پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

رژیم غذایی مناسب برای خوکچه هندی (گینه پیگ)

خوکچه هندی

ویتامین C

 

خوکچه های هندی نمیتوانند ویتامین C مورد نیاز بدن خود را در داخل بدن بسازند و برای جلوگیری از ابتلا به بیماری «اسکوربوت» (scurvy) باید روزانه ۱۰ الی ۳۰ میلی گرم بر کیلوگرم، ویتامین C مصرف کنند. از آنجایی که بسیاری از خوکچه های هندی ویتامین Cلازم بدن را از طریق سبزیجات و پلت های مخصوص تامین میکنند بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که خوکچه شما ویتامین C مورد نیاز خود را با در اختیار داشتن روزانه ۱۰۰ میلی گرم قرص مخصوص ویتامین C جویدنی و یا حجم اندکی از ویتامین C مایع در دسترس داشته باشد. خوکچه هایی که کم سن، بیمار، در شرایط قرنطینه یا مراقبت و یا باردار باشند نیاز دو چندان به ویتامین C خواهند داشت.

 

 

خوکچه هندی

 

به خاطر داشته باشید که هرگز نباید ویتامین C را به آب نوشیدنی خوکچه ها اضافه کنید. زیرا :

 

- آب یکی از فاکتورهای حیاتی در حفظ سلامت خوکچه هاست اما با توجه به اینکه طعم و مزه آب در صورت افزودن ویتامین C تغییر خواهد کرد در نتیجه خوکچه شما تمایل کمتری به نوشیدن آب نشان خواهد داد.

 

- در صورت افزوده شدن ویتامین C ، میزان اسید اسکوربیک آب به سرعت کاهش می یابد.

 

- برخی از خوکچه ها آب زیادی مینوشند در حالی که برخی دیگر از آنها مقدار کمی آب مصرف میکنند بنابراین با اضافه کردن ویتامین C به آب، نمیتوان از میزان دقیق مصرف روزانه آن توسط حیوان، اطلاع پیدا کرد.

 

 

خوکچه هندی

 

آب

 

آب تمیز و خنک که هر روز تعویض شود باید همیشه در اختیار خوکچه باشد. بهتر است این آب در ظرف مخصوص آب خوکچه که آب به صورت قطره ای از آن قابل نوشیدن است قرار داشته باشد تا از آلوده شدن آن جلوگیری شود. همچنین استفاده از آب تقطیر شده به هیچ عنوان توصیه نمیشود. از آب هایی که دارای مواد معدنی زیاد خصوصا کلسیم بالا هستند استفاده نکنید و هرگز ویتامین و موارد دارویی را به آب نوشیدنی خوکچه هندی نیافزایید.

 

 

 

خوکچه هندی

 

 

پلت

 

پلت های مسطح که عاری از هرگونه رنگ مصنوعی هستند و کیفیت مناسبی دارند (خصوصا آنهایی که با دانه های گیاهی ترکیب شده اند بسیار مناسب شناخته میشوند.) و با ویتامین Cمناسبی ترکیب شده اند را میتوان در ظروف سرامیکی بزرگ و سنگین قرار داد تا تمیز مانده و از واژگون شدن ظرف جلوگیری شود. هر خوکچه هندی که روزانه به میزان کافی یونجه و سبزیجات تازه مصرف کند میتواند به اندازه ۸/۱ یک فنجان، از این پلت ها نیز در دسترس داشته باشد. همیشه پلت ها را به میزان کم از فروشگاه های لوازم حیوانات خانگی تهیه کرده و در محلی خشک نگهداری کنید تا ویتامین C آن باقی بماند. همچنین دقت به تاریخ انقضای این پلت ها میتواند شما را در تعیین میزان پلتی که خریداری میکنید یاری کند. به دنبال پلت هایی بگردید که ویتامین C تثبیت شده داشته و بر روی آنها درج شده باشد که بهتر است به همراه چه خوراکی هایی مصرف شوند. اکیدا از استفاده از پلت هایی که از محصولات جانبی حیوانی تهیه شده و یا آنهایی که اساسا از ذرت تهیه شده اند خودداری کنید.

 

بیشتر پلت های مخصوص خوکچه هندی از یونجه آلفالفا (Alfalfa) تهیه شده اند. این پلت های یونجه آلفالفا برای بچه خوکچه ها، خوکچه های در حال رشد و خوکچه های ماده باردار مناسب هستند. پس از سن یک سالگی، که خوکچه شما به اندازه کافی رشد کرد، پلت هایی که از یونجه های تیموتی (timothy) ساخته میشوند (که دارای کلسیم کمتری است) انتخاب بهتری برای شما خواهند بود.

 

 

خوکچه هندی

 

 

علوفه خشک

 

علوفه خشک مرغوب و با کیفیت (انواع یونجه) باید به میزان نامحدود بدون در نظر گرفتن سن خوکچه، برای تمامی خوکچه ها از سنین کودکی تا بلوغ و پیری باید همواره در دسترس باشد. خوردن این علوفه به خوکچه شما کمک میکند که سیستم هاضمه خود را فعال نگه داشته و دندان های خود را در اندازه ای متعادل حفظ کرده و از رشد بیش از حد دندان ها جلوگیری شود. بهتر است که به منظور جلوگیری از کثیف شدن کف قفس، این علوفه خشک را به طریقی (معمولا استفاده از بست های مخصوص) به دیواره قفس متصل کنید.

 

یونجه آلفالفا را میتوان در اختیار بچه خوکچه ها، خوکچه های حامله، خوکچه های تحت مراقبت و بالغ هایی که رژیم غذایی نادرستی داشته اند قرار داد. اما به خاطر داشتن میزان بالای کلسیم استفاده از آن برای خوکچه ها بالغ که در وضعیت طبیعی هستند فقط به عنوان تشویقی توصیه میشود. مصرف زیاد کلسیم در خوکچه های بالغ میتواند منجر به سنگ مثانه در این جوندگان شود. به خاطر داشته باشید که آلفالفا هرگز نباید به عنوان جایگزین علوفه خشک مورد استفاده قرار گیرد اما میتوان از آن به عنوان مکمل غذایی استفاده کرد. علوفه خشک باید همواره در دسترس همه خوکچه ها باشد.

 

همچنین لازم به ذکر است که پلت به هیچ عنوان نمیتواند جانشین مناسبی برای علوفه خشک باشد! علوفه خشکی که در همه وقت در اختیار خوکچه شما قرار میگیرد حتما باید کیفیت مناسبی داشته باشد.

 

 

خوکچه هندی

 

 

سبزیجات و میوه ها

 

مقدار کمی میوه و سبزی تازه (تقریبا روزانه به اندازه یک فنجان) یکی از عناصر مهم برنامه غذایی خوکچه برای به دست آوردن ویتامین سی و مواد مغذی دیگر است. جعفری، کاهو (که از نظر غذایی ارزش بالاتری نسبت به کلم دارد و حجم زیاد کلم میتواند باعث شل شدن مدفوع خوکچه شود.) یک تکه کوچک هویج، گوجه فرنگی، فلفل سبز یا قرمز، اسفناج و طالبی از محبوب ترین این خوراکی ها به شمار میروند. علف تازه عاری از آفت کش، شبدر، برگ قاصدک و سبوس ذرت نیز از گزینه های مناسب هستند. این میوه ها و سبزیجات را باید قبل از مصرف، به طور کامل بشویید. از دادن غذاهای پلاسیده و یا پخته شده به خوکچه هندی اکیدا خودداری کنید. سبزیجات و میوه ها را باید به تدریج و نه یکباره به رژیم غذایی افزود تا موجب ایجاد مشکل در سیستم هاضمه این جونده نگردد. به محض اینکه سبزیجات در برنامه غذایی به میزان کافی افزوده شد میتوانید تنوع آن را نیز لحاظ کرده و انواع مختلفی از سبزیجات و میوه ها را در اختیار خوکچه هندی خود قرار دهید. تنوع در رژیم غذایی، کلید اصلی سلامت خوکچه هندی است.

 

 

اطمینان حاصل کنید که پلت، علوفه خشک (یونجه) و آب تازه همیشه در دسترس خوکچه باشد. (بیشتر خوکچه ها هرگز بیش از نیاز خود از این غذاها مصرف نمیکنند.) میوه و سبزیجات را میتوان ۲ الی ۳ بار در روز در اختیار خوکچه قرار داد و مقداری از آن را که نخورده باقی میماند باید از قفس خوکچه ها خارج کنید.

 

خوکچه هندی

 

اشتباهات رایج در رژیم غذایی خوکچه (ممنوعیت های غذایی برای خوکچه ها)

 

 

- از تشویقی هایی که با دانه ها، بخصوص دانه های روغنی و یا میوه های خشک شده ترکیب شده اند خودداری کنید.

 

- از محصولات لبنی و گوشت برای این جوندگان استفاده نکنید. (خوکچه ها کاملا گیاهخوار هستند.)

 

- از دانه هایی که در داخل غلاف یا سبوس قرار دارند (مانند تخمه آفتاب گردان) خودداری کنید زیرا ممکن است موجب خفگی حیوان شود.

 

- از پلت های مخصوص خرگوش برای خوکچه هندی استفاده نکنید. (آنها ویتامین C کافی برای خوکچه را دارا نیستند و ممکن است حاوی آنتی بیوتیک هایی باشند که برای خوکچه ها مسموم کننده است.)

 

- از کلم پیچ و بروکلی حتی به میزان کم استفاده نکنید.

 

- از برخی تشویقی هایی تجاری جدید (مانند ماست چکیده) به هیچ عنوان برای خوکچه استفاده نکنید زیرا میتواند برای سلامت دندان ها بسیار مضر باشد. خوردن این خوراکی های خالی از فایده (که غالبا سرشار از چربی، شکر و حتی کلسیم زیاد هستند) مصرف خوراکی ها و غذاهای مفید را از سوی خوکچه شما کاهش خواهد داد.

 

از مولتی ویتامین برای خوکچه ها استفاده نکنید! استفاده از مکمل های ویتامین C برای خوکچه ها بلامانع است اما مولتی ویتامین ها برای این جوندگان میتواند بسیار مضر باشد. مصرف زیاد ویتامین هایی نظیر A و D میتواند مشکلات سلامت جدی برای خوکچه شما به وجود آورد.

 

 

 

مترجم : محمد مسعود کشوری


 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

غذای

نام

مرگ

مورد

عکس

هند

گاو

بیماری

ی

فروش

جوجه

بزرگ

انواع

مخصوص

مناسب

دلایل

رژیم

میوه

ویتامین

مراقبت

علف

ساخت

وسایل

غذایی

بچه

غذا

تغذیه

بارداری

نیاز

وقت

ممنوعه

قفس

غذاهای

خوکچه

هندی

رنگ

خوردن

لوازم

ایا

مثانه

تازه

اصلی

خشک

میکند

اردک

بستر

ظرف

خریدن

خوكچه

هندي

میلیاردر

تنوع

سنگ

زيبا

رژيم

روزانه

دانه

چقدر

مفید

زالو

مقدار

علوفه

مضر

اماده

جوندگان

باردار

بریزیم

پشمالو

خیار

سبزی

جایگزینی

حسین

دهیم

بلوغ

یونجه

جدول

پلت

خودم

گینه

شاپ

هــــا

مغازه

بـه

آب

است

پت

حال

اب

تگ ها :

فروش 168

خوکچه 57

خرید 144

سبزیجات 42

جونده 16

علوفه 5

فرو 11

جوندگان 29

خوکچه هندی 23

علوفه خشک 4

فروش جوندگان 6

ظرف آب 3

خرید همستر 8

غذای همستر 7

خرید جونده 5

خرید جوندگان 6

فروش جونده 4

بستر همستر 2

خرید خوکچه 4

خرید خوکچه هندی 4

انواع خوکچه 3

انواع خوکچه هندی 3

بستر خوکچه 3

بستر خوکچه هندی 2

خرید خوکچه مو بلند 1

خرید خوکچه موبلند 1

خرید غذای خوکچه 1

خرید غذای همستر 1

خرید یونجه 2

خوکچه باردار 2

خوکچه حامله 2

خوکچه ماده 1

خوکچه مو بلند 2

خوکچه مو کوتاه 2

خوکچه موبلند 2

خوکچه موکوتاه 2

خوکچه نر 1

رنگ های خوکچه 1

ظرف غذا 2

غذای آماده همستر 1

غذای خوکچه 3

فروش خوکچه 1

فروش خوکچه مو بلند 1

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی