پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

دندان های شیری گربه و اهمیت آن ها

در اين مقاله به نكاتی مهم درباره دندانهای شيری گربه كه اغلب از طرف صاحبان گربه ها ناديده گرفته ميشود مي پردازيم! گربه ها با دندان متولد ميشوند، دندانهاي موقتي كه ما به اسم دندانهاي شيری مي شناسيم. اين دندانها به لحاظ رنگ از دندانهای دائمي متمايز هستند. دندانهاي شيری براق و شيري رنگ بوده و بسيار ظريف و شكننده و شيشه اي رنگ به نظر میرسند اما دندانهاي دائمي محكم و عاجي رنگ هستند.


بطور طبيعي بچه گربه ها اين دندانها را در 6 ماهگی بتدريج از دست ميدهند و تا پايان 6 ماهگی ديگر هيچ دندان شيری نبايد داشته باشند.گاهی با وجود رویش دندان دائمی در كنار دندان شيری، دندان شيري با وجود لق بودن به خودي خود نمي افتد اما اغلب به اين مسئله به ظاهر بي اهميت توجه ای نميشود حال آنكه بايد بدانيد دندانهاي شيری كه برای هميشه در دهان گربه شما جا خوش ميكنند شايد حتی باعث مرگ گربه شما شوند!

چيزي كه اتفاق مي افتد اين ست كه دندان دائمی در كنار دندان شيري شروع به رشد ميكند، اين دندان فضاي كافی براي رشد ندارد و به دندان كناري فشار وارد كرده و التهاب و عفونت لثه را موجب ميشود! اگر به عفونت توجهی نشود از طريق گردش خون عفونت به همه بخشهای بدن راه یافته و گاها در مواقع شديد حيوان را از پای در می آورد.

مورد خفیفتر بي توجهی به اين وضعيت این ست كه فضای مابين دندانهاي دائمی و دندانهای شيری گربه برجای مانده مملو از جرم و پلاكت شده و چون تعداد دندانها بيش از حد طبيعی در دهان ست، فاصله بين دندانها بسيار كم شده و در زمان مسواک زدن جرمها از ميان دندانها خارج نميشود و اين در درازمدت باعث فساد دندانها ميشود.

بسياري از مردم در پايان 6 ماهگي گربه های خود را براي عقيم كردن به دامپزشكي مي برند و طي يك گزارش از بيمارستان حيوانات مك دونالد! دامپزشكان در بيشتر مواقع يک يا دو دندان شيری در دهان گربه مشاهده كرده اند كه مجبور به خارج كردن آنها هستند. در مواردي هم تعداد بيشتري دندان شيري و به طبع آن مشكلات بيشتری براي گربه گزارش شده است.
پس بعد از تكميل واكسيناسیون بچه گربه خود توجه داشته باشيد تا قبل از زمان عقيم كردن هم قطعا نياز به چكاب دامپزشک براي بررسی وضعيت دندانهای شيري در پايان 6 ماهگي دارد. اين ويزيت ها را سرسري نگيريد! هرگز با خمير دندانهایی كه براي انسانها طراحي شده دندان گربه خود را مسواک نكنيد. (فقط از مسواک و خمير دندان مخصوص پت استفاده كنيد)
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos