کشف ۲ تن مواد مخدر با استفاده از سگ موادیاب در کرمان
فرمانده‌ی انتظامی استان کرمان از کشف قریب به دو تن هروئین، مورفین و تریاک در عملیات ۲۴ ساعت گذشته مأموران انتظامی در مبارزه با سوداگران مرگ خبر داد.
سردار «حسین چناریان» با اعلام این خبر گفت : مأموران مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با انجام یکسری اقدامات اطلاعاتی از حمل یک محموله بزرگ مواد با استفاده از خودروهای کانتینر حامل بار یخچال از شهرستان چابهار استان سیستان و بلوچستان به مقصد تهران مطلع شدند.


وی افزود: پلیس در ایستگاه بازرسی مرصاد خودروهای کانتیتر حامل یخچال را شدیداً بازرسی کرد و در نهایت به یک دستگاه کامیون کشنده دانگ فنگ که از چابهار عازم تهران بود مشکوک و خودرو را به پارکینگ منتقل کرد.
فرمانده‌ی انتظامی استان کرمان خاطرنشان کرد: در این عملیات پلیس با استفاده از سگ موادیاب این وسیله‌ی نقلیه را بازرسی کرد که در نهایت از داخل کانتینر آن مقدار ۷۹۱ کیلوگرم تریاک و ۲۸۰ کیلوگرم مورفین کشف کرد.چناریان با اشاره به دستگیری یک متهم در این عملیات افزود: مأموران انتظامی شهرستان ارزوئیه نیز بامداد دیروز هنگام کنترل خودروهای عبوری محور«صوغان- دولت آباد» به یک دستگاه خودروی فوتون یخچالی مشکوک شده و آن را متوقف کردند.
فرمانده‌ی انتظامی استان کرمان خاطرنشان کرد : پلیس در این عملیات و بازرسی از کامیون ۴۰۷ کیلوگرم مورفین جاسازی شده در بدنه آن کشف و یک قاچاقچی را دستگیر کرد.چناریان گفت: مأموران انتظامی شهربابک نیز در عملیاتی در ارتفاعات دوعاج این شهرستان موفق شدند ضمن توقیف یک دستگاه ۴۰۵، بیش از ۳۰۰ کیلوگرم تریاک کشف کنند.
وی از عملیات پلیس فاریاب نیز در مبازره با سوداگران مرگ یاد کرد و افزود: یک دستگاه وانت پیکان در محورهای مواصلاتی فاریاب توقیف و در بازرسی از آن ۳۵۲ کیلو گرم حشیش کشف شد.


فرمانده‌ی انتظامی استان کرمان تصریح کرد: مأموران انتظامی منوجان نیز در بازرسی از منزل یک خرده فروش مواد مخدر قریب به سه کیلوگرم هروئین کشف و یک نفر را دستگیر و به دستگاه قضائی تحویل دادند.