پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

فایده ی مهم نگهداری از حیوانات خانگی برای سلامتی ما و کودکانمان *((ترجمه))*

 


مقدمه ی مترجم :مدتیست در کشورمان ایران ، شاهد مقالات و نوشته های متعددی هستیم که به طرق مختلف می خواهند بدون دلایل کافی و علمی و فقط بر پایه ی احساسات ، ثابت کنند که نگهداری از حیوانات خانگی ، صرفا مدگرایی ، غرب گرایی ، بیماری زا ، خطرناک و اشتباه است . حتی خود من شاهد بودم ، یک نشریه ی دامپزشکی که هنوز شماره ی 1 آن به چاپ نرسیده بود ، نقدی بر این مجله نوشته شد !!! که کاملا شفاف بود که این نقد فقط و فقط بر پایه ی یکسری حدس و گمان های احساسی نوشته شده بود ! این در حالیست که اگر به سالیان دور هم نیم نگاهی بیندازیم می بینیم اجداد ما نیز با حیواناتشان زندگی می کرده اند و این مسئله مربوط به دیروز و امروز نیست . فقط ممکن است نوع و شکل حیوانات خانگی امروز با حیوانات آن زمان مثل گاو ، گوسفند ، شتر ، سگ های گله، مرغ و خروس و ... متفاوت باشد و برای مثال ما امروز از شتر در خانه های خود نگهداری نمی کنیم ! از سگ گله هم همینطور ! و با توجه به کوچک شدن منازل شاهد این هستیم که حیواناتی که در کنار انسان زندگی می کنند هم معمولا به همان نسبت کوچک شده اند . برای مثال سگی در حد و اندازه ی تریر یا پرنده ای مثل عروس هلندی یا یک گربه ی خانگی ، نیازی به باغ وسیع یا یک حیاط آنچنانی ندارند ! و کاملا می توانند با رعایت نکات بهداشتی و واکسینیشن به موقع ، در کنار انسان بدون هیچ مشکلی زندگی خوبی داشته باشند و وظیفه ی ما انسان ها این است که سایر مخلوقات خدا را هم دوست بداریم . اما متاسفانه شاهد این هستیم که به دلایل مختلف ، عده ای در حال زشت نشان دادن نگهداری از حیوانات خانگی هستند و این درحالیست که به جای پاک کردن صورت مسئله و نگرش سنتی ، باید به فکر راه های مناسبی باشیم تا جامعه ای سالم داشته باشیم .چون با توجه به آمار ها اگر بخواهیم همه ی مردم تهران یا ایران را از داشتن سگ های خانگی یا حیوانات دیگر منع کنیم و حیوانات آن ها را جمع آوری یا تلف کنیم ،علاوه بر اینکه تعداد حیوانات خانگی بسیار زیاد است، درست بر خلاف دستورات دینمان اسلام عمل کرده ایم ! چون خداوند تمام مخلوقاتش را به یک اندازه دوست دارد ! چه ما بخواهیم و خوشمان بیاید ، چه بدمان بیاید ! پیامبر بزرگوار اسلام (ص) فرمایش زیبایی دارند :

«شکستن شاخه درختان در نزد من برابر است با شکستنِ بالِ فرشتگان»
.

حال با توجه به چنین فرمایش زیبا و با توجه به سفارشات دقیقی که در مورد رعایت حقوق حیوانات در اسلام به ما شده ، آیا این درست است که این همه حیوان خانگی و صاحبانشان را مورد تهدید قرار دهیم ؟!
و از همه مهمتر ، با توجه به وضعیت بیکاری بسیاری از دامپزشکان کشور ، آیا این ضربه ی بسیار بزرگ و وحشتناکی بر سیستم دامپزشکی کشور نیست ؟ آیا این عملکرد ها و مخالفت ها با نگهداری از حیوانات خانگی ، باعث بیکاری جمع کثیری از دامپزشکان کشور نمی شود ؟! دامپزشکانی که تخصص دام کوچک گرفته اند و بیش از 10 سال برای درس خواندن در این رشته زحمت کشیده اند و همچنین جمع کثیری از دامپزشکان عمومی، چه گناهی دارند که باید دچار کمبود مراجع و بیکاری بشوند ؟؟؟ آیا این لطمه ای که به متخصصین کشور وارد میشود با اهداف ما برای پیشرفت کشور عزیزمان ، همسویی و مطابقت دارد ؟؟؟ آیا این کار انگیزه را از دانشجو های این رشته و فارغ التحصیلان این رشته (دکتری تخصصی دامپزشکی در رشته ی دام کوچک) نمی گیرد ؟؟؟ آیا همین مخالفت ها نمی تواند باعث شود که خدای نکرده این متخصصین از وضع آینده ی شغلی خویش ناراضی و نا امید بشوند ؟؟؟ و اگر این متخصصین کشور ، خدای نکرده به خاطر مسائل اقتصادی و بیکاری و عدم رضایت شغلی از کشورمان خارج بشوند ، به فرار مغز ها دامن زده نمی شود ؟؟؟ ما را از اهدافمان دور نمی کند ؟؟؟

به هر حال امیدوارم با خواندن مقاله ی زیر ، کمی در دید خود تغییر و تحول ایجاد کنیم و به جای پاک کردن صورت مسئله و بیکار کردن متخصصین ارزشمند کشورمان ، به فکر
آموزش های صحیح و علمی مسائل بهداشتی و نحوه ی صحیح نگهداری حیوانات خانگی به افراد باشیم . مطمئنا آموزش نگهداری صحیح از حیوانات خانگی ،آموزش انجام واکسینیشن به موقع وهمچنین آموزش رعایت نکات بهداشتی برای صاحبان حیوانات، بسیار مفید تر بوده و بسیار سریع تر به نتیجه می رسد . جور دیگر باید دید ...


مقدمه


خوردن یک عدد سیب در روز، شاید ما را از مراجعه به پزشک بی نیاز کند و شاید هم نکند ... ، اما داشتن یک حیوان چطور ؟ در این مورد داستان چیز دیگریست. در حقیقت، داشتن یک حیوان خانگی ، چندین فایده ی اثبات شده برای سلامتی افراد دارد .از جمله بهبود وضعیت جسمی ، روحی و احساسی. یعنی از بالابردن توانایی های اجتماعی افراد گرفته تا کاهش احتمال بروز حمله ی قلبی ! ادامه را بخوانید تا 5 دلیل برای اینکه به یک دوست پشمالو اجازه دهید به خانه ی شما وارد شود را متوجه شوید. و دریابید که چرا نگهداری از حیوانات خانگی ممکن است دقیقا همان دستور و تجویزی باشد که پزشک می دهد ...

لطفا با ما همراه باشید و به 5 فایده ی نگهداری از حیوانات خانگی برای سلامتی ما و کودکانمان، توجه بفرمایید :


5.راحت تر تنفس کنیدResigzed Image Click this bar to view the full image.


اگر این گفته که « با بغل کردن یک حیوان ، آلرژی ها را از خود دور می کنید » به نظرتان کمی عجیب است، ادامه ی این مطلب شما را شگفت زده خواهد کرد : دانشگاه ویسکانسین- مریسون ، آقای دکتر James E. Gern ،متخصص بیماری های کودکان ، آزمایش هایی را طراحی کرد که اثبات کرد داشتن یک حیوان خانگی در خانه می تواند احتمال ایجاد آلرژی های وابسته را در یک کودک ، نزدیک به 33 درصد کاهش دهد. در حقیقت ،تحقیق او – که در ژورنال آلرژی و ایمنی شناسی بالینی Journal of Allergy and Clinical Immunology منتشر شده است -- ، نشان می دهد کودکانی که در ابتدا در کنار حیوانات بودند، در مجموع دستگاه ایمنی قوی تری دارند. در حالی که این مطلب تاثیر چندانی برای افراد بزرگسالی که در حال حاضر با حساسیت های طولانی مدت دست و پنجه نرم می کنند ، ندارد. اما برای خانواده هایی که آلرژی در آنها به شکل پایدار و ثابت در نیامده و فقط یک نگرانی در مورد آنچه در آینده ممکن است پیش بیاید دارند، یک خبر خوب می باشد.
منتظر بخش های بعد در همین تاپیک باشید ...

نویسنده : Sarah Grace McCandless for HowStuffWorks

منبع :
Animal Planet : Pets, Wild Animals, Dog Breeds, Cat Breeds

مترجم :
مجید (m.en)

.ملاقات و خوشامد گویی (بهبود روابط اجتماعی)

یکی از مزایای حاشیه ای و فرعی ِ قبول کردن مسئولیت نگهداری از حیوانات ، این است که آن ها می توانند به سرعت سر حرف را باز کنند و شروع کننده ی صحبت و مکالمه باشند. چه آنها همراه شما باشند ، چه موضوعی برای صحبت باشند. البته مطمئنا تعداد کمی از افراد ممکن است فقط به همین منظور حیوانات خانگی را توصیه کنند . اما نمی توان از این مسئله چشم پوشی کرد که حیوانات در مجموع می توانند قابلیت های اجتماعی شما را به خصوص به شکل برقراری ارتباط و تبادل نظر با سایر نگهدارندگان حیوانات خانگی، افزایش دهند.

با وجود اینکه ممکن است افراد زمان دشواری را برای شناخت یکدیگر سپری کنند ، حیوانات می توانند نقطه ی مشترکی بین افراد باشند که به برقراری ارتباط اجتماعی بین آنها کمک می کنند . حتی بین افرادی که به نظر نمی رسد شباهتی با هم داشته باشند .

(مترجم: لطفا توجه داشته باشید که استفاده ی ابزاری از حیوانات کاری ناپسند و غیر اخلاقیست و نباید از حیوانات تنها به عنوان ابزاری برای کسب این 5 ویژگی استفاده کرد. بلکه اگر کسی با علاقه و محبت از یک حیوان نگهداری می کند مطمئنا این 5 ویژگی را هم برای وی خواهد داشت اما نباید به شکل یک داروی حل مشکلات اجتماعی یا ... به حیوان بیچاره نگاه کرد ! چون به عقیده ی بنده این کار ممکن است تاثیر معکوس داشته باشد و افراد از شما دور شوند...)
با حیوان خانگی خود وقت بگذرانید و با او همراه شویدحیوانات به طرق بسیار متفاوتی می توانند تعداد دوستانتان را زیاد کنند . شما فقط باید بدانید به کجا ها بروید :کلاس های تمرین :بسیاری از مربیان ، کلاس های گروهی مانند "کودکستان سگ ها (puppy kindergarten) " را ارائه می دهند . شما می توانید در آنجا افراد مختلف را در حالی ببینید که همه به طور مشترک در حال یادگیری یک قابلیت مشخص برای نگهداری از حیواناتشان هستند.
پارک سگ ها :این یک فرصت عالی برای شما و سگتان است تا با سگ های دیگر و صاحبانشان ، بازی کنید و ارتباط برقرار کنید. فقط باید قبل از این که سگتان را وارد جمع کنید ،حتما اطمینان حاصل کنید که سگ شما به طور صحیح اجتماعی شده باشد و تمام واکسن هایش را در زمان صحیح و مقرر دریافت کرده باشد .

رستوران ها و کافه هایی که در فضای باز هستند : (مترجم : البته غیر از ایران !)


بسیاری از رستوران هایی که صندلی هایشان در فضای باز قرار دارد ، با حیوانات خانگی مشکلی ندارند و حتی برخی از آنها در منوی فروشگاه ، اقلام مخصوص سگ ها را هم ارائه می دهند.

آنلاین :


Dogster.com, Catster.com و Petpop.com تنها مثال های اندکی از سایت های معروفی هستند که تمرکزشان برروی شبکه های اجتماعی مخصوص حیوانات خانگی است که یک راه مفرح و سریع را برای تبادل نکات ، روش ها و... فراهم می کنند.
منتظر بخش های بعد در همین تاپیک باشید ...نویسنده : Sarah Grace McCandless for HowStuffWorks

منبع :
Animal Planet : Pets, Wild Animals, Dog Breeds, Cat Breeds

مترجم :
مجید (m.en)


آ.قلب خود را سالم نگه دارید


Resigzed Image Click this bar to view the full image.


بسیاری از کسانی که از حیوانات نگهداری می کنند ، با این گفته موافقند که نگهداری از حیوان خانگی قلب شما را سرشار از عشق و محبت خواهد کرد. بنابراین شاید بیراهه نباشد اگر بگوییم حضور یک حیوان خانگی می تواند حال عمومی این اندام (قلب) را نیز بهبود بخشد و "مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها (CDC) و همچنین موسسه ی ملی سلامت (NIH)" ، هردو ، تحقیقاتی در رابطه با قلب را بر روی افرادی که حیوان خانگی دارند انجام داده اند. نتایج این تحقیقات ، نشان داد که صاحبان حیوانات خانگی ، در مجموع ، فشار خون کمتری دارند و میزان کلسترول و تریگلیسرید خون آن ها پایین تر است.— و همه ی این ها در نهایت باعث می شود که خطر حمله ی قلبی در ادامه ی زندگی این افراد ، کاهش یابد. همچنین در مورد افرادی که قبلا تجربه ی حمله ی قلبی را داشته اند و حیوان خانگی مانند سگ یا گربه دارند، بررسی ها نشان می دهد که بازگشت ضربان قلبشان به حالت عادی بهتر صورت می گیرد . (توضیح مترجم : Heart rate recovery یا HRR در حقیقت اندازه گیری سرعت بازگشت قلب به حالت عادی (حالت استراحت) ، پس از انجام تمرینات است. )
به نظر می رسد که این فواید ، با تمایل حیوان خانگی به کاهش یا حداقل، کنترل استرس عمومی صاحبش، در ارتباط است.

راههای جالب و جذاب برای حفظ تناسب اندام همراه با سگتان :اگر شما از آن دسته از صاحبان حیوانات هستید که به ورزشی بیشتر از یک پیاده روی نیاز دارید، چند راه دیگر دارید :
. پیاده روی یا دویدن به همراه سگتان
. دوچرخه سواری
. کوه نوردی
. داگا (Doga=یوگا برای سگ ها یا همراه با سگ ها)
. تمرین چالاکی (مسابقه ی ورزشی همراه با مانع برای سگ ها)منتظر بخش های بعد در همین تاپیک باشید ...نویسنده : Sarah Grace McCandless for HowStuffWorks

منبع :
Animal Planet : Pets, Wild Animals, Dog Breeds, Cat Breeds

مترجم :
مجید (m.en)

 

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی