پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تغذیه و سگ و توله


تمام سگها به انواع مختلف مواد غذایی  نیاز دارند و در این نکته بحثی نیست اما این نیاز با توجه به سن و میزان تحرک سگ متفاوت خواهد بود و جیره های مختلفی در این زمینه تعریف شده اند مثل جیره خاص توله ها و یا جیره خاص سگهای مبتلا به بیماری دیابت  و نباید در سایر سگها مورد استفاده قرار گیرند. سخن در مورد برنامه های غذایی را با بحث غذای توله ها پیش می گیریم:

تغذیه توله ها

یک توله سگ رو به نظر بیارید! مثل گلوله کاموا می مونه خوشگل و با مزه و صورت چاق ورم کرده و این ور اون ور غلت می زنه و ورج ورجه می کنه.و دندانهاش هم مثل استخوانهای ماهی می مونن و شما روز به روز متوجه می شید که قیافه اش داره تغییر می کنه دندانهاش خیلی زود می ریزن و دندانهای جدید در میاره و صورتش از اون فرم پفالو بصورت اصلی و استخوانی تغییر حالت می ده و دیگه از اون توده کاموایی خبری نیست و  در کمتر از یک سال به یک سگ نوجوان تبدیل می شه و رشدی تصاعدی خواهد داشت.و تعجبی نداره که بگم برای هر کیلو اضافه وزنش چقدر نیاز به کالری و مواد غذایی بیشتر داره و نمیشه میزان نیازش به غذا رو با یک سگ بالغ مقایسه کرد و تقریبا سه برابر احتیاجات یک سگ بالغ به مواد غذایی نیاز داره و غذاش هم باید دقیقا تعریف شده باشه و جیره غذایی متعادلی رو دریافت کنه این میزان غذا بتدریج که توله رشد می کنه کاهش پیدا می کند و معمولا این کاهش از حدود سن چهار ماهگی به بعد صورت می گیره و البته همچنان نسبت به نیاز های یک سگ بالغ هنوز باید بیشتر غذا بخوره تا اینکه به سن  ده ماهگی برسه و البته با توجه به نژاد و سن بلوغ همچنان تا سن دو سالگی باید به احتیاجات غذاییش توجه خاصی نمود.توله ها  به پروتئین با ارزش غذایی مناسب احتیاج دارند مثل تخم مرغ. شیر و پنیر و این مواد غذایی به خوبی هضم می شوند و  مزه خوبی هم برای توله ها دارند .و یا اینکه می تونید از غذاهای مخصوص توله ها که طبق فرمولاسیون دقیقی تهیه شده اند استفاده کنید. نکته قابل توجه اینه که تعادل رو در غذا دادن به توله ها حفظ کنیم و بیش از حد نیاز به اونها غذا ندیم. اغلب توله ها در بین سنین 6 تا 8 هفتگی از شیر گرفته می شوند. و باید وقتی توله رو به خانه بیاورید و از مادرش جدا کنید که بتونه غذای جامد بخوره . توله ها معمولا در غذا خوردن حریص هستند پس باید دقت کنید که بصورت یکنواخت به اونها غذا بدهید و میزان نیاز های تغذیه ای اونها رو در نظر بگیرید. و  اهمیت چاق نشدن سگ به حدی است که من  لاغر موندن سگ رو به چاقی غیر عادی ترجیح می دهم و این مسئله در مورد نژاد های بزرگ بیشتر صدق می کنه.اگر سگ زیاد غذا بخوره متعاقبا  رشد سریعی خواهد داشت و زنگ خطر ایجاد مشکلات بعدی خواهد بود مثل رشد نا متعادل عصلات و استخوانها و این مسئله حیوان را مستعد ابتلا به بیماریهای مفصلی مثل دیسپلازی مفصل ران می کند. و رشد سریع استخوانها نسبت به رشد عضلات بیشتر خواهد شد و دردهای عضلانی را در دوره بلوغ شاهد هستید و بنابراین باید آینده نگر باشیم و برای اجتناب از درگیری های ارتوپدیک باید پیش بینی لازم را در دوره تولگی مد نظر قرار دهیم.نکته مهم دیگه ای هم که باید توجه داشته باشیم متعادل نگاه داشتن میزان کلسیم جیره در توله ها است. میزان زیاد کلسیم در جیره غذایی در رشد استخوانها و بویژه غضروفها اختلال ایجاد می کند و فرمولی در این زمینه وجود دارد که باید حتما رعایت شود میزان کلسیم در ماده خشک غذایی نباید بیش از 1.1 درصد جیره بیشتر باشد مخصوصا در سگها نژاد بزرگ. و این مشکلات در سگهای نژاد آپارتمانی  کمتر مشاهده می شوند و در مقابل با مشکلات دیگری در آنها رو به رو می شویم مثل پایین آمدن سطح گلوکوز خون و  یا دچار سنگهای دستگاه ادراری می شوند.در  توله ها باید ترتیب دفعات غذا دادن را در نظر بگیریم تا حدود سن سه ماهگی باید 4 نوبت در روز به او غذا بدهیم و تا حدود سن 5 ماهگی به  سه بار در زو کاهش دهیم و بعد از این سن تا آخر عمر روزی دو بار به او غذا بدهیم.یک سئوالی در اینجا مطرح می شود که تا کی باید جیره غذایی دوران تولگی رو ادامه بدهیم؟همانطوری که قبلا هم گفتم توله با توجه به رشد سریعی که دارد میزان خاصی از مواد  غذایی رو دریافت کند و زمانی که این رشد سریع سرعش کم شد یعنی به حدود 75 تا 80 درصد رسید. می توان بتدریج غذای دوره بلوغ را جایگزین آن نمود.و این میزان رسیدن به وزن بلوغ کاملا در ارتباط با نژاد سگها است مثلا سگی مثل چی هوا هوآ در زمان بلوغ  ممکنه فقط یک کیلوگرم وزن داشته باشه و سگی هم مثل سنت برنارد در زمان بلوغ بیش از 80 کیلوگرم وزن داره و سن رسیدن به این وزن هم متغیر است حالا اگه بخواهم بگم که مثلا از سن 4 ماهگی به بعد میزان غذا رو کاهش می دهیم ممکنه با توجه به متفاوت بودن وزن نژاد های مختلف برای حیوان مشکل ایجاد نمائیم پس بهترین فرمول می تونه همان اطلاعات نژادی و میزان رسیدن به اندازه استاندارد آن نژاد باشد.مسئله دیگر هم توجه به دفعات تکرار تغذیه استد.معده توله ها بسیار کوچک است و ظرفیت محدودی دارد و اونها نمی تونن مقدار زیادی غذا را برای مدت زمان طولانی در معده نگه دارند و بتدریج با افزایش سن میزان توان نگهداری مواد غذایی در آنها  افزایش پیدا خواهد کرد.و باید دقت کنید که  چنانچه از غذاهای خشک و فرموله شده استفاده می کنید حتما غذای اونها با آب ولرم مرطوب شده باشه.  چون بدین ترتیب هم غذا برای اونها خوشمزه تر می شود و هم  بهتر هضم خواهد شد و این کار رو تا زمانی که دندانهای  دائمی در بیان ادامه دهید.و بعد از این زمان بهتره که غذا خیلی نرم نباشه تا بتونه با گاز گرفتن دندانهاش رو هم تقویت کنه و سنگهای دندانی تا حدی کمتر شوند ! در مورد فرمول جیره های غذایی در فرصتی مناسب  صحبت خواهم کرد و در این بخش صرفا با اصول تغذیه کار داریم.

جیره غذایی سگهای آبستن و شیروار

آبستی دوره ای است که  به قول معروف باید  سگ رو ناز پرورده کرد..و تا سن حدود هفت هفتگی بعد از شروع آبستی نیازی نیست که جیره غذایی سگ رو تغییر دهیم و از این دوره به بعد هم در حدود 20 درصد به جیره غذایی افزوده خواهد شد. در واقع دوره اصلی بعد از تولد توله ها خواهد بود. و رعایت این نکات بسیار مهم است  چونکه اگر سگ بیش از اندازه اضافه وزن پیدا کند در زمان زایمان دچار مشکل خواهد شد..بعد از اینکه سگ توله هایش را بدنیا آورد می توانید 10 درصد دیگر هم بر جیره غذایی بیفزایید. و در 5  هفته ابتدایی می توانید غذاهای متنوعی  به استثنا شوکولات به سگ بدهید..وقتی که توله ها بتدریج بزرگتر می شوند مخصوصا در سن 20 تا 30 روزگی میزان نیازشون به شیر مادر هم افزایش پیدا می کنه . و به همین دلیل باید به مادر اجازه داده بشه که هر چقدر دوست داره غذا بخوره تا بتونه به بچه هاش بیشتر شیر برسونه. و از حدود سن سه هفتگی به بعد توله ها شروع می کنن به بو کشیدن غذای مادرشون و کم کم شروع می کنن به خوردن از غذای مادرشون و اینگونه است که کم کم با غذاهای عادی غیر از شیر آشنا می شوند.سگهای شیروار سه تا چهار برابر شرایط عادی به غذای بیشتر احتیاج خواهند داشت .این جیره برای رشد.  تولید و همه فرآیندهای طبیعی بدن است . و در عین  حال غذاهای آماده ویژه سگهای بالغ از کالری کافی در این مواقع برخوردار نیستند.و به همین دلیل باید از غذاهای تکمیلی استفاده نمود و به این نکته هم باید توجه کرد که همزمان با از شیر گرفته شدن توله ها باید جیره غذایی مادر به دوره قبل از دوره آبستنی تغییر پیدا نماید تا از اضافه وزن پیدا کردن مادر جلوگیری شود.

جیره غذایی سگهای پیر

در مورد غذای سگهای پیر باید به این نکته توجه کنیم که اونها بجای  دویدنهای پیاپی ترجیح می دهند که در طول زور به آرامی قدم بزنند و بر این اساس باید 25 درصد از میزان معمول کالری جیره غذایی آنها کاهش یابد و در عین حال میزان نیاز آنها به مواد غذایی ضروری افزایش پیدا می کند. سگهای پیر به جیره غذایی با پروتئین  غنی و راحت هضم شدنی احتیاج دارند مثلا شاخ حیواناتی مثل گاو هم مملو از پروتئین  است ولی کیفیت مناسبی ندارد در مقابل تخم مرغ پروتئین خوبی دارد.و راحت هضم می شود. باید دقت کنید که به یک سگ پیر  بیش از اندازه غذا ندهید چون غذای زیاد و تحرک کم معلومه که چه عواقبی در بر خواهد داشت. و کاهش دادن کالری جیره غذایی مهمترین کار در سگهای پیر است.در بعضی از غذاهای فرموله شده برای سگهای پیر  میزان پروتئین هم محدود شده است تا از ایجاد مشکلات کلیوی بکاهند.  البته این غذاها باید در مورد سگهای بیمار بکار بروند هر چند که بیماریهای کلیوی در سگهای مسن  چندان شایع نیستند و کاهش پروتئین از نظر من چندان لزومی ندارد .

جیره غذایی سگهای کاری

به سگهایی کاری می گویند که فعالیت زیادی دارند و مجبورند که در طول یک روز کیلومتر ها راه بروند و در زیر آوار زلزله بگردند تا شاید بتوانند جان یک انسان را نجات دهند. و یا اینکه همراه ما به شکار بیایند و به دنبال شکار بدوند و یا برای مراقبت از یک گله گوسفند  در تلاش باشند و یا در مناطق قطبی  سگها  وظیفه اشان کشیدن سورتمه است و بدین ترتیب باید جیره غذایی چنین سگهایی از پروتئین و چربی بالایی برخوردار باشدباید به نکته مهمی توجه کنیم که میزان حجم عضلات بدن سگ نسبت به کل بدنش نسبت به انسان بیشتر است و فعالیت قلبی عروقی در سگها بیش از انسان است.و در عین حال باید در نظر داشته باشیم که سگها غدد عرق در بدنشان ندارند وبطور کلی نیروی حیاتی بدن سگها و ظرفیت بازدهی اکسیژن در بدن آنها بیش از انسان است.و این تفاوتها بهترین رهیافت است برای نحوه غذا دادن به سگهای کاری...این سگها وقتی به بالاترین درجه بهره وری می رسند که از بهنترین انواع پروتئین و چربی حیوانی بهرمند شوند.غلات .سبزیجات و کربوهیدراتها حداقل نقش را در تولید انرژی بر عهده دارند و بهتر است در مورد این سگها از غذاهایی استفاده شود که از نظر فرمولی حداقل غلات در آنها بکار رفته باشند.نکته مهم دیگری که باید در نظر داشت زمان غذا دادن به چنین سگهایی است نباید قبل از شروع یک فعالیت  به آنها غذا داده شود.و در غیر اینصورت باید منتظر اسهال و استفراغ او باشید.و حداقل نیم ساعت باید فاصله باشد و در مورد آب نیز چنین مسئله ای صدق می کند.نکته مهم دیگه هم میزان بیرون ماندن سگ در هوای سرد است به طور کلی با کاهش هر 4 درجه باید حدود هفت درصد بر میزان کالری رژیم غذایی افزوده شود.و جالب است بگویم که در طول  زمستان امسال من شاهد تلف شدن سگهای بسیار زیادی بودم که متاسفانه تلاشهایم در اکثر موارد ناموفق بود و علت اصلی هم تصور اشتباه صاحبان سگ از مقاومت او بوده است و در  شبهای سرد گذشته آنها را در حیاط منزل و یا کارخانه اشان آزاد گذاشته بودند..و در این مواقع جیره  غذایی مملو از چربی حیوانی بهترین گزینه خواهد بود

جیره دوران بیماریهای طولانی و دوره نقاهت...

اصولا درمان بیماریها ارتباط تنگاتنگی با همراهی نوع غذای مناسب دارد مثلا در بیماریهای کلیوی با توجه به اینکه بدن توان نگهداری و حفظ پروتئین و فسفات و نمک  را ندارد باید این مواد را در جیره غذایی کاهش داد و در مقابل میزان انرژی جیره را بالا برد .و جیره مخصوص دوران نقاهت نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است مثلا سگی که در طول بیماری وزن کم کرده است باید در دوران نقاهت میزان کالری جیره غذایی بالا برده شود تا وقتی که به وزن متعادل برسد.....بد نیست به چند نکته دیگر نیر دز اینجا اشاره ای داشته باشم:مصرف پیاز در غذای سگایجاد کم خونی همولیتیک می نماید وضعیتی که گلبولهای قرمز خون تخریب می شوند و در مواردی هم شاهد بودم که مصرف پیاز ایجاد حساسیتهایی مثل خارش بدن ایجاد می نماید بنابراین پیاز را از جیره غذای سگ حذف نمائید

دكتر افروزي
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)