پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه ◄ مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه
    مجسمه های واقعی از حیوانات ساخته شده از لایه های روزنامه های بازیافتی. حیوانات روزنامه - مجسمه های کاغذی ساخته شده توسط Hitotsuyama Studio.
 • آثار هنری رنگارنگ سه بعدی ◄ آثار هنری رنگارنگ سه بعدی
    آثار هنری رنگارنگ سه بعدی ساخته شده از هزاران نوار کاغذی رول شده، شکل گرفته و با دقت چیده شده است. Paper Strips Art ایجاد شده توسط هنرمند quilling کاغذ Rebekah Jenkins دارای پرتره های سه بعدی از گربه ها، سگ ها، خفاش ها، شیرها و دیگر حیوانات زیبا است.
 • ظرف نودل شبیه سگ ◄ ظرف نودل شبیه سگ
    لیوان ناز طراحی شده برای خوردن نودل رامن شبیه سگ کوچک شیبا اینو است. لیوان نودل شیبا اینو رامن دست ساز از سرامیک توسط تتسویا ایشیدا.
 • گیتار گودزیلا ◄ گیتار گودزیلا
    گیتار الکتریک جالبی که شبیه هیولای دریایی گودزیلا بنفش نمادین از فیلم‌های محبوب طراحی شده است. نسخه محدود گیتار الکتریک گودزیلا شکل ساخت شرکت ژاپنی. گیتار گودزیلا با چراغ های LED بنفش یکپارچه با قیمت 5550000 ین.
 • کوله پشتی مگسی ◄ کوله پشتی مگسی
    کوله پشتی غیرمعمولی که شبیه مگس غول پیکر با بال های سبز است. کوله پشتی مگس شکل خلاقانه با الهام از حشرات که توسط KrukruStudio از چرم مشکی درست شده درست به موقع برای هالووین. مگس غول پیکر را به پشت بپوش!
 • اسباب بازی های غول پیکر و حیوانات شکم پر ۲ ◄ اسباب بازی های غول پیکر و حیوانات شکم پر ۲
    نمایشگاه هنری Dushi اثر هنرمند هلندی Florentijn Hofman متشکل از اسباب‌بازی‌های غول‌پیکر و حیوانات عروسکی است که مطمئناً لبخندی بر لبان شما خواهد آورد.
 • کیسه های خلاقانه ◄ کیسه های خلاقانه
    کیسه‌های خرید خلاقانه تصاویری از گربه‌ها و سگ‌های شایان ستایش را در بند دارند. کیسه های خرید Pet Leash و بسته بندی منحصر به فرد طراحی شده توسط Yuelan Liu برای سری محصولات "Buddies" که برای گربه ها و سگ ها ایجاد شده است. کیف خرید خود را به پیاده روی ببرید!
 • اثاری هنری با گربه ◄ اثاری هنری با گربه
    هنرمند روسی سوتلانا پترووا گربه چاق شایان ستایش زرتشت خود را در نقاشی های معروف قرار می دهد. هدف از این پروژه فوق العاده استفاده از گربه ها برای بهبود هنر کلاسیک است.
 • اثار هنری با برگ ◄ اثار هنری با برگ
    هیروتاکا هاماساکی، معلم دبیرستان ژاپنی، از برگ های ریخته شده و شکوفه های گیلاس آثار هنری موقت می سازد. لند آرت زیبا با استفاده از برگ های زرد و قرمز در نارا، ژاپن ساخته شده است
 • لامپ شبیه زنبور ◄ لامپ شبیه زنبور
    حشرات Steampunk از قطعات بازیافتی ساعت و لامپ های قدیمی ایجاد شده اند. لامپ‌ها و قطعات ساعت قدیمی به قطعات هنری پوشیدنی اصلی تبدیل شدند. سنجاق سینه لامپ بامبلبی Steampunk دست ساز توسط Denise Humphrey.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29206    |     صفحه 1 از 2921
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

از 42 باغ وحش فقط 19 مورد استاندارد است

ییس سازمان محیط زیست و معاون رییس جمهوری گفت: باغ وحش های ایران حداقل استانداردهای لازم دارند بطوریکه از 42 باغ وحش درکشور فقط 19 مورد آن حداقل استاندارد را دارد.

 محمد جواد محمدی زادهˈ در نخستین همایش ˈ هاری ˈ که به مناسبت هفتم مهرماه روز جهانی هاری در موسسه تحقیقاتی سرم سازی رازی مستقر در کرج برگزار شد، افزود: درحال حاضر ۴۲ باغ وحش در کشور وجود دارد که فقط ۱۹مورد آن حداقل استاندارد مورد نظر را دارند.

وی اظهار داشت: تعدادی از این باغ وحش ها نیز به دلیل فقدان استانداردها تعطیل شده و به برخی از آنها نیز مهلت داده شده که رفع نقص کنند.
محمدی زاده گفت: کنترل این باغ وحش ها باید با همکاری دامپزشکی انجام شود چرا که بیشترین مخاطبان این اماکن دانش آموزان برای برنامه های جنبی کلاسی هستند و در این فضاها به راحتی انتقال بیماری از حیوانات به انسان انجام می شود.
وی در ادامه با اشاره به وضعیت اکوسیستم و حیات در کره زمین بیان داشت: آلودگی موجود در محیط زیست و انقراض گونه ها و عدم تعادل در محیط زیست، ناشی از درک نادرست و دخالت نا آگاهانه بشر در طبیعت، روحیه افزون طلبی به ارث رسیده از بیگانگان به ما و نادیده گرفتن حق حیات برای تمام موجودات است.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور افزود: در ۳۰۰ سال اخیر که جهان به سوی صنعتی شدن رفت، پیشقراولان صنعتی شدن در دنیا همچون فرانسه، آلمان و آمریکا دست اندازیشان به طبیعت و ذات و فطرت پاک آن بگونه ای بود که آثار مخرب آن را در حوزه محیط زیست همچون باران های اسیدی، تولید گازهای گلخانه ای، آسیب لایه ازن و جمعیت نامتناسب با کره زمین می بینیم.
محمدی زاده با اشاره به استفاده بشر از روش های نادرست تهیه غذا و سموم و کودهای شیمیایی اظهار داشت: اگر این مهم به درستی مدیریت نشود، نشان از زیاده خواهی انسان در طبیعت است که نتیجه آن وجود گونه های منقرض شده است. محمدی زاده بیان داشت: ایران با موقعیت بسیار ارزشمند جغرافیایی، تنوع زیستی بالا و اکوسیستم های طبیعی مناسب، دارای یکهزار و ۱۴۰ گونه جانوری و ۹ هزار و ۵۰۰ گونه گیاهی و تنوع اکوسیستمی بسیار ارزشمند و قابل توجه است.
وی گفت: تکلیف حفاظت از این زیستگاهها در مقابل بلایای طبیعی ، آثار مخرب انسانی ، بیماریها و استفاده پایدار برای برآورده شدن نیاز انسان بدون آسیب، بر دوش آحاد جامعه به خصوص فرهیختگان، دانشمندان و تشکل های مختلف است. معاون رییس جمهور افزود: اگر خواستار حفظ حیات طبیعی از نظر تنوع زیستی و حیات وحش هستیم ، بدون توجه به منابع تهدید کننده مثل خشکسالی، ورود انواع آلودگی های صنعتی و بیماریها و … غیر ممکن است.
محمدی زاده یادآور شد: پیشگیری از نابودی حیات وحش بخصوص گونه های در معرض خطر انقراض به واسطه بیماری های موجود در حیات وحش همچون هاری، شاربن و … برعهده محیط زیست، دامپزشکی و بهداشت و درمان با یک تعامل سازنده است. وی اضافه کرد: بیماری هاری یک خطر جدی است اما با برنامه ریزی، هماهنگی، تعامل، پژوهش، اقدامات فرهنگی و استفاده از امکانات ملی و منطقه ای و جهانی قابل پیشگیری است.
وی گفت: اکثر انتقال بیماری به خاطر سگ ها است و واکسینه گسترده سگ های صاحب دار و ولگرد می تواند در کنترل بیماری موثر باشد. وی بیماریهایی که به واسطه انگل و میکروب به دام و حیات وحش منتقل می شوند را مشترک بین انسان و حیوان برشمرد و افزود: وجود چراگاههای مشترک بین حیات وحش و حیوانات اهلی عمده ترین دلیل انتقال بیماریها به شمار می روند.
معاون رییس جمهور اظهار داشت: در سالجاری طرحی مشترک با انستیتو پاستور با عنوان ˈامکان استفاده از واکسنهای خوراکی دامی در حیات وحشˈ داشته ایم که اگر میسر شد در کاهش بیماریهای حیات وحش تاثیری بسزایی خواهد داشت. رییس سازمان حفاظت محیط زیست پیش بینی کرد، در حال حاضر ۳۰ گونه حیات وحش از این دارو استفاده کنند
 
 
 
از 42 باغ وحش فقط 19 مورد استاندارد است
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle