پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

پیشگیری از ادرارکردن سگ از روی هیجاندر صورتیکه سگ شما با ورود افراد مختلف به خانه و یا ورود شما پس از کار روزانه به خانه، ادرار میکند باید بگوییم که شما تنها این مشکل را ندارید. بهترین روش برای جلوگیری از ادرار کردن از روی هیجان، تمرکز بر عدم ایجاد هیجان در سگ و عدم تمرکز بر ادرار کردن اوست.

وسایل مورد نیاز:

•اسپری/دستمال پاک کننده ادرار
•دستمال

قدم اول

در ابتدا تا زمانیکه سگ آرام گرفت، او را کاملاً نادیده بگیرید. در صورتیکه ورود شما به خانه، عاملی است برای ادرار کردن سگ، هر زمانیکه وارد خانه می شود، سگ را نادیده بگیرید. از نگاه کردن، صحبت کردن، نوازش کردن سگ یا دیگر روشهای تصدیق حضور سگ در خانه اجتناب نمائید، این رفتار را تا زمانیکه هیجان سگ فرونشست ادامه دهید این مدت زمان حدوداً 20 دقیقه بطول می انجامد.

قدم دوم

زمانیکه سگ آرام شد، به او توجه کنید. هنگامیکه هیجان سگ از وجود شما کاملاً فرونشت، به آرامی با او صحبت کرده و سر او را به آهستگی نوازش دهید. از مهمانان خود نیز درخواست کنید تا به همینگونه عمل کنند. نادیده گرفتن سگ به معنای رد کردن او نیست. این رفتار به سادگی به سگ آموزش میدهد که روش خوشامدگویی خود را با شما تغییر داده تا بتواند هر چه سریعتر به محض ورودتان به خانه، به شما نزدیک شود.

قدم سوم

پشتکار داشته باشید. عدم ایجاد هیجان در سگ در مواقع هیجان آور، هفته ها و یا شاید ماهها بطول انجامد، بنابراین پشتکار شما در این مدت، بسیار مهم است. و سرانجام زمانی می رسد که ورود شما یا مهمانانتان برای سگ تبدیل به رویدادی بسیار عادی میشود و سگ دیگر نیازی به آرامش یافتن برای جلوگیری از ادرار کردن، با ورود شما یا تازه واردین نمی بیند.

قدم چهارم

زمانیکه سگ با دیدن شما ادرار میکند، در سکوت و سریعاً آن محل را تمیز کنید. سگی که از روی هیجان ادرار میکند، از روی قصد این کار را انجام نمیدهد و به نوعی از آن آگاه نیست. تنبیه در این زمان تنها باعث گیج و مغشوش شدن سگ شده و او در آینده تعمداً ادرار خواهد کرد، چرا که در این حالت شما به نوعی برای او دشمن غیر قابل پیش بینی محسوب می شوید. با استفاده از پاک کننده ادرار محل ادرار را به نحوی تمیز کنید که عاری از هرگونه بوی بازمانده ادرار باشد. استفاده از سرکه برای از میان بردن بوی ادرار گزینه مناسبی است.

توصیه های بیشتر

آزاد گذاشتن سگ در این حالت، مشکلی را حل نمیکند. شما نمی توانید مانع ادرار کردن سگ شوید، چرا که آنها همیشه میزان قابل توجهی ذخیره ادرار برای تعیین قلمرو خود حفظ می کنند، پس با آموزش درست، روش کنترل ادرار را در او تقویت نمائید.

در صورتیکه سگ شما با دیدن یک غریبه در خانه و در غیبت شما، هیجان زده میشود، به او اطلاع دهید که سگ شما در مرحله آموزش دیدن است و در صورتیکه او را نوازش کنید، احتمال ادرار کردن وجود دارد.

در صورتیکه با گذشت چند ماه، هنوز با سگ با مشکل مواجه اید، نا امید نشوید. محل ادرار را تمیز کنید و به یادگیری سگ برای چند هفته آتی ادامه دهید.

اگر سگ همچنان در زمان هیجان زدگی، ادرار میکند، برای بررسی مشکلات پزشکی، به دامپزشک مراجعه نمائید.

به آسانی هیجان زده شدن سگ، نمایانگر آن است، که او به تحرک بیشتری نیاز دارد. ورزش و بازی کافی و پیاده روی منظم از بروز چنین رفتارهایی ممانعت خواهد کرد.

ترجمه شده از:
www.ehow.com
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos