علل خشکی پوست در گربه ها (ترجمه)

خشکی پوست در گربه ها موجب خارش پوست و ناآرامی گربه می شود و ممکن است شما متوجه شوره سر و ریزش بیش از حد موها شوید. در این مقاله برخی از علل بسیار رایج مشکلات پوست گربه آورده شده.


کمبود اسیدهای چرب امگا 3
یکی از شایعترین علل خشکی پوست گربه ها رژیم غذایی ضعیف است. بدن گربه شما با استفاده از اسیدهای چرب، به ویژه اسیدهای چرب امگا 3 سلول های پوست را تولید میکند.
برخی از غذاهای کیفیت پایین گربه حاوی این مواد نیستند و حتی گاهی غذاهای با کیفیت برتر به اندازه کافی برای گربه شما این مواد را فراهم نمی کنند. اگر او به اندازه ی کافی این اسیدهای چرب را دریافت نکند، امکان پیشرفت مشکلات پوستی فراهم میشود.
رژیم غذایی سرشار از ماهی، به ویژه ماهی تن ، می تواند منجر به به پایین آمدن سطح ویتامین ای شود که این مسئله می تواند منجر به خشکی و خارش پوست شود.

آلرژی به غذا ، گرد و غبار و کک
حساسیت در گربه ها اغلب خود را با خشکی و خارش پوست نشان میدهند. غذا، آلاینده های محیطی و عوامل استنشاقی مانند گرد و غبار همه میتوانند باعث واکنش های آلرژیک در گربه شما شوند.

اگرچه پیگیری آنچه که گربه نسبت به آن واکنش نشان میدهد میتواند مشکل باشد اما آلرژی غذایی برای شروع بررسی بهتر است. بسیاری از گربه ها به گوشت گاو و غذاهای آماده ی گربه که تماما حاوی گوشت گاو هستند و یا غذاهایی که گوشت گاو فقط بخشی از غذا را تشکیل میدهد حساسیت دارند. اگر شما در لیست ترکیباتی که بر روی لیبل مواد غذایی مخصوص گربه ذکر میشود واژه ی "گوشت" را میبینید این احتمال وجود دارد که حاوی گوشت گاوی باشد.
گلوتن ذرت و گندم نیز یکی دیگر از مواد آلرژی زا برای گربه ها هستند و بسیاری از غذاهای آماده حتی برندهای با کیفیت برتر نیز از این مواد به عنوان پرکننده و افزودنی در غذاها استفاده میکنند.

کک ها نیز منبع شایع دیگر آلرژی در گربه ها هستند.

حمام کردن مکرر گربه باعث از بین رفتن چربی های ضروری میشود
حمام کردن گربه گاهی اوقات ضروری است. این تنها راه برطرف کردنچربی های زائد یا آلودگی از روی پوست و موهای گربه است. اگرچه، شامپوها حاوی چربی های ضروری برای موهای گربه هستند اما حمام کردن زیاد، به خصوص اگر شما از مرطوب کننده ها استفاده نمی کنید میتواند منجر به مشکلات پوستی مانند شوره و خشکی و خارش پوست شود.بیماری هایی که میتواند موجب خشکی پوست شود
گاهی اوقات خشکی پوست در گربه ها نشانه ای از مشکلی در سلامتی مانند بیماری کلیوی، قلبی و کم کاری تیروئید است که نیاز به مشاوره با دامپزشک دارد.
بیماری کلیوی، در گربه های مسن تر شایع است و میتواند دلیل مشکلات پوستی شود. وقتی که عملکرد کلیه گربه شما کاهش می یابد، زوائدی که به طور معمول از طریق ادرار دفع میشدند در خون ساخته می شوند و کبد نیز تا آنجا که میتواند این مواد را فیلتر میکند، اما برخی از زوائد از طریق پوست ترشح میشوند و به عنوان شوره بر روی موها نمایان می شوند.

بیماری قلبی نیز میتواند منجر به ضعیف شدن گردش جریان اکسیژن در پوست گربه شما شود. وقتی که پوست مقدار لازم اکسیژن را دریافت نمی کند سلول های پوست خواهند مرد و این مسئله خود را به صورت خشکی و پوسته پوسته شدن پوست نشان میدهد.

کم کاری تیروئید در گربه ها کمیاب است، اما میتواند منجر به مشکلات پوستی در گربه ها شود. تولید بیش از حد کمِ هورمون های تیروئید که کنترل سوخت و ساز بدن را دارند موجب کم شدن سرعت تولید سلول های مو میشود و منجر به کمتر شدن رشد موها میشود. به همین ترتیب، رشد سلول های پوستی نیز کند میشود و خشکی، خارش پوست و شوره بر روی پوست و موی گربه بیشتر میشود.
برای کمک به خشکی پوست گربه خود ممکن است نیاز به رسیدگی های خاص یا مراجعه به دامپزشک داشته باشید.
و نکته ای که مسلم است این است که مراقبت از پوست و موی گربه باید از اعضاء داخلی بدن آغاز شود.ترجمه: خاله ی شانی