پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

هیپرپلازی خوش خیم پروستات

هیپرپلازی خوش خیم پروستات معمول ترین مشکل پروستات در سگ های نری که تا کنون جفت گیری نکرده اند، می باشد و تقریبا صد در صد سگ های نری که جفت گیری نکرده اند، دچار BPH می شوند .شواهد پاتولوژیک این بیماری را می توان در سنین پایین هم مشاهده کرد ؛ این بیماری معمولا در ســنین بین یک و نیم تا پنج سالگی رخ می دهد. رشد نرمال پروستات تا سن دو سالگی کامل شده و سلول های پروستات تحت آندروژن ها، دچار هیپرتروفی و هیپرپلازی می گردند .

تشخیص بزرگی خوش خیم پروستات باید بر مبنای تاریخ چه، علائم بالینی، تصویربرداری از پروستات و سیتولوژی مایعات پروستات باشد. در هنگام ملامسه در این بیماری، پروستات به طور قرینه بزرگ شده است، اما در موارد وجود کیست در پروستات این افزایش اندازه پروستات به طور غیر قرینه رخ می دهد.

در سونوگرافی هم در سگ های مبتلا به BPH ، پروستات بزرگ تر می شود و با لبه های آن مرزهای یکنواخت دارد و اکوژنیسیته خود بافت پروستات هم افزایش نشان می دهد.

در بررسی سیتولوژی مایع پروستات، فقط دیسپلازی سلول های اپیتلیال بدون هیچ گونه تغییرالتهایی یا نئوپلاستیک قابل مشاهده است.

حساسیت نژادی :
هیپرپلازی خوش خیم پروستات اغلب سگ های نژاد اسکاتیش تریر را بیشتر از سایر نژادها درگیر می کند.

اسکاتیش تریر 

علت :
هیپرپلازی خوش خیم پروستات،  به علت عدم تعادل هورمونی به خصوص نسبت آندروژن ها به استروژن دارای اهمیت فراوانی می باشد.

علائم بالینی :
علائم بالینی در ســگ های مبتلا بــه بزرگی خوش خیم پروستات شامل خروج ترشحات خونی از میزراه، وجود خون در ادرار، همواســپرمیا، زورپیچ و یبوست و گاهی اسهال می باشــد. البته گاهی تنها علامت مشاهده شده در این بیماران ترشحات خونی از میزراه می باشد. لازم به ذکر است که اکثر ســگ های مبتلا به بزرگی خوش خیم پروستات، هیچ گونه علامت بالینی خاصی از خود نشان نمی دهند و این بیماری هنگامی به صورت مشــکل کلینیکی و بالینی در می آید که بزرگی پروســتات، سبب ایجاد فشار روی روده بزرگ و حتی عضلات و اعصاب پلویک کانال می شود.

هیپرپلازی خوش خیم پروستات ( BPH )

درمان :
در مورد سگ هایی که برای تکثیر و پرورش مورد استفاده قرار نمی گیرند، بهترین راه درمان عقیم کردن است. درمان های دارویی مانند عقیم کردن، در مورد کاهش سایز پروستات موثر نیســتند، اما به هر حال در مواردیکه صاحب حیوان با درمان جراحی موافق نیست، استفاده از دارو ضروری است. استفاده از داروهای آنتی آندروژنیک برای درمان هیپرپلازی پروســتات، توصیه نمی شود زیرا این داروها بر روی عمل کرد گنادها تاثیر گذارند و از ســوی دیگر ترکیبات اســتروژنی، دارای اثرات ساپرس کننده مغز استخوان و کیستیک کردن پروستات هستند.

در نتیجه اگر چه این ترکیبات استروژنی می توانند در درمان BPH استفاده شوند اما به علت عوارض استفاده و تاثیرات نامطلوب ذکر شده، نباید برای درمان BPH استفاده شوند و همواره درمان قطعی هیپرپلازی خوش خیم پروستات عقیم کردن سگ ها می باشد .

هیپرپلازی خوش خیم پروستات ( BPH )
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی