پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

گلد فیش کله شیری

 

گلد فیش کله شیری یکی از معروف ترین گلد فیش هاست که معروفیتش به دلیل نداشتن باله پشتی است.به جای داشتن بدن کشیده مانند گلد فیش های معمولی یکی از گلد فیش های گرد و تخم مرغی شکل است.دم و باله انها جفتی است.این گلد فیش ها بسیار شبیه گلد فیش های Ranchu Goldfish هستند گونه ای که در ژاپن تکامل یافته است.باله های دمی انها شبهات زیادی به گلد فیش های fantail (باله بادبزنی)دارد در حالی که باله های Ranchu ها از هر طرف گسترده شده است.این گونه در چین تکامل یافت است .

این گلد فیش ها در رنگهای متنوع یافت میشوند .رنگهای متالیکی شامل قرمز نارنجی شکلاتی ابی و سیاه .این گلد فیش ها جر ماهیانی هستند که به هیچ عنوان به تازه کار ها توصیه نمیشوئ.به دلیل بدن گردشان و نبود باله های پشتی برای تعادل به سختی شنا میکنند مسئله ای که در میان گلد فیش های چشم حبابی و برخی دیگر نیز بخ چشم میخورد.بسیار از گلد فیش های کشیده مانند گلد فیش معمولی و comet goldfish همتانکی های مناسبی برای کله شیری ها نیستند زیرا انها شنا گران سریعی هستند و هنگام

غذا خوردن سهم کله شیری ها را نیز میخورند .بهترین گزینه گلد فیش های مانند خودشان اما با مقاومت
و حشونت کمتر است مانند چشم حبابی و چشم تلسکوپی و حتی
celestial gold fish .

خانواده: سیپرینیده ها
زیستگاه :موقعیت جغرافیایی طبیعی
گلد فیش ها امروز از نوادگان کپور ماهیان هستند مانند کپور ماهی Prussian کپور ماهی Prussian نقره ای و کپور ماهی Gibel که در سال 1782 شناخته شدند.برای سالیان دراز مردم بر این باور بودند که گلد فیش ها از کپور های Crucian و یا Golden نشات گرفته اند که در سال 1758 توسط Linnaeus معرفی شدند اما تحقیقات امروز چیز های دیگری را نشان میدهد.این کپور ماهیان در

اسیا :اسیای مرکزی(سیبری) یافت میشوند .انها در رودخانه ها دریاچه ها و ابگیر هایی با ابهای ارام و

ساکن زندگی میکنند و تمایل به خوردن گیاهان موجودات ریز و سخت پوستان و حشرات دارند.در اویل

سال 1500 این ماهی ها ابتدا به ژاپن صادر شدند و سپس اروپا جایی که انها تکامل یافتند و این

رنگهای خارق العاده را که ما میبینمی پیدا کردند.

گلد فیش کله شیری یکی از گونه های قدیمی گلد فیش های زینتی است واجداد ان به ماهی های تخم مرغی شکلی برمیگردد که در ژاپن به موراکو معروفند .گلد فیش های کله شیری و دیگر گلد فیش های بدون باله پشتی از ماهیان تخم مرغی شکل تکامل یافته اند.
برگردان ایرانشاه
وضعیت
این گونه در لیست قرمز IUCN قرار ندارد و هیچ جمعیتی از این گونه تکثیر شده در اسارت در طبیعت یافت نمیشود.
شرح کامل
گلد فیش کله شیری یکی از گونه های تخم مرغی شکل گلد فیش هاست .انها دارای بدنی کوتاه و زبر هستند و باله دمی ومقعدی انها دوتایی است .بارزترین نشانه انها فرم سرشان است که به جز چشمهایشان دهان و سوراخ های بینی تمام قسمت سرشان را پوشش میدهد.این ماهی ها اغلب دارای باله های کوتاه هستند البته به ندرت گونه باله بلند انها نیز یافت میشود.
رنگ گلد فیش ها
رنگ های موجود انها قرمز نارنجی شکلاتی ابی و سیاه است.برخی گونه های هیبریدی میتوانند ترکیبی از دو رنگ قرمز و سفید و یا قرمز و سیاه باشند. ویا گونه هایی با 3 رنگ قرمز سفید و سیاه .همچنین گونی با سر قرمز که دارای سری به رنگ قرمز روشن و بدنی سفید رنگ است نیز در میان انها وجود دارد.
اندازه
گلد فیش های کله شیری عموما در حدود 5 اینچ(13 سانتی متر)رشد میکنند.گرچه برخی اکواریوم دارهای اعلام کرده اند که گلد فیش های انها تا 10 اینچ(25 سانتی متر)نیز رسیده است
طول عمر
میانگین طول عمر انها 10 تا 15 سال است گرچه طول عمر های 20 سال به بالا نیز در صورت نگهداری مناسب در اکواریوم دور از ذهن نیست.
مشکلات نگهداری
گلد فیش های کله شیری جز گلد فیش های ظریف و حساس هستند .برخلاف بدن چاقشان تحمل کمی در مقابل الودگی های اب دارند .انها نیاز به مراقبت مناسب و فضای زیاد دارند در هنگام غذا خوردن انها نمیتوانند به خوبی با هم تانکی های سریع خود رقابت کنند..بسیاری از مردم گلد فیش ها را در یک تنگ کوچک یک تا 2 گالنی مخصوص گلد فیش بدون هیچ گ.نه فیلتر و بخاری نگهداری میکنند (که این کار بسیار اشتباه است).برای اینکه در نگهداری از انها موفق باشید باید فیلتراسیون مناسب برای انها فراهم کنید
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

تغذیه
از انجا که انها همه چیز خوار هستند همه غذایی را از غذای فریز شده گرفته تا پولکی خواهند خورد.برای حفظ تعدال مناسب از پولکی های با کیفیت برای تغذیه انها استفاده کنید.از میگو اب شور(به صورت تازه و یا خشک) کرم خونی و دافنی برای تغذیه گلدفیشهایتان استفاده کنید.بهتر است برای جلوگیری از انتقال بیماری ها از غذاهای خشک به جای غذاهای تازه استفاده کنید. به دلیل رشد بیش از حد سر دید انها محدود میشود و دیدن غذا برایشان مشکل است بنابراین باید وقت بیشتری را صرف غذا دادن به انها کنید
برگردان ایرانشاه
بخش دوم
نگهداری اکواریوم
برای حفظ سلامت ماهی بهتر به طور هفتگی یک چهارم و یا یک سوم اب را تعویض کنید.افزودن حلزونها برای خوردن جلبک ها میتواند به تمیز نگهداشتن اکواریوم کمک کند
پارامترهای اکواریوم
راه اندازی اکواریوم به گونی که ماهیتان در ان سالم باشد و احساس راحتی کند نخستن گام در نگهداری موفق از یک ماهی است.در اینجا برخی از پارامترهایی اعم از تانک فیلتراسیون نور دکور دما و گردش اب برای گلدفیش ها ذکر شده است
حداقل اندازه تانک
اندازه و شکل تانک گلدفیشها بسیار مهم است و بستگی به تعداد ماهیانی دارد که شما میخواهید داشته باشید.گلدفیشها به مقدار زیادی اکسیژن نیا ز دارند و میزان زیادی پسماند تولید میکنند در هنگام خرید حتما اندازه و شکل تانکتان را در نظر داشته باشید
شکل تانک
یک سطح بزرگ امکان کمبود اکسیژن را برای گلدفیش ها کاهش میدهد. سطح اکواریوم به شکل ان بستگی دارد .برای میزان یکسانی از اب یک اکواریوم دراز(مکعب مستطیلی) میزان فضای بیشتری را در اختیار ماهی ها قرار میدهد .همیشه بیشترین میزان سطح را در اختیار ماهیتان قرار دهید.
اندازه تانک
برای اولین ماهی حداقل 20 تا 30 گالن مناسب است اما به ازای هر یک گلدفیش که اضافه میشود باید تانک شما 10 گالت بیشتر اب در خود جای دهد فراهم کردن جای بزرک موجب میشود از غلظت پسماند های اب کم شود و میران نیاز به تعویض اب را کاهش میدهد.
فرمول:به ازای هر 1 اینچ ماهی 1 گالن اب
به عنوان یک قاعده کلی به ازای هر یک اینچ ماهی باید یک گالن اب داشته باشیم (البته این قاعده برای ماهی های جوان است و برای ماهیان بزرگ تفاوت دارد .گلدفیش های بزرگ به مقدار بیشتری اکسیژن نیاز دارند و به راحتی دچار بیماری و حتی مرگ میشوند.
ماهی:اندازه و رشد
برای اینکه ماهیتان به نایت رشد خود برسد باید تعداد انها از فرمولی که در بالا داده شد کمتر باشد و تانک بزرگی در اختیار داشته باشند
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

نور دراکواریوم
بیشتر اکواریوم ها درپوشی دارند که نور دهی نیز در ان درپوش تعبیه شده است.داشتن در پوش در تانک بسیار حیاتی است زیرا از تبخیر اب و پریدن ماهی به بیرون جلوگیری میکند زیرا برخی از گلد فیش ها از اب بیرون میپرند.نوردهی برای گلدفیش ها چندان ضروری نیست اما موجب زیبایی اکواریوم میشود و اگر شما در تانگ گیاهان زنده دارید به رشد انها نیز کمک میکند.
برگردان ایرانشاه
بخش سوم
فیلتراسیون
گلدفیش ها پسماندهای زیادی تولید میکنند فیلتراسیون مناسب به خصوص فیلتر بیولوژیکی به نگهداری اب در کیفیت بالا کمک میکند.سیستم فیلراسیون بخش عمده ی فضولات را از اب خارج میکند اضافه ی غذاها و فضولات .این کار به تمیز نگه داشتن تانک و سلامت ماهی ها کمک میکند
دکور اکواریوم
شما میتوانید برخی وسایل را برای دکور به تانک اضافه کنید اما مطمعن شوید تمام وسایل نرم هستند و هیچ گونه نقطه تیز و لبه ی برنده ای ندارند.گیاهان اکواریومی بهترین گزینه برای تزئیین تانک گلد فیش هاست .اما متاسفانه این ماهی ها شن ها را حفر میکنند و این میتوانند گیاهان را از ریشه در بیاورند گیاهان مصنوعی میتوانند جایگزین مناسبی باشند و گیاهان از جنس ابریشم بهتر از گیاهان پلاستیکی است.
سطح زیرین
برای اینکه محیط به محیط طبیعیشان نزدیک باشد از شن برای بسترشان استفاده کنید . شناهای با اندازه متوسط بهترین گزینه برای لایه زیر اکواریوم شما هستند
دما
گلدفیش ها ماهیان سرد ابی هستند و بهترین دما برایشان 11 تا 22 درجه سانتیگردا است.برخلاف گلد فیش هایی که بدنی مسطح دارند کله شیری ها تحمل کمتری نسبت به الودگی و دمای کمتر از 16 درجه دارند
سختی اب
5 تا 19 DGH
Ph 6 تا 6.8
میزان تحرک اب :معمولی
قرار گیری در تانک
این ماهی ها در تمام فضاهای تانک شنا میکنند
رفتار های گروهی
گلد فیش ها ماهیان اجتماعی هستند و در تانک های گروهی نیز از انها نگهداری میکنند انها نه تنها ماهیان خوبی برا ی تانک های گروهی هستند بلکه زباله جمع کن های خوبی نیز هستند.به طوری که با داشتن انها نیازی به دیگر کف خوار ها نیست . در هنگام انتخاب هم تانکی ها حتما شرایط فیزیکی کله شیری ها را در نظر داشته باشید.مانند گلد فیش های چشم تلسکوپی و celestial کله شیری ها داری نوعی نقص عضو هستند

علاوه بر شنای سخت به دلیل بدن گرد و نداشتن باله پشتی تعادل انها نیز با مشکل روبه رو است شرایطی که

برای گلد فیش های چشم حبابی نیز وجود دارد .از انجا که واقعا کله شیری ها نمیتوانند برای یافتن غذا با گ

لد فیش هایی که سرعت زیادی دارند مبارزه کنند این گروه از گلدفیش ها که به گونی معلول هستند می توانند ه

تانکی های مناسبی برای هم باشند
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

تفاوت نر و ماده
گرچه تعیین جنسینت انها در جوانی و هنگامی که در فصل جفتگیری نیستند غیر ممکن است اما نرها معمولا کوچک ترو لاغر تر هستند .در فصل جفتگیری نرهای دارای نقطه های سفید رنگی هستند که به ان برجستگی های جفتگیری میگویند.که روی سرشان را میپوشاند .به همین ترتیب ماده ها نیز چاق تر به نظر میرسند زیرا تخم ها را در شکمشان حمل میکنند
بیماری
گلد فیش ها به بیماری های رایجی که همه ماهیان به ان مبتلا میشوند مبتلا میشوند .بیماری که بیشتر شایع است سفیدک (ایک) و بیماری کیسه شنا است.
برگردان ایرانشاه
نظرات کاربران
 • 0
  ممنونم از وقتی که گذاشتی برای این مطلب
 • 0
  اگر در مورد بیماری های شایع ورایج گلد فیشهای کله شیری وراههای درمانشون بیشتر توضیح بدید خیلی ممنون میشم.
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

گربه

سگ

قابل

طریقه

ماده

آموزش

بيماري

درمان

زنده

غذای

ماهی

ماهي

چشم

مورد

زیبا

وجود

فیلم

برترین

عکس

همه

چیز

نگهداری

باره

خانگی

پرورش

بیماری

بیماریهای

مانند

رشد

ی

فروش

قرمز

تمام

بزرگ

خرگوش

خراب

پرشين

خصوصیات

نژاد

حلزون

مخصوص

مناسب

حیواناتی

شيري

خون

کتاب

سیاه

کوچک

ویتامین

سگهای

تولید

خريد

کدام

بچه

گیاهخوار

غذا

سایت

كند

ماهیان

تغذیه

فصل

اکواریومی

آکواریومی

میزان

Fish

فروشگاه

پرشین

شیری

شهر

تخم

آکواریوم

زینتی

فیش

بارش

کله

غذاهای

روش

تصاویر

رنگ

Golden

شرایط

سایز

خوردن

خرید

تصاویری

عمر

لوازم

بهترین

اندازه

اموزش

تعیین

نحوه

سياه

ایا

گياه

خوار

داشتن

فيلتر

انگل

طبیعی

بدون

مثل

اصول

ضروری

گله

رنگی

نگهداري

باله

میکند

ایجاد

تحمل

شرايط

عروس

گیاه

مفيد

ماند

درجه

حرارت

طرز

علت

چگونگی

سیچلاید

خزندگان

خصوصيات

میشود

کیسه

کامل

داری

بیرون

عکسهای

معمولی

طول

مبارزه

فضای

مقاله

ي

كله

تلسکوپی

گران

ژاپن

گذاری

اطلاعات

تكثير

اکسیژن

مفید

سرد

جفت

اصلاح

عكس

غذاي

قیمت

ابی

قيمت

تقويت

كامل

نور

گرفته

تکثیر

بيماريهاي

بهترين

دمای

Gold

شنا

خورد

حبابی

ژله

درمورد

مشکی

تخمگذاری

عمودی

پشتی

بیولوژی

اطلاعاتی

میزند

مور

کلد

تقویت

توضیحات

تنگ

تعادل

فروشی

امراض

گلد

فیلتر

سختی

شبها

مریضی

لایه

گوپی

حمزه

میخورد

رايج

اطلاعاتي

اهو

نداشتن

شایع

دانلود

Wallpaper

دما

براى

ماهى

بالاترین

اکواریوم

حداقل

تانک

کاظمی

O

چنده

ش

images

درشت

مرجع

متنوع

دکور

شنای

کرومید

نوردهی

جفتگیری

هــــا

بـا

یکــــــ

بـه

گٔل

آب

سر

نر

گلدفیش

است

ژل

گلدفيش

pH

اب

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی