پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اختلالات دستگاه گردش خون در سگها

اختلالات دستگاه گردش خون در سگهاقلب سگ نیز مانند سایر پستانداران چهار حفره ای ( دارای دو دهلیز و دو بطن ) می باشد.
دهلیزها خون را به بطن ها که مسئول خون رسانی به سراسر بدن می باشند می ریزند.
بطن راست خون را به شوش ها می فرستد تا در آنجا عمل تبادل دی اکسید کربن و اکسیژن روی دهد. سپس این خون به دهلیز چپ ریخته و از آنجا به داخل بطن چپ تخلیه می شود تا به سراسر بدن پمپ گردد. اکثر مشکلات قلبی سگها حالت مادرزادی دارد اما تعدادی از بیماری ها نیز حالت اکتسابی دارند. از جمله بیماری های مادرزادی می توان به وجود نق در دیواره بطن ها، بازماندن مجرای بین سرخرگ ششی و آئورت و تنگی شریان ریوی اشاره کرد.علائمی که معمولا در مشکلات قلبی دیده می شوند عبارتند از:
سرفه و سطحی بودن تنفس _ بی حالی، ضعف و خستگی _ کاهش وزن _ وقفه در رشد _ اتساع شکم و تورم اندام های حرکتی _ افزایش ضربان نبض _ لرزش قابل لمس در جدار سینۀ مجاور قلب _ کبودی لثه ها.

بازماندن مجاری شریانی
نوعی بیماری مادرزادی است که در آن اتصال بین شریان ششی و آئورت باقی می ماند و خون سرخرگ ششی که تیره و فاقد اکسیژن است با خون اکسیژن دار سرخرگ آئورت مخلوط می شود، در نتیجه میزان اکسیژن موجود در سرخرگ آئورت که صرف اکسیژن رسانی بافت ها می شود، کاهش می یابد. بیماری مادرزادی دیگری نیز وجود دارد که در آن رگهای خونی حلقه ای را در اطراف مری ایجاد می کنند که مانع عبور مواد جامد از مری شده و باعث استفراغ می گردند. این عارضه را می توان بوسیله عمل جراحی برطرف کرد.

خس خس قلب ( Heart murmur )
بین دهلیز و بطن در قلب دریچه هایی وجود دارد که مانع بازگشت خون از بطن به دهلیز در زمان انقباض بطن می گردد. گاهی مواقع بدلیل مشکلات مادرزادی، دریچه ها بطور کامل بسته نشده، موجب می شود در اثر مقداری خون به دهلیز برگردد. این صدا توسط گوشی قابل شنیدن است که به آن murmur می گویند.

Murmur در سمت چپ قلب
نژادهای کوچک در هنگام پیری بیشتر مستعد این بیماری می باشند. ضعف دریچه میترال در سمت چپ قلب موجب وارد آمدن فشار روی خون برگشتی از ریه ها شده و مقداری از خون را به ریه ها پس می زند. این امر مانع تبادل اکسیژن و دی اکسیدکربن می گردد.

علائم این بیماری شامل:
کاهش توانایی در ورزش کردن _ سرفه، بخصوص زمانی که سگ پس از یک دورۀ استراحت فعالیت می کند.

Murmur در سمت راست قلب
مشکل مشابه ای است که در اثر اشکال در دریچه سه لتی سمت راست قلب رخ می دهد و در اثر پس زدن خون به سیاهرگ اجوف خلفی و خیز حاصل از آن، تورم شکم و بزرگی کبد و طحال رخ میدهد. سایر علائم شبیه Murmur در سمت چپ قلب است.
نکته: برای بیماری های قلبی درمان خاصی نمی توان در خانه انجام داد تنها مراقب باشید که سگ چاق نشود زیرا چاقی فشار وارده به قلب را افزایش می دهد.
دامپزشک ممکن است ابتدا بوسیله گوشی، سگ را معاینه کند ولی برای تشخیص دقیق بیماری نیاز به الکتروکاردیوگراف می باشد. در مورد بیماری های مادرزادی ممکن است نیاز به جراحی باشد.

کرم قلب سگ


سگها ممکن است بوسیله انگل هایی که در رگ های خونی زندگی می کنند آلوده شوند.
لارو کرم دیروفیلاریا ایمیتیس مهاجرت احشایی داشته و پس از ورود به ریه توسط سرفه به حلق رسیده و مجددا بلع و سپس از طریق مدفوع دفع می شود. پاک کردن بدن سگ از کرم قلب نسبتا مشکل است زیرا مصرف داروهای ضد انگلی اگرچه موجب مرگ لاروها می شود اما این امر می تواند باعث ایجاد لخته در عروق گردد. درمان این انگل باید زیر نظر دامپزشک و در بهترین شرایط بدنی صورت گیرد.
تصویر زیر چرخه زندگی کرم قلب را نشان می دهد.

 

نارسایی احتقانی قلب
زمانی که قلب از پمپاژ خون و به جریان انداختن آن در رگ ها ناتوان گردد و یا از کیفیت جریان خون کاسته شود دچار نارسایی شده است. لفظ احتقان بدین جهت به کار می رود که به علت اختلالات گردش خون، مایعات خون در نواحی دیگری از بدن به غیر از داخل رگ ها تجمع پیدا می کند. چنانچه مایع در داخل ریه ها تجمع یابد باعث سرفه و سطحی شدن تنفس می گردد. سگهای مبتلا به نارسایی احتقانی قلب، تحمل ورزش و فعالیت های بدنی را ندارند و در موارد خاص ممکن است شکم نیز در اثر تجمع مایعات متسع گردد و یا دست و پاها متورم شود. دامپزشک می تواند با گوش کردن به صدای قلب، بیماری قلبی و یا تجمع مایعات در ریه ها را تشخیص دهد و در صورت نیاز اقدام به رادیوگرافی و یا تهیه نوار قلب نماید. در درمان بیماری بهره گیری از دارو کاملا ضروری است.
شما در منزل می توانید با محدود کردن فعالیت های بدنی سگ و استفاده از خیره غذایی کم نمک کمک شایانی به حیوان نمایید.

بیماری های عضله قلب
اتساع (گشاد شدگی) عضلۀ قلب یک نوع بیماری میباشد که بیشتر در نژادهای بزرگ دیده می شود و معمولا در سن 6_5 سالگی رخ می دهد. در این حالت قلب ضعیف می شود در نتیجه حالتی از نارسایی احتقانی قلب بوجود می آید. اندازۀ قلب بزرگ شده و دستخوش انقباضات نامنظم (آریتمی) می گردد. برخی از این انقباضات به علت بی کفایتی عضله قلب باعث خروج خون از قلب نشده و در نتیجه نبض نیز بوجود نمی آید.

علائم بیماری عضلۀ قلب شامل:
بی حالی _ سرفه _ اتساع شکم _ کاهش وزن و در بعضی موارد تورم دست و پا و کلاپس است.
مصرف دارو برای افزایش عمر حیوان ضروری است.

کم خونی ( Anaemia)


حالتی است که در آن گلبول های قرمز خون و هموگلوبین که نقش انتقال اکسیژن در خون را بازی می کنند دچار نقصان می شود.

سه علت اصلی کم خونی عبارتند از:
1. تخریب گلبول های قرمز خون بوسیله:انگل ها _ مسمومیت ها _ سموم باکتری ها _ واکنش های ایمنی.
2. کاهش حجم خون در اثر: خونریزی ناشی از تصادفات _ مسمومیت _ زخم هایی که خونریزی می کنند و آلودگی به انگل های خونخوار مانند کرم های قلابی یا شلاقی.
3. تولید کم و غیر طبیعی گلبول های قرمز در مغز استخوان به علت: تومورها _ سموم _ عفونت های حاد _ بیماری های عفونی مزمن ( پیومتر یا زخم های چرکی ) _ بیماری مزمن کلیه _ کمبود عناصر معدنی ( آهن، مس، کبالت ) _ کمبود ویتامین ( B6 یا B12 ).

علائم کم خونی شامل:
رنگ پریدگی لثه ها _ ضعف تدریجی _ ناتوانی در ورزش _ تنفس سریع _ بی قراری.

اگر فکر می کنید سگتان کم خون است به دامپزشک مراجعه نمایید. دامپزشک با آزمایش خون به نوع، درجه و عامل کم خونی پی خواهد برد. دامپزشک با تجویز داروهای ضد کم خونی مانند مکمل آهن، ویتامین ها و استروئیدهای آنابولیک کم خونی را مداوا خواهد کرد. در صورت کم خونی شدید ممکن است نیاز به انتقال خون باشد. به محض اینکه دامپزشک پی به کم خونی حیوان می برد به شما توصیه خواهد کرد که غذاهای مغذی با پروتئین بالا، مکمل های ویتامینی و جگر در تغذیه حیوان استفاده کنید. ضمنا در دورۀ نقاهت، سگ را با ورزش زیاد خسته نکنید.

اختلالات وابسته به نژاد
اسپانیل کینگ چارلز، پکنیز، پودل: مستعد به خس خس قلب ( Heart murmur ) هستند.

گری هوند: مستعد کرم قلب می باشد. (بدلیل نگهدای همزمان با سایر سگها در مراکز پرورش).
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos