پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

آراستن خرگوش

 

 

 

خرگوش ها حیوانات خیلی تمیزی هستند. آنها به طور طبیعی مرتب کار نظافت خود را انجام می دهند. حتی در زندگی طبیعی خود در حیات وحش هم آنها خز و پوست خود را تمیز نگه می دارند. برای این کار از زبان خود استفاده می کنند. زمانی که خرگوش ها به لیسیدن یکدیگر می پردازند در واقع به هم کمک می کنند تا جاهایی که دسترسی به آن برایشان سخت است (مانند کنار گوش ها) را تمیز کنند. زمانی که خرگوش شما در حال شستن صورتش است، می بینید از پنجه هایش مانند لیف حمام با زدن بزاق دهان به آنها استفاده می کند.

 

 

این کار خرگوش نیازمند جای ثابتی است که خرگوش شما آن مکان را برای تمیز کردن خود اختصاص دهد. البته اگر شما یک خرگوش پر مو مانند آنگورا یا جرسی وولی داشته باشید مجبور خواهید بود از این جا هر روز استفاده کنید. هدف ما این نیست که خرگوش ما زیبا به نظر برسد بلکه می خواهیم خرگوش سالمی داشته باشیم. کارهایی که خرگوش شما در هنگام آراستن خود انجام می دهد یکی از بخش های بزرگ سلامتی آن به حساب می آید. 

 

آراستن خرگوش

 

 

آیا می دانید که بیشتر مشکلات سلامت خرگوش ها در هنگام نگهداری بد پیش می آید؟ اگر از هر ناجی خرگوش بپرسید او خواهد توانست داستان های صادقانه ای را در مورد پرستاری از خرگوش هایی که در اثر مراقبت های بد دچار مشکل شده اند، بازگو کند. بنابر این برای این که در آراستن خرگوش خانگی تان سهل انگاری نکرده باشید آن را مانند یک بچه کوچک بیارایید.

 

از جلساتی که خرگوشتان برای آراستن خود اختصاص می دهد می توانید برای نزدیک شدن و صمیمی شدن به آن استفاده کنید. به طور حتم جلسات اول ، جلسات سختی خواهند بود اما خرگوش خود را تشویق کنید. برخی از بچه خرگوش ها می آموزند که از این جلسات نهایت لذت را ببرند. وسط روز زمان خوبی برای این کار است، زیرا در آن زمان خرگوش ها کاملا آرام هستند.

 

 

شانه زدن

 

 

شانه کردن

 

در هنگام شانه کردن خرگوش را روی میز یا زمین بخوابانید برای این که از تصادف احتمالی پیش گیری کنید ( پاهای قوی عقبی خرگوش برای فرارهای ناگهانی ساخته شده اند و یک سقوط به سمت زمین ممکن است حادثه ی بدی را در پی داشته باشد ). از یک شانه با دانه های سفت و محکم استفاده کنید. شانه کردن را از پشت خرگوش شروع کنید و حرکت شانه به سمت پایین باشد و کم کم به محوطه سر خرگوش نزدیک شوید. برای خرگوش هایی با موهای بلند از برس هم استفاده کنید. ممکن است لازم باشد امتحان کنید تا ببینید کدام ابزار برای خرگوش شما مناسب تر است.

 

هدف این است که مانع خوردن موهای زائد اضافه توسط خرگوش، زمانی که خودش به آراستن خود می پردازد، شوید. موهای زائد می توانند به شکل توپ در دستگاه گوارش خرگوش جمع شوند و مشکلات زیاد گوارشی را برایش ایجاد کنند. زمانی که خرگوش شما از خوردن امتناع کند می تواند نشانگر این موضوع باشد. هدف دیگر ما از شانه کردن جلوگیری از نامرتب شدن و گوله شدن موهای خرگوش است. وضعیت نا سالمی که ممکن است منجر به عفونت های پوستی شود. گاهی اوقات لازم است برخی از قسمت های مو که به هم گره خورده با قیچی بریده شوند. البته موقع انجام این کار دقت زیادی داشته باشید که به خرگوش صدمه نزنید. شانه زدن های روزانه به خوش حالت بودن موهای خرگوش کمک می کند.

 

در طول فصل های ریزش مو، برس کشیدن بیشتر باید صورت بگیرد ، شاید هر روز. استفاده از دست های خیس هم کمک می کند تا موهای ریخته شده راحت تر از سطح بدن خرگوش جمع آوری شود. آماده باشید که کف خانه را بیشتر از سایر زمان ها در فصل ریزش مو جارو بکشید.

 

 

 

مترجم: محمد مسعود کشوری

 

منبعrabbitworldview.com 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی