پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

دم شمشیری swordtail

دم شمشیری swordtail

دم شمشیری swordtail

دم شمشیری های وحشی در جنوب مکزیک تاگواتمالا در امریکای مرکزی یافت میشوند.نام دم شمشیری از حالت بدن دم شمیشری نراقنباض شده .قسمت انتهایی دم انها بزرگتر است.و بدن انها را شبیه به سک شمشیر کردهاست.دم شمشیری ماده فاقد این قسمت شمشیری است.و به راحتی از نرها با بدن گردشان قابل شناسایی هستند.امروزه شماشانس انتخاب میان قرمز سیاه سبز البینو و حتی رنگهای نئونی را در بین دم شمشیری هادارید زیرا دم شمشیری ها به طور گسترده در طی سالینان دراز در اسارت تکثیر شدهاند.شما همچنین میتوانید انواع مختلفی از دم شمشیری ها از قبیل red simpson دم شمشیری خال خالی دم شمشیری طلایی و انواع دیگر دم شمشیری های زینتی را داشته باشید .

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

شما میتوانید یک دم شمشیری را در یکتانک ده گالنی(40 لیتری) نگهداری کنید این فضا حجم مورد نیاز برای شنا کردن انهارا در اختیارشان قرار میدهد.انها در برابر دمای اب مقاوم هستند و میتوانند دردماهای میان 18 تا 27 درجه سلسیوس زندگی کنند.در طبیعت دم شمشیری ها در ابهای شورمزه زندگی میکنند بنابراین دم شمشیری شما ترجیح میدهد که ابش داری کمی نمک و شورمزه باشد .دم شمشری ها را غالبا در تانک های دسته جمعی و گروهی نگهداری میکنند .ph انها را باید بین 6.8 تا 7.8 باشد
دم شمشیری ها از خانواده زنده زا هاهستند بنابراین بر خلاف بسیاری دیگر از گونه های ماهی دم شمشیری ماده به جای تخمگذاری لاروهای بسیار کوچکی را درون شکمخود به دنیا می اورد.دم شمشیری نر تخم ها را درون شکم ماده بارور میکند و تخم هادرون شکم ماده تبدیل به لارو میشوند.دقیقا ماننند بیشتر زنده زا ها تکثیر دمشمشیری ها نیز بسیار راحت است.حتی دم شمشیری ماده میتواند در اکواریوم بدون نرحاضر بچه اوری کند .دم شمشیری ماده میتواند برای 6 بار بچه اوری اسپرم در شکم خودذخیره کند.اگر دم شمشیری شما به طور غیر منتظره و بدون حضور نر زاد اوری کرد بدانید که احتمالا او درگذشته ای نه چندان دور با دم شمشیری نری نگهداری میشده است که توانسته اسپرم انهارا در شکم خود نگهداری کند .

یک راه بسیار معمول برای تکثیر دم شمشیریها افزایش نسبی دمای اب است .دمای اب را بین 25 تا 27 درجه سلسیوس نگهدارید .میزاننا خالصی های حل نشده در اب باید کمترین میزان ممکن بوده وشما باید ph اب را همواره کنترل کنید تا ph میان 6.8 تا 7.8 باشد . هنگامی که لکه ها مشکیدر اطراف مقعد دم شمشیری ماده ظاهر شد و شکم طوری بزرگ شد که که گویی در حال انفجاراست بدانید که او به زودی زاداوری خواهد کرد.لکه های سیاهی که شما اطراف مقعد اومشاهده خواهید کرد چشمان سیاه بچه ماهی هایی است که در شکم ان وجود دارند.شمامیتوانید او را برای زاداوری در یک تانک بزرگ قرار دهید ویا جایگاه مخصوصی را برایبه دنیا امدن لارو ها تهیه کنید تا مطمعن شوید تعداد بیشتری از انها میتوانند نجاتیافته و به ماهی های بالغ تبدیل شوند.بدون در نظر گرفتن اینکه شما چه چیز راانتخاب میکنید تانکی که ماده در ان زاد اوری میکند باید دارای گیاهان طبیعی باشد.دم شمشیری ها ترجیح میدهند در محل زاد اوری کنند که دارای مکان های زیادی برایمخفی شدن باشد.این عادت از انجا نشات میگیرد که بیشتر ماهی های بالغ بچه ماهی هارو میخورند .دم شمشیری ماده به طور معمول در بالا تانک قرار گرفته و بچه ها را دراب رها میکند .اگر شما دم شمشیری ماده را در یک تانک بزرگ برای زاد اوری قرار دهیدگیاهان انبوه و مکان های قابل پنهان شدن به ماهی ها این امکان را میدهند تابتوانند خود را نجات دهند
بعد از به دنیا امدن لاروها انها بهراختی غذاهای مایع مخصوص لاروها را میخورند بچه میگو و غذاهای پولکی نیز برای انهامناسب است رژیم غذایی انها همچنین باید دارای جلبک اسپیرولینا نیز باشد..مخلوطی ازاسپیرولینا و میگوی اب شور باعث رشد سریع لاروها میشود و باعث میشود انها هرچهزودتر رنگ واقعی خود را اشکار سازند

تفاوت نر و ماد
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

برگردان ایرانشاه
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

سگ

تربیت

طریقه

ماده

بيماري

ماهی

ماهي

مورد

سگها

عکس

نگهداری

باره

پرورش

بیماری

بیماریهای

ی

فروش

ببر

جوجه

حيواناتي

بزرگ

انواع

زندگي

همستر

توله

سیاه

تولید

بچه

؟

روش

رابطه

سبز

خرید

بالغ

تصاویری

دنیا

سفید

نحوه

زاد

گياه

خوار

طبیعی

مثل

استخوان

گیاه

سینه

چگونگی

شکم

کامل

داری

کجا

سیاهی

دانستني

مقعد

اطلاعات

تكثير

نمي

هايي

خال

جفت

عكس

اطراف

قیمت

تکثیر

بيماريهاي

خارجي

عكسهاي

tail

خوابند

کپی

اسمایلودون

دندون

حامله

حاملگی

وجه

تشویق

نرمی

شمشیری

swordtail

جفتگیری

تغزيه

هــــا

بـا

فهمید

بـه

Sword

است

دار

دم

شمشير

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی