پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • خانه ای بازیافتی برای پرنده ها ◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
    فیدر دایره ای پرنده را می توان به نرده بالکن یا شاخه درخت قلاب کرد. "Birdball" توسط Michael Hilgers طراحی شده است. ساخته شده از پلاستیک قابل بازیافت تغذیه پرنده مدرن نوآورانه را می توان به راحتی با آب صابون تمیز کرد.
 • خانه ای برای گربه ها ◄ خانه ای برای گربه ها
    تخت های الهام گرفته شده از طبیعت برای گربه ها طراحی شده اند تا شبیه برگ های سبز زیبا باشند. تخت گربه برگ دست ساز از پشم مرینو توسط Elevele از لیتوانی.
 • لامپ اختاپوس ◄ لامپ اختاپوس
    لامپ مجسمه‌ای الهام‌گرفته از طبیعت با شاخک‌های برنجی که شبیه اختاپوس با مغز لامپ است. Octolamp ساخته گرگوری بسون از رزین مخلوط با پودر برنج
 • قاشق با طرحی قو شگل ◄ قاشق با طرحی قو شگل
    قاشق شناور الهام گرفته شده از طبیعت طراحی شده تا شبیه پرنده قوی قو به نظر برسد و در سوپ شما شناور خواهد شد. ملاقه سوانکی شناور. قاشقی به شکل پرنده که مانند بالرین متعادل است.
 • کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای ◄ کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای
    کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای یکپارچه از سر شما محافظت می کند و در جاده توجه شما را جلب می کند. کلاه ایمنی موتورسیکلت گوش گربه ای طراحی شده توسط شرکت روسی Nitrinos.
 • کلاه ایمنی برای گربه ها ◄ کلاه ایمنی برای گربه ها
    نسخه های کوچکتر چاپ سه بعدی کلاه ایمنی موتورسیکلت طراحی شده برای گربه ها از گربه در طول سفرهای سرگرم کننده با دوچرخه محافظت می کند. سری کلاه ایمنی موتور سیکلت جالب که توسط رمی ویکارینی برای گربه خانگی اش ساخته شده است
 • هودی فاکس ◄ هودی فاکس
    هودی با الهام از حیوانات طراحی شده است تا به سرعت و به راحتی فرد را به یک روباه نارنجی زیبا تبدیل کند. هودی فاکس با گوش‌های ساخته شده از زنجبیل و لباس بافتنی نخی مشکی. لباس کازپلی آسان برای جشن هالووین و مهمانی های لباس!
 • لباسی از پشم سگ ◄ لباسی از پشم سگ
    Doume Jalat-Dehen از موهای سگ جوراب، کلاه و ژاکت گرم می سازد. خلاقیت های بافتنی در مجموعه ای از عکس های اروان فیچو به نمایش گذاشته شده است: صاحبان سگ با افتخار ژاکت های ساخته شده از موهای سگ خود را می پوشند.
 • لباس های سگی ◄ لباس های سگی
    ژاکت یقه اسکی راحت که برای سگ های کوچک طراحی شده است، حیوان خانگی را گرم نگه می دارد و لبخند را بر لبان شما می آورد. پلیور Silver Linings ساخته شده توسط Little Beast از نخ اکریلیک بسیار نرم. سگی با پلیور زیبا با طراحی آسمان آبی و ابرهای سفید به مردم یادآوری می‌کند که حتی در تاریک‌ترین زمان‌ها، همیشه روکش نقره‌ای وجود دارد.
 • قوری اردک ◄ قوری اردک
    قوری خلاقانه طراحی شده شبیه اردک روان زرد از سری بازی‌های ویدیویی Pokemon از Game Freak و Nintendo. قوری Psyduck دست ساز ژاپن توسط Ensky از چینی مرغوب.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29155    |     صفحه 1 از 2916
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

خوشا به حال مسئولان دکتر هومن


دانش - خوشا به حال مسوولان !
دکتر هومن ملوک‌پور* :خبرهای جالب در هفته قبل زیاد داشتیم. آنقدر زیاد که نمی‌دانم کدام را بنویسم که بیشتر از 700 کلمه نشود و خانم مژگان‌جمشیدی دعوای‌مان نکنند!

1- درخت‌های کهن را به واسطه خرافه‌پرستی گردن زدند. گردن که نه، ریشه‌سوزشان کردند. درخت چند هزار ساله‌ای را که به باور چند نفر که شفابخشش می‌دانستند تبر زدند و اره کردند و در انتها چوبش را هم فروختند. اتفاق در وهله اول ساده است. ولی کمی فکر کنیم با خود. درختی که اجدادمان شاید در پناهش می‌آسودند و جایگاه میلیون‌ها جاندار در طول حیاتش بوده، به ناگاه به دستور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان قطع شد. پیامبرمان هم در احادیث از خرافه‌پرستی گفت و اتفاقا بر دوش امام اولمان نشست و با عصایش بت‌های دروغین را شکست، اما بارها در کتاب آسمانی‌مان به سبزینه و حیات قسم خورده. آیا این که چند نفر که اتفاقا تحت تعالیم آقایانی چون آقای مدیر کل آن استان بوده‌اند تکه پارچه‌ای به این درخت ببندند، باید حکم به قتلش داد؟ در اعتراض‌های اولیه که فعالان محیط زیستی داشتند آقای مدیرکل اوقاف آستین بالا زده بود که آنها را هم قلع و قمع کند ولی خوشبختانه با دستور دادستان کل کشور که خود از شنیدن این خبر تعجب کرده بود، این غائله پایان یافت. هیچ چیزی نمی‌خواهم اضافه کنم فقط این را از آقای اشکوری اوقاف می‌پرسم، آیا خرافه از بابت محل یا تعالیم غلط افراد شکل می‌گیرد یا وجود یک درخت چند هزار ساله؟ کدامشان را زودتر از بین ببریم، خرافات از بین می‌رود؟
2- در تبلیغ‌های جسته گریخته گاهی، آگهی خرید و فروش چیزهایی را می‌بینیم که کاملا غیرقانونی است ولی به‌راحتی در بیلبورد‌ها و تیزرهای تلویزیونی دیده می‌شوند. به چیزهای دیگر کاری ندارم ولی مثلا در آگهی رورزنامه معروفی چند وقت پیش می‌خواندم «خرید انواع توله خرس و شیر» ابتدا فکر کردم منظور عروسک آنهاست ولی وقتی تماس گرفتم دیدم خیر، اصل جنس منظورشان بوده یا چند روز پیش در اینترنت می‌خواندم در وبلاگی تبلیغ فروش سنجاب ایرانی را کرده بودند، با زیبایی منحصر به فرد دم پشمالو و تربیت شده از فلان تومان تا بهمان تومان. گذشته از این که سازمان محیط زیستمان کجاست؟ منشور آی‌یو‌سی‌ان سازمان ملل را که در مورد حیوانات درمعرض خطر که خود نیز جزء امضا کنندگان آنند را مطالعه فرموده‌اند ان‌شاءالله. حال ما از طلا بودن پشیمان گشته‌ایم، نمی‌خواهد محیط زیست آنچنانی بسازید و چه و چه. مرحمت فرموده جلوی این قانون‌شکنان و قاچاقچیان را بگیرید. می‌دانید به ازا هر یک سنجاب که اینجا سالم به دست‌تان می‌رسد، چند تا در طول تله‌گذاری و حمل از کردستان تا اینجا تلف می‌شوند؟
3- در اتفاقات ناراحت کننده‌ای که بعضا می‌شنویم بعضی‌هاشان همان موقع از ذهن پاک می‌شود اما بعضی‌ها تا مدت‌ها به یاد می‌آیند و باعث کدورت خاطر می‌شوند. مثلا از بعضی کانال‌های ماهواره‌ای می‌بینید که دو آدم غول‌پیکر را نشان می‌دهد که با قیافه‌های آنچنانی که اگر در خواب ببینید، نماز آیات و حتی غسل بر شما واجب شود که داخل رینگی می‌روند و با حد کشت همدیگر را به فجیع‌ترین فرم می‌زنند. تا اینجا مهم نیست و عوامل آن هم متعدد، ولی این که می‌بینیم آدم نما‌هایی حیوانات وفادار و دوست داشتنی خدا مانند سگ را آموزش می‌دهند تا به جان همنوع بی‌تقصیرش بیفتد تا آنجا که یکی از آنها از پا بیفتد و با خوشحالی هم بیاییم برایش وب سایت و وبلاگ و تبلیغ هم درست کنیم و با افتخار خود را شاغل به پرورش سگ «جنگی» بنامیم. من یک بار یکی از این سگ‌ها که شکست خورده بود را دیده‌ام. شاید رقت‌انگیزترین چیزی بود که در عمرم می‌دیدم. یک موجود بیگناه که از فرق سر تا به دم غرق در خون بود و استخوان‌های شکسته که به جرم بازنده بودن رهایش کرده بوده و رفته بودند و حیوان چشم در چشم من جان داد.
خوشا به حال مسوولان مربوطه که اینها را می‌خوانند و می‌بینند و با این حال، شب آرام سر بر بالین می‌گذارند و می‌توانند بخوابند!!!
* دامپزشك
The underlying connection was closed: Could not establish trust relationship for the SSL/TLS secure channel.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook