پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

بدترین خزندگان خانگی برای مبتدیان

بدترین خزندگان خانگی برای مبتدیان


تعداد زیادی از خزندگان در سراسر دنیا به عنوان حیوان خانگی به فروش میرسند که برخی از آنها به اشتباه به عنوان حیوانات خانگی مناسب برای علاقه مندان مبتدی شناخته میشوند. فراموش نکنید که همیشه ارزان ترین خزندگان نمیتوانند بهترین گزینه برای آشنایی و شروع کار با این حیوانات باشند. بسیاری از این حیوانات به عنوان یک حیوان خانگی مناسب برای تازه کاران به فروش میرسند حال آنکه به هیچ وجه گزینه مناسبی نیستند و باید تنها به وسیله افراد خبره نگهداری شوند.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.
چه چیزی یک خزنده را به گزینه نامناسبی تبدیل میکند؟


برای انتخاب خزندگان خانگی، پارامترهای زیادی وجود دارند که یک خزنده را تبدیل به یکی از بدترین گزینه ها میکنند. خزندگان مهاجم نباید به عنوان حیوان خانگی توسط مبتدیان نگهداری شوند. لمس کردن این دسته از خزندگان دشوار است و آنها میتوانند آسیب های جدی به صاحب بی تجربه خود بزنند. خزندگانی که احتمال مبتلا شدن آنها به انگل ها بیشتر از گونه های دیگر باشد، که غالبا خزندگان صادراتی این خصوصیت را بیشتر از سایرین دارند، گزینه مناسبی برای افراد تازه کار نیستند زیرا فراهم کردن شرایط مناسب زندگی آنها نسبت به سایر خزندگان دشوارتر است. نگهداری از گونه های بزرگی که توانایی و پتانسیل ایجاد خطرهای جدی برای صاحبان خود را دارند و گونه هایی که نیاز به غذا یا فضای زیادی دارند باید به افراد خبره واگذار شوند. خزندگانی که برطرف کردن نیازها و شرایط زندگی آنها دشوار است و گونه هایی که در محیط اسارت به سرعت دچار ترس و اضطراب میشوند نیز نه تنها برای مبتدیان، بلکه برای هیچکس گزینه مناسبی نیستند. متاسفانه فهرست خزندگانی که نگهداری از آنها برای افراد غیر حرفه ای توصیه نمیشود در واقع فهرست بلند بالایی است که باید به آن توجه شود.ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : kingsnake.com

پیتون بارمس (
Burmese Python)
پیتون شطرنجی (
Reticulated Python)
پیتون صخره ای آفریقایی (
African Rock Python)


تقریبا تمام این مارها در زمان خروج از تخم، ظاهر بسیار جذابی دارند اما سرعت رشد شگفت انگیز و خیره کننده آنها بسیار سریع است و هیچ ارتباطی با اندازه ویواریومی که برای آنها فراهم کرده اید ندارد. البته باید توجه داشت که پیتون بارمس برخلاف پیتون های شطرنجی و صخره ای آفریقایی میتوانند بسیار دست آموز شوند. یک مار بسیار بزرگ که حالت تهاجمی زیادی داشته باشد مسلما برای یک فرد تازه کار جذابیتی نخواهد داشت. متاسفانه این گونه از مارها دارای قوای تکثیر و تولید مثل بسیار قدرتمندی هستند و هر ساله تعداد بسیار زیادی از آنها در اسارت تکثیر شده و فروخته میشوند. مشکل دیگر این است که قیمت این خزندگان در هنگام خروج از تخم بسیار ارزان است و همین امر سبب میشود که بسیاری از علاقه مندان تازه کار، آنها را به عنوان حیوان خانگی خریداری کنند. ضمنا بسیاری از پیتون های شطرنجی و صخره ای آفریقایی که در معرض فروش قرار میگیرند صادراتی بوده و میتوانند بیماری های فراوانی را به صاحبان خود منتقل کنند. مارهایی که صادراتی بوده و از طبیعت اسیر شده باشند غالبا ظاهری لاغر، بی آب (Dehydrated) داشته و حامل کنه (Tick)، جرب (Mite) و انواع بیماری ها هستند و میتوانند به سادگی آنها را به صاحبانشان منتقل کنند. ضمن اینکه نمونه های بالغ این مارها نیاز به فضایی و حجم زیادی از غذا دارند.ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : kingsnake.com

ایگوانای سبز (Green Iguana)

میتوان گفت که این سوسمارها، معمولی ترین خزندگان در فروشگاه های خزندگان در سراسر جهان هستند. متاسفانه به دلایل زیادی این خزندگان به هیچ وجه گزینه مناسبی برای افراد مبتدی نیستند. ایگواناها خزندگان بزرگی هستند و میتوانند نزدیک به 2 متر طول داشته باشند. آنها نیاز به فضای بزرگی برای زندگی دارند که بتوانند زندگی راحت و مطلوبی در آن داشته باشند. به جرات میتوان گفت تقریبا در هیچ مرکز فروش حیوانات خانگی نمیتوانید یک تانک آکواریوم با ابعادی را بیابید که برای زندگی یک ایگوانای سبز بالغ کاملا مناسب باشد. با وجود اینکه بسیاری از ایگواناها میتوانند بسیار دست آموز و اهلی شوند اما بسیاری از آنها نیز خلاف این گفته را اثبات کرده اند و برخی از آنها همیشه حالت تهاجمی را در خود حفظ کرده اند، که این مورد خصوصا در ایگواناهای نر بیشتر اتفاق می افتد. نگهداری از ایگواناهای سبز رژیم غذایی خاص و شرایط محیط ویژه ای را میطلبد و بر همین مبنا هرگز حیوانات خانگی مناسبی برای کودکان نیستند. آنها یکی از ارزان ترین خزندگان خانگی به شمار میروند اما هرگز اجازه ندهید که قیمت پایین آنها، شما را به اشتباه بیندازد زیرا نگهداری از آنها بسیار دشوار و طاقت فرساست.ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : kingsnake.com

 

لاک پشت جعبه ای (Box Turtle)

این لاک پشت ها به عنوان «حیوانات خانگی ساده» و «یک حیوان خانگی ایده آل برای کودکان» به فروش میرسند. هیچ یک از دو عبارت عنوان شده صحیح نیستند. بیشتر افرادی که این لاک پشت ها را خریداری میکنند میخواهند در حدود یک سال از آنها نگهداری کنند. مشکلات زیادی در این خصوص وجود دارد. لاک پشت های جعبه ای نیاز به فضای نسبتا بزرگی دارند و حداقل میزان فضای مورد نیاز برای آنها یک تانک با حجم 30 گالن است. بیشتر لاک پشت های جعبه ای بالغی که برای فروش یافت میشوند از طبیعت اسیر شده اند و حامل انگل های فراوانی هستند. این لاک پشت های نیز، همانند ایگواناهای سبز، نیازهای تغذیه ای و فضای زندگی خاصی دارند که آنها را از «یک حیوان خانگی ایده آل» بسیار دور میکند. اگر شخصی به دنبال یک نمونه از این لاک پشت ها که در اسارت تکثیر شده باشند بگردد، چنین لاک پشتی میتواند گزینه مناسبی برای او باشد. متاسفانه این اتفاق به ندرت رخ میدهد و بیشتر لاک پشت های جعبه ای که در اسارت تکثیر میشوند پیش از رسیدن به بازار خرید و فروش، میمیرند.ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : kingsnake.com

انول سبز (Green Anole)

نگهداری از این خزندگان بسیار دشوارتر از چیزی است که بسیاری از مردم تصور میکنند. بسیاری از مردم انول ها را فقط به دلیل قیمت ارزان آنها برای بچه های خود خریداری میکنند. درواقع موردی که هرگز این افراد از آن مطلع نیستند یا هرگز به آنها گفته نمیشود تجهیزات و شرایط مناسب نگهداری از انول هاست. البته تجهیزات مورد نیاز آنها نیز هزینه چندانی ندارد و با احتساب تمام این مخارج باز هم از ارزان قیمت ترین خزندگان به شمار میروند و مشکلات اصلی نگهداری از آنها، موارد دیگری است. بیشتر انول هایی که در معرض فروش قرار میگیرند از طبیعت اسیر شده اند و حامل انگل هستند. حتی گاهی اوقات یک انول به ظاهر سالم، میتواند حامل انگل هایی باشد که به محض شروع عملکرد آنها میتوانند به سرعت منجر به مرگ شوند. انول ها هرگز لمس شدن و در دست بودن را تحمل نمیکنند. انول ها در طبیعت بسیار محتاط و هوشیار هستند (زیرا شکارچیان زیادی در کمین آنها هستند) بنابراین بر اثر به سرعت مضطرب میشوند. شرایط محیطی مورد نیاز انول ها به شکلی است که میتواند نمای بسیار زیبایی از نظر طبیعی ایجاد کند اما برای نگهداری توسط بچه ها و تازه کارها به هیچ وجه مناسب نیست.ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع :
بخش ششمبال پیتون های اسیر شده (Wild Caught Ball Pythons)

با وجود اینکه بال پیتون های تکثیر شده در اسارت یکی از بهترین گزینه ها برای مبتدیان به شمار میروند اما نمونه هایی که از طبیعت اسیر شده باشند از بدترین گزینه ها هستند. بال پیتون های بالغی که اسیر شده اند معروف هستند به اینکه حامل انگل های فراوان بوده و به حجم غذای زیادی نیاز دارند. هرگز اجازه ندهید اصطلاح «اسیر شده به محض تولد» یا «بزرگ شده در مزرعه» شما را فریب دهد، زیرا این نمونه ها نیز فقط کمی بهتر از مارهایی هستند که در سنین بالا از طبیعت اسیر شده اند. دلیل این شباهت در بین این پیتون ها نیز این است که به هر حال، همه آنها صادراتی بوده و معمولا در شرایط نامناسبی منتقل شده اند و علاوه بر اضطراب، حامل انگل های زیادی هستند. دلیل اصلی اضطراب در این مارها این است که آنها در شرایط ازدحام شدید و محیط نامناسب در پروسه صادرات قرار میگیرند. این ازدحام میتواند باعث پخش شدن عجیب و وحشتناک بیماری در بین مارهایی شود که در کنار یکدیگر قرار دارند. تنها نمونه هایی از بال پیتون که برای مبتدیان مناسب هستند آنهایی هستند که در اسارت تکثیر شده اند و در حداقل میزان اضطراب به آنها غذا داده شده است. با وجود اینکه هر دو نوع «اسیر شده» و «تکثیر شده» بال پیتون قیمت تقریبا ارزانی دارند شما میتوانید با مراجعه به دامپزشک از سلامتی حیوان خانگی خود اطمینان حاصل کنید.ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : kingsnake.com
17. آفتاب پرست معمولی (Common Chameleon) (Chamaeleo chamaeleon)


Resigzed Image Click this bar to view the full image.آفتاب پرست معمولی یک خزنده رنگارنگ اروپایی است که در یونان، مالت، ترکیه، اسپانیا، پرتغال و قبرس یافت میشود. این حیوان را در مناطقی از شمال آفریقا و غرب آسیا نیز میتوان مشاهده کرد.

16. مارمولک روز فعال مزین (Ornate Day Gecko) (Phelsuma inexpectata)


Resigzed Image Click this bar to view the full image.گکوی روز فعال مزین یکی از سوسمارهای رنگارنگ بومی جزیره «ریونیون» (Reunion Island) است. این موجود یکی از کوچکترین گکوها است که نهایتا تا 12 سانتی متر رشد کرده و از حشرات و شهد گیاهان تغذیه میکند. رنگ سبز تیره بدن و سه خط که از قسمت گردن تا پوزه این حیوان کشیده شده است از مشخصات بارز آن است.ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع :

هر نوع آفتاب پرست اسیر شده (Chameleon)

حتی آفتاب پرست هایی که در اسارت تکثیر شده اند شرایط خاصی از نگهداری را طلب میکنند، حال این شرایط را با خلق و خوی غیراجتماعی آنها در طبیعت تلفیق کنید و علاوه بر اینها، شرایط اضطراب آور حمل و نقل و انگل های موجود در بدن حیوان را هم به آنها اضافه کنید. فاکتورهای عنوان شده کافی است تا این آفتاب پرست ها را به یکی از بدترین خزندگان خانگی برای مبتدیان تبدیل کند. بسیاری از دلال ها سعی میکنند پیش از فروش این گونه از آفتاب پرست ها، آنها را با شرایط جدید وفق دهند، اما یک خریدار باید همچنان از خریداری کردن چنین مواردی خودداری کند. آفتاب پرست ها حیواناتی غیر اجتماعی هستند و رابطه خوبی با لمس شدن و در دست بودن ندارند. آفتاب پرست ها باید در محلی جدا از آفتاب پرست های دیگر و به دور از حیواناتی چون سگ و گربه نگهداری شوند و از محل های شلوغ و پر رفت و آمد و مکان هایی که استفاده از مواد شوینده در آنجا زیاد است دور باشند. غذا دادن و خانه سازی برای آفتاب پرست ها نیاز به زمان و تلاش زیادی دارد و برخلاف ظاهر زیبا، جذاب و خیره کننده ای که دارند هرگز گزینه مناسبی برای تازه کاران محسوب نمیشوند.ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع :Resigzed Image Click this bar to view the full image.

توکای گکو (Tokay Gecko)

کمترین خزنده ای را در بین تمام گونه های مختلف خزندگان میتوان یافت که به اندازه این نوع از گکوها حالت تهاجمی داشته باشد. آنها یکی از عمومی ترین و معمولی ترین خزندگان قابل دسترس در فروشگاه ها هستند که قیمت بسیار پایینی نیز دارند. بیشتر این گکوها در شرایط نه چندان مناسبی و پس از فرایند صادرات به دست خریداران میرسند. گکوهای توکای، با اندکی استثنا، هرگز دست آموز و اهلی نشده و لمس شدن و در دست بودن را تحمل نمیکنند. علاوه بر این، آنها سرعت بسیار بالایی دارند و همانند گکوهای درختی دیگر به راحتی حتی از سطوح صاف بالا میروند. اولین اقدامی که یک توکای گکو در هنگام احساس خطر انجام میدهد (آنها معمولا نزدیک شدن هر شی را به عنوان تهدید قلمداد میکنند!) این است که دهان وحشتناک خود را در مقابل او به نشانه اخطار باز میکنند و فقط زمانی آن را میبندند که آن موجود تصمیم به عقب نشینی بگیرد. اگر این مرحله با شکست مواجه شود مرحله بعدی این است که به سرعت به آن جسم حمله میکنند. (که اگر شما نزدیک آنها باشید این شی میتواند دست شما باشد.) مرحله آخر در این چرخه، گاز گرفتن است تا به مهاجم نشان دهد که توانایی گاز گرفتن را نیز دارد. توکای گکوها دارای آرواره های قدرتمندی هستند و می توانند به هر کسی که آنها را به اشتباه، ضعیف بداند آسیب های جدی وارد کنند. این خزندگان جذاب و زیبا تنها در شرایطی حیوانات خانگی مناسبی به شمار میروند که در اسارت تکثیر شده باشند و توسط افراد با تجربه لمس شده و در دست گرفته شوند. این در واقع یک وادی است که فقط افراد حرفه ای در خصوص خزندگان به آن علاقه نشان میدهند و جذابیتی برای تازه کاران نخواهد داشت.ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : kingsnake.com


کایمن ها و الیگیتورها

دلایل زیادی در مذمت نگهداری از این دو گونه وجود دارد که میتوان در اینجا از آنها نام برد. در صدر این فهرست میتوان به اولین مرحله و اولین قطاع از آنها اشاره کرد. این حیوانات به تعدادی زیادی در قسمت های شرقی و جنوبی قاره آسیا تکثیر شده و به صورت قانونی و غیر قانونی توسط افراد مختلفی نگهداری میشوند. کایمن ها را در کشور آمریکا میتوانید تقریبا در تمام ایالت هایی که نگهداری از آنها مجاز است برای خرید و فروش بیابید. بچه کایمن ها و بچه الیگیتورها به شکل غیر قابل انکاری زیبا و جذاب هستند هستند و حتی در لمس های اولیه بسیار ظریف به نظر میرسند. بیشتر افرادی که بچه های این حیوانات را خریداری میکنند تا به حال حتی یک نمونه بالغ از آنها را ندیده اند و به هیچ وجه برای نگهداری طولانی مدت آنها طرح و برنامه ای ندارند. من هرگز صحبتی را که با یکی از این افراد داشتم فراموش نمیکنم.


«زمانی که این حیوان به نزدیکی سن بلوغ رسید چه کار خواهی کرد؟» و پاسخی که گرفتم تقریبا این بود : «نمیدانم»


این تقریبا پاسخی است که اگر از بیشتر صاحبان این حیوانات بپرسید به همین پاسخ خواهید رسید. بیشترین تعداد الیگیتورها توسط افرادی خریداری میشوند که گمان میکنند این حیوانات به زودی خواهند مرد یا نگهداری نادرست آنها حیوان را پیش از رسیدن به «اندازه نامتناسب» خواهد کشت. الیگیتورها تقریبا حیوانات خانگی مناسبی برای هیچکس نیستند و این موضوع هیچ ارتباطی به حرفه ای یا مبتدی بودن فرد ندارد. اندازه غول پیکر،نیازهای بسیار زیاد تغذیه ای و محیطی و خلق و خوی شدیدا تهاجمی الیگیتورها، آنها را به راحتی در صدر بدترین خزندگان خانگی جای میدهد. کایمن ها کوچکتر از الیگیتورها هستند اما این کوچک بودن فقط در قیاس با الیگیتورهاست. آنها نیز حیوانات شدیدا مهاجمی هستند که نیاز به محیط آبی بسیار وسیعی برای غواصی کردن دارند که بیشتر مردم توانایی ایجاد آن را ندارند.ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع :

در میان انواع مختلف خزندگانی که امروزه در فروشگاه ها در دسترس علاقه مندان هستند گونه های جذاب و زیبای فراوانی وجود دارد که انتخاب را برای مبتدیان تا حدی دشوار میکند. گونه های زیبا و شگفت انگیز زیادی وجود دارند که میتواند گزینه مناسبی برای شروع باشند اما در مقابل گزینه های ارزان قیمت فراوانی نیز وجود دارند که به هیچ وجه مناسب نیستند. مهم این است که شما به تجربه خوبی با خزنده ای که خریداری و نگهداری میکنید داشته باشید و همین اتفاق میتواند نگهداری از خزندگان را به یکی از علاقه مندی های اصلی شما در تمام عمر بدل کند.مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : kingsnake.com

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)