تولد تا 1 سالگی: (تولگی)
تنگی آئورت
اختلالات رشد در استخوان ها و مفاصل

1 تا 6 سالگی: (بلوغ)
مشکلات شدید مخاط و ورم در ناحیه روده بزرگ
گشادی و یا تنگی عضلات قلب
مشکلات قرنیه چشم
بروز آب مروارید
کم کاری تیروئید

پس از 7 سالگی: (پیری)
سرطان و تومورسرطان: یک ناهنجاری غیر قابل پیش بینی در رشد سلول های بدن.بروز سرطان وابسته به ارگان و بخشی است که بر آن تاثیر میگذارد و هر چه این ارگان و بخش حیاتی تر باشد سرطان خطرناک تر و کشنده تر است.از علائم سرطان در سگ های نژاد باکسر میتوان به سرفه شدید،خستگی و بیحالی،تنفس سریع و تعداد حرکات تنفسی بالاتر از حد،عطسه زیاد و شدید،آبریزش زیاد از حد بینی،بی اشتهایی و کم اشتهایی،آبریزش شدید از دهان،بوی بد دهان،مشکل در هضم غذا،استفراغ،اسهال،کاهش شدید وزن،تشنج و ضعف.
آب مروارید: تاری(کاهش دید) مردمک چشم.از علائم این بیماری بروز نقطه های سفید در مرکز یک چشم یا هر دو است.کاهش دید و یا کوری چشم نیز از مشکلات بعدی آن است.
مشکلات شدید مخاط و ورم در ناحیه روده بزرگ: اسهال شدید و در نتیجه بروز مشکلات جدی در ناحیه روده بزرگ.از عواملی که سبب بروز این بیماری میشوند میتوان به خوردن زباله توسط سگ،بی احتیاطی در رژیم غذایی،مصرف استخوان های مانده،مصرف سموم توسط سگ اشاره کرد همینطور مشکلاتی که پس از بروز این بیماری امکان بوجود آمدن آنان هست انگل های روده ای،عفونت های روده ای،التهاب روده،التهاب لوزالمعده و سرطان روده هستند.از نشانه های این بیماری یبوست،خون و مخاط در مدفوع و همچنین افزایش حرکات در ناحیه شکم بر اثر حرکات روده میباشد.
مشکلات قرنیه چشم: قرنیه قسمت محافظ و شفاف چشم است.این بیماری سبب بروز درد در ناحیه چشم میشود.در نژاد باکسر امکان بروز این بیماری به دلیل چشم های وزغ مانند و اشکالاتی که ممکن است در چشم بروز کند زیاد است یعنی باکسر بیشتر از نژاد های دیگر سگ مستعد ابتلا به این بیماریست.از علائم این بیماری حالت دو بینی و کم سو شدن چشم است،در این حالت سگ سعی در مالیئن چشم خود خواهد داشت،تخلیه مداوم اشک چشم و چشمان قرمز و ورم کرده نیز از نشانه های این بیماری است.
اختلالات رشد در استخوان ها و مفاصل: عمدتا توله سگ ها از نژادهای بزرگ جثه را تحت تاثیر قرار میدهد.(البته این بیماری در سگهای جوان رخ میدهد اما تا سنین پیری خود را به درستی نشان نخواهد داد)معمولا نشانه ی خاصی ندارد اما در بعضی موارد درد و یا لنگیدن و همینطور بی میل بودن به ورزش و تحرک را میتوان نشانه این بیماری دانست.از مشکلات بعدی این بیماری دیسپلازی مفصل ران و همینطور مشکل در عضلات پاهای عقبیست.
کم کاری تیروئید: کاهش هورمون تیروئید در بدن این نژاد وابسته به کم کاری غدد تیروئید است.از نشانه های این بیماری متوان به ریزش مو،چاقی،کم تحرکی و بیحالی،کم تحملی در مقابل سرما و عفونت های پوستی اشاره کرد.
تنگی آئورت: نقص در تولد و بروز تنگی رگ میانی قلب یا همان رگ آئورت و همچنین دریچه آئورت.این بیماری سبب مرگ ناگهانی در سنین پایین می شود. این بیماری را با تست ورزش میتوان تشخیص داد.بررسی بیماری های شایع در باکسر
کسری علی جمشیدی