پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

سگ ها مانند انسان ها میباشند

                                                    سگ ها مانند انسان ها میباشند  


 

FOR the past two years, my colleagues and I have been training dogs to go in an M.R.I. scanner — completely awake and unrestrained. Our goal has been to determine how dogs’ brains work and, even more important, what they think of us humans. Now, after training and scanning a dozen dogs, my one inescapable conclusion is this: dogs are people, too.

 

در دو سال گذشته من به همراه همکارانم مشغول آموزش سگها برای ورود به دستگاه اسکن ام آر آی به صورت کاملا" هوشیار و مهارنشده بودیم. هدف از این تحقیق اطلاع از کارکرد مغزدر مورد سگها و مهمتر از آن یافتن پاسخی برای این پرسش که آنها در مورد انسانها چگونه فکر می کنند. حال بعد از مطالعه بر روی 12 سگ نتیجه غیر قابل انکار تحقیقات من این است که: سگها نیزهمانند مردم هستند.

 

Because dogs can’t speak, scientists have relied on behavioral observations to infer what dogs are thinking. It is a tricky business. You can’t ask a dog why he does something. And you certainly can’t ask him how he feels. The prospect of ferreting out animal emotions scares many scientists. After all, animal research is big business. It has been easy to sidestep the difficult questions about animal sentience and emotions because they have been unanswerable. Until now.

 

نظر به اینکه سگها نمی توانند صحبت کنند، دانشمندان از روی مشاهدات رفتاری بر روی سگها نتیجه گیری میکنند که آنها به چه چیزی می اندیشند. این یک فعالیت زیرکانه ای است. کسی نمیتواند علت رفتار خاص سگ و یا احساسش راجع به موضوع خاصی را از وی سؤال کند.  بررسی وتحقیق در مورد احساسات حیوانات بسیاری از دانشمندان را هراسان میکند. تحقیق در مورد سگها حرفه گسترده ای می باشد. تا حالا کنار گذاشتن سؤالات دشواری در مورد ادراک و احساس سگها با این توجیه که غیرقابل پاسخگویی هستند، به راحتی صورت پذیرفته است.

 

  By looking directly at their brains and bypassing the constraints of behaviorism, M.R.I.’s can tell us about dogs’ internal states. M.R.I.’s are conducted in loud, confined spaces. People don’t like them, and you have to hold absolutely still during the procedure. Conventional veterinary practice says you have to anesthetize animals so they don’t move during a scan. But you can’t study brain function in an anesthetized animal. At least not anything interesting like perception or emotion.

 

با نگاه به مغز سگ توسط اسکن ام آر آی می توان به وضعیت درونی آن پی برد. نظر به اینکه ام آر آی در یک فضای محدود وپرسروصدا انجام می شود، مردم آن را دوست ندارند زیرا در طی این فرآیند مجبور به عدم حرکت می باشند. برای مطالعه معمول بر روی حیوانات  از داروهای بیهوشی استفاده می شود. اما کارکرد مغز در حیوان بیهوش قابل مطالعه نیست. حداقل این کارهمانند مطالعه ادراک و احساس جالب نیست.

 

From the beginning, we treated the dogs as persons. We had a consent form, which was modeled after a child’s consent form but signed by the dog’s owner. We emphasized that participation was voluntary, and that the dog had the right to quit the study. We used only positive training methods. No sedation. No restraints. If the dogs didn’t want to be in the M.R.I. scanner, they could leave. Same as any human volunteer.

 

از ابتدا ما حیوانات را مانند انسانها در نظر گرفتیم. فرم رضایت نامه  با الگوبرداری از فرم رضایت نامه بچه، توسط صاحب سگ امضا شد. ما تأکید داشتیم که نحوه همکاری به صورت داوطلبانه باشد و سگ این حق را داشت که روند مطالعه را ناتمام رها کند.  ما  فقط از آموزشهای مثبت استفاده کردیم. بدون مسکن. بدون محدودیت. اگر سگها نمیخواستند وارد دستگاه ام آر آی شود، می توانستند ابن کار را انجام ندهند. درست شبیه هر داوطلب انسان.

 

 My dog Callie was the first. Rescued from a shelter, Callie was a skinny black terrier mix, what is called a feist in the southern Appalachians, from where she came. True to her roots, she preferred hunting squirrels and rabbits in the backyard to curling up in my lap. She had a natural inquisitiveness, which probably landed her in the shelter in the first place, but also made training a breeze.

 

سگ من، کالی، اولین داوطلب بود. نجات یافته از پناهگاه سگان. کالی یک سگ لاغر سیاه از نژاد ترییر میکس بود که تحت عنوان فیست در آپالانیان جنوبی، زادگاه این سگ، شناخته شده بود. همانند نیاکانش دوست داشت سنجاب و خرگوش شکار کند تا اینکه روی پای من دراز بکشد. کنجکاوی کالی که احتمالا" او را به پناهگاه رسانده بود، باعث سهولت در امر آموزش می شد.  

 

With the help of my friend Mark Spivak, a dog trainer, we started teaching Callie to go into an M.R.I. simulator that I built in my living room. She learned to walk up steps into a tube, place her head in a custom-fitted chin rest, and hold rock-still for periods of up to 30 seconds. Oh, and she had to learn to wear earmuffs to protect her sensitive hearing from the 95 decibels of noise the scanner makes.

 

با کمک دوستم ، مارک اسپیواک، که یک مربی سگ است کار آموزش به کالی برای ورود به شبیه ساز ام آر آی که در اتاق نشیمن ساخته بودم، آغاز شد. او آموخت که به سمت مجرای ورودی دستگاه برود، سرش را در محفظه مخصوص داخل دستگاه به مدت 30 ثانیه قرار دهد و همچنین برای محافظت از گوشهای حساسش در مقابل صدایی به شدت 95 دسی بل که توسط اسکنر تولید میشود، از گوشی استفاده کند.

 

   After months of training and some trial-and-error at the real M.R.I. scanner, we were rewarded with the first maps of brain activity. For our first tests, we measured Callie’s brain response to two hand signals in the scanner. In later experiments, not yet published, we determined which parts of her brain distinguished the scents of familiar and unfamiliar dogs and humans.

 

پس از ماهها آموزش و برخی آزمون و خطاها در اسکن ام آر آی واقعی، اولین تصاویر اسکن فعالیت مغز ما را شگفت زده کرد. در اولین آزمایشات، واکنش مغز کالی به محرک دست زدن در اسکنر اندازه گیری شد. در آزمایشهای بعدی که هنوز منتشر نشده اند، ما مشخص کردیم که کدام قسمت از مغز کالی بوی سگها و انسانهای آشنا و غریبه را از هم تمیز می دهد.  

 

Soon, the local dog community learned of our quest to determine what dogs are thinking. Within a year, we had assembled a team of a dozen dogs who were all “M.R.I.-certified.”

 

به زودی انجمن محلی سگها، متوجه تحقیق ما در مورد آنچه سگها به آن می اندیشند شد و در مدت 1 سال ما 12 سگ آموزش دیده برای انجام این تحقیق در اختیار داشتیم.

 

Although we are just beginning to answer basic questions about the canine brain, we cannot ignore the striking similarity between dogs and humans in both the structure and function of a key brain region: the.

 

اگرچه ما هنوز در ابتدای راه پاسخگویی به سوالاتی در مورد مغز سگها هستیم، اما نمیتوانیم شباهتهای قابل ملاحظه بین انسانها و سگها در ساختار و عملکرد قسمت کلیدی مغز(caudate nucleus) را نادیده بگیریم. هسته کودات واقع در قسمت مرکزی مغز،در کنار تالاموس در گانگلیون بازال مغز بسیاری از گونه های جانوری است و نقش مهمی در یادگیری و حافظه دارد.

 

Rich in dopamine receptors, the caudate sits between the brainstem and the cortex. In humans, the caudate plays a key role in the anticipation of things we enjoy, like food, love and money. But can we flip this association around and infer what a person is thinking just by measuring caudate activity? Because of the overwhelming complexity of how different parts of the brain are connected to one another, it is not usually possible to pin a single cognitive function or emotion to a single brain region.

 

                سگ ها مانند انسان ها میباشند                         

"کودات" پراز گیرنده های دپامین بوده و بین ساقه مغز و قشر آن قرار دارد. در انسانها، کودات نقش کلیدی در پیش بینی چیزهایی که از آنها لذت می بریم بازی می کنند. مانند غذا، عشق و پول. اما آیا می توانیم این ارتباط را کنار گذاشته و فقط با اندازه گیری فعالیت کودات به چیزی که فرد در مورد آن می اندیشد پی ببریم؟ به دلیل پیچیدگی ارتباط بین قسمتهای مختلف مغز، معمولا" نمی توان یک عملکرد و یا احساس شناختی مجزا را به یک ناحیه مجزای مغز مرتبط کرد.

 

But the caudate may be an exception. Specific parts of the caudate stand out for their consistent activation to many things that humans enjoy. Caudate activation is so consistent that under the right circumstances, it can predict our preferences for food, music and even beauty.

 

اما کودات یک استثنا می باشد. بخشهای خاص کودات برای فعالسازی استوار خیلی از چیزهایی که انسان از آن لذت می برد برجسته می باشد.پیامد فعالسازی کودات همواره ثابت بوده به حدی که تحت شرایط درستی می تواند ترجیحاتمان را نسبت به غذا، موسیقی و حتی زیبایی پیش بینی نماید.

 

In dogs, we found that activity in the caudate increased in response to hand signals indicating food. The caudate also activated to the smells of familiar humans. And in preliminary tests, it activated to the return of an owner who had momentarily stepped out of view. Do these findings prove that dogs love us? Not quite. But many of the same things that activate the human caudate, which are associated with positive emotions, also activate the dog caudate. Neuroscientists call this a functional homology, and it may be an indication of canine emotions.

 

 

در سگها، فعالیت کودات در پاسخ به غذا افزایش می یابد. همچنین با احساس بوی افراد آشنا، کودات فعال میشود. در آزمایشات اولیه، هنگام بازگشت صاحب سگ که برای لحظه ای از نظر دور شده بود کودات فعال شد. آیا این یافته ها نشان می دهند که سگها ما را دوست دارند؟ نه کاملا". اما خیلی از چیزهای مشابهی که کودات را در انسانها فعال میکنند و معمولا" به احساسات مثبت مرتبط می باشند، کودات را در سگها نیز فعال می کنند. دانشمندان علوم اعصاب از آن به عنوان "همسانی کارکردی" یاد میکنند و این ممکن است علامت احساسات سگ سانان باشد.

 

The ability to experience positive emotions, like love and attachment, would mean that dogs have a level of sentience comparable to that of a human child. And this ability suggests a rethinking of how we treat dogs.

 

 

توانایی تجربه احساسات مثبت مانند عشق و وابستگی بدین معناست که سگها نیز مانند بچه انسان دارای چنین سطحی از ادراک می باشند و این توانایی، تجدید نظر در مورد رفتار با سگها را به ذهن خطور می دهد.

 

DOGS have long been considered property. Though the Animal Welfare Act of 1966 and state laws raised the bar for the treatment of animals, they solidified the view that animals are things — objects that can be disposed of as long as reasonable care is taken to minimize their suffering.

 

 

سگها به عنوان دارایی در نظر گرفته شده اند. چنانچه اعلامیه رفاه حیوانات در سال 1996 و قوانین کشوری مانعی شد، برای رفتار با حیوانات. آنها این نوع نگاه را جا انداختند که سگها چیزهایی هستند که می توانند مورد رسیدگی قرار گیرند تا زمانی که مراقبت منطقی برای کاهش رنج آنها صورت پذیرد.

 

But now, by using the M.R.I. to push away the limitations of behaviorism, we can no longer hide from the evidence. Dogs, and probably many other animals (especially our closest primate relatives), seem to have emotions just like us. And this means we must reconsider their treatment as property.

 

 

اما حالا با استفاده از ام آر آی و با کنار گذاشتن محدودیتهای مکتب رفتارگرایی ، دیگر نمی توان شواهد را پنهان کرد. سگها و احتمالا" بسیاری از حیوانات دیگر ( مخصوصا" نزدیکترین خانواده پستانداران به ما ) به نظر می رسد احساساتی شبیه به ما دارند. این بدین معنی است که باید در مورد نحوه برخورد با آنها به عنوان دارایی تجدید نظر شود.

 

One alternative is a sort of limited personhood for animals that show neurobiological evidence of positive emotions. Many rescue groups already use the label of “guardian” to describe human caregivers, binding the human to his ward with an implicit responsibility to care for her. Failure to act as a good guardian runs the risk of having the dog placed elsewhere. But there are no laws that cover animals as wards, so the patchworks of rescue groups that operate under a guardianship model have little legal foundation to protect the animals’ interest.

 

 

یکی از راههای جایگزین، استفاده از یک سری قوانین محدود انسانی برای حیواناتی است که ازاحساس مثبت نوروبیولوژیکی برخوردار می باشند. بسیاری از گروههای نجات از عنوان "قیم" برای توصیف پرستار انسان استفاده می کنند که منجربه مقید کردن انسان به نگهبانش با یک مسِؤلیت التزامی برای مراقبت از وی می شود. شکست در ایفای نقش قیم خوب، خطر ترک کردن سگ و رفتن به جایی دیگر را به دنبال دارد. اما قانونی جهت پوشش حیوانات به عنوان نگهبان  وجود ندارد. بنابراین کارهای جسته گریخته گروه های نجات که تحت مدل قیومیت عمل می کنند، مبنای قانونی کوچکی برای حفاظت از علایق حیوانات دارند.

 

If we went a step further and granted dogs rights of personhood, they would be afforded additional protection against exploitation. Puppy mills, laboratory dogs and dog racing would be banned for violating the basic right of self-determination of a person.

 

اگر بخواهیم قدم بیشتری برداشته و به سگها حقوق انسانی بدهیم، آنها در مقابل استثمار، بیشتر محافظت می شوند. کارخانه های تولید توله سگ، سگهای آزمایشگاهی برای تست محصولات و مسابقات مربوط به سگها به دلیل زیر پا گذاشتن حق ابتدایی فرد که همانا حق انتخاب است، ممنوع خواهد شد.

 

I suspect that society is many years away from considering dogs as persons. However, recent rulings by the Supreme Court have included neuroscientific findings that open the door to such a possibility. In two cases, the court ruled that juvenile offenders could not be sentenced to life imprisonment without the possibility of parole. As part of the rulings, the court cited brain-imaging evidence that the human brain was not mature in adolescence. Although this case has nothing to do with dog sentience, the justices opened the door for neuroscience in the courtroom.

 

 

من گمان نمی کنم که جامعه خیلی با در نظر گرفتن حقوق سگها به عنوان اشخاص فاصله داشته باشد. اگرچه احکام صادره اخیر توسط دیوان عالی کشور مبنی برلحاظ کردن یافته های علمی-عصبی درحکم نهایی، نوید بخش چنین امکانی می باشد. در دو مورد دادگاه حکم کرد که جوانان متخلف نمی توانند بدون امکان عفو مشروط به حبس ابد محکوم شوند. به عنوان بخشی از حکم دادگاه با ارجاع به اسکن مغز که نشان می دهد در سن بلوغ مغز به تکامل نرسیده است این حکم صادر شد. اگرچه این موضوع درمورد ادراک سگ به کار نمیرود، قضات روزنه ای برای ورود علم اعصاب به دادگاه ها باز کردند. 

 

Perhaps someday we may see a case arguing for a dog’s rights based on brain-imaging findings.

 

شاید روزی ما شاهد موردی باشیم که در مورد حقوق سگها بر مبنای یافته های اسکن مغز بحث می کند.

 

Reference:

Berns, G. (2013, October 5). Dogs Are People Too. New York Times, p.2. Retrieved October 6, 2013, from http://www.nytimes.com.

 

نویسنده: مترجم: خانم مهندس ملک آرا

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)