آیا میشود با ماست اسهال گربه را درمان کرد ؟

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


بروز اسهال در گربه ها معمولا علت های بسیاری دارد و همین امر باعث میشود که درمان آن کمی دشوار باشد . به این علت که اسهال در گربه ها امری عادی و شایع است صاحبان معمولا درمان های خانگی را نسبت به بردن حیوان به نزد دامپزشک ترجیح می دهند .

علت های بروز اسهال

اسهال در گربه ممکن است واکنش بدن به یک ناراحتی گوارشی ساده ، عفونت ، اجسام خارجی و بیماری های جدی تر باشد . گاهی اوقات تغییر نوع و یا برند غذای گربه موجب سرگردانی دستگاه گوارشی شده و عمل هضم غذا را دچار مشکل سازد .
کرم های روده ای و انگل ها نیز یکی از مهم ترین علت های بروز اسهال در گربه ها هستند . بسیاری از انگل ها مانند Tapeworm ها و Roundworm ها به آسانی از حیوانی به حیوان دیگر منتقل میشوند و این امر علت شایع بودن اسهال را روشن می سازد . کرم های روده ای از مهمترین عوامل ناراحتی های گوارشی نیز هستند زیرا در امر هضم و دفع غذا اختلال ایجاد میکنند .

پروبایوتیک ها در ماست

استفاده از ماست برای درمان اسهال یکی از شناخته شده ترین درمان های خانگی است و تاثیر بسیاری دارد . پروبایوتیک ها باکتری هایی مفیدند که در ماست وجود دارد و در بدن تمامی گربه های سالم نیز یافت میشوند . این باکتری مفید به هنگام خورده شدن توسط حیوان به دستگاه گوارشی رفته و باکتری های مضر را نابود میسازد .

درمان اسهال با ماست

ماست برای درمان گربه های مبتلا به اسهال روشی بسیار عالی است و اکثر گربه ها به آن علاقه دارند و درصد بسیار ناچیزی از گربه ها به آن حساسیت دارند . پروبایوتیک های موجود در ماست نیز به سلامت گربه کمک می کنند .


ترجمه : پندار مهاجری
منبع : سایت Vet Info