پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

استاندار د های گربه پرشین

 

 \/\وزن و ارتفاع استاندارد گربه بالغ/\/

وزن
وزن نربالغ از 3.5 کیلوگرم تا 5 کیلو گرم
وزن ماده بالغ از 3 کیلو گرم تا 4 کیلو گرم

ارتفاع
ارتفاع گربه ی نر بالغ از 25 سانتی متر تا 40 سانتی متر
ارتفاع گربه ی ماده بالغ از 25 سانتی متر تا 35 سانتی متراستاندار د های گربه پرشین


\/\آنچه شما باید در مورد سلامتی پرشین بدانید/\/


تمام گربه ها دارای پتانسیل مشکلات ژنتیکی برای سلامتیشون هستند، مثل همه انسانها که دارای بیماری های ارثی هستند. هر کس می گوید نژادی مشکلات ژنتیکی و سلامتی ندارد یا دروغ می گوید یا در مورد نژادها اطلاعاتی ندارد.هر کس به شما گفت نژادی 100% سالمه و هیچ مشکلات سلامتی ندارد به سرعتش ازش فاصله بگیرید.
گربه های پرشین هم مشکلات ژنتیکی و ارثی دارند که باید مورد ملاحظه قرار بگیرد. 

مشکلات عبارتند از :
-بیماری پلی کسیتیک "بیماری کلیوی" (PKD)
-اتروفی پیش رونده شبکیه (PRA)
-کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک (HCM)
نوعی بیماری قلبی پیجیده ست که باعث افزایش قطر عضله قلب، سفتی بطن چپ، تغییرات در دریچه میترال و سلولهای قلب میشه
-سیستیت (عفونت مثانه)
-سنگ های مثانه 


استاندار د های گربه پرشین


بیماری پلی کیستیک یک بیماری ارثی است که باعث از بین رفتن بافت کیستیک کلیه میشود و در آخر کلیه عملکردش رو از دست می دهد.این بیماری ممکنه بر روی هر 2 کلیه اثر بگذارد.علائم این بیماری در سن 7 تا 10 سالگی ظاهر می شود.هرچند که در بعضی گربه ها ممکنه این سن کمتر باشد.پرورش دهندگان معتبر در حال کار بروی نژادهایی بدون این مشکل هستند.از فروشنده یا پرورش دهنده گربتون حتما سوال کنید که آیا پدر و مادر بچه گربه شما این بیماری رو داشتند، که البته با سونوگرافی قابل تشخیص است.


بیماری اتروفی پیش رونده شبکیه هم ارثی در پرشین ها به وجود می آید، هرچند شیوع این بیماری ناشناخته است.در گربه های پرشین بیماری اتروفی پیش رونده شبکیه در سنین کم رخ می دهد. در در 4 تا 8 هفته ای ، و به سرعت پیشرفت می کند. آنها ممکن است در 15 هفتگی کاملا بینایی خود را از دست بدهند.شما ممکن است شنیده باشید این بیماری فقط به پرشین های شکلاتی یا هیمالیا محدود میشود.اما در مطالعات اخیر در این رابطه چیزی یافت نشد.و این بدان معنی است که بیماری اتروفی پیش رونده شبکیه ممکن است خیلی از چیزی که شما فکر میکنید در این نژاد گسترده تر باشد.در حال حاضر مطالعات در رابطه با کدام ژن عامل این بیماری است در حال انجام است و به منظور توسعه این امر در حال انجام یک آزمون ژنتیکی برای شناسایی گربه های ناقل این بیماری هستند. برای اینکه خیلی از نژادهای فعلی ریشه ای در نژادهای پرشین دارند.مشکلات سلامتی مانند این میتواند به سرعت در نژادهای دیگر گسترش پیدا کند.


استاندار د های گربه پرشین


پرشین های سالم و نیرومند باید به راحتی و کاملا طبیعی تنفس کنند و مقدار اشک چشمشان نیز باید طبیعی باشد.حتی اگر گربه شما هیچگونه مشکل تنفسی آشکاری ندارد، اما باز نژادهای صورت تخت به گرما خیلی حساس هستند.آنها برای ادامه زندگی به تهویه مطبوع خوب برای حفاظت از آب و هوای گرم احتیاج دارند.به خاطر داشته باشید که بسیاری از شرکت های هواپیمایی حاضر نیستند این نژاد را در محل مخصوص جا به جا کنند، برای اینکه آنها در شرایط استرس زا ممکن است دچار ناراحتی تنفسی و حتی باعث مرگ آنها شود.


بعد از اینکه بچه گربه جدیدتان را به خانه آرودید به یاد داشته باشید.شما قدرت این رو دارید که او را از یکی از شایع ترین مشکلات سلامتی محافظت کنید، و آن مشکل چاقی است.یکی از ساده ترین راه برای حفاظت از سلامتی کلی پرشینتون نگه داشتنش در وزن مناسب است.از این توانایی پیشگیرانه خود در رابطه با زندگی طولانی تر و سالمتر برای گربه عزیزتون بهترین استفاده را بکنید. 

 

استاندار د های گربه پرشین


\/\در مورد هربال گربه های پرشین بیشتر بدانیم/\/


علت
طبیعت به این گربه ها، موهایی بلند و زیبا و نرم هدیه داده است.زمانی که گربه خود را تمیز میکند موهای مرده و موهایی که سست هستند را میبلعد و این موها از دستگاه گوارش عبور میکنند و با مدفوع خارج میشوند.روده ی حیواناتی که گوشتخوار هستند طوری طراحی شده اند که بتوانند شکاری که دارای مو و پشم هست رو خورده و دفع کنند.از سویی دیگر پرورش دهندگان این نژاد موهای آنها را بیش از اندازه ی طبیعی بلند کردند و بعضی از گربه ها حتی مو کوتاه بنظر میرسد معده حساسی دارند.زمانی که میزان زیادی مو در معده جمع میشود به جای عبور از روده باعث تورم دیواره معده شده و تبدیل به هربال می شود.و باعث استفراغ آن میشود.(راستی برای شگفت زده کردنه دامپزشک گربتون میتوانید از نام علمی این بیماری استفاده کنید که میشود "ترایکوبزور" (trichobezoar) که به صورت \ˌtrik-ō-ˈbē-ˌzō(ə)r, -ˌzȯ(ə)r\ یا trike-oh-bee-zohr تلفظ می شود)


 

استاندار د های گربه پرشین


نشانه های مشکل هربال
هربال ها تا زمانی مشکل ساز نیستند که گربه ی شما آنها را در ماه بیش از یک الی دو بار استفراغ نکند ولی اگر بیشتر شد وقت آن رسیده که او را به دامپزشک برای آزمایشهای دقیق ببرید که مشکل جدی وجود نداشته باشد.و این مساله خیلی مهم است که متوجه بشید فقط یک هربال معمولی هست نه مشکل خطرناکی. از زمانی که شما صدای "اوق زدن" (Hairball Hack) او را بشنوید، (صدای سرفه ی افتضاح گربه ها در زمان استفراغ یک توپ پشمی آزار دهنده) و اگر هیچ هربالی را بالا نیاورد و استفراغ مکرر داشت مشکل جدی هست.سرفه زیاد بدون خارج شدن هربال میتواند نشانه ی آسم گربه باشد و استفراع مکرر و مدام از هر نوعی که باشد باید سریعا توسط دامپزشک شما بررسی شود.


 

استاندار د های گربه پرشین


کنترل هربال

برای کسب اطلاعات جامع و گسترده در این زمینه (طریقه ی کنترل هربال) به لینک زیر که ترجمه ی یکی از دوستان میباشد مراجعه کنید.

ادامه دارد....


\\// گرد آوری ، ترجمه و نویسنده : M.B \\//


PersianPet Forum - www.mypet.ir 
http://persianpet.org/forum/thread113928.html#ixzz2FPdwuBXn 
Under Creative Commons License: 
Attribution 
Follow us: 
@persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos