با قرار دادن مجموعه‌ای از این خانه‌ها در کنار یکدیگر، می‌توان به ‌آسانی دهکده‌ای شناور، مرکز تفریحی، مرکز خرید و حتی دفتر کاری را بر روی ‌آب خلق کرد. 

در این پروژه، کاربر می‌تواند نه تنها از پیکربندی فضای نشیمن ایده‌آل لذت ببرد، بلکه می‌تواند از مبلمانی از لحاظ انرژی کارآمد و سیستم‌های خودکار نیز بهره ببرد. درهای شیشه‌ای سرخورنده از کف تا سقف خانه‌ها، فضای نشیمن را به یک عرشه خارجی متصل می‌کنند. ماژول‌های دیگر شامل تراس پشت‌بام، اتاق نهارخوری بیرونی و نواحی نشیمن خصوصی هستند؛ هر خانه شناور دارای یک ورودی خصوصی و مبلمان ماژولار است. فناوری موجود در پس دهکده شناور Abifloat شامل دیوار فشرده و پلاستیکی قابل‌بازیافت و سیستم عایق گرمایی ساخته‌شده از نی است. 

نمای بیرونی این خانه‌ها با پنل‌های جذابی پوشیده شده و دارای سقف مسطح آلومینیومی هستند که مجهز به پنل‌های خورشیدی هستند. کف خانه‌ها طوری طراحی شده که سیستم‌های لوله‌کشی و الکتریکی مانند لوله‌ها، کمپرسورها، مخزن زباله و همچنین بخش‌های توخالی ویژه برای عایق صوتی و گرمایی را در خود جای می‌دهد. 
طرح‌ دهکده شناور در ایتالیا  دهکده شناورطرح‌ دهکده شناور در ایتالیا  دهکده شناورطرح‌ دهکده شناور در ایتالیا  دهکده شناورطرح‌ دهکده شناور در ایتالیا  دهکده شناور