پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مولی

مولی

مولی ها چهار رنگ اصلی سبز مشکی نقره ای و طلایی دارند . به مولی های نقره ای رنگ با نقطه های مشکی که معروف ترین نوع مولی هستند مولی دالمیشن و به مولی های با رنگ های سیاه و سفید مولی ماربلد میگویند
مولی /مولی باله کوتاه /مولی باله بلند و یا مولی باله بلند مکزیکی که ماهی های بومی امریکایی هستند تنها در قاره امریکا دیده میشوند .نخستین مولی در سال 1899 به علاقمندان معرفی شد و هیبرید سازی انها از سال 1920 اغاز شد.
مولی های وحشی صید شده به دو گروه تقسیم میشدند گروه اول مولی های معمولی با باله های کوچک بودند که به مولی باله کوتاه معروف شدند و گروه دوم مولی باله بادبانی با باله های بلند بودند که دو زیر گونه را شامل میشدند.مولی باله بلند p.velifera به جز باله بلند راه اسان دیگری نیز برای تشخیص انها محل قرار گرفتن باله پشتی شان است.در مولی های باله بلند محل قرار گرفتن باله پشتی جلوی باله مقعدی است در حالیکه در مولی های معمولی این باله دقیقا بعد از باله مقعدی شروع میشود

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


تشخیص بین دو زیر گونه مولی های باله بلند بسیار سخت تر است زیرا رنگ انها نیز بسیار شبیه به هم است اعلب تنها راه شناسایی انها از روی تعدادمولی ها نام خود را از روی ژنی که در انها به نام mollienesia وجود دارد گرفته اند.
از انجا که مولی هاب باله کوتاه مقاوم تر کم نیاز تر هستند و به میزان کمتری فضا نیاز دارند بهترین گزینه برای تازه کار ها هستند.گزینه بعدی ترکیب میان باله کوتاه و باله بلند است .باله بلند ها ارام تر به نظر میایند بنابراین نگهداری انها اندکی چالش برانگیز تر خواهد بود.روی هم رفته مولی ها ماهی های صلح جو ارامی هستند و رفتارشان بسیار فردی است.

مولی ها به اکواریومی نیاز دارند که با گیاهان زیاد تزئین شده باشد و شلوغ هم نباشد.افزودن مقدار بسیار کمی نمک میتواند موجب رشد جلبک ها و غذاهای گیاهی مناسب برای انها شود.استفاده از مکانهای مخصوص بچه اوری برای این ماهی ها نیاز نیست و بهتر است از گیاهان مستغرق برای نهان شدن لاروها استفاده کنید
بخش نخست
برگردان ایرانشاه

نگهداری و تغذیه
این ماهی ها بیشتر همه چیز خوار هستند .مولی ها به طور کلی تمامی غذاهای زنده تازه و پولکی را مصرف میکنند.اما نیاز به مصرف مقدار زیادی غذای گاهی دارند بنابراین قسمت عمده ای از رژیم غذایی انها را غذاهایی شامل جلبک ها و دیگر مواد گیاهی تشکیل میدهند.از میگوی دریایی (به صورت خشک و یا تازه)توبیفلکس و یا کرم های خونی برای تغذیه انها استفاده کنید .انها عاشق غذاهای پروتیئنی هستند اما نمیتوانند فقط از انها استفاده کنند و باید در زنجیره غذایشان مواد گیاهی نیز وجود داشته باشد.
مولی ها بیشتر در اب های شور مزه یافت میشوند و بهتر است که 1 تا 1.25 قاشق چای خوری نمک به اب انها اضافه شود ..مولی های ممولی اندکی مقاوم تر هستند و میتوان انها را در تانک های کوچک تر نیز نگاه داشت درحالی که مولی های باله بلند(باله بادبانی)ظریف تر و حساس تر هستند به اکواریوم بزرگتری با مکانهای زیاد نیاز دارند.باله بلند ها بهتر میتواند با دیگر ماهی های زنده زا که تمایل به اب های شور مزه دارند کنار امده و زندگی کنند.مولی ها نسبت به ایک(سفیدک) قارچ و دیگر بیماری ها حساس اند و اگر محیط زندگیشان برایشان مناسب نباشد به راحتی به اانها دچار میشوند.
برای انها تعداد زیادی گیاه برای نوک زدن و پنهان کردن لاروها فراهم کنید.
پراکندگی
مولی ها بیشتر در ابهای ساحلی از جنوبی ترین نقطه امریکای شمالی تا ونزوئلا یافت میشوند نکته جالب این است که انها در ابهای اقیانوس نیز مانند ابهای شیرین و شور مزه دیده میشوند.مولی باله کوتاه P. sphenops از مکزیک تا جنوبی ترین نقطه امریکای شمالی به چشم میخورند.مولی های باله بادبانی نیز P. latipinna در طول سواحل جنوب شرقی ایالات متحده و خلیج مکزیک یافت میشوند.این گونه معمول ترین گونه باله بلند است به راحتی یافت میشود قیمتش ارزان است و به راحتی تولید مثل میکنند.


مولی باله چنگکی


مولی باله بادبانی

مولی های باله بلند در اکواریوم های علاقمندان کمیاب تر است زیرا به اسانی مولی های معمولی در بازار یافت نمیشوند و تکثیر انها نیز مشکل تر است .
بیشتر مولی های موجود در بازار به طور هیبریدی تولید مثل کرده اند.رایجترین هیبرید نیز ترکیب باله کوتاه و باله بادبانی هاست.رنگ البنوی این ماهی ها نیز از مولی های باله بادبانی گرفته شده است.مولی سیاه معروف که گونه باله کوتاه است در سال 1990 در اروپا به وجود امد البته این ماهی پیشتر برای اولین بار در سال 1930 در ایالات متحده رشد یافته بود.گونه های تولید شده به مقاومی مولی های اصلی نیستند نسبت به بیماری ها حساس تراند و ابهای گرمتری نیاز دارند.
مولی (midnight) گونه تولید شده و تماما سیاه نژاد مولی های باله بادبانی است.مولی های دم چنگکی نیز دارای باله های یکسانی با دیگر مولی ها هستند به جز قسمت دم انهاکه دارای شیار های بلند است.با بزرگ تر شدن انها دمشان کم کم حالت شیار و تیزی خود را از دست میدهد.گونه دیگری نیز به نام باله پرچمی که دارای باله و دم بلند است وجود دارد .برخی اوقات باله و دم این ماهی ها به حدی بلند است که انها در هنگام شنا به مشکل بر میخورند.تکثیر هر دو گونه باله چنگکی و باله پرچمی به دلیل داشتن باله تناسلی بسیار بلند مشکلتر است
بخش دوم
برگردان ایرانشاه


اندازه تنوع رنگ مولی های وحشی
مولی های باله کوتاه 2.38 تا 4 اینچ(6 تا 10 سانت) در اکواریوم و تا 8 اینچ(20 سانت) در طبیعت رشد میکنند .رنگ طبیعی برجسته انها ابی در بدن و اغلب زرد یا قرمز در باله هاست.مولی های باله باد بانی در اکواریوم 4 تا 6 اینج(6 تا 10 سانت)در اکواریوم و تا 8 اینچ(20 سانت) در طبیعت رشد میکنند.رنگ برجسته طبیعی انها در بدن سبز و اغلب دارای نقطه های مشکی هستند و نرها دارای باله پشتی بلند هستند.مولی های باله بادبانی مکزیکی P. velifera 4تا 6 اینچ در اکواریوم و تا 8 اینچ در طبیعت رشد میکنند .رنگ طبیعی انها سبز با لکه های تیره بر روی بدنشان است و باله بادبان شکل پشتی از ویژگی های نرهاست.
رفتار اجتماعی
انها ماهی های خوبی برای تانک های دسته جمعی هستند
تفاوت نر و ماده
نرها باریک هستند و یک باله تناسلی gonopodium دارندماده ها بزرگتر هستند و بدن چاقتری دارند

ماده

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

نر
مکان گیری در اب:بالا میان و یا پایین
این ماهی ها در تمام قسمت های اکواریوم شنا میکنند
شرایط قابل قبول اب
مولی های باله کوتاه p
sphenops و مولی های باله بادبانی P. latipinna
سختی اب 20 تا 30 dgh (بهترین کمتر از 11)
ph اب 6.5 تا 8
دما : 24 تا 28 درجه سلسیوس
مولی باله بادبانی مکزیکی
P. velifera
سختی اب 25 تا 28 DGH (بهترین کمتر از 11 )
ph اب 7.5 تا 8.2
دما:25 تا 28 درجه سلسیوس
تکثیر و تولید مثل
این ماهی ها به اسانی تکثیر میشوند
دسترسی
تمام گونه های طبیعی و هیبرید شده این ماهی به اسانی در بازار یافت میشود
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

مولی باله کوتاه
Poecilia sphenops
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

مولی باله بلند
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

مولی باله بادبانی (بلند)مکزیکی P. velifera

نویسنده David Brough, CFS & Clarice Brough, CFS
برگردان ایرانشاه
بخش پایانی

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

سگ

آموزش

زنده

ماهی

ماهي

مورد

عکس

همه

چیز

نگهداری

ی

جوجه

بال

نژاد

حیواناتی

سیاه

بچه

ماهیان

آکواریومی

شیرین

سمندر

آکواریوم

روش

تصاویر

وحشی

چيز

سبز

شرایط

بالغ

سازی

بهترین

نحوه

خوار

پلاتی

زرد

انگل

نگهداري

باله

بلند

خاص

گیاه

طرز

گاوی

مولی

علت

تعداد

میشود

مقاله

نوک

اطلاعات

آدم

باد

زیباترین

تیره

چیست

تحقیق

تکثیر

زیاد

سگی

درمورد

یاب

سین

سیل

اطلاعاتی

کپی

دالمیشن

شبها

گوپی

بادبانی

دما

اکواریوم

هیبرید

ترکیبی

نازایی

بانی

هــــا

بـا

بـه

آب

نر

گلدفیش

دم

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی