پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • حیوانات خوش پوش ◄ حیوانات خوش پوش
    اگر حیوانات لباس میپوشیدن کدوم خوشگل تر میشدند
 • کقش هایی برای تمیز کردن با سگ ها ◄ کقش هایی برای تمیز کردن با سگ ها
    کفش‌های ابتکاری حیوانات خانگی که توسط مخترع آمریکایی تاد لاوسون طراحی شده‌اند، کف را جارو می‌کنند و خانه را تمیز می‌کنند. "Pet Sweep" - سیستم حذف زباله از حیوانات برای خانه شما. دمپایی گرد و غبار برای گربه و سگ. یک سایز برای اکثر پنجه ها مناسب است.
 • بالکن برای گربه ها ◄ بالکن برای گربه ها
    گسترش دهنده پنجره شفاف به گربه ها اجازه می دهد تا دنیای بیرون را تجربه کنند و خورشید را ببینند در حالی که از باران و هوای سرد محافظت می شوند. بالکن پنجره ای "Catio" برای گربه ها فقط 30 ثانیه طول می کشد تا نصب و ایمن شود. جعبه های پنجره سفارشی می توانند گیاهان کوچک داخلی را که به آفتاب بیشتری نیاز دارند، در خود جای دهند. هر پنجره بالکن برای تحمل وزن بیش از 50 پوند (23 کیلوگرم) آزمایش شده است
 • ماشین لباسشویی بازیافتی تبدیل شده به آکواریوم ◄ ماشین لباسشویی بازیافتی تبدیل شده به آکواریوم
    ماشین لباسشویی بازیافتی تبدیل شده به آکواریوم کاربردی با سیستم روشنایی و فیلتراسیون در فروشگاه Miele در آخن آلمان به نمایش گذاشته شده است. آکواریوم در ماشین لباسشویی طراحی شده توسط New Wave Aquarium Concepts. فیلتر داخلی و روشنایی آکواریوم، فیلتراسیون بهینه را تضمین می کند و از رشد انواع گیاهان آبزی حمایت می کند. آکواریوم ماشین لباسشویی شامل مخفیگاه های طبیعی و مرزهایی است که با استفاده از سنگ های محوطه سازی مینیاتوری ایجاد شده اند.
 • خرس های تدی فضانورد ◄ خرس های تدی فضانورد
    خرس‌های عروسکی آبی با لباس‌های فضایی، کلاه ایمنی، و سایر لوازم جانبی سفر بین کهکشانی آماده هستند تا ماجراجویی‌های کیهانی خود را آغاز کنند. خرس های تدی فضانورد – مجموعه ای از تصاویر تولید شده توسط کامپیوتر که برای افرادی که به فضا و علم علاقه مند هستند ایجاد شده است. رنگ آبی نمایانگر زمین است که از فضا دیده می شود و نمادی از وسعت جهان است. از فضانوردان خرس عروسکی می توان برای الهام بخشیدن به بچه ها برای یادگیری تاریخچه و فناوری اکتشاف فضا استفاده کرد.
 • بوقلمون های فضایی ◄ بوقلمون های فضایی
    بوقلمون های روز شکرگزاری تصمیم گرفتند به فضای بیرونی فرار کنند، کهکشان ما را کشف کنند و به اولین موجودات بین سیاره ای تبدیل شوند. "فضانوردان ترکیه" - مجموعه ای از تصاویر دیجیتالی که با کمک هوش مصنوعی و فتوشاپ خلاقانه تولید می شوند. پرتره های قدرتمند و زیبا از پرندگان شکرگزاری در فضا. بوقلمون‌های وحشی با لباس فضانوردی سفارشی و کلاه ایمنی که برای زنده نگه داشتن پرنده و کنترل دما در محیط‌های خشن طراحی شده است.
 • موس خلاقانه شبیه به پوکومون ◄ موس خلاقانه شبیه به پوکومون
    ماوس کامپیوتری خلاقانه به شکل سه بعدی که شبیه شخصیت محبوب پوکمون زرد پیکاچو طراحی شده است. ماوس کامپیوتر بی‌سیم شکل Pikachu توسط Brando دارای وضوح 800 dpi، برد عملیاتی 8 متر است و توسط یک باتری AA تغذیه می‌شود. ماوس راحت را می توان هم برای کاربران راست دست و هم برای چپ دست ها استفاده کرد، که آن را به گزینه ای در دسترس و سرگرم کننده برای طرفداران این فرنچایز نمادین تبدیل می کند. ماوس کامپیوتر Pokemon Pikachu با طراحی زیبا و بازیگوش خود مطمئناً حسی از هوس را به میز شما می آورد.
 • ابزاری شبیه به حشرات ◄ ابزاری شبیه به حشرات
    بسته بندی بسیار خلاقانه این ابزار و شکل ان ها یاد اور حشرات میباشد که در زیر عکس هایی از اون هارو مشاهده میکنید
 • بالش بوقلمونی ◄ بالش بوقلمونی
    یه بالش داشته باشی که راحت بخوابی راحت حملش کنی اخرم شبه بوفلمون بشی خیلی حال میده
 • بالشی برای شما به شکل سگ ◄ بالشی برای شما به شکل سگ
    شالگردن وبالشی که بسیار راحت و نارنجی رنگ رنگ پرشین پت هست و به شکل سگ میباشد
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29216    |     صفحه 1 از 2922
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

خداحافظ Sisi

 

www.persianpet.org/forum/showthread.php/sisi-22471/index.html


بعد از یک زندگی پر از شکنجه ، ملالت ، تنهایی و غم ، Sisi ، تنها اورانگوتان باغ وحش مانیل (پایتخت فیلیپین) چند روز پیش در21 June
، درگذشت . دکتر Donald Manalastas ، از مسئولین باغ وحش مانیل اعلام کرد علت مرگ Sisi ، سی و پنج ساله ، از کارافتادگی توام چندین ارگان بدن بوده که در پی توموری که از چندی قبل در بدن او پخش شده بوده ، رخ داده است. پتا (جمعیت رفتار اخلاقی با حیوانات) اما این توضیحات را کافی نداسته . پتا معتقد است مرگ Sisi نتیجهء چیزی نیست به جزء سهل انگاری در نگهداری جانوران و قرار دادن آنها در شرائط غیرانسانی و ظالمانه .

در باغ وحش مانیل ، به Sisi اجازه داده نمی شد تا حتی اساسی ترین نیازهای خود را برطرف کند . از سال 1981 به بعد Sisi در یک سلول کوچک فلزی نگهداری می شد . قفس Sisi در طول این سه دهه همیشه در معرض نمایش قرار داشت و اطراف قفس او همیشه پر از هیاهو و سر و صدای دستفروشان و اغذیه فروشان باغ وحش بود . او حتی نمی توانست به راحتی و با آرامش بخوابد و در زمان خواب با پرتاب سنگریزه از طرف بازدیدکنندگانی مواجه می شد که می خواستند او را ببینند. شرایطی که برای جانور بسیار باهوش و حساسی همچون اورانگوتان یک جهنم واقعی بود .
در سلول Sisi هیچ وسیله یا چیزی برای سرگرمی Sisi وجود نداشت . مسئولین باغ وحش مانیل حتی از قرار دادن یک طناب ساده در قفس Sisi جلوگیری کرده بودند . برای مدت نزدیک به سه دهه ، Sisi تنها و بدون وجود کوچکترین وسیله ای برای سرگرمی ، در سلول خود زندانی بود . با وجود اینکه اورانگوتان ها پستاندارانی درختی هستند و تمام عمر خود را بر روی درختان مرتفع زندگی می کنند ، در طول این سه دهه Sisi حتی نتوانست یک بار یک درخت را لمس کند . او فقط در سلول خود زندانی بود . اورانگوتان ها جانورانی بسیار باهوش و اجتماعی اند . در طبیعت آنها زندگی خود را با دوستان و افراد خاوادهء خود سپری می کنند . در طول روز یکدیگر را نوازش می کنند و با هم بازی می کنند و از روابط محکم خانوادگی بهره مند اند . Sisi ولی در کودکی از مادرش بر روی درخت دزدیده شده بود و به باغ وحش مانیل فروخته شده بود .
Sisi چند روز قبل از مرگ در سلولش

Jason Baker از مدیران پتا در این رابطه گفت : " شرائط نگهداری از حیوانات در باغ وحش مانیل وحشتناک است . ما معتقدیم این باغ وحش باید تعطیل شود و حیوانات آن هرچه سریع تر به مراکزی دیگر منتقل شوند . جایی که بتوان حداقل های یک زندگی عادی را برای آن ها فراهم کرد ."

در پی مرگ Sisi ، پتا نامهء ترحیمی برای باغ وحش مانیل فرستاد . بر روی نامه ، ربان سیاهی قرار داشت که روی آن این عبارت نوشته شده بود :
" Sisi ، اورانگوتانی که در طول حیاتش شکنجه شد و آرامش را در مرگ یافت ."

حیوانات باغ وحش مانیل یکی از مفلوک ترین حیوانات اند . آنها در قفس های کوچک و تنگ و کثیف نگهداری می شوند که با شرائط زندگی طبیعی آنها غیرقابل قیاس است . بسیاری از جانوران باغ وحش مانیل در شرائط طبیعی قلمرو هایی به بزرگی چندین کیلومتر دارند ، این در حالی است که تمامی باغ وحش مانیل محوطه ای به اندازهء 0.055 کیلومتر مربع را دربرمیگیرد . این روش ناجوانمردانهء نگهداری از حیوانات در این باغ وحش باعث شده که بسیاری از حیوانات باغ وحش مانیل دچار روان پریشی و ناراحتی های روحی شده باشند . بسیاری از حیوانات آن باغ وحش همیشه دچار ترس مزمن هستند ، سر خود را مدام تکان می دهند و یا در دایره های کوچک می چرخند .

به تازگی شهردار مانیل ، Alfredo Lim ابراز تمایل کرد که حیوانات باغ وحش مانیل افزایش پیدا کنند . او حتی از سفیر تایلند در فیلیپین درخواست کرد تا یک فیل به باغ وحش مانیل هدیه دهند . گروه های فعال حقوق حیوانات معتقد اند با در نظر گرفتن شرائط وحشتناک حیوانات در باغ وحش مانیل ، بسیار ظالمانه خواهد بود اگر بخواهیم تعداد بیشتری از حیوانات را در این باغ وحش قرار دهیم.

واحد آسیایی پتا به همراه 9 سازمان فیلیپینی حمایت از حقوق حیوانات (Animal Kingdom Foundation Inc., Animal Welfare Coalition (AWC), CARA Welfare Phils (Compassion And Responsibility for Animals), International Wildlife Coalition Trust, LovePets.com, Network for Animals, Palawan Animal Welfare Association Inc., the Philippine Animal Welfare Society (PAWS), SAFE International Monitoring Program) پتیشنی تهیه کردند و در آن از شهردار مانیل درخواست کرده اند تا از خواستهء خود مبنی بر افزایش تعداد حیوانات باغ وحش مانیل صرف نظر کند.

این سازمان های حمایت از حقوق حیوانات از دوستداران حیوانات خواستند تا با امضای این پتیشین ، مانع از این شوند که حیوانات دیگر به سرنوشت Sisi دچار شوند. Sisi در طول سه دهه در قفسی نگهداری می شد که فقط می توانست به سختی دستان خود را دراز کند. Mali تنها فیل باغ وحش مانیل که در یک اصطبل کوچک و به تنهایی نگهداری می شود ، و تنها ببر باغ وحش که در یک چاه عمیق و تاریک نگهداری می شود ، از مهمترین دغدغه های پتا هستند.
اگر مایل به امضای این پتیشن هستید ، اینجا کلیک کنید .
 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ حیوانات خوش پوش
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle