پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

آموزش بازکردن و بستن درب توسط سگ

آموزش بازکردن و بستن درب توسط سگ


آموزش سگ به منظور بازکردن و بستن درب، ممکن است برای افراد مسن و کسانی که نمی توانند این عمل را به هر علتی انجام دهند مفید باشد.روش آموزش بازکردن درب از داخل و خارج اتاق:
ابتدا سگ را بیرون در اتاق قرار داده و خود داخل شوید، اندکی در را باز بگذارید و سپس سگ را صدا بزنید. به طور طبیعی حیوان به سمت در آمده و سعی می کند که با فشار دادن، آن را باز کند. همزمان با تلاش سگ برای بازکردن در شما فرمان بازکن را بدهید. برای اشتیاق بیشتر سگ برای بازکردن در می توانید خوراکی تشویقی در دست داشته باشید و آن را به در نزدیک کنید زیرا به احتمال زیاد سگ اولین تلاشش برای باز کردن در توسط پوزه می باشد و این امر به روند آموزش سرعت می بخشد.
با این روش سگ معنی فرمان بازکن را می فهمد. حال آموزش را کمی سختتر انجام می دهیم. بندی به دستگیرۀ در وصل کنید و از فردی بخواهید کنار سگ پشت در بایستد و شما از داخل اتاق فرمان بازکن را به حیوان بدهید. در این زمان فرد بند را می کشد و در اتاق باز می شود و سگ به سمت شما می آید. بااینکه سگ عمل بازکردن در را خود انجام نداده باز از شما تشویقی مورد علاقه اش را دریافت می کند. بعد از چندبار تکرار سگ به رابطۀ بین بند آویزان از دستگیرۀ در و فرمان بازکن پی میبرد و با فرمان، سریع در را باز می کند.
حال همین روش را به صورت عکس نیز انجام دهید. (سگ داخل اتاق و شما خارج آن) هم با در نیمه باز و هم با بند بسته شده به دستگیرۀ در. در مراحل بعدی نیازی نیست که شما حتما داخل اتاق باشید، بلکه در کنار سگ قرار گرفته و فرمان بازکن را به سگ می دهید. برای این منظور می توانید آموزش را در هنگامی انجام دهید که زمان غذا خوردن سگ فرارسیده است. شما ظرف غذای سگ را در اتاق قرار داده و در را می بندید و سگ با اشتیاق به فرمان شما در را بازکرده و به خوردن غذایش مشغول می شود.

نکته: سگ باید یادبگیرد فقط درهایی را اجازه دارد بازکند که بند به آن متصل شده است. و در صورتی که سگ با ایستادن و یا پریدن بر روی دستگیرۀ بدون بند، سعی به بازکردن در اتاق داشت باید تنبیه شود. (با بیان محکم کلمه نه) چون در غیر این صورت باید تمام درهای منزل که نمی خواهید سگ آنها را باز کند قفل شود.


روش آموزش بستن درب از داخل و خارج اتاق:
برای آموزش این فرمان در اتاق را نیمه باز گذاشته و خود کنار سگ می ایستید و خوراکی را بالاتر از سر سگ با کمی فاصله روی در نگاه میدارید، سگ برای گرفتن خوراکی روی دو پا بلند می شود و دستهایش را روی در قرار می دهد و باعث بسته شدن در می شود در این زمان فرمان ببند را می دهید. بعد از چندبار تکرار، خوراکی را در مشت گرفته و با دست به سمت در اشاره کرده و فرمان ببند را می دهید و بعد از بستن در، تشویقی را به سگ می دهید.وقتی سگ معنی کلمات ببند و بازکن را فهمید باید هر دو فرمان را زمانی که شما از در فاصله دارید نیز انجام دهد و بعد از انجام آن به سمت شما آمده تا تشویقیش را بدست آورد.
_______
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos