پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

تغذیه ی سگ های بالغ

 

تغذیه ی سگ های بالغ
برنامه ی غذایی سگ های بالغ کمی با برنامه ی توله ها تفاوت دارد. اصولا سگ های بالغ باید روزی یک وعده غذا بخورند . حجم این غذا حدودا یک بیستم وزن بدن حیوان یا 5% از کل وزن بدن می باشد. یعنی یک سگ 10 کیلویی به حداقل روزی نیم کیلوگرم و یک سگ 20 کیلویی به حداقل روزی یک کیلوگرم غذا نیاز دارد. این نسبت در مورد سگ های کوچک کمی بیشتر است. سگ های کاری مثل سگ گله یا سگ های سورتمه که روزانه مسافت های زیادی را می پیمایند نیز نیاز بیشتری به غذا دارند و باید حجم بیشتری غذا بخورند. دادن یک وعده غذا در روز در مورد سگ های نگهبان به خوبی قابل اجرا و لازم است. در شب که حیوان به نگهبانی مشغول است باید شکمش سیر باشد تا احیانا کسی به او غذای مسموم و خواب آور ندهد. روز ها هم که حیوان در حال استراحت است و تمایلی به خوردن غذا ندارد. ولی در مورد سگ های کوچکی که معده کم حجم دارند دادن یک وعده غذا در روز ممکن است مقدور نباشد. در این صورت از حجم غذای صبح کم کنید و تا آن جا که مقدور است به او میان وعده ندهید. استفاده از میوه و سبزیجات خام در خلال روز بلامانع است و برای حیوان مفید خواهد بود. یادتان باشد که اگر سگ شما به پرخوری عادت کند به زودی به حیوانی چاق و تنبل تبدیل شده و مستعد عوارض و بیماری های چاقی می شود. بنابراین دلتان برایش نسوزد و زیاد به او غذا ندهید. رژیم غذایی سگ های بالغ نیز همانند آن چیزی است که در همین بخش در بحث تغذیه سگ های 2 تا 6 ماه عنوان شد. در این زمان سگ شما دیگر نیازی به شیر ندارد و می توانید آن را کاملا حذف کنید. بد نیست به عنوان تنوع گاهی از کنسرو های مخصوص سگ ، غذاهای خشک، استخوان های مصنوعی ، و بیسکوئیت های مخصوص سگ ها به حیوان خود بدهید.
اگر غذای متنوع و کاملی به سگ خود می دهید دیگر نیازی به استفاده از ویتامین ها و پودر های تقویتی در غذای حیوان نیست و او این مواد را از غذایی که می خورد دریافت خواهد کرد.
خوب است هر چند وقت یک بار استخوان قلم بزرگ گاو یا گوساله به صورت نیم پز ( نا اندازه ای که چربی ها جدا شود) در اختیار سگ خود قرار دهید تا با آن بازی کند. لیسیدن این استخوان باعث افزایش ترشح بزاق و افزایش اشتهای سگ شده و گاز زدن آن باعث تمیز شدن دندان هایش می شود. این قلم را بعد از یکی دو روز از او گرفته و یک استخوان بزرگ دیگر به او بدهید. فقط باید مراقب باشید تا آن را در جایی مخفی نکند و باعث آلودگی نشود.


غذای کنسرو مخصوص سگ های بزرگ
غذای خشک
غذای کنسرو سگ های کوچکاستخوان های مصنوعی برای سگ ها


بیسکوئیت مخصوص سگمنبع : راهنمای جامع حیوانات اهلی ( سگ )
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos