پت شاپ پرشین پت |سگ |گربه |
Follow Us
facebook twitter blog google
مليكا : سلام من يك هفته هستش كه يك سك شيتزو مثلا تربيت شده از مادرش گرفتم ولي بامشگل دستشويي روبرو شدم تو خونه ازاد هست وبرأي خودش ميگرده بؤ ميكنه ولي تا غافل ميشم يكم جيش ميكنه تا من ميبينم ودعواش ميكنم ميره روي روزنامه اي كه توحمام انداختم درش هم هميشه بأزه جيش ميكنه ومن هميشه دلشوره دارم زمانيكه بعد دعوا ميره روي سرجاش جيش كنه فورا تشويقي ميدم واصلا زمانش رو نميدونم كه چه موقع جيش داره و بعضي فرمانهاي أصلي روهم نميدونه اگه امكان داره ممنون ميشم كمكم كنين
mohammadreza : اگه به توله سگ مه خودشو تکان میدهد نزدیک باشیم چه مشکلی داره
رضا : سلام فلاور باکس دارم الان 2روز که بیحال شده .کلا گوشه آکواریوم میره و بر عکس میشه .یعنی شکم بالا کمر پایین
Alireza : سلام به نظر شما سبيرين هاسكي باهوشترو بهتره يا ژرمن شپرد منموندم كدومو بخرم
ایران : چوب خدا صدا نداره و شکارچیه خودش چنین بلایی رو تجربه میکنه...
قاسم : با سلام
من یک بلبل مدت 6 ماه بزرگ کردم و اهلی شد و الان در طبیعت انرا رها کردم به نظرتون میتونه توی طبیعت زندگی کنه یا نه خواهشا جواب بدین چون نگرانشم
قاسم : با سلام
من یک بلبل مدت 6 ماه بزرگ کردم و اهلی شد و الان در طبیعت انرا رها کردم به نظرتون میتونه توی طبیعت زندگی کنه یا نه خواهشا جواب بدین چون نگرانشم
عماد شیخ : با سلام
من دو عدد مرغ عشق داشتم که آنها تخم گذاشتند ولی در حین تخم گذاری هم تخم هایشان خراب شده و هم خودشان مردند لطفا راهنمایی کنید و من چکار کنم تا مرغ عشق هایم آواز بخوانند هر چی بکنم آنها آواز نمی خوانند آنها 3 عدد نر و 3عدد مادی هستند و بگویید کاری کنم که مرغ عشق هایم در حین تخم گذاری نمیرند
با تشکر
زهرا : سلام دوستان من یه عروس هلندی دارم خیلی نازه اسمشو گذاشتم چیکو فندقم خیلی قشنگه
ژوپیتر : خوب استخوون کبابی با اب پز فرق داره بخصوص مرغهای ماشینی که استخونهای نرمی دارن . من همیشه مرغ اب پز شده همراه استخون به سگم میدم البته خودم استخون و جدا میکنم تا مطمین بشم حسابی نرم شده و تیز نیس
ali : سلام به نظر من بزلذ تیتو چون اسم عروس هلندیم بوده خیلی جالبه
ربات تلگرام : جالب بود
نرگس فراز : سلام.روزتون بخير دوستان من يه جوجه تيغي ميخوام ماده يا نر فرقي نداره .اگر جفت هم بود ميخوام لطفا بهم اطلاع بديد ممنون
ho3ein : با سلام من میخواهم جوجه میان بگیرم به نظرتون
چه اقداماتی رو باید انجام بدم.
کیوان : سلام.من یه مرغ عشق دارم تقریبا دو سه ماهشه بعد تصمیم گرفتم دستیش کنم.بعد تقریبا نصفه روزی تنهاش گذاشتم بعد ارزن ریختم رو دستم اومد نشست رو دستم خورد تا یه هفته که این کار رو کردم بهم گفتن باید از قفس بیرونش بیاری بعد آوردمش بیرون گرسنه هم بود ولی دستم رو که می بردم جلوش ارزن بخوره فرار می کرد.لطفا بگید که چکار کنم کامل دستی شه و بیرون از قفس غذا هم بخوره؟؟؟ بال هاشم چیدم.

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

رفتار اجتماعی گربه ها (ترجمه)

رفتار اجتماعی گربه ها (ترجمه)

آیا گربه ها اجتماعی هستند یا ترجیح می دهند در انزوا باشند؟
آیا آن ها حیواناتی کاملا مستقل هستند؟
آیا گربه ها وجود یک همنوع را در خانه می پذیرند؟
آیا آن ها برای سلطه جویی می جنگند؟
این سوال ها جواب مشخصی ندارند. بله یا خیر! می تواند هر دو جواب باشد.
گربه ها در حقیقت حیواناتی گوشه نشین و منزوی هستند اما می توانند در یک گروه هم زندگی کنند.این ممکن است برای ما کمی گیج کننده باشد و یا حتی ممکن است قبول موجودی با ساختار اجتماعی متفاوت مشکل باشد چون ما موجوداتی اجتماعی هستیم."سگ" نیز حیوانی اجتماعی است و اکثرا با زندگی در یک گروه مشکلی ندارند.
سگ ها در این مورد متنایب با ما هستند در حالی که گربه ها این گونه نیستند.ما معمولا تمایل به این داریم این طور به حیوانات نگاه کنیم که آن ها موجوادتی کوچک با احساسات و نیاز های انسانی هستند.خیلی از افراد وقتی گربه دیگری را به خانه می آوردند و می بینند که گربه قبلیشان ناراحت است به طور غیرارادی فکر میکنند که گربه شان مشکلی دارد و این در حالی است که هردو گربه ناراحت هستند.دلیلش این است که "ما" در حال تعیین استانداردهایی برای شادی گربه ها هستیم.
رفتار اجتماعی گربه ها (ترجمه)

گربه ها می توانند به صورت گروهی زندگی کنند اما این امری ضروری برای آن ها نیست.این برای کار و زندگی موجودات اجتماعی مثل انسان و یا سگ می تواند نیازی ضروری باشد.
روند اجتماعی شدن گربه با سایر گربه ها و انسان ها:
بچه گربه ها معمولا به طور کامل نسبت به سایر همنوعانشان و خانواده ای که در آن زندگی میکنند رفتاری دوستانه دارند و بازیگوش هستند.آن ها کم کم تابع خانواده شان می شوند.ما نیز میتوانیم با بازی کردن با آن ها یا مراقبت دائمی این خصلت را در آن ها تقویت کنیم.در این صورت حتی اگر بالغ هم شود رفتار گذشته اش را تا حد زیادی حفظ خواهد کرد.چنین گربه ای خودش را با زندگی گروهی وفق می دهد و حتی ممکن است آن را به تنهایی ترجیح دهد.
بعضی از افراد ممکن است گربه هارا تربیت نشدنی توصیف کنند و این دیدگاه به طرز فکر انسان برمیگردد.البته چیزی که گربه را ممکن است غیرقابل تعلیم کند به یکی از ویژگی های گربه برمیگردد و آن این است که گربه تربیتی را قبول می کند و انجام می دهد که بر پایه ی خواسته های خودش باشد.
چون گربه به طور فطری موجودی اجتماعی نیست هیچ نیاز مبرم یا تمایلی ندارد که خودش را با خواسته های دیگران وفق دهد.پذیرفتن این موضوع ممکن است برای ما انسان ها کمی سخت باشد چون خو ما در محیطی اجتماعی زندگی می کنیم.
در یک اجتماع مجموعه ای سلسله مراتب ها وجود دارد و هر شخصی در جایگاه خودش قرار دارد.در چنین گروهی نیازهای طبیعی مثل وفادار بودن، وابسته بودن، نیاز به قبول یک سری قوانین و فردی که بتواند گروه را اداره کند وجود دارد.
سگ ها این مسئولیت هارا قبول می کنند اما گربه ها نه.سگ ها با کمی فشار آوردن حرف شنوی میکنند که در مورد گربه ها هم چنین انتظار می رود.اما این روش که بیشتر در آموزش سگ ها استفاده می شود فقط باعث می شود تا گربه تان از شما دوری کند و از انجام فرمان ها طفره برود.بنابراین گربه شما گوشه گیر و غیرقابل تعلیم میشود.
جنگ بر سر قدرت داشتن در گربه ها نادر است.آن ها بیشتر به خاطر قلمروشان می جنگند.گربه ها عموما دوست ندارند با هم برخورد داشته باشند.بعضی وقت ها نیز در این مورد افراط میکنند تا همدیگر را تا حد ممکن نبینند!
قلمرو های گربه ها غالبا با مجموعه ای از راه های مشترک باهم تداخل دارند.اگر یک گربه، گربه دیگری را در حال عبور از این راه ها ببیند صبر میکند و جلوتر نمی رود تا زمانی که گربه ی دیگر عبور کند و برود.
اگر دو گربه همزمان همدیگر را ببیند یا هردویشان سعی میکنند بدون برخورد با یک دیگر عبور کنند یا اینکه یکی از آن ها یا هردویشان از راهی که آمده اند برمیگردند.
آن ها این تشریفات را برای دور ماندن از هم انجام می دهند حتی اگر یکی از آنها برتری اش را ثابت کرده باشد.
گربه ها از برتری خود برای کنترل و سلطه بر دیگر گربه ها استفاده نمی کنند.گربه ی برتر به گربه ی ضعیف تر اجازه میدهد تا اول از مسیر عبور کند.همجیین گربه قوی تر هیچ وقت به زور از ضعیف تر غذا نمیگیرد.
در کل آن ها سعی میکنند زیاد با هم رو در رو نشوند.
اگرهم برخوردی بین آن ها صورت بگیرد سر و صدا میکنند و به هم پنجه و دندانشان را نشان میدهند و شاید هم مبارزه مختصری انجام دهند
رفتار اجتماعی گربه ها (ترجمه)
ادامه دارد...


مترجم: عارفه(خودم!)............. با تشکر از شمیم جان :)


PersianPet Forum - www.mypet.ir 
http://persianpet.org/forum/thread106951.html#ixzz26Y7eVNTN 
Under Creative Commons License: 
Attribution 
Follow us: 
@persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook


چطور گربه تان را اجتماعی کنید؟؟؟

اگر نمیخواهید گربه تان ترسو یا اینکه نسبت به مردم (مثل بچه ها)، سگ ها و گربه های دیگر خشن باشد بهترین راه این است که آن ها مثل بچه گربه ها اجتماعی کنیم.اجتماعی کردن در کوچکی اثراتی مداوم بر روی اخلاق و شخصیت گربه ها خواهد داشت.
اگریک بچه گربه در خانه ای شلوغ قرار گیرد که در آن چندین بچه وجود دارد و مهمان ها زیاد رفت و آمد می کنند هنگامی که بالغ می شود راحت تر می تواند با غریبه ها کنار بیاید.اما اگر بچه گربه در خانه ای آرام و فقط صاحبش زندگی کند هنگامی که بزرگ شود نسبت به غریبه هایی که نزدیک می شوند و او را لمس می کنند واکنش چندان دوستانه ای نشان نمیدهد.
اگر میخواهید گربه شما بدون ناراحتی و آزادانه اجتماعی شود بهتر است در دوران کوچکی زمان زیادی را در اختیار او بگذارید تا با آدم های مختلف، سگ ها وسایر گربه هایی که رفتار دوستانه دارند، بازی کند.
بیشتر بچه گربه ها بوسیله غریبه ها مورد تهید و آزار قرار نمیگیرند بنابراین اجتماعی کردن آن ها آسان است.این خیلی مهم و ضروری است که تمرین های او تبدیل به تجربه های سرگرم کننده و همراه با پاداش شوند.اگر گربه شما تجربه ی بدی در کوچکی خود داشته باشد در هنگام بالغ شدن نیز احتمال زیادی وجود دارد که از آن اتفاقات بترسد.
قبل از این که گربه تان تجربه بدی را کسب کند اجتماعی کردنش را آغاز کنید و او را عادت دهید تا با لمس شدن و بغل کردن توسط بقیه مشکلی نداشته باشد.برای این که اطمینان داشته باشید که گربه شما به طور دائمی از غریبه ها، تست های دامپزشکی، نظافت و... نمیترسد شما باید مطمئن شوید که او یاد بگیرد تا از این تجربه هایش لذت ببرد.
برای اجتماعی کردن گربه های بالغی که با حضور غریبه ها احساس می کنند که ممکن است تهدید شوند باید وقت خیلی بیشتری را صرف کرد.شما باید وقت بیشتری را بگذارید تا گربه هایتان به غریبه ها عادت کنند و با آن ها آشنا شوند.
اگر گربه تان در حضور غریبه ها عصبی می شوند، به این افراد اجازه ندهید به گربه تان نزدیک شوند.آن ها باعث بیشتر شدن ترس گربه تان می شوند.همچنین نباید گربه تان را مجبور کنید تا غریبه هارا ببیند.در عوض اجازه بدهید گربه تان با میل خودش به غریبه ها نزدیک شود.این ممکن است ساعت ها یا هفته ها طول بکشد اما تا زمانی که گربه تان طبق قوانین خودش به غریبه ها نزدیک نشود و درک نکند که قرار نیست اتفاق بدی بیفتد به آن ها اعتماد نخواهد کرد.
شما می توانید این روند را با هدایت گربه گرسنه تان بوسیله مقدار زیادی خوراکی خوشمزه به سمت غریبه ها سرعت بدهید.با هر قدمی که گربه تان برمیدارد به او جایزه بدهید.پس از انجام این کار شما و دیگران باید آرام بنشینید و اجازه دهید تا گربه با میل خودش نزدیک شود.هر چقدر گربه بیشتر بخواهد به خوراکی برسد و هر چه قدر خوراکی اش خوشمزه تر باشد، روند اجتماعی شدن و غلبه بر ترسش ممکن است سریع تر رخ بدهد.
اما اگر ترس گربه تان آنقدر زیاد است که حتی با این روش هم نزدیک نمی شود، غریبه ها باید دور شوند تا گربه غذایش را بخورد.ولی فقط زمانی غذای جایزه به او بدهید که شخص دیگری هم در خانه باشد.در این صورت اگر گربه فقط در حضور شخص دیگری غذا بخورد، آن شخص و گربه شما به تدریج وآرام آرام می توانند به یکدیگر نزدیک و نزدیک تر شوند.
ممکن است در هفته ای اول آنها سه اتاق با یکدیگر فاصله داشته باشند اما هفته به هفته نزدیک تر می شوند تا در نهایت هر دو در یک اتاق باشند.پس از آن شما می توانید با غذا گربه تان را تا نزدیکی شخص غریبه هدایت کنید.
زمانی که گربه با این مورد مشککلی نداشت قدم بعدی عادت دادن گربه تان به بغل شدن و نوازش شدن توسط غریبه است.

رفتار اجتماعی گربه ها (ترجمه)
مترجم:عارفه(خودم!)
  • Crow پاداش گرفته شده ana96 برای 50,000 سپکا: مرسی [x]


PersianPet Forum - www.mypet.ir 
http://persianpet.org/forum/thread106951.html#ixzz26Y7i4t6d 
Under Creative Commons License: 
Attribution 
Follow us: 
@persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید  

mofos