پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

برخی از مشکلات مربوط به غذای خشک گربه ها

 
با ورود غذاهای خشک در طعمهای متنوع و برای رنج سنی و ترکیبات مختلف به بازار صاحبان گربه های خانگی را به استفاده این غذاها سوق داد و در زمان کوتاهی غذاهای خشک،غذای ثابت غالب گربه های خانگی شد.غذاهائی که فاسد نمیشوند و نیاز به آماده کردن ندارند و با زندگی ماشینی و پرمشغله افراد جامعه بخوبی همسو ست اما استفاده دائمی از این غذاها و محروم کردن گربه از سایر غذاها مشکلاتی را بهمراه خواهد داشت.
بسیاری از این غذاها فاقد ارزشهای غذائی لازم برای تغذیه گربه ها هستند و این در حالیست که بسیاری از مردم از میزان دقیق نیاز گربه شان به ویتامین ها و پروتئین ها اطلاعی ندارند و در این زمان جدول مربوط به اطلاعات ترکیبات غذا در پشت بسته های غذای خشک ناکارآمد بنظر میرسد.
بهترین غذائی که به گربه تان میتوانید بدهید همان غذائی ست که طبیعت گوشتخوار گربه ها طلب میکند با این حا تهیه غذاهای گوشتی هر روز برای گربه ها غیرممکن بنظر میرسد بنابراین در کنار گوشت پخته مرغ ،ماهی،گاو و گوسفند میتوان گاها غذاهای خشک و همچنین انواع کنسروها و سسهای آماده را نیز به آنها داد.
نکته ای که درباره کنسروها باید توجه داشت حفظ تعادل در مصرف ست چراکه برخی از کنسروها حاوی میزان زیادی کربوهیدرات اند که گربه ها را مستعد ابتلا به دیابت می کنند!
و در مورد غذاهای خشک،برخی از آنها در ترکیبات خود ،سیر ،پیاز و غلات دارند که استفاده از این مواد در دراز مدت باعث ابتلای گربه به برخی از بیماریها میشود.عیب دیگر غذاهای خشک،نداشتن ذره ای رطوبت و آب و همچنین ایجاد عطش زیاد ست.برخی از گربه ها تمایل زیادی برای نوشیدن آب ندارند و زمانیکه غذای خشک غذای اصلی آنها باشد آب کافی و لازم به بدنشان نمی رسد!
کارخانه ها طی گذشت سالها و کسب تجربه و دیدن نتایج تاثیر غذاهای خشک بر روی گربه ها تغییراتی در آنها ایجاد می کنند و این تحول و تکامل ادامه دارد.سالهاست غذاهای خشک از حیث رنج سنی و شرایط گربه طبقه بندی شده اند چراکه ویتامینها و پروتئینهای مورد نیاز یک بچه گربه با گربه بالغ و یا حتی باردار یا پیر متفاوت ست.غذاهائی برای کمک به دفع گلوله های موئی که غالبا برای گربه های موبلند به دلیل لیسیدن و خوردن غیرارادی مو ایجاد میشود نیز تولید شده،غذاهائی برای تمیز کردن دندانها و خوشبو کردن دهان و این تنوع و رنگارنگی تمامی ندارد اما بطور افراطی مجذوب محصولات متنوع تجاری نباشید و گاهی برای گربه تان در خانه آشپزی کنید یا کنسروهای مخصوص برایش بخرید.غذاهای خشک در مقایسه با کنسروها ارزانتر هستند اما مطمئنا ارزانترین بهترین غذای ثابت گربه شما نیست.به برنامه غذائی او توجه لازم را داشته باشید.

منبع :healthy cat
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos