پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اموزش های بامزه به پرندگان

درست همانطور که اولین آموزش در تربیت توله سگ‌ها دستور “بنشین” است، اولین آموزشی که نیاز است به طوطی‌سانان داده شود، آموزش روی دست آمدن به طوطی است. این دستور یکی از آسان ترین آموزش‌ها است زیرا پرنده در روز حرکات فیزیکی زیادی انجام می‌دهد. با این آموزش، ترس احتمالی پرنده از شما کاهش می‌یابد، اقتدار شما به او ثابت می‌شود، کنترل شما بر روی پرنده افزایش خواهد یافت و احتمال تعیین قلمرو کاهش می‌یابد. با آموزش صحیح طوطی، پرنده در ذهن خود این یادگیری را به اتفاق‌های خوشایند مانند گرفتن توجه از سمت شما، تشویقی و حتی بازی کردن ربط می‌دهد.

آموزش خوب با چه چیزی شروع می‌شود؟
همانند آموزش برای تمامی حیوانات، جلسات آموزشی آن‌ها باید کوتاه در حدود ۱۵دقیقه باشد. هرگز زمانیکه خسته، آشفته یا بی‌حوصله هستید جلسه آموزشی را با پرنده شروع نکنید. صبر و شکیبایی همیشه کلید تربیت صحیح است. جلسه آموزشی را به تجربه‌ای خوب و مثبت برای خود و پرنده‌تان تبدیل کنید و بگذارید مثل بازی بین شما باشد.

آموزش باید در یک اتاق ساکت و آرام، بدون چیزهایی که باعث حواس پرتی می‌شود صورت بگیرد. باید یک محیط امن فراهم کنید، به این معنی که امکان آزاد بودن پرنده در محیط باشد. بهتر است درها پنجره‌ها بسته و پرده کشیده شود. اگر پنکه در محیط وجود دارد لازم است که خاموش شود. نباید حیوان دیگری در اتاق باشد و پرهای غیر اصلی بال او کوتاه شده باشد.

جلسات آموزشی باید با اتفاق خوشایندی پایان یابد مثل تشویق شدن یا گرفتن جایزه.

ثبات و تداوم در آموزش یکی دیگر از اجزای موفقیت است. از یک عمل تقویتی مثبت برای آموزش استفاده کنید. از تنبیه فیزیکی، بلند کردن صدا و یا هر گونه تنبیه دیگر خودداری کنید.

شما باید شرایطی فراهم کنید که پرنده راحت باشد، تمرکز داشته باشد و به شما توجه کند. اگر نشانه‌هایی از خواب آلودگی، عدم تمرکز ناشی از گرسنگی و غیره، ترس یا عصبانیت در پرنده مشاهده کردید جلسه آموزشی را شروع نکنید.

علائم ترس و پرخاش در پرنده : پرنده صاف ایستاده و بال‌هایش کمی از بدنش فاصله دارد. این حالت او ممکن است همراه با منقار باز یا بسته، تولید صدا، بال زدن و پی در پی باشد. پرنده‌ای که ترسیده یا عصبی باشد احتمالا خودش را خیلی محکم بر روی انگشت شما نگه میدارد یا حتی ممکن است گاز بگیرد. اگر این نشانه‌ها را دیدید باید جلسه را با یک عمل مثبت به پایان برسانید. اجازه ندهید پرنده فکر کند که برنده این تقابل با شما بوده است.

سازگار شدن پرنده :
اگر پرنده به شما عادت ندارد لازم است تا برای چند جلسه تنها به آرامی دستتان را با فاصله داخل قفس کنید. هنگامی که در کنار قفس قرار می‌گیرد و با پرنده کار می‌کنید باید مقداری از افق دیدش بالاتر باشید. این فاصله نباید زیاد باشد چرا که ممکن است از شما بترسد و نباید خیلی کم باشد که احساس کند شما تسلیم شده‌اید. هرجلسه که پیش می‌رود دست خود را به پرنده نزدیک‌تر کنید و بگذارید خودش روی دستتان بیاید(شاید لازم باشد از تشویقی به عنوان محرک استفاده کنید). هنگامیکه با دست شما احساس راحتی کرد می‌توانید دست خود را داخل قفس ببرید، در اصل آموزش روی دست آمدن به طوطی از هم اکنون می‌تواند شروع شود.

اگر طوطی شما گاز می‌گیرد و بزرگ است، بهتر است از پارچه یا دستکش استفاده کنید و آن را روی دست خود قرار دهید. در این حالت، قبل از استفاده آن‌ها را داخل قفس پرنده بگذارید و اجازه دهید پرنده آن را بررسی کند.

آموزش روی دست آمدن به طوطی :
در قدم اول برای آموزش روی دست آمدن به طوطی ، پرنده را به گرفتن تشویقی‌های خاص و خوش‌طعم از دستتان عادت دهید. این نوع از تشویقی‌هایتان باید تنها برای اهداف آموزشی استفاده شود.
بعد از آن، با گرفتن تشویقی در یک دست، پرنده را تحریک کنید تا نزدیکتر شود و بر روی دستی که روبروی او و کمی بالاتر از خودش قرار دارد بیاید. ایتدا شما میخواهید در ابتدا لازم است تنها با نزدیک شدن پرنده به دستی که باید از آن بالا بیاید به او تشویقی دهید.
هنگامی که پرنده شروع به آمدن روی دست شما کرد، هربار بگویید “بیا بالا” یا “بالا”. هر حرف یا کلمه‌‌ی مشابه این مثال‌ها نیز می‌تواند به کار برده شود. تنها شرط آن این است که کلمه‌ای که انتخاب می‌کنید همیشه برای دستور روی دست آمدن پرنده استفاده شود. هماهنگی کلید موفقیت در این کار است، لازم است شما و همه اعضای خانواده برای آموزش روی دست آمدن به طوطی از یک لغت ثابت استفاده کنید. مثلا همه همیشه بگویید “بیا بالا”.
وقتی که پرنده قدم برداشت و روی دستتان آمد، از چیزی که واقعا دوست دارد به مقدار کم به او تشویقی بدهید. باید تشویقی تنها زمانیکه از دستور شما پیروی کرد داده شود.
فقط برای اولین بار، که هنوز دستور به طور کامل انجام نشده است و پرنده برای شروع یک پایش را روی دست شما گذاشته است به او تشویقی بدهید.

پرنده‌های بزرگ‌تر برای بالا آمدن روی دستتان ممکن است از نوکشان کمک بگیرند. هرگز دستتان را از جلوی پرنده زمانیکه از نوکش استفاده می‌کند یا به نظر می‌آید میخواهد نوک بزند عقب نکشید. این مورد برای پرنده‌های کوچکتر هم صادق است. به محض آنکه بفهمند شما از اینکار آن‌ها می‌ترسید از این روش استفاده می‌کنند تا از فرمان شما پیروی نکنند. پس نگذارید پرنده فکر کند از او می‌ترسید. همچنین عقب کشیدن دستتان باعث می‌شود او از ترس خالی شدن زیر پایش از دستور “بیا بالا” پیروی نکند.

وقتی که پرنده بیشتر احساس راحتی کرد او را از قفس بیرون آورده و در محیطی آرام به تمرین بپردازید، در این موقع پرنده احساس آسیب پذیر بودن می‌کند و بیشتر به شما توجه خواهد کرد.

آموزش پایین آمدن به طوطی :
هنگامیکه می‌خواهید پرنده از دستتان پایین بیاید او را نزدیک به قفس یا جایی که میخواهید برود ببرید. شما دقیقا باید از همان روش بالا آمدن استفاده کنید. مثلا چوب میان قفس او گزینه خوبی برای پیاده شدن او از دست شماست. برای انجام اینکار باید دستتان پایین‌تر از محل مورد نظرتان باشد. از یک دستور ثابت استفاده کنید اما اختصاص به همین دستور داشته باشد مثلا به پرنده بگویید “پایین” یا “بیا پایین”. زمانیکه دستتان را به سمت محل می‌برید و کمی از آن پایین تر نگه می‌دارید پرنده سعی می‌کند از آن بالا برود ولی مفهوم این دستور این است که ” از انگشت من پایین بیا و به جایی که نشان می‌دهم برو”. احتمالا دوباره پرنده برای حرکت به بالا از نوکش استفاده خواهد کرد.

حرکت نردبانی روی انگشتان :
هنگامی که پرنده آموخت که روی دست بیاید، زمان آن است که به او قدم برداشتن از یک دست به دست دیگر را آموزش دهید. در این تمرین پرنده از یک انگشت به انگشت دیگر که کمی بالاتر است قدم برمی‌دارد. همان‌طور که گفته شد در این آموزش نیز در هر مرحله که دستور اطاعت می‌شود باید از دستور “بیا بالا” استفاده شود. برای این آموزش تمرین‌های روزانه مورد نیاز است که پرنده آموزش بگیرد و از دستور پیروی کند.

خلاصه :
آموزش روی دست آمدن به طوطی یک آموزش مناسب برای شروع دیگر آموزش‌ها است. این دستور را هر طوطی‌سانی باید بداند. این آموزش به ایجاد یک رابطه دوستانه بین شما و پرنده شما از همان ابتدا منتج می‌شود.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی