پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تفاوت هاي سگ هاي نر و ماده - ترجمهتفاوت هاي سگ هاي نر و ماده
تفاوت هايي ميان سگ هاي نر و ماده وجود دارد، با اين حال ممكن است برايتان جالب باشد كه بدانيد تمام تفاوت هاي شايعه شده كاملا صحت ندارند. اولين و بارزترين تفاوت بين سگ هاي نر و ماده اندازه آنهاست. تقريبا در تمام نژاد ها ( به استثنا چند نژاد كمياب) سگ نر بزرگ تر است.
همچنين هزينه هاي عقيم كردن نيز براي هركدام متفاوت است. سگ نر به راحتي عقيم مي شود. مي توان او را بيهوش كرد و اين كار را انجام داد. براي اكثر دامپزشكان اين كار كمتر از سي دقيقه طول مي كشد. سگ ماده نيز بي هوش مي شود اما بايد به روش جراحي عمل باز كند و رحمش خارج شود. به طور ميانگين اين عمل حدود يك ساعت طول مي كشد. هزينه هاي هر دامپزشك نيز فرق مي كند، اما هزينه هاي عمل هاي سگ ماده به مراتب بيشتر است. سگ نر سريع تر از سگ ماده بهبود مي يابد.
برداشت عموم از سگ ماده اين است كه او آرام تر و تربيت پذيرتر است. اين فقط برداشت افراد است و كاملا اشتباه مي باشد. ملايمت و عطوفت در سگ ها يك خصوصيت فردي است، با اين حال بسياري از صاحبان سگ براساس اين تصور اشتباه، در مقايسه با سگ هاي بزرگ جثه نر تمايل بيشتري به سگ هاي بزرگ جثه ماده نشان مي دهند. يك تصور اشتباه ديگر اين است كه سگ هاي ماده آسان تر تربيت مي شوند، و به همين خاطر است كه در زمان انتخاب سگ براي بار اول سگ هاي ماده نسبت به سگ هاي نر خواهان بيشتري دارند.
از پرخاشگري نيز اغلب به عنوان يك تفاوت ياد مي شود. پرخاشگري بر اساس جنسيت نيست. بلكه تحت تاثير چند عامل است مانند خلق و خو، پرورش، تربيت، و تجربيات. شما نمي توانيد تنها بر اساس جنسيت خصوصيات حيوان را پيش بيني كنيد.
با توجه به نژاد، تفاوت هاي خاصي بين نر و ماده وجود دارد. بعضي سگ هاي نر يا ماده به عنوان نژادهاي سلامت تري شناخته مي شوند. براي مثال، اينطور در نظر گرفته مي شود كه سگ پاگ ماده در معرض خطر بيشتري در برابر تومورهاي تخمدان يا سينه قرار دارند. سگ جرمن شفرد نر در معرض خطر بيشتري در برابراختلالات مفصلي قرار دارد.
معمولا اين تفاوت ها اساس انتخاب جنسيت سگ نيست. ما معمولا براي انتخاب سگ نر يا ماده معيارهايي در ذهنمان داريم . سگ ها با هر جنسيتي ممكن است به خوبي با هم كنار بيايند، درست به همان اندازه كه سگ هاي با جنسيت متفاوت ممكن است دائما با هم در نزاع باشند. خصوصيات و نژاد سگ نسبت به جنسيت تاثير بيشتري در ايجاد تفاوت ها دارند.
خلاصه:
ü سگ هاي نر معمولا جثه بزرگ تري نسبت به سگ هاي ماده در همان نژاد يا نژاد ميكس دارند.
ü هزينه ي عقيم كردن سگ هاي ماده بيشتر است.
ü تصور جامعه اين است كه سگ هاي ماده آرام تر و ملايم تر از سگ هاي نر هستند.
منبع: differencebetween.net
ترجمه: SaMa
__________________
نظرات کاربران
 • 0
  سلام من 19 سالمه و تازه 7 ماهه یه سگ پامرانیان نر خریدم خیلی خوبه..قبلا یه دونه شی هوا هوا ماده داشتم اونم خیلی خوب بود..ولی من نر بیشتر دوست دارمم.به نظر من نر ها عالین..و اینکه تو نژاد پامرانیان نر ها خوشکلتر و درشت ترند..ولی سگ ها همشون خوبن
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

گربه

سگ

تربيت

تربیت

ماده

آموزش

نام

میان

حیوانات

عکس

نگهداری

حیوان

پرورش

تریر

نسبت

پاگ

ی

گوش

هاسکی

گونه

مقايسه

بزرگ

خرگوش

آکیتا

بین

خصوصیات

نژاد

تاثیر

همستر

توله

حيوان

قدرت

فرق

جانوران

سگهای

داده

جراحي

چند

مشخصات

بارداری

ایگوانا

بهتر

کنار

هوش

تفاوتهای

گرگ

سازی

مقایسه

انتخاب

اموزش

عمل

عقیم

زنان

تفاوت

سینه

ویژگی

ورزشکاران

خصوصيات

ژرمن

اسم

کجا

عکسهای

آمده

حنجره

سينه

جثه

ي

بزرگتر

قیمت

سازي

هاى

اختلاف

چطوری

ترجمه

ادرار

سگی

صدای

بفهمیم

هزينه

معنی

هست

لحاظ

سگمان

هزینه

فهمیدن

عقيم

اسامی

دوبرمن

فرقی

برتری

تمايل

عريان

هــــا

بـا

هـم

بـه

نر

است

حال

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی