پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند. ◄ مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند.
    مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند. مجسمه سگ Steampunk ساخته شده توسط BrightDoxies از رزین و پوشیده شده با نقره، مس و طلای قدیمی.
 • کیف حمل لاک پشتی ◄ کیف حمل لاک پشتی
    کیف دستی غیر معمول و خلاقانه ساخته شده از چرم مصنوعی که شبیه لاک پشت های قهوه ای و سبز زیتونی واقعی است. کیف لاک پشتی از KrukruStudio دارای بسته شدن زیپ و 2 دسته است.
 • کیسه خواب متاپاد ◄ کیسه خواب متاپاد
    کیسه خواب خلاقانه ای طراحی شده است که شبیه موجودی سبز رنگ Metapod از جهان پوکمون است. کیسه خواب Metapod با بسته شدن زیپ از نایلون و پلی استر.
 • صندلی برای گربه ها ◄ صندلی برای گربه ها
    صندلی استراحت چند منظوره که برای انسان ها و گربه هایشان طراحی شده است دارای تونلی نرم برای بالا رفتن گربه است. صندلی استراحت گربه "Sharing Joy" طراحی شده توسط Zhe Gao و Youjin Song از تونل لوله ای پوشیده شده با پارچه و قاب فولادی ساخته شده است.
 • حیوانات چوبی ◄ حیوانات چوبی
    مجسمه های چوبی اصلی حیوانات وحشی قدرتمند دارای بخش های شفاف شفاف ساخته شده از رزین اپوکسی هستند. مجسمه‌های چوبی و رزینی کرگدن، خرس، نهنگ و قو که توسط بازیکن حرفه‌ای بیسبال، بلیک مک فارلند، ساخته شده است. قطعات چوب انتخاب شده با گالن های رزین اپوکسی ترکیب شده است.
 • مبلی با شکل ستون فقرات ◄ مبلی با شکل ستون فقرات
    مبلمان قابل تنظیم الهام گرفته از ستون فقرات انسان که از چوب های چوبی به هم پیوسته ساخته شده اند را می توان به راحتی به اشکال و طرح های مختلف تبدیل کرد. مبلمان نوآورانه SPYNDI به افراد این امکان را می دهد که صندلی های منحصر به فرد خود را با اتصال تک تک چوب ها به یکدیگر، چرخش 180 درجه برای تغییر انحنا و قفل کردن در جای خود ایجاد کنند.
 • میز قهوه همراه گربه ها ◄ میز قهوه همراه گربه ها
    میز قهوه مدرن دارای خانه گربه کروی شکل با الهام از ایگلو است که برای گرم و راحت نگه داشتن حیوان خانگی مورد علاقه شما ساخته شده است. میز قهوه خانه گربه ای "Igloo" طراحی شده توسط Joao Teixeira را می توان درست در کنار تخت شما یا در اتاق نشیمن قرار داد. تخت ساخته شده از پلاستیک برای تمیز کردن آسان.
 • لیوانی شبیه هشت پا ◄ لیوانی شبیه هشت پا
    لیوان تیکی سرامیکی که برای نوشیدن کوکتل طراحی شده و به شکل اختاپوس سبز رنگی است که روی جمجمه انسان قرار گرفته است. لیوان هشت پا تیکی Cthulhu دست ساز از چینی توسط KachaktanoMugs
 • نان هایی شبیه حیوانات ◄ نان هایی شبیه حیوانات
    نان خوشمزه ای که به شکلی شبیه گربه ها، سگ ها و سایر حیوانات شایان ستایش است. حیوانات نان خوراکی تازه پخته شده طراحی شده توسط Lou Lou P’s Delights.
 • ترکیبی میوه ها و حیوانات ◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
    دستکاری های خلاقانه عکس توسط عکاس آمریکایی سارا دی ریمر. حیوانات مختلف با میوه ها و سبزیجات مختلف ترکیب شدند.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29184    |     صفحه 1 از 2919
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

پدر و مادر پنج قلوها، ديگر خسته شده اند ‍!

ایرنا:روز چهارشنبه این هفته تصمیم گرفتیم سری به پنج قلوها ، یعنی فاطمه ، زهرا، علیرضا ، حسن و حسین بزنیم ، فرزندان راحله خانم علمی (24 ساله) و آقا مجید درتومی (28 ساله). آنها حالا پس از حدود 18 ماه از تولد بچه ها واقعا خسته شده اند. به یادشان می آید كه در روزهای اول همه دوره شان كرده بودند؛ خبرنگاران رسانه ها و مسوولان محلی، حتی'مهرداد بذرپاش' رییس وقت سازمان ملی جوانان.

وعده ها داده بودند و البته در هفته ها و ماههای اول تا حدودی هم وضع بد نبود؛ از جمله یك آپارتمان در مجتمعی سازمانی كه بهتر از خانه استیجاری با غرولند صاحبخانه تلقی می شد.

آنها حالا واقعا خسته به نظر می رسند؛ هنگام گفت وگو نمی دانند از كدام مشكل بگویند؛ از پوشك و شیرخشك بچه ها یا هزینه های بیمارستانی و پوشاك؛ بویژه مادر كه روزانه بارها با لباس های كثیف بچه ها سروكار پیدا می كند.

حالا حمایت ها به حداقل رسیده بطوری كه فقط كمیته امداد ماهانه 150 هزار تومان كمك می كند و دیگران راحله و مجید را به حال خود و گرفتاری هایشان رها كرده اند.

برای دیدار با این خانواده - حالا پر جمعیت -، از كنار اداره بهزیستی شهرستان دماوند در انتهای شرقی بلوار بعثت رد می شویم و به مجتمع مسكونی سازمانی شهرستان دماوند می رسیم. خانه پنج قلوها انتهای مجتمع در طبقه اول واقع است.

بچه ها خبرنگار و عكاس ایرنا را دیدند ابتدا كمی متعجب شده و ساكت نشستند و به تازه واردها خیره شدند، اما این آرامش شاید آرامش قبل از طوفان بود و لحظاتی بعد بازی های كودكانه شان را چنان پی گرفتند كه برای لحظه ای فكر كردیم در یك مهد كودك نشسته ایم.

آثار و نشانه های شیطنت و بازی گوشی پنج قلوها را می توان بر در و دیوار خانه دید. پریزهای برق، آنتن و كنترل تلویزیون ، از دست این بروجك ها در امان نمانده اند. به گفته مادر آنها برای بازی های كودكانه فضا و وسایل بازی كم می آورند بنابراین به هرچه دست یابند، آسیب می زنند.

آپارتمانی كه خانواده پنج قلوها در آن سكونت دارند، از سوی فرمانداری وقت شهرستان دماوند در بازدید 'مهرداد بذرپاش' رییس وقت سازمان ملی جوانان در سال 88 در اختیار خانواده پنج قلوها قرار گرفت تا نگرانی و دغدغه اجاره نشینی نداشته باشند. آنها تا پیش از تولد بچه ها در اتاق سرایداری كوچكی زندگی می كردند.

علیرضا، زهرا، حسن ، حسین و فاطمه، پنج قلوهای دماوندی بیست و چهارم آذر ماه 88 در بیمارستان مهدیه تهران چشم به جهان گشوده اند و مزین به نام پنج تن آل عبا شده اند.

خانواده پنج قلوها ضمن تشكر از مردم خیر و برخی از مسوولان كه در گذشته به آنان توجه داشتند، اكنون از فراموشی و بدقولی های برخی از آنان گلایه می كنند و در عین حال خواستار توجه جدی و حمایت های لازم در زمینه های مالی و سایر كمك ها هستند.

مجید درتومی، دردلش را اینگونه بازگو كرد كه 'پنج قلوها هفت ماهه به دنیا آمدند و چند روزی را در دستگاه 'انكوباتور' زندگی كردند. آنها اكنون بزرگتر و شیطان تر شده اند و كار رسیدگی به آنان سخت تر شده و مراقبت و توجه بیشتری لازم دارند.

مجید كارگر شهرداری دماوند است و در ابتدای تولد بچه ها ، شهرداری برای وی ساعت كاری چهارساعته در روز را برنامه ریزی كرده بود. او می گوید: شهرداری پس از مدت كوتاهی تسهیلات ساعت كاری ام را حذف كرد و خواستار حضور تمام وقت من در محل كار شد.

از خانم علمی می پرسیم؛ با بچه ها چه می كنید؟ ساده و بی آلایش جواب می دهد و می گوید: خیلی وقت ها از خستگی و درماندگی از رسیدگی به بچه ها می نشینم و زار و زار گریه می كنم.

بچه ها حتی نیمه های شب هم دست از سر مادر بر نمی دارند و خواب را بر راحله حرام می كنند. این یكی می خوابد آن یكی برای شیر بیدار می شود و دیگری خود را خراب كرده است و بدتر از همه اینكه خدا نكند یكی از آنها سرما بخورد، آن وقت دیگر نه شب دارد و نه روز.

راحله كه بدش نمی آید با حرف زدن و صحبت از گرفتاری هایش خود را تخلیه كند، می گوید كه حالا مدتهاست نشاط و شادابی جوانی اش را از دست داده و بچه ها او را خسته كرده اند.

مادر پنج قلوها، دیگر توان مدیریت خانه پربچه اش را ندارد و از مسوولان تقاضای كمك فوری دارد و می گوید دیگر تحمل این فشارها را ندارم. نگرانم مبادا بیمار شوم و بچه هایم را نتوانم مراقبت كنم.

وی به وعده های مسوولان اشاره می كند كه قرار بود برایش پرستار بگیرند، حقوق شوهرش را افزایش دهند و مقدمات رسمی شدن او را در شهرداری فراهم كنند و می گوید: تاكنون هیچ یك از قولهای مسوولان عملی نشده است و بیش از هر چیزی برای من واجب تر پرستار است تا از رنج زیاد، فشار و سختی كارم بكاهد. هر روز باید چندین بار لباس بشویم و این كار هم وقت مرا می گیرد و هم توانم را كاهش می دهد.

خستگی و نگرانی و دلواپسی را می توان براحتی در چهره راحله دید. پزشكان هم هشدار داده اند كه نشانه ها و علائم مشكلات روحی در وی وجود دارد.

خودش هم ناراحتی های روحی اش را پنهان نمی كند ولی خب چه باید كرد. او بارها در ملاقاتی كه با وی داشتیم به صراحت گفت كه بریده و خسته شده است و خیلی اوقات از فرط خستگی و درماندگی گریه اش می گیرد.

مشكلات مالی هم دغدغه كمی برای راحله نیست و بر كلافگی هایش می افزاید.
او می گوید هزینه های بچه ها كمرمان را شكسته است؛ هزینه روزانه شیر خشك و شیر پاستوریزه بچه ها حدود 15 هزار تومان است. برای خرید لباس بچه ها باید هر مرحله حداقل بالای صدهزار تومان بپردازیم و هر ماه نیز حدود 150 هزار تومان فقط هزینه پوشك می پردازیم.

مادر پنج قلوها اضافه كرد: هزینه نگهداری یك بچه با پنج بچه همسن بسیار متفاوت است و با این حقوق اندك شوهرم، قطع كمك های مردم و بدقولی های برخی مسوولان، واقعا زندگی بر ما سخت شده است.

والدین پنج قلوها می گویند رسیدگی مسوولان در هفته ها و ماههای اول بد نبود اما به همان سال 88 ختم شد و غیر از كمیته امداد دیگر كمكی به آنان نمی شود.

به عنوان مثال می گویند اداره بهزیستی تا یك سالگی بچه ها ، شیرخشك آنان را تامین می كرده ، اما از یكسالگی به بعد این كمك را قطع كرده و مسولان این نهاد می گویند كه برای ادامه تامین شیر خشك نیاز به دستور مجدد رییس جمهوری است.

آنها در عین حال كمك های نهاد ریاست جمهوری و شخص دكتر احمدی نژاد را فراموش نكرده اند ، بطوری كه راحله گفت: مبلغ پنج میلیون تومان كمك بلاعوض به دستور رییس جمهوری و سه میلیون تومان سازمان ملی جوانان در ابتدای سال 89 به ما پرداخت شد و دفتر نهاد نیز دستور واگذاری منزلی كه اكنون در آن ساكن هستیم را صادر كرد، ولی با وجود گذشت بیش از یكسال از این موضوع، هیچ خبری از واگذاری منزل نشده است و این بر نگرانی ما می افزاید، زیرا هیچكس حاضر به اجاره دادن خانه به ما نیست.

به دنبال این گفت وگو با سرپرست شهرداری دماوند تماس گرفتیم و مسایل این خانواده را با آنان در میان گذاشتیم كه وی قول داد: شهرداری به موجب وظیفه حرفه ای، اسلامی و اخلاقی، بررسی های لازم را برای رفع مشكلات این خانواده انجام خواهد داد.

'محمد قنبریان' اطمینان داد كه در كوتاهترین زمان ممكن لایحه ای تنظیم و در اختیار شورای اسلامی شهرستان دماوند قرار خواهد گرفت تا در خصوص بكارگیری نیرویی تحت عنوان پرستار برای مساعدت با این خانواده مشغول بكار شود.

وی یك وعده دیگر هم داد و آن اینكه در نخستین فرصت با حضور در منزل پنج قلوها و بررسی مشكلات آنان ، كمك های نقدی و غیرنقدی تداوم داری را برای آنان فراهم نماید.

قنبریان افزود: تاكنون حمایت های شهرداری بطور غیر مستقیم ادامه داشته است، ولی تلاش می كنیم این حمایت ها افزایش یابد.

اكنون كه لطف خداوند با هدیه آسمانی شامل حال این خانواده شده، بر همگان است تا با توجه و حمایت از آنان در این امر خیر سهمی داشته باشند.

خانم علمی از تمام مردم شریف و خیری كه تاكنون از آنان حمایت كرده اند قدردانی و درخواست كرد در صورتی كه هریك از شهروندان خواستار كمك به آنان هستند، كمك های نقدی خود را به شماره كارت 6273531060057623 بانك تجارت ' به نام راحله علمی' واریز نمایند.

اكنون این خانواده نیازمند حمایت مسوولان و شهروندان هستند تا با این حمایت ها شرایط سخت و دشوارشان اندكی تخفیف یابد.

محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند.
◄ کیف حمل لاک پشتی
◄ کیسه خواب متاپاد
◄ صندلی برای گربه ها
◄ حیوانات چوبی
◄ مبلی با شکل ستون فقرات
◄ میز قهوه همراه گربه ها
◄ لیوانی شبیه هشت پا
◄ نان هایی شبیه حیوانات
◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
◄ انسان ها با سر حیوانات
◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
◄ راه پله ای برای سگ ها
◄ پله هایی برای گربه ها
◄ تخت خواب برای گربه ها
◄ کیف حمل سگ خلاقانه
◄ پنجره گنبدی شفاف
◄ چند تا ایده دیگه برای باکس حمل سگ و گربه
◄ چای کیسه ای زیبا و خلاقانه
◄ جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED
◄ بزار ماهی ها هم یه جور دیگه ببیند
◄ بند سگ قابل جمع شدن برای دوندگان
◄ یه مقدار حای خواب خوشگل بینید برای سگ ها
◄ ای مک برای گربه ها
◄ تخت خواب کلاسیک برای سگ
◄ حای خواب سک ها برای انسان ها
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
بعدی 1 قبلی

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند.
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle