالت دهانش به شکل حرف t در می آید. آیا مشکلی متوجه او است؟ این کار معنای خاصی دارد؟

پاسخ :

خمیازه کشیدن برای مارهای بوآ امری کاملا طبیعی است. البته باید بدانید که مارها معمولا بعد از غذا خوردن یا هضم غذایشان عادت به خمیازه کشیدن دارند تا بتوانند آرواره های خود را بر هم منطبق کرده و منظم کنند. تنها موردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که مار خود را از نزدیک مشاهده کنید و مطمئن شوید که با دهان باز و در حالت خمیازه استراحت نکند و خلط و ترشحی را در اطراف دهان و بینی او مشاهده نکنید. این موارد میتوانند نشان دهنده مشکلات سلامتی در مار باشند.مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : supersnakes.com
Resigzed Image Click this bar to view the full image.
سوال :


طبق اطلاعات کلی که من در خصوص پیتون ها و بوآها دارم میدانم که همه آنها باید دارای مهمیز (برآمدگی) باشند و این مهمیز در جنس نر معمولا بزرگتر است. من یک بوآی رنگین کمانی برزیلی دارم که به عنوان مار نر او را خریداری کرده ام اما او اصلا دارای مهمیز نیست. آیا ممکن است دلیل آن را برای من توضیح دهید؟

پاسخ :

این درست است که هر دو جنس نر و ماده دارای مهمیز هستند اما در بسیاری از ماده ها این مهمیزها کاملا غیر قابل رویت هستند. در نرها معمولا این مهمیزها اندازه بزرگتری دارند و طبق تجربه شخصی من با بوآهای رنگین کمانی برزیلی، باید گفت که مهمیز در جنس نر آنها (حتی در نمونه های کم سن و جوان) به سادگی قابل مشاهده است. محتمل ترین نکته ای که در این خصوص میتوانم به شما بگویم این است که پیش از خریداری کردن یک جفت برای مار خود، جنسیت مارتان را به شخص خبره دیگری بررسی کنید و از آن مطمئن شوید. من بوآی رنگین کمانی خود را از یک پرورش دهنده مطمئن و بسیار ماهر خریداری کرده ام و بعد از سه سال از خریدن او، (و اطمینان از جنسیتش) اقدام به گرفتن یک جفت برای او، از یک پرورش دهنده دیگر کردم.


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : supersnakes.com


سوال :

بوآی فشاردهنده من 3 هفته است که عمل دفع را انجام نداده (و در این مدت 2 عدد موش خورده) و من در نهایت سعی کردم با استحمام با آب ولرم و ... او را به دفع کردن، ترغیب کنم. آیا باید همچنان به او غذا بدهم؟

پاسخ :

برای یک بوآ، نداشتن عمل دفع به مدت 3 هفته امری غیر عادی نیست. این مورد نمیتواند به تنهایی بیان کننده ابتلای مار به یبوست باشد. اطمینان حاصل کنید که محیطی مناسب (گرما، ظرف آب و محلی برای مخفی شدن) برای مار مهیا است و همچنان به غذا دادن به مار خود ادامه دهید. مارها (و به خصوص بوآها) لزوما نباید به طور منظم عمل دفع را انجام دهند و اینطور فکر نکنید که با هر وعده غذایی حتما میباید که یک بار عمل دفع توسط مار صورت گیرد. متابولیسم مارها شباهتی به پستانداران ندارد و چگونگی عملکرد آن نیز قابل مقایسه با پستانداران نیست.مترجم : محمد مسعود کشوری


سوال :

من به تازگی متوجه شده ام که زمانی که بوآی سورینامی من در منطقه آفتاب گرفتن در محفظه اش قرار میگیرد، سر خود را صاف نگاه داشته و دمش را مانند طعمه به حرکت در می آورد. این علائم را من در مارهای دیگر دیده بودم اما در خصوص مارهای بوآ تا به حال سابقه چنین حرکاتی را مشاهده نکرده بودم.

پاسخ :

بله، مار شما حرکت چرخش دم به منظور شکار طعمه را انجام میدهد. این مورد پیش از این هم در خصوص مارهای بوآ گزارش شده بود. این عمل را نمیتوان امری بسیار عجیب و غیرعادی تلقی کرد، گرچه در بوآ ها به اندازه بعضی گونه های دیگر (به طور مثاب پیتون های سبز درختی) مشاهده نمیشود.

سوال :من یک شاه مار کالیفورنیایی را از یک پرورش دهنده خریداری کرده ام که به احتمال زیاد تا به حال اصلا به او غذا نداده اند. این مار اشتهای خوبی دارد و مانند یک خوک غذا میخورد و رشد خوبی نیز داشته است. من از برخی از مردم شنیده ام که شاه مارها و شیرمارها در مدت یک سال تا 90 سانتی متر رشد میکنند ولی این اندازه به نظر من اندکی اغراق آمیز جلوه کرد. طول مار من در نهایت چقدر خواهد بود؟پاسخ :


حق با شماست و باید بگفت بسیاری از مردم در خصوص اندازه مارها (و بسیاری موارد دیگر) شدیدا اغراق میکنند. معمولا در شرایطی که مارها چنبره میزنند برای اکثر مردم بسیار دشوار است که اندازه آنها را به طور دقیق (و یا حتی تقریبی) حدس بزنند. این مشکل خصوصا در مورد مارهایی که تازه به دنیا آمده اند یا در سنینی هستند که رشد زیادی دارند بیش از همه به چشم میخورد. (در حقیقت، هیجان و شور و شوق است که سبب این بزرگ نمایی و اغراق میشود.)


تعیین و یا در واقع پیش بینی کردن طول دقیق بدن یک مار بسیار دشوار یا غیر ممکن است. طول بدن مار میتواند به عوامل مختلفی وابسته باشد که ژنتیک معمولا بیشترین تاثیر را در میان این عوامل دارد. شما میتوانید از پرورش دهنده ای که مار را از او خریداری کرده اید در خصوص اندازه و طول والدین مار خود سوال کنید، زیرا مهمترین عامل تعیین کنده طول بدن مار شما است و اطلاع از آن میتواند به شما در مورد طولی که باید انتظار آن را داشته باشید کمی راهنمایی کند. یکی از روش های توصیه شده این است که به رشد مار خود نظارت داشته باشید و به این ترتیب میتوانید مطلع شوید که چه زمانی رشد مار شما کند میشود. من به همین شیوه (نظارت بر رشد مار) توانستم در نهایت تمامی اطلاعات به دست آمده از یک بوآی رنگین کمانی را کسب و سپس ضبط کنم.


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع :
سوال :من یک سوال کاملا ساده دارم. درواقع من میخواهم بدانم چه مقدار زمان لازم است تا یک شاه مار کالیفورنیایی به بیشترین مقدار رشد خود برسد؟پاسخ :


معمولا شاه مارها بیشتر میزان رشد خود را در 3 سال ابتدایی زندگی شان دارند و البته این بستگی به شرایط محیط و میزان و کیفیت غذای مصرفی دارد. رشد شاه مارها پس از 3 سالگی نیز ادامه خواهد داشت اما روند کندی به خود خواهد گرفت.


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع :

سوال :من یک شاه مار کالیفورنیایی جوان را در حیات پشتی منزلم پیدا کرده ام که به وسیله یک گربه، زخمی شده است. هم اکنون نزدیک به 3 ماه است که این مار در منزل من است و به خوبی توانسته سلامت خود را بازیابد. مشکل اصلی این است که او بیشتر زمان خود را صرف ساییدن بینی اش به دیواره شیشه ای تانک و تلاش برای فرار میکند. مشکل او چیست؟ و آیا راهی برای برطرف کردن این مشکل او وجود دارد یا خیر؟پاسخ :


اینطور که به نظر می آید شما به نجات و بهبود وضعیت مار، کمک زیادی کرده اید. البته استفاده از یک قفس بزرگتر میتواند برای شما مفید باشد. همچنین امکان دارد که مار شما اصلا قادر به تشخیص شیشه و شناسایی آن نباشد (همانطور که بسیاری از مارها تشخیص نمیدهند) و هنوز فکر میکند که میتواند با سعی و تلاش از آن عبور کند. شما باید به وسیله نوارهای پلاستیکی یا هر مانع کدر (غیر شفاف) و باریک دیگری قسمت های کناری و لبه های بالایی را کاملا بپوشانید تا از خارج شدن مار جلوگیری کنید. این میتواند کمک زیادی به شما باشد. ضمنا در درون محفظه هم تجهیزات لازم مانند محل مخفی شدن را حتما برای مارتان قرار دهید و دمای مناسب را نیز برای او در محفظه ایجاد کنید.

در هر مقطع و هر مشکلی که برای مارتان پیش می آید حتما به بینی او دقت کنید. حتی یک خراش کوچک میتواند منجر به عفونتی کاملا جدی شود. این مشکل خصوصا در مورد مارهایی که از طبیعت اسیر میشوند میتواند به سرعت شما را به حقیقتی دردناک رو به رو کند و آن این است که میتوانستید از بروز مشکل جلوگیری کنید. حتی در بسیاری از موارد اگر مار، عمل سایش بینی اش را به دیواره های محفظه ادامه دهد برای جلوگیری از بروز مشکلات سلامتی، توصیه میشود که مار در طبیعت رها شود. با توجه به اینکه مارهایی که از طبیعت اسیر میشوند ممکن است هیچگاه با محیط اسارت خو نگیرند بنابراین بهتر است در صورتی که تصمیم به نگهداری از یک مار به عنوان حیوان خانگی دارید، او را از یک پرورش دهنده مطمئن و به صورت متولد شده در اسارت خریداری کنید تا از سلامت او نیز اطمینان پیدا کنید.


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : supersnakes.com

سوال :شاه مار کالیفورنیایی آلبینوی من زمانی که عصبی میشود دم خود را مانند مارهای زنگی می لرزاند. دلیل این کار او چیست؟
پاسخ :


برای بسیاری از مارها این امری طبیعی است که دم خود را بلرزانند. بسیاری معتقدند که این عمل درواقع نوعی مکانیزم دفاعی و در تقلید از مارهای زنگی است. (زیرا در صورتی که این عمل در برخورد با سطوح خاصی صورت گیرد دقیقا اصواتی مشابه با صدای دم مارهای زنگی را ایجاد میکند.) عده ای دیگر با تئوری تقلید مخالف هستند. درواقع شاید به درستی نتوان گفت که دلیل انجام این عمل از سوی مارها چه چیزی است و میتوان آن را به تیک های عصبی که انسان ها دارند تشبیه کرد زیرا بسیار دیده ایم که افرادی که عصبی میشوند به عنوان مثال قسمت جلویی پای خود را به طور مرتب به زمین میزنند.


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع :

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)