نام گونه: Puntius tetrazona 
نام عمومی: تایگر بارب یا بارب ببری
خانواده: Cyprinidae
دسته: Cypriniformes
اندازه ی نهایی: 7.0 سانتی متر / 2.8 اینچ
محیط زیست: آب شیرین
خاستگاه: اندونزی، سوماترا، Borneo
خلق و خو: دوستانه، نیمه تهاجمی
نگهداری: تنها ایراد این ماهی صدمه زدن به باله های دیگر ماهیان آکواریوم خصوصا آنجل است. در صورتی که فقط یک بارب ببری در آکواریوم باشد رفتارش تهاجمی خواهد بود. باید در دسته های حداقل شش تایی نگه داری شوند.
مشخصات آب: دمای 20 تا 25 درجه ی سانتی گراد؛ PH بین 6.5 تا 7.5
ملزومات آکواریوم: یک مخزن با پوشش گیاهی با تراکم پایین، فضای وسیع برای شنا و بستر ماسه ای ایده آل است. 
تغذیه: بارب ببری انواع غذاها را می پذیرد، بنابراین تغذیه ی آنها مشکل نخواهد بود. بیش از اندازه به آنها غذا ندهید زیرا در خوردن بسیار حریص اند و هرگز سیر نمی شوند. 
تولید مثل: تایگر بارب نر باریک تر و رنگین تر از بارب ماده است. تولید مثل آنها مانند دیگر گونه های بارب است. تانک تکثیر باید بدون بستر و به همراه کمی گیاه برگ دار باشد. همچنین باید تا جایی که ممکن است بزرگ باشد. تخم ریزی معمولا صبح روز بعد از معرفی به تانک تکثیر انجام میگیرد. در حین تخم ریزی ماده فعال تر است و معاشقه را پیش می برد. پس از کمی تعقیب و گریز و در حالی که نر و ماده در کنار یکدیگر حرکت می کنند و بارب نر به دور جفت خود می چرخد، تخم ها در میان گیاهان رها می شوند. تایگر ها مانند دیگر بارب ها تخم خود را میخورند، پس باید بلافاصله پس از تخم ریزی والدین را به تانک دیگری انتقال داد. تخم ها معمولا پس از 24 ساعت هچ میشوند. بزرگ کردن بچه ها آسان است و برای تغذیه ی آنها می توان از تخم میگوی تازه هچ شده استفاده کرد.