پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند. ◄ مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند.
    مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند. مجسمه سگ Steampunk ساخته شده توسط BrightDoxies از رزین و پوشیده شده با نقره، مس و طلای قدیمی.
 • کیف حمل لاک پشتی ◄ کیف حمل لاک پشتی
    کیف دستی غیر معمول و خلاقانه ساخته شده از چرم مصنوعی که شبیه لاک پشت های قهوه ای و سبز زیتونی واقعی است. کیف لاک پشتی از KrukruStudio دارای بسته شدن زیپ و 2 دسته است.
 • کیسه خواب متاپاد ◄ کیسه خواب متاپاد
    کیسه خواب خلاقانه ای طراحی شده است که شبیه موجودی سبز رنگ Metapod از جهان پوکمون است. کیسه خواب Metapod با بسته شدن زیپ از نایلون و پلی استر.
 • صندلی برای گربه ها ◄ صندلی برای گربه ها
    صندلی استراحت چند منظوره که برای انسان ها و گربه هایشان طراحی شده است دارای تونلی نرم برای بالا رفتن گربه است. صندلی استراحت گربه "Sharing Joy" طراحی شده توسط Zhe Gao و Youjin Song از تونل لوله ای پوشیده شده با پارچه و قاب فولادی ساخته شده است.
 • حیوانات چوبی ◄ حیوانات چوبی
    مجسمه های چوبی اصلی حیوانات وحشی قدرتمند دارای بخش های شفاف شفاف ساخته شده از رزین اپوکسی هستند. مجسمه‌های چوبی و رزینی کرگدن، خرس، نهنگ و قو که توسط بازیکن حرفه‌ای بیسبال، بلیک مک فارلند، ساخته شده است. قطعات چوب انتخاب شده با گالن های رزین اپوکسی ترکیب شده است.
 • مبلی با شکل ستون فقرات ◄ مبلی با شکل ستون فقرات
    مبلمان قابل تنظیم الهام گرفته از ستون فقرات انسان که از چوب های چوبی به هم پیوسته ساخته شده اند را می توان به راحتی به اشکال و طرح های مختلف تبدیل کرد. مبلمان نوآورانه SPYNDI به افراد این امکان را می دهد که صندلی های منحصر به فرد خود را با اتصال تک تک چوب ها به یکدیگر، چرخش 180 درجه برای تغییر انحنا و قفل کردن در جای خود ایجاد کنند.
 • میز قهوه همراه گربه ها ◄ میز قهوه همراه گربه ها
    میز قهوه مدرن دارای خانه گربه کروی شکل با الهام از ایگلو است که برای گرم و راحت نگه داشتن حیوان خانگی مورد علاقه شما ساخته شده است. میز قهوه خانه گربه ای "Igloo" طراحی شده توسط Joao Teixeira را می توان درست در کنار تخت شما یا در اتاق نشیمن قرار داد. تخت ساخته شده از پلاستیک برای تمیز کردن آسان.
 • لیوانی شبیه هشت پا ◄ لیوانی شبیه هشت پا
    لیوان تیکی سرامیکی که برای نوشیدن کوکتل طراحی شده و به شکل اختاپوس سبز رنگی است که روی جمجمه انسان قرار گرفته است. لیوان هشت پا تیکی Cthulhu دست ساز از چینی توسط KachaktanoMugs
 • نان هایی شبیه حیوانات ◄ نان هایی شبیه حیوانات
    نان خوشمزه ای که به شکلی شبیه گربه ها، سگ ها و سایر حیوانات شایان ستایش است. حیوانات نان خوراکی تازه پخته شده طراحی شده توسط Lou Lou P’s Delights.
 • ترکیبی میوه ها و حیوانات ◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
    دستکاری های خلاقانه عکس توسط عکاس آمریکایی سارا دی ریمر. حیوانات مختلف با میوه ها و سبزیجات مختلف ترکیب شدند.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29184    |     صفحه 1 از 2919
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

Plott

Plott
ن نژاد سگ شکاری بیش از ۲۰۰ سال پیش در کارولینای شمالی برای شکار خرس و گراز وحشی پرورش داده شده است. امروزه هنوز هم از نژاد پلات بعنوان سگهای شکاری استفاده می شود و آنها توانسته اند ارزش خود را برای شکارچیان ثابت کنند. آنها همچینن در ردیابی و ورزشهای دیگر سگها نیز شرکت می کنند. پلات ها بهترین گزینه برای زندگی در روستاها هستند، جائیکه اتاقهای زیادی برای پرسه زدن داشته باشند.

 
آمار حیاتی نژاد پلات | Plott
دسته بندی نژاد: سگهای شکاری

قد: ۵۱ تا ۶۹ سانتی متر

وزن : ۱۸ تا ۳۴ کیلوگرم

طول عمر: ۱۲ تا ۱۴ سال

 
نکات برجسته نژاد پلات هاند | Plott
از آنجائیکه پلات ها یک نژاد بسته هستند میانه خوبی با سگهای دیگر دارند و در خانه هایی که یک سگ تنها نباشد بهترین عملکرد را دارند.
اجتماعی شدن برای این نژاد یک ضرورت است. آنها بسیار مسلط هستند و باید برای جلوگیری از پرخاشگری در بیرون از خانه اجتماعی شوند.
پلات هوندها باید در سنین پایین آموزش ببینند. آنها بطور کلی بسیار پر اشتیاق هستند، اما بدون آموزشهای مسلط ممکن با پرخشاگری و مشکلات تجاوزی بزرگ شوند.
اگرچه آنها با بچه های بزرگتری که درک خوبی از رفتار با سگها دارند، سازگارند، اما برای خانه هایی که بچه های کوچک دارند توصیه نمی شوند. آنها ممکن نسبت به ظرف غذایشان و چیزهای دیگر بسیار حس مالکیت داشته باشند. حتی سگهایی که به خوبی آموزش دیده اند و اجتماعی شده اند هم نباید با بچه های کوچک تنها بمانند.
سگ پلات هوند یک نژاد نادر است و ممکن است برای خرید یک توله سگ از این نژاد مدتها در لیست انتظار بمانید. اگر نمی خواهید که یک سگ مسن داشته باشید باید تحمل انتظار کشیدن را داشته باشید، ولی برای انتظار نکشیدن به سمت پرورش دهندگان غیرمسئول نروید.
نژاد سگ پلات هوند به حداقل یک ساعت پیاده روی یا فعالیت های دیگر در روز نیاز دارد. آنها گزینه مناسبی برای زندگی در آپارتمانها نیستند.
پلات هوند ها به برس زدن هفتگی منظم بعلاوه دیگر مراقبتهای نظافتی مانند کوتاه کردن ناخن ها و مسواک زدن نیاز دارند.
پلات ها نژاد مناسبی برای صاحبان بی تجربه یا ترسو نیستند. اگرچه بسیار راحت آموزش می بینند، اما شخصیت سلطه جویی دارند و ممکن است صاحب خود را نادیده بگیرند.
پلات ها را باید در یک حیاط حصار کشی شده یا همراه با قلاده نگه داشت زیرا تمایل زیادی دارند که بدنبال یک بو یا رایحه سرگردان شوند.
برای داشتن یک توله سگ سالم، هرگز از پرورش دهندگان نامعتبر یا مغازه هایی که حیوانات خانگی میفروشند خریداری نکنید. بدنبال پرورش دهنده ای باشید که تمامی آزمایشات مربوط به سگها را در زمینه بیماریهای ژنتیکی انجام داده باشد، و سگهایی که مزاج سالم داشته باشند.
 
وزن و اندازه نژاد پلات | Plott
وزن در نرها: (۲۳-۳۴) کیلوگرم، وزن در ماده ها: (۱۸-۲۹) کیلوگرم.

قد در نرها: (۵۱-۶۹) سانتی متر، قد در ماده ها: (۵۱-۶۴) سانتی متر.

 
شخصیت نژاد پلات | Plott
پلات با عناوینی مثل باهوش، مهربان، با اعتماد به نفس و شجاع توصیف می شود. او نسبت به خانواده وفادار است و با غریبه ها کمی محتاط است هرچند خیلی زود با آنها هم گرم می گیرد. او با سگهای دیگر میانه خوبی دارد، اما نسبت به سگهای شکاری نژادهای دیگر خیلی رفتار خوبی ندارد.

مانند همه سگهای شکاری پلات هم یک ذهنیت از صاحب خود دارد،  نیاز دارد که کنار او باشد و هدایت شود از سمت او، اما بطور کلی نسبت به مردم اشتیاق دارد. او از خانه و خانواده اش محافظت می کند و یک سگ نگهبان فوق العاده است.

خلق و خوی سگ تحت تاثیر عواملی مانند وراثت، آموزش و اجتماعی شدن شکل میگیرد. سگی با خلق و خوی خوب و مزاج سالم کنجکاو و بازیگوش است.

همیشه ازاینکه یکی از والدین (معمولا هم مادر زیرا در دسترس است) خوی و خصلت خوبی دارد مطمئن شوید تا بتوانید توله سگی را انتخاب کنید که با آن احساس راحتی میکنید. مواجه و برخورد با دیگر بستگان سگ به شما کمک مفیدی خواهد کرد برای اینکه بتوانید بفهمید زمانی که توله سگتان رشد کرد از لحاظ خلق وخو چه جور سگی خواهد شد.

مانندهر سگی این نژاد هم نیاز دارند که خیلی زود روابط اجتماعی را شروع کنند، آنها باید زمانی که هنوز کوچک هستند با افراد گوناگون، صداها، مناظر و تجارت مختلفی مواجه شوند. این روند به شما این اطمینان را میدهد که سگتان به سمت تبدیل شدن به یک سگ همراه و اهل گردش رشد می کند.

ثبت نام کردن او در کلاسهای مخصوص به سگها شروع بسیار خوبی است. دعوت از بازدیدکنندگان بطور منظم، بردن او به پارکهای شلوغ، فروشگاهها و مکانهایی که اجازه ورود سگ را میدهند، دیدار با همسایگان در اوقات فراغت باعث می شود که مهارتهای اجتماعی او صیقل داده شود.

 
مشکلات و سلامتی نژاد پلات | Plott
پلات ها عموما سگهای سالمی هستند؛ اما مثل تمام نژادها آنها هم مستعد ابتلا به برخی از بیماریها هستند. ممکن است که همه پلات ها همه این بیماریها را نگیرند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید مهم است که نسبت به آنها آگاهی داشته باشید.

اگرشما یک توله سگ خریدید پرورش دهنده ای را پیدا کنید که گواهی عدم سوء پیشینه سلامت برای هردو پدر و مادر توله سگ را به شما نشان دهد. گواهی عدم سوء پیشینه سلامت ثابت میکند که یک سگ برای یک بیماری خاص آزمایش شده است.

پیچ خوردگی معده (نفخ): نفخ توسط هجوم ناگهانی گاز و هوا در معده ایجاد می شود. این وضع ممکن است معده به بادکنکی در حال و پیچ و تاب تبدیل شود که اگر درمان نشود ممکن است منجر به مرگ شود.
 
مراقبت از نژاد پلات | Plott
اگرچه پلات هوندها انرژی پائینی در داخل خانه دارند، اما در بیرون از خانه فعال هستند. اگر شما فضای کافی ندارید که پلات بتواند در آن براحتی گردش کند و بو بکشد، انتظار می رود امکانی برایش فراهم کنید تا درروز حداقل یک ساعت ورزش و فعالیت داشته باشد. شما می توانید به دو یا سه بار پیاده روی یا زمانی برای بازی بدهید. پلات همراهی برای پیاه روی است نه برای آهسته دویدن. او دوست دارد که گردش کند و در مسیرهای جالب پیاده روی برود.

زمانی که در مکانهای حصار کشی نشده هستند باید همراه قلاده باشند، و همچنین اگر بیرون از خانه در حیاط هستند باید حیاط حصار داشته باشد. آنها ممکن است سرگردان شوند. پلات ها هر چیز جالبی را مانند مسیر ماشین دنبال می کنند. هرچند که برای در امان بودن زمانی که در حیاط است باید حصار وجود داشته باشد، اما او یک سگ حیاطی نیست. زمانی که شما در خانه هستید، او باید در کنار شما باشد.

پلات ها مشتاق و باهوش هستند و آموزش برایشان کار آسانی است. آنها رگه ای سلطه جویی دارند و برای صاحبان کم تجربه و ترسویی که نمی توانند قوانین را بررویشان اعمال کنند و به آنها دستور بدهند توصیه نمی شوند. آنها به خوبی با استفاده از تکنیکهای تقویتی مثبت آموزش می بینند، از رفتارهای خشن و بی رحمانه خودداری کنید.

برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکلات تجاورزی آنها باید به خوبی اجتماعی شوند. بسیاری از مدارس اطاعتی کلاسهای اجتماعی را برای توله سگها ارائه می دهند که شروع بسیار خوبی است. به یاد داشته باشید که بتدریج توله سگ را در معرض محرکهای مختلف در داخل اجتماع و درون خانه قرار دهید.

پلات ها نسبت به ظرف غذایشان حس مالکیت دارند، و ممکن است به سگها یا حیوانات دیگری که به سمت غذایشان بیایند حمله کنند. آموزش دادن به پلات به این منظور که به افراد اجازه دهند که به ظرف غذایشان دست بزنند بسیار مهم است.

استفاده از جعبه آموزشی برای پلات کمک خوبی برای رام کردن اوست و به حفاظت اموال شما در برابر نابودی کمک خواهد کرد.

جعبه آموزشی راهی است برای اینکه مطمئن شوید پلات شما وارد کارهایی که نباید نمی شود. همچنین فضایی است برای چرت زدن. این جعبه های آموزشی در سنین کم به آنها یاد می دهد که اگر زمانی برای حمل و نقل نیاز به این بود که در داخل یک محفظه باشند یا اگر در بیمارستان بستری شدند، چطور این مسئله را قبول کنند.

 هرگز پلات را برای تمام روز در جعبه نگه ندارید. او زندانی نیست، و فقط چند ساعت در روز باید در جعبه باشد، البته به جز وقت خواب شبانه. آنها سگهای مردمی هستند، و این بدین معنی نیست که طول زندگی خود را درون یک جعبه و یا لانه قفل شده سپری کنند.

 
تغذیه نژاد پلات | Plott
میزان توصیه شده روزانه: ۲ تا ۳ پیمانه غذای خشک با کیفیت که به دو وعده غذایی تقسیم می شود.

مقدار غذایی که سگ بالغ شما میخورد بستگی به اندازه سن، ساختار، سوخت وساز و سطع فعالیتهای او دارد. سگها هم مثل انسانها شخصیتهای حقیقی هستند ونیاز های غذایی همه آنها مثل هم نیست کیفیت غذای سگ نیز متفاوت است. شما بهتر است غذای مغذی تری به سگ بدهید تااینکه ظرف غذای او را چندین بار پر کنید.

غذای سگ خود را بوسیله اندازه گیری مواد غذایی و غذا دادن دو بار درروز به جای ترک غذا در تمام وقت در وضعیت جسمی خوبی قرار دهید. اگر مطمئن نیستید که اضافه وزن دارد او را با چشم و دستتان آزماش کنید. اول نگاه کردن به او. شما باید قادر باشید کمر او را ببینید. سپس دست خود را بر پشتش و شستها را در امتداد ستون فقرات قرار دهید با انگشتها رو به پائین بکشید شما باید بدون وارد کردن فشار زیاد قادر به لمس دنده ها باشید. اگر نتوانستید او نیاز به کم کردن غذا و افزایش دادن فعالیتش دارد.

پلات ها یکی از نژادهای مستعد ابتلا به اتساع معده یا همان نفخ هستند. این مشکل را می توانید با دو یا سه بار تغذیه در روز بجای یک وعده حل کنید، همچنین نباید اجازه دهید تا بلافاصله بعد از وعده غذایی فعالیت داشته باشد.

 
آراستن نژاد پلات | Plott
پلات هوند دارای پوششی صاف با موهایی خوب و کمی زبر است. پوشش دو لایه ضخیمش از او در برابر رطوبت و آب و هوای سرد حفاظت می کند که این برای سگ شکاری کوه های کارولینای شمالی یک ضرورت است.

پلات ها بیشتر به حالت سایه روشن و راه راه همراه با خالها و رگه های تیره و روشن دیده می شوند. آنها می توانند قهوه ای مایل به زرد، شکلاتی، زرد، پوست گوزنی، نارنجی، خاکستری، آبی، جگری، نقره ای، قهوه ای و سیاه باشند. همچنین ممکن است او را به رنگ سیاه یکدست یا یک رنگ غیر معمول که رنگ پوست گوزنی نامیده می شوند ببینید، که در طیف وسیعی از سایه های کرم روشن، قرمز شنی، زرد، حنایی قرمز، حنایی تیره یا قهوه ای مایل به زرد طلایی می آید. پلات به هررنگی که باشد ممکن است تکه کوچکی از رنگ سفید بر روی سینه و پاهایش مشاهده شود.

نظافت او بسیار آسان است. هفته ای یک بار او را با یک دستکش بلند شکاری یا یک برس لاستیکی شانه بزنید. او ریزش موی بیش از حدی ندارد اما شانه زدن منظم در هفته باعث می شود که موهایی مرده برروی لباس و مبلمان دیده نشوند.

پلات با حمام مکرر نیازی ندارد و با یک شامپوی خشک یا فوم تمیز می شود. در زمانی که او را حمام مکنید از شامپوهایی استفاده کنید که چربی طبیعی پوستش را از بین نبرد.

از آنجائیکه فلاپی گوش آنها آویزان است و راه جریان هوا را مسدود می کند، گوشها را هرهفته برای جلوگیری از عفونت بررسی کنید. تنها بخشی از گوش را که می توانید ببینید با یک تکه پنبه تمیز کنید، البته توصیه می شود که این کار را به دامپزشک بسپارید.

هرگز سواب پنبه یا هر چیز دیگری را به داخل کانال گوش فرو نکنید زیرا باعث آسیب می شود. زمانی که گوش بوی بدی بدهد یا قرمز شده باشد و یا اینکه او باتکان دادن سرش سعی کند گوشش را خراش دهد ممکن است که به عفونت دچار شده باشد.

دندانهایش را ۲ تا ۳ بار در هفته مسواک بزنید تا از تجمع جرم و باکتری در داخل دهان جلوگیری کنید. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماریهای لثه و بوی بد دهان بهتر است.

اگر صدای کشیده شدن ناخنهایش را برروی زمین میشنوید آنها بیش از حد بلند شده اند، ناخنهایش را بطور منظم کوتاه کنید.

سگها در مورد پاهایشان حساس اند، به پنجه های آنها رسیدگی کنید. داخل دهان را بررسی کنید.

همانطور که اورا نظافت میکنید بدنش را از لحاظ زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس یا التهاب برروی پوست مورد بررسی قرار دهید. گوش، بینی، دهان وچشم را بررسی کنید، چشمها باید روشن باشند و هیچگونه قرمزی یا ترشحی نداشته باشند.

 
میزان سازگاری نژاد پلات | Plott با کودکان و حیوانات خانگی دیگر
پلات هوند ها با بچه ها در خانه سازگاری خوبی دارند، اگرچه با بچه های بزرگتری که درک درست تری از زندگی با سگها دارند بهتر هستند. از آنجائیکه پلات نسبت به ظرف غدایش حس مالکیت دارد، اگر بچه های کوچک بخواهند به ظرفش دست بزنند ممکن است ایجاد مشکل کند.

همیشه به کودکانتان در مورد رویکرد و تعاملشان با سگها و نوازش کردنشان آموزش دهید و همواره به روابط بین آنها نظارت داشته باشید و هیچگاه آنها را با هم تنها نگذارید تا از گاز گرفتن و کشیدن دم و گوش از سوی هردویشان جلوگیری کرده باشید. به کودکان یاد دهید زمان غذا خوردن سگ به او نزدیک نشوند و دست به غذایش نزنند. مهم نیست که چقدر رفتار آنها دوستانه باشد هرگز سگ را با کودک تنها نگذارید.

پلاتها با سگهای دیگر اگر از سنین کم به آنها معرفی شده باشند براحتی زندگی می کنند. با گربه ها هم اگر باهم بزرگ شده باشند میانه خوبی دارند.

 
محل نگهداری نژاد پلات | Plott
این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب نیست زیرا نیاز به حداقل یک حیاط کوچک دارد تا بتواند فعالیت بدنی و ورزشی را در طول روز انجام دهد. همچنین علاقه زیادی به دویدن در فضای آزاد دارد و اگر در محیط باز قرار نگیرد، کلافه و غیر قابل کنترل می شود.
محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند.
◄ کیف حمل لاک پشتی
◄ کیسه خواب متاپاد
◄ صندلی برای گربه ها
◄ حیوانات چوبی
◄ مبلی با شکل ستون فقرات
◄ میز قهوه همراه گربه ها
◄ لیوانی شبیه هشت پا
◄ نان هایی شبیه حیوانات
◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
◄ انسان ها با سر حیوانات
◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
◄ راه پله ای برای سگ ها
◄ پله هایی برای گربه ها
◄ تخت خواب برای گربه ها
◄ کیف حمل سگ خلاقانه
◄ پنجره گنبدی شفاف
◄ چند تا ایده دیگه برای باکس حمل سگ و گربه
◄ چای کیسه ای زیبا و خلاقانه
◄ جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED
◄ بزار ماهی ها هم یه جور دیگه ببیند
◄ بند سگ قابل جمع شدن برای دوندگان
◄ یه مقدار حای خواب خوشگل بینید برای سگ ها
◄ ای مک برای گربه ها
◄ تخت خواب کلاسیک برای سگ
◄ حای خواب سک ها برای انسان ها
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
بعدی 1 قبلی

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند.
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle