پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تمیز کردن تانک ماهی

ِِ::»»::»»::تمیز کردن تانک ماهی (ترجــــــمه)ِِ::»»::»»:
 :
چگونه یک تانک ماهی را تمیز کنیم :
یک اکواریوم کریستالی ماهی با ماهی عای رنگارنگ شاد میتوانند منظره خوب و دلنشینی داشته باشد .تمیز نگه داشتن یک تانک ماهی و خوب به نظر رسیدن ان اصلا کار مشکلی نخواهد بود . داشتن اکواریم فقط به زیبایی خونه اضافه نخواهد بلکه باعث سلامتی و شادابی اهالی خانه و اب اکواریوم خواهد شد . برای داشتن همچین اکواریومی مراحل زیر را دنبال بکنید .

سختی:متعادل

چیز های مورد نیاز :


1-حوله

2- کلروماین یا از بین برنده کلر


3-پد یا کاردک خزه دریایی


4-ظرف موقتی برای انتقال ماهی

5-فیلتر


6-تور ماهی های زینتی

7-فنجان یا کاسه

8-بالا اورنده اب(سیفون)

9-سطل

*******************************************


مرحله 1:


وسایل برقی اکواریوم را از برق بکشید مانند فیلتر ،نور،بخاری،وچیزهایی که ببه تانک اصلی ماهی متصل هستند .

مرحله 2:

وسایل بالا را بردارید و پایین را با اب شسته و سپس با حوله تمیز بکنید .

مرحله3:

با فنجان یا کاسه به حد مورد نیاز اب را برداشته و به مخزن موقتی مورد نظر انتقال بدهید .


مرحله4:

با استفاده از تور تهیه شده با ملایمت ماهی ها را گرفته و به تانک موقتی منتقل فرمایید


مرحله 5:


خزه های دیواره اکواریوم را با کاردک مخصوص یا پد تهیه شده بر دارید


مرحله 6:

هر چیز تزئینی که در اکواریوم گذاشتید از قبیل سنگ و گیاهان زینتی و... را از تانک خارج کرده و با دقت با اب بشورید و بگذارید جلو افتاب خشک شود .


مرحله 7:

برای تمیز کردن هر دفعه تانک ماهی فقط کافیست 50 تا 75 درصد مخزن را خالی کنید پس با استفاده از سیفون تخلیه اب 50 تا 75 درصد اب را خلی کرده تا تمام کثیفی ها مورد نظر در این مدت از بین برود . همه شن و وسایل کف را تخلیه کنید .


موفق باشید
مترجم:پارنیا.خ


ehow.com
ادامه دارد ...
_________________
مرحله 8:
فیلتر را در اب بگذارید و برای مدتی روشن بگذارید فیلتر در مدت کوتاهی تمام اشغال های اکواریوم را تمیز خواهد کرد . سپس فیلتر را خاموش کرده و با دقت فراوان بشویید .


مرحله 9 :

با استفاده از سطل اب تمیز را از شیر اب به تانک خود منتقل بکنید .


مرحله 10 :

به اب خود تمام قطره ها و موادی را که از اکواریوم فروشی خریده اید اضافه فرمایید تا تمام مواد شیمیایی مضر اب از بین بروند .


مرحله 11:

سنگ ها و وسایل تزئئین مصنوعی را یک به یک جا به جا بکنید و به سلقه خودتان بچینید و سپس در پوضش برقی را بر روی اکواریوم بگذارید.

مرحله 12:

فیلتر را پس از شستشو با دقت در سر جای خود قرار بدهید و برای چند ساعت روشن بگذارید تا کاملا تمیز شود .این کار فشار به ماهی را کاهش داده و درجه حرارت را یکسان خواهد کرد .

مرحله 13:


پایین تانک اب را با اب بشورید و حوله ها را بردارید .


فنون و هشدارها :

*
با دقت تمام فیلتر را جیگزین کرده و تمیز بشورید برای اطلاعات بیشتر میتوانید از راهنما استفاده از فیلتر تمیز کننده استفاده فرمایید .


**
تمیز کردن اب را برای خود تنظیم کنید مثلا هر هفته 10 تا 15 درصد اب را تخلیه کرده و با اب تمیز جایگزین فرمایید .
***

وقتی میخواهید ماهی را به ظرف منتقل کنید مطمئن شوید که اکسیژن و هوا در داخل تانک کافی می باشد .


****
اگر اب کدر است از شفاف کننده های موجود در اکواریوم فروشی ها که ضرری ندارند استفاده بکنید .


*****
یه سطل را همیشه به کار اکواریوم خود اختصاص بدهید .


******
همیشه شن را به صورت کامل بر ندارید و تمیز نکنید چون این باعث میشود باکتری های مفید موجود در اب از بین برود و چرخه نیترات از بین برود .


*******
به هیچ وجه از مایه های شوینده وپاک کننده مانند صابون و شامپو و... استفاده نکنید چون انها با سختی بسیار زیادی شاید پاک گردنند
موفق باشید

مترجم:پارنیا.خ

پایان
_
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

گربه

طریقه

آموزش

زنده

ماهی

ماهي

آبی

مورد

عکس

خانگی

اسب

چینی

دارو

فروش

قرمز

جهان

تمام

گیاهان

خرگوش

انواع

مصنوعي

طرح

مخصوص

خانگي

کتاب

کوچک

تولید

آبي

مصنوعی

برابر

ساخت

وسایل

"

گیاهخوار

گوشت

سایت

ماهیان

اکواریومی

آکواریومی

شیرین

خرگوشی

فروشگاه

پرشین

آکواریوم

زینتی

تزئینی

مواد

روش

خانه

تصاویر

كننده

خرید

دنیا

لوازم

داخلی

بهترین

اموزش

نحوه

گياه

خوار

تصویر

داشتن

گياهان

فيلتر

هوا

داریم

چيني

سقف

درون

تميز

گیاه

گیاهی

تجهیزات

نقاشی

کنم

نگهداشتن

بستر

مراحل

طرز

تهیه

داخل

فیل

شور

تزیین

عکسهای

مدل

تمیز

زیبای

ماهيهاي

سنگ

خوب

ماهيان

اكواريوم

دریا

روشن

قطره

تزئین

متحرک

عكس

شفاف

غذاي

زیباترین

قیمت

ابی

قيمت

کشتی

آكواريوم

نور

قرص

سازي

منظره

داروي

خزه

تصوير

بهترين

مدلهاي

آكواريومي

طراحی

ماهیهای

داروهای

دیوار

شيرين

نمای

درست

متحرك

چوبی

اکواريوم

طرحهای

فروشی

عملکرد

فیلتر

کپی

قشنگ

آکواریم

شستن

آكواریوم

ماهى

اکواریم

سیفون

اکواریوم

تانک

خالی

گالری

هیبرید

تخلیه

مدلهای

تزیینات

مخزن

picture

دیواره

استفاده

آکواريوم

درایران

دیسکس

For

خونگی

بـا

یکــــــ

بخاری

UV

آب

پت

کف

شن

اب

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی