پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

حالات طبیعی در گربه ها

دانستن اطلاعات عمومی در باره گربه ها چون دمای عمومی بدن، ضربان قلب و میزان تنفس گربه، به شما کمک خواهد کرد تا در صورت نیاز گربه شما به مراقبت پزشکی، سریعتر اقدام نمائید.

دمای بدن

دمای بدن حیوانات از راه مقعد آنها اندازه گیری میشود. دمای بدن گربه ها بطور معمول بین 37.8 الی 38.9درجه سانتی گراد می باشد. در صورتیکه این دما کمتر از 37.2 یا بیشتر از 40 درجه سانتی گراد بود، سریعاً با دامپزشک تماس بگیرید.

رنگ پوست مخاطی

رایج ترین غشاء داخلی مخاطی جهت معاینه، لثه ها است. بررسی رنگ لثه بهترین معیار جریان خون و میزان اکسیژن خون است. لثه ها در حالت طبیعی صورتی رنگ می باشند.

قسمت پائینی پلک چشم گربه نیز شناسه خوبی برای تشخیص رنگ غشاء داخلی است. لثه های رنگ پریده، سفید، آبی یا زرد رنگ نشانه بیماری است و باید به دامپزشک مراجعه کرد.

زمان پرشدن مویرگ

این روش را می توان بر روی لثه امتحان کرد. به قسمتی از لثه فشار وارد کرده وسپس آن را رها سازید. مشاهده می کنید که آن قسمت رنگ پریده خواهد شد و مجدداً به رنگ نرمال صورتی رنگ باز خواهد گشت. این روش آزمایشی است جهت اندازه گیری مدت زمان پرشدن مویرگ و روشی است ابتدایی جهت ارزیابی جریان خون. زمان معمول پرشدگی مویرگ بین 1 الی 2 ثانیه می باشد.

در صورتیکه زمان پرشدن مویرگ کمتر از یک ثانیه یا بیشتر از سه ثانیه بود، دامپزشک را از این موضوع مطلع نمائید. برای تمرین، می توانید آزمایش پرشدن مویرگ را روی خود امتحان کنید. نوک ناخن خود را با انگشت دیگر فشار دهید. رنگ صورتی زیر ناخن سفید رنگ خواهد شد. با برداشتن انگشت خود، رنگ اصلی مجدداً باز میگردد.

ضربان قلب

ضربان قلب در سمت چپ قفسه سینه شنیده می شود. برای اندازه گیری ضربان قلب، گربه باید آرام و ساکت باشد . دست خود را روی قسمت چپ سینه قرار داده و در محلی که تپش قلب را حس می کنید، تامل نمائید. از گوشی طبی نیز می توانید استفاده نمائید. تعداد ضربان قلب را در مدت 15 ثانیه شمرده و ضرب در 4 نمائید.

در صورتیکه تشخیص ضربان قلب به این روش برای شما مشکل است، می توانید ضربان نبض گربه را اندازه گیری کنید. آسانترین روش اندازه گیری نبض حس کردن نبض از روی سرخرگ رانی است. این سرخرگ از کشاله ران در پشت پا به خوبی احساس می شود. دو انگشت خود را در بالای این قسمت گذاشته و پس از تشخیص نبض می توانید به راحتی آن را شمارش نمائید.

ضربان نبض گربه در حالت عادی بین 160 الی 220 در یک دقیقه است. در صورتیکه ضربان نبض گربه غیر از این مقدار تعیین شده بود، با دامپزشک تماس بگیرید.

شمارش تعداد تنفس

شمارش تعداد تنفس گربه در یک دقیقه و اطلاع از میزان تنفس در مواقع اورژانسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

شمارش تنفس گربه تنها یک دقیقه زمان نیاز دارد. بهترین زمان برای اندازه گیری تنفس، زمانی است که گربه خواب است. میزان تنفس معمولی گربه بین 20 الی 30 بار در یک دقیقه است. دقت داشته باشید که گربه نباید نفس نفس بزند. نفس نفس زدن تنها زمانی بروز میکند که گربه از چیزی بترسد یا در موقعیت اضطراری قرار گیرد. در غیر اینصورت باید با دامپزشک تماس بگیرید.

در تنفس عادی، سینه با داخل شدن هوا به ریه باز می شود. سپس سینه با بیرون دادن هوا خالی و کوچک می شود. در صورت مشاهده حرکات نامنظم ماهیچه ها، بریده بریده نفس کشیدن، تنفسهای کم عمق و کوتاه و... با دامپزشک مشورت نمائید.

ترجمه از:www.petplace.com
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos