پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

روش تغذیه گریت دین

 

 

روش تغذیه گریت دین


گریت دین در گروه سگ های بزرگ جثه طبقه بندی می شود و بسیاری از صاحبان علاقمند هستند که گریت دینشان دارای جثه ای بزرگ باشد به همین علت در تغذیۀ این نژاد از غذاهایی با درصد بالای پروتئین، چربی، مکمل های غذایی استفاده می کنند، بدون آنکه بدانند با این روش باعث بیماری و مرگ حیوانشان می شوند!!
رشد نهایی گریت دین معمولا تا سن ۳۰ ماهگی (۵/۲ سالگی) ادامه دارد، بسیاری معتقد هستند که این نژاد تا ۲۴ ماهگی (۲ سالگی) رشد می کند. از آنجا که نرخ رشد گریت دینها بسیار سریع است، آنها مستعد ابتلا به بسیاری از مشکلات استخوانی و مفاصل می باشند. اخیرا مطالعات نشان داده است که اگر نرخ رشد گریت دین را در سنین ۲ تا ۸ ماهگی (که بیشترین زمان رشد این نژاد است) از طریق رژیم غذایی کند نمود، می توان از عوارضی مانند دیسپلازی مفصل ران، سندرم Wobblers، هیپرتروفیک، Osteodystrophy و دیگر امراض متداول در آنها جلوگیری به عمل آورد. برای کند کردن رشد گریت دین باید میزان پروتئین مصرفی روزانۀ آنها کمتر از ۲۴% باشد.

از آنجایی که غذا نقش بسیار حیاتی در رشد سریع گریت دین دارد، این مطلب درخصوص انتخاب و استفاده از غذایهای تجاری برای گریت دین می باشد تا از هرگونه خطایی در تغذیه این نژاد جلگیری شود.
از صاحبان درخواست می شود که این مبحث را به صورت کامل مورد مطالعه قرار دهند.

در یک برایند کلی می توان گفت میزان مواد تشکیل دهندۀ جیرۀ غذایی گریت دین در تولگی و جوانی باید به این صورت باشد:

سطح پروتئین برای توله ها و سگ های جوان بین ۲۱ تا ۲۳%
میزان چربی ۱۱ تا ۱۶%
کلسیم و مکمل های غذایی: نیاز نیست
فیبر: حجم بالا

 

میزان غذای روزانه

 

روش تغذیه گریت دین

این که به گریت دین در چه سنی چه مقدار غذا باید داد و چه زمانی باید میزان حجم غذا را افزایش داد، یکی از مهمترین مراحل تغذیه این نژاد می باشد.

روش تغذیه گریت دین

خیلی از پرورش دهندگان از اینکه توله های گریت دین چاق و بزرگی داشته باشند لذت می برند و آنها را با قیمتی بیشتر به فروش می رسانند، اما نظر متفق القول متخصصان این است که بزرگی و چاقی توله ها منجر به ایجاد مشکلات جسمی در مراحل بعدی زندگی گریت دین می شود. پس در زمان خرید یه این نکته توجه داشته باشید.

تعداد دفعات تغذیه گریت دین در روز:
۸ هفتگی: ۴ تا ۳ بار در روز
۶ ماهگی یا کمتر: ۳ بار در روز
پس از ۶ ماهگی تا ۲ سالگی: ۲ بار در روز
۲ سالگی به بالا: ۱ بار در روز که به سطح فعالیت سگ بستگی دارد.

 

روش تغذیه گریت دین


چه زمانی باید میزان جیرۀ غذایی گریت دین را افزایش داد؟
بهترین نشانه برای افزایش میزان جیرۀ غذایی تغییرات بدن سگ است. زمانی که شما بتوانید به آسانی با لمس کردن دنده های گریت دین را احساس کنید باید بر میزان جیرۀ غذایی حیوان بیفزایید. در زمان لمس بدن حیوان نباید بر روی دنده ها بیش از اندازه لایه چربی و یا توده های برجسته (گلوله شکل) در زیر پوست لمس شود. وجود توده های چربی نشانه ای از چاقی و مصرف چربی بالا در رژیم غذایی گریت دین می باشد.

چگونه از نفخ گریت دین جلوگیری به عمل آورد؟

روش تغذیه گریت دین


گریت دین ها بسیار مستعد نفخ می باشند. نفخ عارضه ای است که اغلب منجر به پیچش معده می گردد و بسیار خطرناک بوده و در بیشتر موارد سبب مرگ حیوان می شود. گروهی برای جلوگیری از نفخ توصیه می کنند که غذای خشک سگ را با آب خیس کرده و بعد در اختیار گریت دین قرار دارد. این روش اصلا هیچ اثری در جلوگیری از علایم نفخ ندارد.

 

روش تغذیه گریت دین


4 عواملی که سبب جلوگیری نفخ در گریت دین می شوند عبارتند از:
۱_ ظرف آب و غذای گریت دین باید در ارتفاع و بالاتر از سطح زمین باشد. بهترین ارتفاع برای ظرف غذای گریت دین ارتفاع شانۀ سگ می باشد.
۲_ ظرف آب تازه همیشه در اختیار سگ قرار گیرد.
۳_ هیچگاه غذای گریت دین را برای مدت طولانی در اختیار حیوان قرار ندهید، زیرا در این صورت گریت دین معدۀ خود را بیش از حد پر می کند که منجر به نفخ می شود. هرچه تعداد دفعات تغذیه در روز بیشتر و حجم غذا کمتر باشد این امکان کمتر می شود.
۴_ برای گریت دین های عصبی و پر هیجان، محدود کردن فعالیت بالا مانند دویدن، پریدن و بازی شدید حداقل به مدت ۳۰ دقیقه قبل از تغذیه و ۱ تا ۲ ساعت بعد از تغذیه توصیه می شود.

نکتۀ بسیار مهم در تغذیه گریت دین

روش تغذیه گریت دین

۱_ بیاد داشته باشید که میزان تغییر غذا گریت دین باید در طول یک هفته و به کندی صورت گیرد و هر گونه افزایش غذا باید بعد از تمام شدن یک بستۀ غذای خشک سگ انجام شود.

۲_ گریت دین باید با غذای مخصوص سگ بالغ که دارای کیفیت بالا است تغذیه شود. غذایی برای گریت دین مناسب است که از ۲۱ تا ۲۳% پروتئین و ۱۲% یا کمتر چربی تشکیل شده باشد.

روش تغذیه گریت دین


۳_ هیچگاه از غذاهای تجاری مخصوص توله در تغذیه توله های گریت دین استفاده نکنید. (تنها در صورتی که روی بسته ذکر شده باشد مخصوص تولۀ گریت دین) زیرا توله گریت دین تا ۲ سالگی رشد می کند و اگر با غذای مخصوص توله تغذیه شود نرخ رشد آن سریعتر شده و باعث بروز مشکلات متعددی در مفاصل و استخوانبندی حیوان می گردد.

۴_ آنگونه که تصور می شود گریت دین ها به مواد غذایی زیاد نیاز ندارند چون از متابلیسم پایینی برخوردار هستند.
برای شروع ۲ فنجان غذای خشک در ۲ وعدۀ غذایی برای آنها کافی است اگر گریت دین شما بعد از خوردن غذا همچنان احسا گرسنگی داشت می توانید نصف فنجان نیز به این میزان بیفزایید.

انتخاب غذای تجاری مناسب برای گریت دین

روش تغذیه گریت دین

تغذیه گریت دین با غذای خشک مخصوص سگ که دارای کیفیت بالا است در وعده های کوچک خیلی بهتر است تا استفاده از غذاهای خشک با کیفیت پایین. شاید استفاده از محصولی که کیفیت پایین دارد مقرون به صرفه باشد اما نه به قیمت سلامتی سگ شما!!
برخی از غذاهای تجاری مخصوص سگ، چون از کیفیت پایین غذایی برخوردار هستند میزان مصرف روزانۀ درج شده برروی محصول بالاتر از حد ذکر شده است و این باعث می شود که هضم غذا به خوبی صورت نگیرد
.

بهترین روش برای انتخاب یک غذای مناسب، شناخت نیازهای جسمی سگ و اطلاعاتی می باشد که برروی بسته بندی غذا درج شده است.

روش خواندن برچسب غذای تجاری

روش تغذیه گریت دین


(GUARANTEED ANALYSIS):
این برچسب در کنار یا پایین بستۀ غذای خشک قرار دارد که به صورت مختصر درصد عناصر تشکیل دهنده، در آن ذکر شده است. برای خرید غذای خشک مناسب گریت دین، اولین قدم تمرکز برروی میزان پروتئین خام و چربی خام است.

پروتئین خام:
همانطور که قبلا اشاره شد پروتئین خام نباید بیشتر از ۲۳% باشد و هرچه این میزان کمتر باشد بهتر است. زیرا گریت دین سگی با فعالیت بدنی بالا نمی باشد و تابع متابولیک کم است و مصرف بیش از حد پروتئین می توانئ سلامت استخوانها و قلب حیوان را به مخاطره بیندازد بخصوص در ۲ سال اول زندگی.
غذا هایی خشکی که دارای پروتئین بالا هستند معمولا با عبارات (Pro in the name، High Protein یا Hi_Pro) مشخص می شوند که اصلا برای گریت دین مناسب نمی باشند. برای مطمئن شدن حتما باید شمارۀ پروتئین خام توسط خریدار چک شود.
توجه داشته باشید: داشتن رژیم غذایی با پروتئین بالا می تواند در هر نژادی ایجاد اضطراب، فعالیت بیش از حد، عدم تمرکز و تشویش بهمراه داشته باشد. این مطالب در موردغذای خشک توله سگها است که دارای پروتئین بالا می باشد زیرا سایر نژادها دارای دوران رشد کوتاهی هستند و به این میزان از پروتئین نیاز دارند اما برای توله گریت دین که در طی ۲ سال دوران رشد خود را کامل می کند این مقدار پروتئین مناسب نمی باشد.
با انتخاب غذایهای تجاری سگهای بالغ که کم پروتئین هستند می توان از جهش رشد و مشکلات استخوانی و امراض دیگر در گریت دینها جلوگیری به عمل آورد و توله های شما آهسته و مداوم رشد خوبی در کمال سلامت خواهند داشت.

 

روش تغذیه گریت دین


چربی خام:
چربی خام مورد نیاز گریت دین باید ۱۲% باشد. اما همۀ غذاهای تجاریی که شما برای گریت دین خود می توانید تهیه کنید ممکن است این سطح از چربی را نداشته باشند بنابراین ممکن است میزان چربی درج شده برروی غذا ۱۵% را نشان دهد اما سعی کنید غذایی را انتخاب کنید که چربی آن بیشتر از ۱۵% نباشد. زیرا چربی بالا سبب شل شدن مدفوع گریت دین می شود. گریت دین ها به چربی نیاز دارند، آنها مانند نژادهای دیگر یک لایۀ چربی ثابت زیر پوست خود ندارند و به همین علت پوشش بدنشان نازک است، آنها به یک میزان ثابت از چربی نیاز دارند تا بتوانند دمای بدن خود را با محیط اطراف تنظیم کنند. همچنین گریت دین ها نسبت به نژادهای دیگر چربی بالایی می سوزانند. آنها برای داشتن مغزی سالم به چربی نیاز دارند.
[CENTER]

(INGREDIENTS LIST):
این لیستی از مواد تشکیل دهنده می باشد که در دو طرف یا پشت کیسه های غذای خشک نوشته می شود. مواد تشکیل دهنده با توجه به وزن و مقدار ذکر می شود. مورد قابل توجه در این قسمت عنصر اولیه ای است که بیشترین حجم غذای داخل کیسه را تشکیل می دهد. شما باید توجه کنید که بیشترین مواد تشکیل دهندۀ غذا، غلات است یا مواد گوشتی.
اگر عنصر اصلی غلات باشد این غذا، غذای مناسبی برای گریت دین نمی باشد. عنصر اصلی غذای گریت دین باید منابع گوشتی باشد. زمانی که عنصر اصلی غذا غلات باشد یعنی مواد غذایی برپایه پروتئین گیاهی است که شامل حبوبات، گیاهان آبپز، روغن گیاهی با مقدار بسیار کمی چربی گوشت است. غذایی برای گریت دین مناسب است که عنصر اصلی غذا مبتنی بر منابع گوشتی باشد. زیرا گریت دین حیوانی گیاهخوار نیست حتی اگر برای شما تهیه همچین رژیم غذایی ممکن نباشد.

نمونه ای از یک لیست مواد تشکیل دهندۀ غذای خشک، با کیفیت پایین:

 

روش تغذیه گریت دین


مواد تشکیل دهنده: ذرت، گوشت، پودر استخوان، گلوتن ذرت، کنجالۀ مرغ، چربی حیوانی (همراه با نگهدارندۀ BHA / BHT)، عصاره و طعم دهندۀ ماکیان، آرد گندم، مرغ، برنج، نخودفرنگی، تفالۀ چغندر، گلوتن گندم، نمک، پودر هویج، کلرید پتاسیم، روغن نباتی (منبع اسید لینولئیک) رنگ کارامل، ویتامین ها: (کولین کلراید، DL_ Alpha Tocopherol Acetat، L، ویتامین ث، ۲_polyphosphate مکمل های غذایی ویتامین A، Thiamine Mononitrat، بیوتین، دی کلسیم پانتوتنات، مکمل های غذایی ریبوفلاوین، مکمل های غذایی D3، مکمل ویتامین B12، مواد معدنی (سولفات مس، ید یدپتاسیم ) همراه FDC و رنگهای خوراکی (زرد۶، آبی۲، قرمز۴۰، زرد۵).

علت یایین بودن کیفیت:
در نگاه اول وجود ذرت، مرغ، برنج، نخودفرنگی نشانۀ یک وعدۀ غذایی کامل است اما مشکل این لیست غذایی در جمله بندی آن نهفته است!
این تولید کنندۀ مواد غذایی حیوانات خانگی مشخص نکرده است که از چه قسمت مواد گیاهی و حیوانی در تهیه این غذای خشک استفاده کرده است؟
ما تنها کلمۀ ذرت را می خوانیم و چیزیکه به ذهنمان می رسد دانۀ ذرت است اما منظور سازنده گیاه ذرت است یعنی او می تواند از پوست، ساقه، ریشه و یا فقط چوب بلال استفاده کرده باشد درحالی که هیچ دانۀ ذرتی درکار نیست و این حالت در سایر گیاهان مورد استفاده در تولید مواد غذایی حیوانات خانگی مانند برنج، جو و نخودفرنگی نیز صدق می کند.
حتی اگر بجای ساقه و پوست از خود دانۀ ذزت نیز استفاده شده باشد باز برای گریت دین مناسب نمی باشد. ذزت از مواد غذایی ارزان قیمت و فراوان است، با آنکه برای انسان مناسب است اما منبع غذایی آلرژی زایی در سگها محسوب می شود، که همراه با خارش گوش، پوسته پوسته شدن پوست بدن، ریزش مو همراه است و باعث شل و زیاد شدن مدفوع و تولید گاز بد بو در گریت دین می شود.
همچنین سبب اضافه وزن و سوء تغذیه در سگها می گردد چون پروتئین ذرت را نمی توان به عنوان یک منبع پروتئینی برای گوشتخواران درنظر گرفت.
از دیگر خطرات جانبی استفاده از ذرت در تغذیه گریت دین، تخمیر آن در زمان هضم طولانی است که در معده و روده گاز زیادی تولید می کند که می تواند منجر به نفخ و پیچش روده و معده شود. به همین علت اصلا در غذای خشک گریت دین نباید ذرت باشد.

_همانطور که قبلا ذکر شد عنصر اصلی این غذا غلات است و انتخاب مناسبی برای گریت دین نمی باشد.
وقتی روی بستۀ غذا می خوانیم از مرغ استفاده شده است تفکر ما این است که غذا از ترکیب گوشت و استخوان مرغ ساخته شده است، اما این گفته به این معنی است که از دیگر اجزای مرغ مانند پا، پر، منقار، سر و غیره در این غذا استفاده شده است و یا زمانی که نوشته شده ترکیب شده از گوشت گاو و بره در ذهن ما تصویری از گوشت و استخوان آنها شکل میگیرد در صورتی که می تواند به معنی استفاده از سم، پوست، گوش ها، روده و دیگر اعضا ساخته شده باشد.
وقتی برروی محصول نوشته می شود ساخته شده از فراورده های فرعی حیوانات (by_product) نشان دهندۀ آن است که از نامطلوب ترین قسمت حیوانی در تهیه غذا استفاده شده است. که حتی می تواند شامل خون یا چربی رنده شده نیز باشد. توجه داشته باشید که اگر برروی محصول ذکر شده باشد که از دوقسمت گوشت و پورۀ استخوان استفاده شده است این به آن معنی است که از هر قسمتی از اعضای حیوانی می تواند تشکیل شده باشد.
برای خرید یک غذای خشک مناسب و با کیفیت بالا، خریدار باید بداند که از چه قسمت گوشت و استخوان حیوانات در آن استفاده شده است. غذایی که دارای کیفیت بالا است بر روی بسته نوشته شده است منحصرا از گوشت سینه مرغ، پودر گوشت بره، پودر گوشت ماهی و عصارۀ گوشت گاو و غیره ساخته شده است.
کیفیت بالای غذایی که از گوشت و استخوان مناسب و طبیعی تهیه شده باشد کاملا مشخص است زیرا این گروه از غذا ها بسیار زود هضم بوده و سگ آنرا با میل بیشتری می خورد. اما هضم غذایی که از فراورده های فرعی مانند پوست، پر، منقار و سم تهیه شده باشد دیر هضم است.
استفاده از تفالۀ چغندر، سبوس ذرت، تفاله یا پوست سب زمینی، تفالۀ کاسنی، تفاله و یا صمغ سبزیجات، تفالۀ سیب زمینی هندی (سیب زمینی شیرین)، اینولین (عصارۀ کاسنی)، تفالۀ گوجه فرنگی.
همۀ این مواد حجم دهنده و پُر کنندۀ غذاهای تجاری می باشند که اکثرشان از موادی با کیفیت پایین می باشند و باعث می شوند غذای انتخابی در گروه محصولات سطح پایین قرار گیرد. اگر این مواد جزء ۱۰ عنصر اصلی تشکیل دهندۀ غذای تجاری قرار دارند از خرید آن صرفه نظر کنید.

نگهدارنده ها در غذای تجاری 
نگهدارنده ها برای جلوگیری از فساد سریع غذا استفاده می شوند. نگهدارنده های شیمیایی معمولا در بسته بندی غذا اسپری می شوند و یا در زمان ساخت به غذا اضافه می گردند. این نگهدارنده ها می توانند سبب کوتاه شدن عمر حیوان خانگی گردند.
بر روی بستۀ غذای سگ به دنبال نگهدارنده های امن مانند ویتامین C یا E باشید و همیشه بیاد داشته باشید که بهترین نگهدارنده توجه به تاریخ تولید و انتقضا برای نشان دادن تازگی مواد غذایی می باشد. از خرید غذاهایی که دارای نگهدارنده های سمی هستند جدا خودداری نمایید.

نگهدارنده های سمی شامل:
Ethoxyquin
BHA (butylated hydroxy anisol)
BHT (butylated hydroxy toluene)
Propylene Glycol

عوارض ناشی از نگهدارنده های شیمیایی

Ethoxyquin
سبب ایجاد سرطان کلیه می شود (به معنای واقعی کلمه ایجاد سرطان می کند).
به طور قابل ملاحظه ای سبب افزایش و بروز تومورهای معده، سرطان مثانه پیشرفته می شود.
این ماده توسط O S H A (Occupational Safety & Health Administration = ادارۀ امنیتی و بهداشت حرفه ای استاندارد جهانی) به عنوان یک مادۀ شیمیایی خطرناک شناسایی شده است و توسط مونسانتو تولید شده است. این مادۀ سمی دارای رتبۀ سوم از شش سم قوی جهان قرار دارد. کمتر از هفت قطره از این سم می تواند باعث مرگ شود. مونسانتو هیچ تضمینی در مورد خسارات وارده این سم را نپذیرفته و Ethoxyquin در گروه لیست کنترل آفات کشاورزی قرار دارد.

BHA (butylated hydroxy anisol)
سبب ایجاد سرطان مثانه و معده می شود. (علت سرطانی شدن سلول های فلسی در معده است).
این نوع از سرطان کشنده ترین و سریع ترین نوع سرطان می باشد که بیشتر در حیواناتی که دارای پوست روشن هستند دیده می شود.

BHT (butylated hydroxy toluene)
سبب گسترش سرطان مثانه شده و می تواند باعث ایجاد سرطان تیروئید و معده گردد. مطالعات خاطرنشان کرده است که BHA و سایر آنتی اکسیدان ها بخصوص Propylene Glycol سبب بروز هیپرُپلازی (سمی شدن سلولی و افزایش سلولها) شود.

Propylene Glycol
به گفتۀ (Dr. Wendell Belfield,DVM) دکتر ونل بلفیلد دی. وی. ام BHT و BHA هر دو منجربه اختلال عملکرد کبد و کلیه شناخته شده و در برخی از کشورهای اروپایی استفاده از آنها ممنوع است و Ethoxyquin سبب ایجاد سرطان و Propylene Glycol باعث تخریب سلول های قرمز خون می شود.

نگهدارنده های ایمن غذا های تجاری

این گروه از مواد، نگهدارنده ها مناسبی هستند که تولید کنندگان می توانند در غذاهای تجاری حیوانات خانگی از آنها استفاده کنند.
Asorbic Acid (ویتامین C)
Alpha Tocopheryl (ویتامین E)
d= dl_ alpha to copheryl a cetate
d=dl_ alpha to cophero
d=dl_ alpha to copheryl acid succinate

 

روش تغذیه گریت دین


استفاده از مواد رنگی در غذاهای تجاری
مواد رنگی غذایی تنها برای جلب توجه خریدار است و نه برای حیوانات، آنها کمترین اهمیتی به رنگهای داخل ظرف غذای خود نمی دهند. رنگ غذا به دستور ساخت بسیاری از غذاهای خشک اضافه می شود برای جلب توجه صاحبان چون این رنگها سبب می شود تا شما تصور کنید مواد تشکیل شدۀ این غذا ها گوشت و امثال آن است، که البته این فقط به نظر می رسد.
اجتناب از خرید غذاهای رنگی خیلی بهتر است. چون بیشتر این مواد شیمیایی هستند و به طور گسترده ای نظرات در این مورد متفاوت است. عده ای معتقد هستند که این مواد باعث سرطان می شوند و عده ای دیگر آنها را بی ضرر معرفی کرده اند!!
FDA (سازمان داروی آمریکا) استفاده از رنگ غذایی و مواد افزودنی رنگی را در غذاهای انسانی محدود کرده است اما دربارۀ استفاده از آنها در غذاهای حیوانی نظری بیان نکرده است!
اما باید در نظر داشت، سازندگان مواد غذایی حیوانات خانگی که محصولاتشان در گروه غذاهای با کیفیت بالا قرار دارد استفاده از رنگ ها و افزودنی های خوراکی جلوگیری می کنند و یا بسیار محدود از آنها استفاده می کنند.
یک مثال ساده: کارامل رنگی خوراکی است که از سوخته شدن شکر و آب به سادگی تهیه می شود، اما با این حال استفاده از آن در غذای سگ کاملا غیر ضروری است.

مشخصات یک غذای تجاری مناسب و باکیفیت بالا

 

روش تغذیه گریت دین


هر غذایی تجاری که خصوصیات و مواد تشکیل دهندۀ آن مشابه توضیحاتی که در مورد غذاهای تجاری کم کیفیت داده شد نباشد برای تغذیه سگ شما مناسب خواهد بود. حال یک نمونه از برچسب غذای تجاری با کیفیت بالا را مورد بررسی قرار می دهیم.
مواد تشکیل دهنده:
تکه هایی از گوشت بره، دانۀ برنج قهوه ای، جوی پرک شده، دانۀ ارزن، محصولات تخم مرغ، چربی مرغ (به صورت مخلوط)، سبوس برنج، چغندر قند، بذر کتان، چاشنی طبیعی، کلرید پتاسیم، نمک، کولین کلراید، مکمل ویتامین E، پروتئین آهن، پروتئین روی، پروتئین مس، سولفات آهن، سولفات روی، سولفات مس، پتاسیم ید، مونو نیترات، سدیم سلنیت، پیریدوکسین هیدروکلراید (ویتامین B)، مکمل ویتامین ۱۲B، ریبوفلاوین (مکمل ویتامین D)، اسدنولیک.

در تصاویر زیر چند نمونه از غذاهای خشک تجاری مناسب برای گریت دین که در ایران موجود است را مشاهده می کنید که برندهای آنها عبارتند از:
boch_iams_royal canin_ best choice_ miglior cane_ pedigree_ bravo(supra

روش تغذیه گریت دین
 
 
روش تغذیه گریت دین
توصیه های لازم دربارۀ تغذیه توله گریت دین. 

 

روش تغذیه گریت دین


1_ هرگز از غذای تجاری مخصوص توله سگ برای تغذیۀ توله گریت دین استفاده نکنید حتی برای دیگر نژادهایی که در گروه سگهای بزرگ جثه قرار دارند.

۲_ از غذای تجاریی استفاده کنید که دارای کیفیت بالا باشد و مخصوص گریت دین باشد، اگر چنین غذای تجاری در دسترس نبود تنها از غذای سگهای بالغ استفاده شود که مواد اصلی تشکیل دهندۀ آن پروتئین بوده و سطح پروتئین، چربی و کلسیم آن پایین باشد.

۳_ برای مرطوب ساختن غذای خشک توله گریت دین هیچگاه از شیر و مواد لبنی استفاده نکنید و به جای آن غذای خشک را با آب گرم مرطوب سازید.

۴_ اجازه ندهید توله گریت دین شما چاق شود و روی بدنش توده های چربی قابل لمس نمایان گردد. شما باید بتوانید در حالت نیم رخ آخرین دنده های توله را مشاهده کنید.

۵_ تغییرات رژیم غذایی را هرگز به طور ناگهانی ایجاد نکنید. هرگونه تغییر غذایی باید به تدریج و در طول یک هفته صورت گیرد.

۶_ به توله گریت دین خود اجازۀ فعالیت و تمرین های روزانه را بدهید اما این تمرینها و فعالیت های بدنی نباید خیلی طولانی و سنگین باشد تا زمانی که عظلات و استخوانبندی توله و سگ جوان شما به صورت کامل شکل گرفته و حیوان به رشد کامل (۱ تا ۲ سالگی) برسد.

______________________
ترجمه و تدوین: سارا رنجبر

نظرات کاربران
  • 0
    از توضيحات جامع و بسيار كارامدتون بينهايت سپاسگزارم.
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

گربه

سگ

تربیت

طریقه

ماده

بدن

غذای

مرگ

روزه

مورد

سگها

باشه

عکس

سال

ایرانی

همه

نگهداری

پرندگان

خانگی

4

پرورش

گاو

انسان

دارو

تاریخ

ایران

رشد

ی

کودکان

فروش

گوش

جوجه

باکسر

دارویی

زایمان

گریت

دین

بزرگ

خرگوش

اولین

خصوصیات

طرح

نژاد

سالم

وقتی

مخصوص

همستر

شير

مناسب

خون

توله

تشویقی

حيوان

کوچک

ویتامین

ايران

مصرف

غذايي

سگهای

تولید

کدام

دوست

ساله

راه

باعث

ترین

افزایش

چند

رفتار

آشنایی

ساخت

غذایی

بچه

غذا

گوشت

ماهیان

لوچ

تغذیه

نوع

روز

میزان

نیاز

قهوه

دنیای

فروشگاه

پرشین

باهوش

ساعت

سايت

تشخیص

بهتر

غول

تخم

کیفیت

مواد

زمان

غذاهای

روش

بگیر

تصاویر

رنگ

وحشی

ناگهانی

شرایط

سایز

پیکر

خرید

بالغ

گرسنه

سرطان

بهترین

انتخاب

اندازه

اموزش

نحوه

خوراک

عنوان

پایین

مدت

زرد

بيشتر

نفخ

خطرناک

مثل

مکمل

استخوان

خشک

بالا

ويتامين

شناخت

خوراك

نگهداري

غدا

میکند

اردک

تفاوت

شیر

توليد

اندام

دانستنیهای

بندی

سینه

لانه

جهت

ظرف

بیشتری

مراحل

ویژگی

خرچنگ

داخل

کودک

خالدار

چگونگی

تعداد

شوي

هفته

برنامه

دوره

میشود

اسم

موجود

داری

طول

خریدن

تغذيه

برچسب

داشته

جثه

مرکز

زمستان

ارزان

مشابه

ميزان

بلبل

خوب

پوشش

دهنده

رژيم

روزانه

چقدر

اهمیت

اروپایی

امريكا

اطلاعات

چگونگي

حالت

مفید

اصفهان

چهار

خشك

اصل

جفت

عكس

قوی

غذاي

سریع

قیمت

قيمت

چیست

مقدار

تحقیق

بهترين

سنی

سگی

داروی

تشکیل

امکان

خورد

علامت

مهندس

داروها

درمورد

سالگی

چیزی

غذاها

بيشترين

داروهای

ساده

کرج

بسته

درست

ماهگی

وعده

تقویت

هست

نهایی

كدام

فروشی

هزینه

امریکایی

دهیم

بدهیم

گیرنده

ساختن

کنه

جدول

معمولا

مکملهای

تجاری

ببری

میخورد

سگهاي

گريت

دين

خارش

میگذارد

براى

حامله

عالی

دوبرمن

برند

صرفه

روز؛

پودر

Pomeranian

بهتری

کوس

مصرفی

پروسه

بدیم

درشت

آرد

جسمانی

جفتگیری

هــــا

بـا

یکــــــ

بـه

جو

سن

نر

است

پت

دی

قد

دانستنیها

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos