پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ساخت رفیجیوم

رفيوجيوم در واقع يك آكواريوم كوچك مي باشد كه براي پرورش گياه و جلبك هاي ماكرو از آن استفاده مي شود. رفيوجيوم در لغت به معني پناهگاه است ودليل انتخاب اين نام براي آن، ايجاد محلي امن براي گياهان، جلبك ها و سخت پوستان كوچك مانند آمفي پادها Amphipods و كوپ پادها Copepodsمي باشد تا بتوانند به دور از ساير آبزيان و شكارچيان كه دشمن آنها محسوب مي شوند رشد و نمو داشته باشند. رفيوجيوم را معمولاً با توجه به حجم آن در كنار سامپ يا كنار آكواريوم و يا حتي داخل آن به صورت آويزان از لبه قرار مي دهند. در بستر رفيوجيوم شن هاي مخصوصي را به عمق 3 الي5 سانتي متر قرار مي دهند (گاهی تا 15 سانتی متر) كه توسط شركتهاي مختلف به بازار ارائه مي شوند اين شن ها داراي مواد معدني و مغذي مورد نياز جهت پرورش جلبكها، خزه ها و گياهان هستند

شنهای مخصوص تركيبي از صدف هاي آهكي بسيار متخلخل پروتوزوا و سنگهاي آراگونيت (حل شونده ترين شكل كربنات كلسيم) مي باشند که علاوه بر ايجاد بستري بسيار غني جهت رشد و پرورش خزه ها و گياهان ، موجب حفظ آلكالينيتي و ثبات ph نيز مي شود. اين سيستم نياز به اسكيمر ندارد زيرا به آكواريوم اصلي متصل مي شود و با استفاده از يك يا دو واتر پمپ كوچك بسته به مدل و محل نصب ، آب آكواريوم به داخل آن انتقال و سپس بازگردانده مي شود. توجه داشته باشيد كه مي بايست حجم ورودي و خروجي آب در سيستم رفيوجيوم بسيار پايين باشد یعنی در حدود 200 الی 400 لیتر در ساعت با توجه به حجم رفیوجیوم

درون رفیوجیوم سنگ زنده قرار می گیره به اضافه ی شن کف که گفتم. در مورد جلبک دو روش وجود داره:


هر یک از روش های فوق نیازمندی نور متفاوتی دارند که به آنها اشاره خواهم کرد

1-استفاده از ماکرو جلبک ها که باید خریداری بشه و یا اینکه روی سنگ زنده وجود داشته باشه

2- پرورش میکرو جلبکها که به صورت خودرو و در صورت وجود شرایط لازم بر روی شیشه و سنگ زنده رشد و تکثیر می یابند

در ابتدای راه اندازی رفیوجیوم و به مدت 2 ماه لامپ آن را به صورت شبانه روزی روشن نگه دارید و پس از این دوره که جلبک ها کمی قوت گرفتند لامپ را به مدت 12 الی 15 ساعت و به هنگام خاموش بودن لامپ های اصلی آکواریوم روشن نمایید. همانگونه كه مي دانيد به هنگام شب و خاموش بودن لامپ هاي آكواريوم، به دليل كاهش اكسيژن و افزايش دي اكسيد كربن ، سطح ph آب كاهش مي يابد و چنين كاهشي مي تواند براي بسياري از بي مهرگان و مرجانها مضر باشد به همین دلیل لامپ رفيوجيوم را در ساعات خاموش بودن لامپ هاي آكواريوم در طول شب روشن نماييد تا علاوه بر كنترل ph ، سطح اكسيژن آب نيز افزايش يابد

در صورت تمایل به کشت میکروجلبکها که به صورت خودرو می باشند نور مناسب (5000 الي 6500 كلوين) است و در صورت داشتن ماکروجلبک با توجه به نوع آن می بایست تصمیم گیری شود. تجربه ی من استفاده از نور 10000 کلوین است که هم ماکروجلبک ها یا همان گیاهان آب شور به صورت عموم می توانند رشد و تکثیر بیابند و هم میکرو جلبکها
برای داشتن یک رفیوجیوم خوب و قوی استفاده ی منظم از ید و آهن ضروری است

روش ديگر براي راه اندازي يك رفيوجيوم استفاده از بخشي از سامپ به عنوان رفيوجيوم مي باشد. در اين صورت مي بايست حجم ورودي و خروجي آب به داخل رفيوجيوم را كنترل نماييد زيرا مي بايست سرعت انتقال آب در رفيوجيوم كمتر از سامپ باشد
نكته ديگر وجود نور در رفيوجيوم است كه مي تواند بر فرآيند فيلتراسيون سامپ تاثير منفي داشته باشد. براي حل اين مشكل مي بايست ديواره هاي بخشي از سامپ را كه به عنوان رفيوجيوم در نظر گرفته ايد، از شيشه هاي تيره انتخاب و نصب نماييد و در صورتيكه قبلاً سامپ را ساخته ايد ، مي توانيد ديواره هاي پلاستيكي يا فايبرگلاس تيره رنگي را در دو طرف رفيوجيوم قرار دهيد به نحوي كه از رسيدن نور به ساير خانه هاي سامپ جلوگيري شود

در استفاده از رفيوجيوم به نكات زير توجه نماييد:

· بهتر است خروجي اسكيمر را به عنوان ورودي رفيوجيوم در نظر بگيريد زيرا آب خروجي از اسكيمر به دليل داشتن اكسيژن زياد مي تواند براي موجودات داخل رفيوجيوم بسيار مناسب باشد.

· استفاده از سنگهاي زنده (Live Rock) كه پوشيده از گياهان سبز مي باشند الزامي است.

· شن بستر را در صورت امكان حتماً از شن هاي مخصوص كه در فروشگاههاي آكواريوم عرضه مي شوند ، استفاده نماييد.

استفاده از سيستم رفيوجيوم منافع بسيار زيادي براي آكواريوم به ويژه آكواريومهاي ريف دارد به نحوي كه آگاهي از اين مزايا هر آكواريوم داري را ترغيب به تهيه و يا ساخت آن مي نمايد. از جمله مزاياي اين سيستم مي توان به موارد زير اشاره نمود:

· كاهش نيترات (NO3) و فسفات (PO4) آب و حفظ آنها در سطح مطلوب كه بدون اغراق سخت ترين و پرهزينه ترين فرايند در نگهداري آكواريوم محسوب مي شود و حتي براي بسياري از آكواريوم داران عملي نا ممكن به نظر مي رسد.

· تامين اكسيژن لازم براي آبزيان موجود در آكواريوم و كنترل PH آب به هنگام شب و خاموش بودن لامپ هاي آكواريوم ( در صورتيكه لامپ هاي رفيوجيوم را به هنگام شب روشن نماييد ).

· تامين منابع غذايي طبيعي و مقوي مانند زوپلانكتون ها (Zooplankton ) و فيتوپلانكتون ها (Phytoplankton) براي آبزيان داخل آكواريوم به ويژه آكواريوم هاي ريف.

· كنترل رشد جلبك هاي ناخواسته در آكواريوم به دليل مصرف منابع غذايي موررد نياز آنها توسط گياهان داخل رفيوجيوم

· كمك به تقويت سيستم ايمني بدن ماهيان. اين اعتقاد وجود دارد كه بيشتر جلبكهاي ماكرو تركيباتي را در آب رها مي كنند كه به تقويت سيستم ايمني ماهيان كمك بسياري مي نمايد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی