پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

حمام کردن گربه ی اسفینکس

 


اسفینکس یکی از نادر ترین نژادهای شناخته شده ی گربه است که هیچ مویی ندارد . پوست آنها نیازمند است مرتبا تمیز شود . اگر شما صاحب یک گربه ی اسفینکس هستید اما نمیدانید آنرا چگونه حمام کنید ، این مقاله برای شماست . میتاوند به شما آموزش دهد چطور گربه تان را تمیز کنید و به شما میگوید چه موادی نیازمندید . پس منتظر چه هستید ؟ مقاله را بخوانید !1. شما باید قبل ازینکه هر کاری انجام دهید وسایل حمام زیادی برای اسفینکستان انتخاب کنید . به مغازه ی لوازم خانگی محلی تان بروید و در قسمت گربه ها بچرخید . راهرویی را که در آن لوازم حمام وجود دارد بیابید . به دنبال یک شامپو با کیفیت بگردید که دارای این برچسب باشد " برای گربه ها و بچه گربه ها " یا " برای سگها و گربه ها " هیچوقت از " برای سگها و توله سگها " یا "برای فرت ها " یا هرچیز دیگری مثل این را استفاده نکنید . بعد از انتخاب صابون ، یک اسفنج ساده بردارید . نه یک اسفنج برای بچه گربه ها ، یکی از آن بزرگها که برای حمام یا دوش گرفتن استفاده میشود . شاید شما اینرا در فروشگاه حیوانات نیابید اما میتوانید آنرا در یکی از فروشگاه ها ی زنجیره ای انسانها پیدا کنید . بعد چند گلوله پنبه برای تمیز کردن قسمتهای حساس مثل پشت گوشها یا زیر چشمها بردارید و چند حوله برای خشک کردن و انداختن زیر جایی که گربه تان باید حمام شود . اگر میخواهید داخل گوش گربه تان را هم تمیز کنید یک بسته گوش پاک کن هم بگیرید.

2. یک حوله ی تمیز در ته سینک آشپزهانه تان بندازید و آ«را تا نیمه با آب نیمه گرم پر کنید . اگر حوله بر روی آب شناور شد نگران نباشید ، وزن گربه آنرا بر جایش نگه خواهد داشت .3. مقداری شامپو گربه را در آب بریزید و تا وقتی کف کند آنرا هم بزندید.4. گربه را به آرامی در سینک بگذارید . مقداری شامپو را درون یک فنجان بریزید و آنرا با آب مخلوط کنید . این کار باعث راحت تر شدن شستشو میشود و آنرا قدری رقیق تر مینماید . شما نمیخواهید که شامپو خیلی قوی باشد ! ( این کار برای سگها هم مفید واقع میشود )5. اسفنج را خیس کنید و محلول شامپو را بر روی آن بریزید .6. گربه تان را به آرامی کف آلود کنید .مزمئن شوید همه ی قسمت ها را شسته اید .7. یک گلوله ی پنبه را با آب خیس کنید و پشت گوشها را تمیز کنید . زیر و گوشه ی چشمها و نک بینی را هم تمیز کنید .8. سینکتان را آب بکشید . اگر سینکتان دو قسمت دارد ، آب کف آلود را در یک قسمت و آّب خالص را در قسمت دیگر بریزید . اگر ندارد در همین حین گربه تان را آب بکشید و مقداری آب تمیز در سینک باقی بگذارید وقتی آبهای کف آلود رفتند .9. تمام صابون ها را از بدن اسفینکستان با آب پاک کنید . وقتی کاملا تمیز شد ، با یک حوله ی نرم کرکی او را خشک کنید . قبل ازینکه حوله را بردارید مطمئن شوید گربه تان کاملا خشک شده است .

نکات :* اگر میخواهید میتوانید آب را کف آلود نکنید . شما میتوانید از آب صاف استفاده کنید و فقط صابون را بر گربه تان بمالید .


* شما باید هفته ای یکبار گربه ی اسفینکس تان را بشویید .


* شما باید گربه ی اسفینکس تا نرا از تولگی به حمام کردن عادت دهید . اگر اینکار را انجام دهید آنها در آینده نخواهند ترسید .


* اگر گربهتان ترسید ، او را به اتاق دیگری ببرید و کمی آب در آنجا جاری سازید . گربه تان را داخل آن نگذارید اما آنرا به گربه تان نشان دهید . بعد از مدتی گربه تان به حمام کردن عادت میکند و شاید حتی بیاموزد که از آن لذت ببرد .


* شما مجبور نیستید از سینک آشپزهانه استفاده کنید . میتوانید گربه تان را در یک تشت حمام نوزاد یا حتی یک استخر شنای کوچک کودکان بشویید ( فقط در صورتی گربه تان را در استخر شنا بشویید که خارج از خانه باشد و هوا هم گرم باشد )


* اگر میخواهید داخل گوش گربه را تمیز کنید از گوش پاک کن استفاده کنید . به آرامی قسمتی از آن را داخل گوش گربه کنید و ترشحات را بردارید .


* در گوشه ی چشمها مرتبا ترشحاتی جمع میشوند . مطمئن شوید که آنها را کاملا زدوده اید .
هشدارها

* آب یا صابون در در گوش یا چشم گربه تان نرود .


* قبل ازینکه کاملا خشک شود اجازه ندهید بیرون برود .


* بعضی از افراد معتقدند گربه های اسفینکس باید به صورت تمام وقت بالاپوش داشته باشند حتی اگر در مناطق گرمسیری زندگی میکنید . قبل ازینکه همچین کاری کنید با دامپزشکتان مشورت کنید .


* سینک را با آب بسیار زیاد پر نکنید یا اینکه حالتی باشد که گربه در آن غرق شود .


* به جز شامپو مخصوص حیوانات خانگی از هیچ چیز دیگری استفاده نکنید . هر چیز دیگری ممکن است باعث سوزش و آسیب پوستش شود .


* وقتی گوشهای گربه را تمیز میکنید خیلی مواظب باشید . شما که نمیخواهید به مجرای گوش آسیبی وارد شود . شاید دامپزشک شما بتواند به شما نشان دهد چطور باید مراقب باشید و آنرا به درستی انجام دهید .


* همیشه در تمام اوقات حواستان به گربه تان باشد . آنها ممکن است از شما فرار کنند یا آسیب ببینند .ترجمه : dooni66
_______________نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos