پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه ◄ مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه
    مجسمه های واقعی از حیوانات ساخته شده از لایه های روزنامه های بازیافتی. حیوانات روزنامه - مجسمه های کاغذی ساخته شده توسط Hitotsuyama Studio.
 • آثار هنری رنگارنگ سه بعدی ◄ آثار هنری رنگارنگ سه بعدی
    آثار هنری رنگارنگ سه بعدی ساخته شده از هزاران نوار کاغذی رول شده، شکل گرفته و با دقت چیده شده است. Paper Strips Art ایجاد شده توسط هنرمند quilling کاغذ Rebekah Jenkins دارای پرتره های سه بعدی از گربه ها، سگ ها، خفاش ها، شیرها و دیگر حیوانات زیبا است.
 • ظرف نودل شبیه سگ ◄ ظرف نودل شبیه سگ
    لیوان ناز طراحی شده برای خوردن نودل رامن شبیه سگ کوچک شیبا اینو است. لیوان نودل شیبا اینو رامن دست ساز از سرامیک توسط تتسویا ایشیدا.
 • گیتار گودزیلا ◄ گیتار گودزیلا
    گیتار الکتریک جالبی که شبیه هیولای دریایی گودزیلا بنفش نمادین از فیلم‌های محبوب طراحی شده است. نسخه محدود گیتار الکتریک گودزیلا شکل ساخت شرکت ژاپنی. گیتار گودزیلا با چراغ های LED بنفش یکپارچه با قیمت 5550000 ین.
 • کوله پشتی مگسی ◄ کوله پشتی مگسی
    کوله پشتی غیرمعمولی که شبیه مگس غول پیکر با بال های سبز است. کوله پشتی مگس شکل خلاقانه با الهام از حشرات که توسط KrukruStudio از چرم مشکی درست شده درست به موقع برای هالووین. مگس غول پیکر را به پشت بپوش!
 • اسباب بازی های غول پیکر و حیوانات شکم پر ۲ ◄ اسباب بازی های غول پیکر و حیوانات شکم پر ۲
    نمایشگاه هنری Dushi اثر هنرمند هلندی Florentijn Hofman متشکل از اسباب‌بازی‌های غول‌پیکر و حیوانات عروسکی است که مطمئناً لبخندی بر لبان شما خواهد آورد.
 • کیسه های خلاقانه ◄ کیسه های خلاقانه
    کیسه‌های خرید خلاقانه تصاویری از گربه‌ها و سگ‌های شایان ستایش را در بند دارند. کیسه های خرید Pet Leash و بسته بندی منحصر به فرد طراحی شده توسط Yuelan Liu برای سری محصولات "Buddies" که برای گربه ها و سگ ها ایجاد شده است. کیف خرید خود را به پیاده روی ببرید!
 • اثاری هنری با گربه ◄ اثاری هنری با گربه
    هنرمند روسی سوتلانا پترووا گربه چاق شایان ستایش زرتشت خود را در نقاشی های معروف قرار می دهد. هدف از این پروژه فوق العاده استفاده از گربه ها برای بهبود هنر کلاسیک است.
 • اثار هنری با برگ ◄ اثار هنری با برگ
    هیروتاکا هاماساکی، معلم دبیرستان ژاپنی، از برگ های ریخته شده و شکوفه های گیلاس آثار هنری موقت می سازد. لند آرت زیبا با استفاده از برگ های زرد و قرمز در نارا، ژاپن ساخته شده است
 • لامپ شبیه زنبور ◄ لامپ شبیه زنبور
    حشرات Steampunk از قطعات بازیافتی ساعت و لامپ های قدیمی ایجاد شده اند. لامپ‌ها و قطعات ساعت قدیمی به قطعات هنری پوشیدنی اصلی تبدیل شدند. سنجاق سینه لامپ بامبلبی Steampunk دست ساز توسط Denise Humphrey.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29206    |     صفحه 1 از 2921
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

Pharaoh Hound Dog

Pharaoh Hound Dog
فاروهاند یک نژاد سگ باستانی است که بیش از ۵۰۰۰ سال پیش کمی تغییر کرده است. علت اینکه این نام را برای او انتخاب کرده اند، این است که، او در قدیم سگ پادشاهان بوده و از او برای شکار بزکوهی و آهو استفاده می کرده اند. این سگ وفادار، شکاری و همدمی است که بعدها به جزیره مالت کشیده شد و امروزه سگ ملی آنجاست.

 
آمار حیاتی نژاد فاروهاند داگ | Pharaoh Hound Dog
دسته بندی نژاد: سگهای شکاری

قد: ۵۳ تا ۶۱ سانتی متر

وزن: ۲۰ تا ۲۵ کیلوگرم

طول عمر: ۱۱ تا ۱۴ سال

 
نکات برجسته نژاد فاروهوند داگ |Pharaoh Hound Dog   
به فاروهاند افراد زیاد، مناظر، صداها، و تجارب مختلف را از زمان تولگی معرفی کنید. او به تغییر در برنامه ای که برای ریخته شده حساس است و ممکن است دچار اضطراب شود، سگی که اجتماعی نشده باشد زمان سختتر و بیشتری را برای تطبیق با تغییرات ناگهانی نیاز دارد. به درستی اجتماعی شدن باعث میشود که سگ مودب و سر براه باشد و سازگاری فوق العاده ای با سگهای دیگر و غریبه ها داشته باشد.
فاروهاند براحتی سرما می خورد، اما می توانند در آب و هوای سرد هم زندگی کنند، بشرطی که در داخل خانه نگهداری شوند و در زمان پیاده رویهای زمستانی لباس گرم بپوشند.
اجازه ندهید فاروهاند در مناطق بدون حصار بدون قلاده باشد. او دارای یک غریزه قوی شکاراست که باعث میشود حیوانات دیگر را بعنوان طعمه ببیند. نرده های حیاط باید خیلی بلند و ترجیحا محکم باشد تا او نتواند از آن بپرد یا بالا برود. نرده های زیرزمینی الکترونیکی او را متوقف نخواهد کرد.
فار هاند در خانه هایی که سگهای دیگر دارند بخوبی زندگی می کنند، اما سگهای کوچکتر ممکن است غریزه شکار آنها را تحریک کنند– یا حیوانات کوچکتر مانند گربه ها و خرگوش ها– و برخی از فاروهاند ها ممکن است نسبت به سگهای هم جنس خود حالت تهاجمی و پرخاشگری داشته باشند.
اگرچه او بعنوان سگ پارس کننده شناخته نشده است، اما فاروهاند یک استثناء است. آنها هنگام تعقیب شکار پارس می کنند، همچنین زمانی که مزاحمی می بینند یا صدای غیر معمول می شنوند و یا زمانی که خسته می شوند. معمولا زمانی که شما از خانه دور شوید آنها ممکن بصورت افراطی شروع به پارس کردن کنند. این موضوع ممکن است برای همسایگان یا مکانهایی که برای سروصدا محدودیتهایی دارند مشکلاتی را بوجود بیاورد.
فاروهاندها در فصل ریزش مو دارای ریزش کم و متوسطی هستند که از این نظر سگ منحصر بفردی است. پوست نازکش در برابر خراش و ساییدگی و ضربه آسیب پذیر است.
خوردن مدفوع در نژاد فاروهاند بسیار معمول است. بهترین راه برای جلوگیری از این عادت و رفتار این است که فورا و بلافاصله مدفوعش را از بین ببرید.
برای داشتن یک توله سگ سالم، هرگز از پرورش دهندگان نامعتبر یا مغازه هایی که حیوانات خانگی میفروشند خریداری نکنید. بدنبال پرورش دهنده ای باشید که تمامی آزمایشات مربوط به سگها را در زمینه بیماریهای ژنتیکی انجام داده باشد، و سگهایی که مزاج سالم داشته باشند.
 
وزن و اندازه نژاد فاروهاند داگ | Pharaoh Hound Dog
وزن در نرها: (۲۰-۲۵) کیلوگرم، وزن در ماده ها: (۲۰-۲۵) کیلوگرم.

قد در نرها: (۵۸-۶۴) سانتی متر، قد در ماده ها: (۵۳-۶۱) سانتی متر.

 
شخصیت نژاد فاروهاند داگ | Pharaoh Hound Dog
فاروهاندها عاشق مردم هستند و به خوشحالی آنها را با لودگی و مسخره بازی سرگرم می کنند. البته ممکن است که از افراد جدید کناره گیری کنند.

این سگ دوست دارد که راه و روش خودش را داشته باشد. با این حال در بیشتر اوقات او باهوش و مشتاق است  که بطور کلی باعث می شود آموزشش کار آسانی باشد.

فاروهاند ممکن است که کمی حساس باشد. او احساسات مردم را بر می انگیزد و ممکن است خودش هم دچار استرس شود. معرفی کردن افراد جدید و موقعیتهای مختلف به همه سگها از زمان توله بودنشان همیشه نکته مهمی بوده است، اما برای فاروهاند یک امر بسیار مهم است زیرا در غیر اینصورت ممکن است که با ترس رشد کند.

ثبت نام کردن او در کلاسهای مخصوص به سگها شروع بسیار خوبی است. دعوت از بازدیدکنندگان بطور منظم، بردن او به پارکهای شلوغ، فروشگاهها و مکانهایی که اجازه ورود سگ را میدهند، دیدار با همسایگان در اوقات فراغت باعث می شود که مهارتهای اجتماعی او صیقل داده شود.

 
مشکلات و سلامتی نژاد فاروهاند داگ | Pharaoh Hound Dog
فاروهاند عموما سگهای سالمی هستند؛ اما مثل تمام نژادها آنها هم مستعد ابتلا به برخی از بیماریها هستند. ممکن است که همه فاروهاندها همه این بیماریها را نگیرند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید مهم است که نسبت به آنها آگاهی داشته باشید.

حساسیت به بیهوشی: فاروهاند مثل سگهای شکاری به بیهوشی حساس نیست اما دامپزشک شما باید نسبت به ریسک این کار در مورد او آگاهی کافی را داشته باشد. از آنجائیکه چربی بدن سگهای شکاری کم است بنابراین حتی دوز معمولی از داروی بیهوشی ممکن است باعث حساسیت یا حتی مرگ این سگها شود. فاروهاند نسبت به سگهای دیگر نژادها حساسیت کمتری دارد اما در صورت نیاز شما باید دامپزشکی را پیدا کنید به خطرات احتمالی آگاهی کامل داشته باشد، و بداند که چه دوزی برای این سگ مناسب است .
آلرژی: آلرژیها بیماریهای شایعی در بین سگها هستند. ۳ نوع اصلی آلرژی وجود دارد: آلرژی به مواد غذایی، که طی فرآیند حذف برخی از مواد غذایی از رژیم غذایی سگ درمان میشود. آلرژیهای تماسی، ناشی از واکنش به یک ماده یا چیزی که بدن سگ با آن در تماس است؛ مانند :ملافه، پودر کک، شامپو سگ و دیگر مواد شیمیایی که با از بین بردن علت بروز آلرژی این بیماری هم درمان میشود. آلرژی استنشاقی، که ناشی از استنشاق کردن ذرات داخل هوا مانند: گرده گیاهان، گرد و خاک و کپک می باشد. درمان این نوع آلرژی بستگی به شدت آن دارد. نکته مهم این است که آلرژی استنشاقی معمولا همراه با عفونت گوش است.
اگرشما یک توله سگ خریدید پرورش دهنده ای را پیدا کنید که گواهی عدم سوء پیشینه سلامت برای هردو پدر و مادر توله سگ را به شما نشان دهد. گواهی عدم سوء پیشینه سلامت ثابت میکند که یک سگ برای یک بیماری خاص آزمایش شده است.

 
مراقبت از نژاد فاروهاند داگ | Pharaoh Hound Dog  
با توجه به طبیعت آرامش، فاروهاند براحتی در آپارتمان می تواند زندگی کند، هرچند پارس کردن او ممکن است عاملی برای اذیت همسایگان باشد.

اگر او را در حیاط رها می کنید، باید حتما از حصار بلند استفاده کنید که نتواند بپرد یا بالا برود، و ترجیحا حصار باید یک دست باشد تا او قادربه دیدن سنجابها و گربه ها نباشد. حصار الکترونیکی گزینه مناسبی برای این نژاد نیست، زیرا شوک کمی که وارد می کند مانعی در برابر غریزه او برای تعقیب نیست.

از آنجائیکه پوست نازکی دارد، براحتی دچار سرما خوردگی می شود و نیاز دارد زمانی که برای پیاده روی در روزهای سرد و مرطوب بیرون میرود یک ژاکت گرم بپوشد.

اگر می خواهید سگی با رفتار خوب داشته باشید باید روزانه حداقل ۳۰ دقیقه فعالیت و ورزش به او بدهید تا انرژی بالایش تخلیه شود. این سگ می تواند در مسابقات سگ دوانی و چابکی شرکت کند، یا همراه شما به گردشهای خانوادگی یا دوچرخه سواری بیاید.

اگر در مکانهای بدون حصار کشی هستید حتما با قلاده او را ببنید. زیرا دیدن هرچیزی کوچک و خزداری غریزه شکار او را بر می انگیزد.

آموزش را برای او جالب و دلپذیر نگه دارید. روشهای سخت و تکراری با توجه به شخصیت سرگرم کننده او مناسب نیست. جلسات آموزش باید کوتاه باشد و در پایان برای کارهایی که انجام داده است از او ستایش کنید.

 
تغذیه نژاد فاروهاند داگ | Pharaoh Hound Dog
میزان توصیه شده روزانه: ۱.۵ تا ۲ پیمانه غذای خشک با کیفیت که به دو وعده غذایی تقسیم شود.

توجه: مقدار غذایی که سگ بالغ شما میخورد بستگی به اندازه سن، ساختار، سوخت وساز و سطع فعالیتهای او دارد. سگها هم مثل انسانها شخصیتهای حقیقی هستند ونیاز های غذایی همه آنها مثل هم نیست کیفیت غذای سگ نیز متفاوت است. شما بهتر است غذای مغذی تری به سگ بدهید تااینکه ظرف غذای او را چندین بار پر کنید.

فاروهاندها ساختار باریک اندامی دارند که افراد زیادی آنرا کمبود وزن اشتباه می گیرند. برخی از فاروهاند ها دچار آلرژی غدایی هستند. اگرشما یکی از آنها را دارید دامپزشکتان می تواند رژیم غذیی مخصوصی برایش تجویز کند.

فاروهاند خود را بوسیله اندازه گیری مواد غذایی و غذا دادن دو بار درروز به جای ترک غذا در تمام وقت در وضعیت جسمی خوبی قرار دهید. اگر مطمئن نیستید که اضافه وزن دارد او را با چشم و دستتان آزماش کنید. اول نگاه کردن به او. شما باید قادر باشید کمر او را ببینید. سپس دست خود را بر پشتش و شستها را در امتداد ستون فقرات قرار دهید با انگشتها رو به پائین بکشید شما باید بدون وارد کردن فشار زیاد قادر به لمس دنده ها باشید. اگر نتوانستید او نیاز به کم کردن غذا و افزایش دادن فعالیتش دارد.

 
آراستن نژاد فاروهاند داگ | Pharaoh Hound Dog
فاروهاند یک پوشش کوتاه با بافتی خوب و نسبتا خشن دارد. رنگ او از قهوه ای مایل به زرد تا شاه بلوطی قهوه ای مایل به زرد است. او ممکن است یک تکه سفید رنگ روی نوک دم، انگشتان پا، روی سینه ویا وسط صورتش داشته باشد.

فارو هون هم مانند تمام سگها ریزش مو دارد اما برس زدن هفتگی با یک دستکش شکاری به حذف موهای مرده و عدم تجمع موهای ریخته شده برروی لباسها و مبلمان کمک می کند.

فاروهاند زیاد بو نمی دهد و به حمام مکرر نیازی ندارد. استفاده از یک پارچه مرطوب هر روز برای پاک کردن او را تمیز نگه می دارد.

پوست فاروهاند به مراقبت بیشتری نیاز دارد. پوشش کوتاه او خیلی محافظ نیست و خراش و نارحتیهای دیگر در این نژاد بسیار شایع است.

دندانهایش را ۲ تا ۳ بار در هفته مسواک بزنید تا از تجمع جرم و باکتری در داخل دهان جلوگیری کنید. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماریهای لثه و بوی بد دهان بهتر است.

اگر قادر به شنیدن صدای ناخنهایش برروی زمین هستید، آنها را کوتاه کنید. یک بار یا ۲ بار در ماه کافی است. ناخنهای سگ به رگهای خونی متصل هستند، و ممکن است اگر بیش از حد کوتاه کنید خونریزی کند – و ممکن است سگ برای دفعات بعدی با شما همکاری نکند. بنابراین اگر شما تابحال این کار را تجربه نکرده اید بهتر است از دامپزشک یا یک آرایشگر کمک بگیرید.

گوش را باید هر هفته برای قرمزی یا بوی بد که از علائم عفونت هستند بررسی کنید. گوش سگ را با یک تکه پنبه مرطوب و ملایم با PH متعادل برای جلوگیری از عفونت گوش تمیز کنید. هرگز چیزی را به داخل کانال گوش فرو نکنید؛ فقط گوش خارجی را تمیز کنید.

نظافت را از زمانی که یک توله است شروع کنید. سگها در مورد پاهایشان حساس هستند، پنجه ها را بطور مرتب بررسی کنید.

همانطور که شما سگ را آراسته و نظافت میکنید او را از لحاظ زخم، خارش یا علائم عفونت میل قرمزی، حساسیت به لمس یا التهاب بر روی پوست، بینی، دهان و چشم بررسی کنید، که قرمزی یا هیچ گونه ترحشی نداشته باشد.

 
میزان سازگاری نژاد فاروهاند داگ |Pharaoh Hound Dog  با کودکان و حیوانات خانگی دیگر
فاروهاند نسبت به کودکان بسیارمهربان است. همواره به روابط بین آنها نظارت داشته باشید و هیچگاه آنها را با هم تنها نگذارید تا از گاز گرفتن و کشیدن دم و گوش از سوی هردویشان جلوگیری کرده باشید. به کودکان یاد دهید زمان غذا خوردن سگ به او نزدیک نشوند و دست به غذایش نزنند. مهم نیست چقدر دوستانه هرگز سگ را با کودک تنها نگذارید.

فاروهاند با سگهای دیگر میانه خوبی دارد، هرچند بعضی از آنها با سگهای هم جنس خود رفتار پرخشاگرانه و تهاجمی دارند. از آنجائیکه حیوانات کوچک را به چشم طعمه می بیند گزینه مناسبی نیست که با گربه ها و حیوانات خانگی کوچک و حتی سگهای کوچک زیر یک سقف باشد.

 
محل نگهداری نژاد فاروهاند داگ |Pharaoh Hound Dog 
این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle