پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • مبلی با شکل ستون فقرات ◄ مبلی با شکل ستون فقرات
    مبلمان قابل تنظیم الهام گرفته از ستون فقرات انسان که از چوب های چوبی به هم پیوسته ساخته شده اند را می توان به راحتی به اشکال و طرح های مختلف تبدیل کرد. مبلمان نوآورانه SPYNDI به افراد این امکان را می دهد که صندلی های منحصر به فرد خود را با اتصال تک تک چوب ها به یکدیگر، چرخش 180 درجه برای تغییر انحنا و قفل کردن در جای خود ایجاد کنند.
 • میز قهوه همراه گربه ها ◄ میز قهوه همراه گربه ها
    میز قهوه مدرن دارای خانه گربه کروی شکل با الهام از ایگلو است که برای گرم و راحت نگه داشتن حیوان خانگی مورد علاقه شما ساخته شده است. میز قهوه خانه گربه ای "Igloo" طراحی شده توسط Joao Teixeira را می توان درست در کنار تخت شما یا در اتاق نشیمن قرار داد. تخت ساخته شده از پلاستیک برای تمیز کردن آسان.
 • لیوانی شبیه هشت پا ◄ لیوانی شبیه هشت پا
    لیوان تیکی سرامیکی که برای نوشیدن کوکتل طراحی شده و به شکل اختاپوس سبز رنگی است که روی جمجمه انسان قرار گرفته است. لیوان هشت پا تیکی Cthulhu دست ساز از چینی توسط KachaktanoMugs
 • نان هایی شبیه حیوانات ◄ نان هایی شبیه حیوانات
    نان خوشمزه ای که به شکلی شبیه گربه ها، سگ ها و سایر حیوانات شایان ستایش است. حیوانات نان خوراکی تازه پخته شده طراحی شده توسط Lou Lou P’s Delights.
 • ترکیبی میوه ها و حیوانات ◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
    دستکاری های خلاقانه عکس توسط عکاس آمریکایی سارا دی ریمر. حیوانات مختلف با میوه ها و سبزیجات مختلف ترکیب شدند.
 • لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو ◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
    وان ناز طراحی شده برای خوردن نودل رامن شبیه سگ کوچک شیبا اینو است. لیوان نودل Shiba Inu Ramen دست ساز از سرامیک توسط Tetsuya Iseda.
 • خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان ◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
    خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان که شبیه AT-AT واکر چهار پا است. "CAT-CAT": خانه گربه AT-AT واکر ساخته شده از تخته سه لا توسط ویتنی فابر برای گربه خانگی اش کاپیتان جک هارکنس. پاهای AT-AT به عنوان پست های خراش استفاده می شود
 • انسان ها با سر حیوانات ◄ انسان ها با سر حیوانات
    مجموعه ای از مجسمه های رسا از حیوانات با بدن واقعی انسان در موقعیت های دنیای واقعی قرار داده شده است. مجسمه های ترکیبی حیوانات انسانی خلاقانه ساخته شده از خاک رس توسط الساندرو گالو.
 • کیف پول خلاقانه به شکل سگ ◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
    کیف پول خلاقانه و غیرمعمولی که به گونه ای طراحی شده است که شبیه سر واقعی یک سگ کوچک باشد، قطعاً چشم نواز است. کیف پول سکه سگ ساخته شده از نمد پشمی و چشم های پلاستیکی که واقعی به نظر می رسد. برای افرادی با حیوانات خانگی بولداگ فرانسوی مینیاتوری ایجاد شده است.
 • سفر با دوچرخه با سگ ها ◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
    محصولی زیبا برای صاحبان دوچرخه که دوست دارند با سگ خود سفر کنند طراحی شده است. قفسه حیوانات خانگی Fairdale بهتر از یک سبد یا یک تریلر است. سیستم نصب نوآورانه سگ (یا گربه) شما را ایمن و ایمن نگه می دارد. راه حل عالی برای اتصال سگ به دوچرخه!
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29179    |     صفحه 1 از 2918
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

خداحافظ Sisi

 

www.persianpet.org/forum/showthread.php/sisi-22471/index.html


بعد از یک زندگی پر از شکنجه ، ملالت ، تنهایی و غم ، Sisi ، تنها اورانگوتان باغ وحش مانیل (پایتخت فیلیپین) چند روز پیش در21 June
، درگذشت . دکتر Donald Manalastas ، از مسئولین باغ وحش مانیل اعلام کرد علت مرگ Sisi ، سی و پنج ساله ، از کارافتادگی توام چندین ارگان بدن بوده که در پی توموری که از چندی قبل در بدن او پخش شده بوده ، رخ داده است. پتا (جمعیت رفتار اخلاقی با حیوانات) اما این توضیحات را کافی نداسته . پتا معتقد است مرگ Sisi نتیجهء چیزی نیست به جزء سهل انگاری در نگهداری جانوران و قرار دادن آنها در شرائط غیرانسانی و ظالمانه .

در باغ وحش مانیل ، به Sisi اجازه داده نمی شد تا حتی اساسی ترین نیازهای خود را برطرف کند . از سال 1981 به بعد Sisi در یک سلول کوچک فلزی نگهداری می شد . قفس Sisi در طول این سه دهه همیشه در معرض نمایش قرار داشت و اطراف قفس او همیشه پر از هیاهو و سر و صدای دستفروشان و اغذیه فروشان باغ وحش بود . او حتی نمی توانست به راحتی و با آرامش بخوابد و در زمان خواب با پرتاب سنگریزه از طرف بازدیدکنندگانی مواجه می شد که می خواستند او را ببینند. شرایطی که برای جانور بسیار باهوش و حساسی همچون اورانگوتان یک جهنم واقعی بود .
در سلول Sisi هیچ وسیله یا چیزی برای سرگرمی Sisi وجود نداشت . مسئولین باغ وحش مانیل حتی از قرار دادن یک طناب ساده در قفس Sisi جلوگیری کرده بودند . برای مدت نزدیک به سه دهه ، Sisi تنها و بدون وجود کوچکترین وسیله ای برای سرگرمی ، در سلول خود زندانی بود . با وجود اینکه اورانگوتان ها پستاندارانی درختی هستند و تمام عمر خود را بر روی درختان مرتفع زندگی می کنند ، در طول این سه دهه Sisi حتی نتوانست یک بار یک درخت را لمس کند . او فقط در سلول خود زندانی بود . اورانگوتان ها جانورانی بسیار باهوش و اجتماعی اند . در طبیعت آنها زندگی خود را با دوستان و افراد خاوادهء خود سپری می کنند . در طول روز یکدیگر را نوازش می کنند و با هم بازی می کنند و از روابط محکم خانوادگی بهره مند اند . Sisi ولی در کودکی از مادرش بر روی درخت دزدیده شده بود و به باغ وحش مانیل فروخته شده بود .
Sisi چند روز قبل از مرگ در سلولش

Jason Baker از مدیران پتا در این رابطه گفت : " شرائط نگهداری از حیوانات در باغ وحش مانیل وحشتناک است . ما معتقدیم این باغ وحش باید تعطیل شود و حیوانات آن هرچه سریع تر به مراکزی دیگر منتقل شوند . جایی که بتوان حداقل های یک زندگی عادی را برای آن ها فراهم کرد ."

در پی مرگ Sisi ، پتا نامهء ترحیمی برای باغ وحش مانیل فرستاد . بر روی نامه ، ربان سیاهی قرار داشت که روی آن این عبارت نوشته شده بود :
" Sisi ، اورانگوتانی که در طول حیاتش شکنجه شد و آرامش را در مرگ یافت ."

حیوانات باغ وحش مانیل یکی از مفلوک ترین حیوانات اند . آنها در قفس های کوچک و تنگ و کثیف نگهداری می شوند که با شرائط زندگی طبیعی آنها غیرقابل قیاس است . بسیاری از جانوران باغ وحش مانیل در شرائط طبیعی قلمرو هایی به بزرگی چندین کیلومتر دارند ، این در حالی است که تمامی باغ وحش مانیل محوطه ای به اندازهء 0.055 کیلومتر مربع را دربرمیگیرد . این روش ناجوانمردانهء نگهداری از حیوانات در این باغ وحش باعث شده که بسیاری از حیوانات باغ وحش مانیل دچار روان پریشی و ناراحتی های روحی شده باشند . بسیاری از حیوانات آن باغ وحش همیشه دچار ترس مزمن هستند ، سر خود را مدام تکان می دهند و یا در دایره های کوچک می چرخند .

به تازگی شهردار مانیل ، Alfredo Lim ابراز تمایل کرد که حیوانات باغ وحش مانیل افزایش پیدا کنند . او حتی از سفیر تایلند در فیلیپین درخواست کرد تا یک فیل به باغ وحش مانیل هدیه دهند . گروه های فعال حقوق حیوانات معتقد اند با در نظر گرفتن شرائط وحشتناک حیوانات در باغ وحش مانیل ، بسیار ظالمانه خواهد بود اگر بخواهیم تعداد بیشتری از حیوانات را در این باغ وحش قرار دهیم.

واحد آسیایی پتا به همراه 9 سازمان فیلیپینی حمایت از حقوق حیوانات (Animal Kingdom Foundation Inc., Animal Welfare Coalition (AWC), CARA Welfare Phils (Compassion And Responsibility for Animals), International Wildlife Coalition Trust, LovePets.com, Network for Animals, Palawan Animal Welfare Association Inc., the Philippine Animal Welfare Society (PAWS), SAFE International Monitoring Program) پتیشنی تهیه کردند و در آن از شهردار مانیل درخواست کرده اند تا از خواستهء خود مبنی بر افزایش تعداد حیوانات باغ وحش مانیل صرف نظر کند.

این سازمان های حمایت از حقوق حیوانات از دوستداران حیوانات خواستند تا با امضای این پتیشین ، مانع از این شوند که حیوانات دیگر به سرنوشت Sisi دچار شوند. Sisi در طول سه دهه در قفسی نگهداری می شد که فقط می توانست به سختی دستان خود را دراز کند. Mali تنها فیل باغ وحش مانیل که در یک اصطبل کوچک و به تنهایی نگهداری می شود ، و تنها ببر باغ وحش که در یک چاه عمیق و تاریک نگهداری می شود ، از مهمترین دغدغه های پتا هستند.
اگر مایل به امضای این پتیشن هستید ، اینجا کلیک کنید .
 

محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ مبلی با شکل ستون فقرات
◄ میز قهوه همراه گربه ها
◄ لیوانی شبیه هشت پا
◄ نان هایی شبیه حیوانات
◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
◄ انسان ها با سر حیوانات
◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
◄ راه پله ای برای سگ ها
◄ پله هایی برای گربه ها
◄ تخت خواب برای گربه ها
◄ کیف حمل سگ خلاقانه
◄ پنجره گنبدی شفاف
◄ چند تا ایده دیگه برای باکس حمل سگ و گربه
◄ چای کیسه ای زیبا و خلاقانه
◄ جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED
◄ بزار ماهی ها هم یه جور دیگه ببیند
◄ بند سگ قابل جمع شدن برای دوندگان
◄ یه مقدار حای خواب خوشگل بینید برای سگ ها
◄ ای مک برای گربه ها
◄ تخت خواب کلاسیک برای سگ
◄ حای خواب سک ها برای انسان ها
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
◄ خانه ای برای گربه ها
◄ لامپ اختاپوس
◄ قاشق با طرحی قو شگل
◄ کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای
◄ کلاه ایمنی برای گربه ها
بعدی 1 قبلی

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ مبلی با شکل ستون فقرات
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle