پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

بهداشت سگ ها

وضعیت بهداشت ضعیف در گربه ها در صورت عدم رسیدگی مناسب، منجر به نتایج بسیار بدی می شود. حیوانات خانگی مثل انســان ها، می توانند حالات پوستی نظیــر قرمزی، خــارش، بوی بد و حتی زخــم را بروز دهند. خوشبختانه بسیاری از این حالات پوستی با استحمام منظم و تیمار کردن، قابل پیشــگیری هستند.


بهداشت-مناسب-برای-حیوانات-خانگی1

دکتر آلیسون دیزل، A&M  استادیار دانشــکده دامپزشکی و علوم زیســتی کالج تگزاس، اهمیت بهداشت حیوانات خانگی را برای ســگ ها و گربه ها را چنین توضیح داده است. اگرچه اکثر گربه ها برای داشتن پوست و موی سالم معمولا نیازی به استحمام ندارند، اما برای گربه های چاق و پیر، این کار ســودمند است؛ اما از منظری دیگر، ســگ ها به استحمام و تیمار شدن در فواصل منظمی که به میزان سلامتی پوست و موی آنها بستگی دارد، نیازمندند.

او می افزاید : استحمام برای سگ هایی که دچار ناهنجاری های پوستی نیستند، چند بار در سال و یا زمانی که کثیف می شوند پیشنهاد می شود. اما سگ هایی که مشکلات پوستی دارند، ممکن است نیاز به حمام های بیشتری داشته باشند و گاهی ممکن است از شامپو های خاصی برای آن ها استفاده شود. اگر سگ شما مشکل پوستی دارد، باید برای حمام کردن او از دکتر دامپزشک خود مشورت بگیرید.

به گفته ی دکتر دیزل، اگرچه دامپزشــک میتواند پوست حیوان خانگی تان را در دوره های منظم معاینه ای کنترل کند، اما گاهی اوقات ممکن اســت ناهنجاری های پوستی بین این دوره ها تظاهر کند. اگر در حین استحمام یا تیمار کردن حیوان خانگی خود، متوجه هر گونه وضعیت غیر عادی شدید، باید او را جهت معاینه نزد دامپزشک ببرید. برخی تغییرات قابل ملاحظه، مانند افزایش بوی نامطبوع و شوره می باشند که ممکن است باعث ناراحتی یا خارش حیوان شوند. علاوه بر آن، حیوانات با موی بلند، مستعد نمدی شدن مو هستند، که این خود باعث آزار پوست شده و هنگام برداشت آن، ایجاد زخم می کند. علاوه بر آن، حیوانات خانگی با موی بلند، در خطر بیشتری برای هجوم انگل های پوســتی هســتند و بعضی قارچ ها هم لابلای نمد ها زیر انباشت مو پنهان می شوند. این موجودات به پوست آسیب زده و موجب ایجاد زخم، عفونت، آلودگی خونی باکتریایی و نهایتا مرگ می شــوند. حالات پوستی شدید تر یا مداوم، باید توســط متخصص درماتولوژی دامپزشکی مورد معاینه قرار گیرد.

قسمت مهم دیگر در بهداشت مناســب حیوانات خانگی، تمیز نگه داشتن گوش حیوان است. بسیاری از نگه دارندگان حیوانات خانگی، آن ها را برای تمیز نگه داشــتن پوست و مو مرتب حمام می برند، اما داشتن گوش های تمیز هم به همان میزان قابل اهمیت است و باید بخشی از برنامه روزمره بهداشتی او باشد. توصیه دکتر دیزل این است که برای تمیز کردن گوش های سگتان، یک توپ پنبه ای را به محلول پاک کننده گوش که مورد تایید دکتر دامپزشک باشد، آغشته کنید.ایشان می افزاید: آن را به آرامی در کانال گوش سگ یا گربه خود قرار داده و برای کمک به رسیدن محلول به طول کانال، آنرا ماســاژ دهید.

 

بهداشت-مناسب-برای-حیوانات-خانگی4

 

میتوان از یک توپ کتانی دیگر بــرای خروج مایع اضافی بعد از آنکه حیوان سرش را تکان داد نیز بهــره برد. به هیچ عنوان از سواب های کتانی ( گوش پاک کن ) برای تمیز کردن گوش ســگ یا گربه خود استفاده نکنید چرا که باعث آسیب های بالقوه ای به کانال گوش می شوند. دکتر دیزل همچنیــن اضافه می کند : مشکلات گوش معمولا با خاراندن یا مالش گوش، قرمزی، ترشح و بوی نامطبوع از گوش تظاهر می کند. برخی حیوانات مثل ســگ هایی که زیاد شنا می کنند، بیشتر از سایرین در معرض مشــکلات گوش هستند و باید بیشتر تحت کنترل باشند. علاوه بر آن، نگه دارندگان حیوانات خانگی باید بــرای تمیز کــردن گوش حیوان خود، از دامپزشک مشورت بگیرند.

 

 

به گفته ی دکتر دیزل، وضعیت بهداشت ضعیف در سگ ها و گربه ها در صورت عدم رسیدگی مناسب، منجر به نتایج بسیار بدی می شود. اگرچــه به نظر می رســد حیوان خانگی شما اســتحمام معمول خود را دوســت ندارد، اما رعایت بهداشــت مناسب برای سالم نگه داشتن آن ها که دوستان پشمالوی شما هستند، ضروری به نظر می رسد. اگر درباره تیمار کردن و استحمام حیوان خانگــی خود نگرانی داریــد، حتما از دکتر دامپزشک خود مشورت بگیرید.

بهداشت-مناسب-برای-حیوانات-خانگی2

قسمت مهم دیگر در بهداشت مناسب حیوانات خانگی، تمیز نگه داشتن گوش حیوان است. بسیاری از نگه دارندگان حیوانات خانگی، آن ها را برای تمیز نگه داشتن پوست و مو مرتب حمام می برند، اما داشتن گوش های تمیز هم به همان میزان قابل اهمیت است و باید بخشی از برنامه روزمره بهداشتی او باشد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی