پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • خانه ای بازیافتی برای پرنده ها ◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
    فیدر دایره ای پرنده را می توان به نرده بالکن یا شاخه درخت قلاب کرد. "Birdball" توسط Michael Hilgers طراحی شده است. ساخته شده از پلاستیک قابل بازیافت تغذیه پرنده مدرن نوآورانه را می توان به راحتی با آب صابون تمیز کرد.
 • خانه ای برای گربه ها ◄ خانه ای برای گربه ها
    تخت های الهام گرفته شده از طبیعت برای گربه ها طراحی شده اند تا شبیه برگ های سبز زیبا باشند. تخت گربه برگ دست ساز از پشم مرینو توسط Elevele از لیتوانی.
 • لامپ اختاپوس ◄ لامپ اختاپوس
    لامپ مجسمه‌ای الهام‌گرفته از طبیعت با شاخک‌های برنجی که شبیه اختاپوس با مغز لامپ است. Octolamp ساخته گرگوری بسون از رزین مخلوط با پودر برنج
 • قاشق با طرحی قو شگل ◄ قاشق با طرحی قو شگل
    قاشق شناور الهام گرفته شده از طبیعت طراحی شده تا شبیه پرنده قوی قو به نظر برسد و در سوپ شما شناور خواهد شد. ملاقه سوانکی شناور. قاشقی به شکل پرنده که مانند بالرین متعادل است.
 • کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای ◄ کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای
    کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای یکپارچه از سر شما محافظت می کند و در جاده توجه شما را جلب می کند. کلاه ایمنی موتورسیکلت گوش گربه ای طراحی شده توسط شرکت روسی Nitrinos.
 • کلاه ایمنی برای گربه ها ◄ کلاه ایمنی برای گربه ها
    نسخه های کوچکتر چاپ سه بعدی کلاه ایمنی موتورسیکلت طراحی شده برای گربه ها از گربه در طول سفرهای سرگرم کننده با دوچرخه محافظت می کند. سری کلاه ایمنی موتور سیکلت جالب که توسط رمی ویکارینی برای گربه خانگی اش ساخته شده است
 • هودی فاکس ◄ هودی فاکس
    هودی با الهام از حیوانات طراحی شده است تا به سرعت و به راحتی فرد را به یک روباه نارنجی زیبا تبدیل کند. هودی فاکس با گوش‌های ساخته شده از زنجبیل و لباس بافتنی نخی مشکی. لباس کازپلی آسان برای جشن هالووین و مهمانی های لباس!
 • لباسی از پشم سگ ◄ لباسی از پشم سگ
    Doume Jalat-Dehen از موهای سگ جوراب، کلاه و ژاکت گرم می سازد. خلاقیت های بافتنی در مجموعه ای از عکس های اروان فیچو به نمایش گذاشته شده است: صاحبان سگ با افتخار ژاکت های ساخته شده از موهای سگ خود را می پوشند.
 • لباس های سگی ◄ لباس های سگی
    ژاکت یقه اسکی راحت که برای سگ های کوچک طراحی شده است، حیوان خانگی را گرم نگه می دارد و لبخند را بر لبان شما می آورد. پلیور Silver Linings ساخته شده توسط Little Beast از نخ اکریلیک بسیار نرم. سگی با پلیور زیبا با طراحی آسمان آبی و ابرهای سفید به مردم یادآوری می‌کند که حتی در تاریک‌ترین زمان‌ها، همیشه روکش نقره‌ای وجود دارد.
 • قوری اردک ◄ قوری اردک
    قوری خلاقانه طراحی شده شبیه اردک روان زرد از سری بازی‌های ویدیویی Pokemon از Game Freak و Nintendo. قوری Psyduck دست ساز ژاپن توسط Ensky از چینی مرغوب.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29155    |     صفحه 1 از 2916
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مسائل مربوط به سلامتي ( ترجمه )


قسمت اول

علامت هاي خطر

متاسفانه سگتان مانند شما ميتواند بيمار شود ، و مشكلات جدي ديگر بايد توسط دامپزشك حل شود ، بعضي از مشكلات اندك مانند كك و كنه در خانه درمان مي شوند . اموختن تفسير علائم خطر و دانستن عملي كه بايد انجام دهيد ، مي تواند به شما در تصميم گيري براي بهترين راه كار مقابله با مشكلي كه سگتان در شرايط جوي موجود با ان مواجه ميشود ، كمك ميكند .
هميشه اسان نيست كه بيماري را در سگتان شناسايي كنيد ، پس شما به محدوده اي از علائم دقيق كه ممكن است مشكل پنهان را نشان دهد نياز داريد . اگر شما چيزي غير عادي مشاهده كرديد ، به كتاب ها و وب سايت ها استناد نكنيد . سريعا با دامپزشك خود تماس بگيريد .

مراقب چه چيزهايي باشيد

 • اسهال
 • اگر سگتان دچار يبوست دائم يا اسهال بيشتر از 48 ساعت شد ، به دامپزشكتان مراجعه كنيد و اگر ممكن است نمونه مدفوع تازه او را برداريد .
 • استفراغ مكرر، عق زدن ، عطسه يا سرفه
 • حالت تهوع مداوم يا احساس خفگي هنگامي كه به خوردن وابسته است . استفراغ مي تواند علامت الرژي در حال پيشرفت يا عفونت جدي ديگري به خصوص در سگ هاي سالخورده باشد . سرفه مجرايي نيز مي تواند بيماري جدي ديگري باشد .
 • اجتناب از خوردن براي 24 ساعت
 • براي دلايل متعدد الگوهاي متعدد خوردن بعضي اوقات نامرتب مي شود . اما اگر سگتان از خوردن غذا براي يك روز يا بيشتر از خوردن اجتناب كرد ، با دامپزشكتان مشورت كنيد .
 • تشنگي يا دفع ادرار بيش از حد
 • تشنگي بيش از حد غير معمول و تكرر ادرار نشانه بيماري است .
 • لثه قرمز يا متورم
 • لثه قرمز يا متورم ، معمولا وقتي با تنفس نا مرتب همراه شود ، نشانه بيماري لثه است . وقتي بيشتر شود ، سگ ها ممكن است دندانهايش را از دست بدهد ، غذا را از دهانش مي اندازد و به دليل مشكل در جويدن از ، از دست دادن وزن رنج ميبرد .
 • سختي در دفع ادرار
 • مراقب واغ واغ كردن در زمان ادرار ، پشت خميده يا خون در ادرار باشيد .
 • چشمان يا بيني نمناك
 • عطسه ، نفس نفس زدن ، چشمان يا بيني نمناك يا هر نوع علامت شبه انفولانزا ممكن است نشانه مشكلات تنفسي ، به عنوان مثال نفس نفس مي زند يا تنفس كوتاه .
 • پوست خارش دار يا پوسته پوسته شده
 • شرايط پوست يك شاخص كلي خوب براي تشخيص سلامت است . پوست بايد نرم و به رنگ صورتي يا تيره باشد . خارش مداوم و علائم التهاب پوست مي تواند يك واكنش الرژيك ، معمولا نيش كك را نشان دهد .
 • تغييرات زياد در وزن
 • اگر سگتان به طور پيشرونده در 2 تا 4هفته كاهش وزن داشت يا كاهش وزن ارام و يكنواخت را طي دوره طولاني تري نشان داد . افزايش وزن غير منتظره نيز مي تواند نشان دهنده يك مشكل باشد .
 • رخوت كلي ، خستگي ( فقط ناخوش به نظر مي رسد )
 • اگر به هر دليلي سگتان شخصيت عادي ، سلامت ، فعال خود را ندارد ، ارزش نگاه دقيقتر را دارد . مانند انسانها ، سگها مي توانند ناخوش به نظر برسند و حتي اگر هيچ نشانه ي واضحي براي تشخيص وجود ندارد ، اگر علائم باقي ماند مراجعه به دامپزشك فكر خوبي است .

علائم مختلف ديگر

شكم متورم ، تنفس بد بو ( معطر ) ، حساسيت زياد به نور يا صدا مستلزم مراجعه به دامپزشك است .
قسمت دوم

كرم ها
بيشتر توله سگ ها با كرم متولد مي شوند ، پس در اين موقعيت يكي از اولين كارهايي كه نياز داريد انجام دهيد اينست كه هم توله سگ ها و هم مادرشان را درمان كنيد . كرم هاي حلقوي و كرم هاي پهن ( تولد يافته از تخم كك ) رايج ترين گونه الودگي به حشرات است ، اما كرم هاي قلابدار نيز ممكن است پنهان باشند .
كرم هاي حلقوي ميتوانند به شكل اسپاگتي در استفراغ يا مدفوع شناسايي شوند . كرم هاي پهن شبيه به برنج هستند . شناسايي اخري دشوار است و احتمالا بيشتر انها را در قسمت تحتاني سگتان مي بينيد .

علائم هشدار

 • ضعف و بي حالي
 • اسهال يا استفراغ
 • كاهش وزن با وجود اشتهاي زياد
 • معده متورم و غير عادي
خوشبختانه ، كنترل و درمان الودگي به كرم ها اسان است تا وقتي كه زياد پيشروي نكرده باشد . اگر گمان كرديد كه سگتان به كرم الوده است ، با دامپزشكتان صحبت كنيد . در بعضي از شرايط ممكن است به شما توصيه شود كه نمونه ادرار و مدفوع سگتان را بگيريد ، دامپزشك زير ميكروسكوپ به دنبال كرم ها و تخم ها در نمونه ميگردد .

بيشتر دامپزشكان طبق روال توله سگ ها را در اولين ويزيت بررسي ميكنند و برنامه خوبي براي كرم ها پيشنهاد مي كند . وقتي كه براي اولين بار توله تان را به دامپزشكي برديد ، از او درخواست تنظيم رژيم غذايي براي كرم ها كنيد . وقتي كه سگتان بالغ شد ، انها بايد در هر معاينه ساليانه بررسي شوند و از دوره رژيم براي كرمهاي ان سال كه دامپزشكتان توصيه ميكند پيروي كنند . نوع درمان بستگي به نوع انگل دارد .

وقتي سگتان بيرون توالت ميرود فكر خوبي است كه مدفوع او را دور بريزيد . اين كار باعث جلوگيري از الودگي دوباره مي شود و باعث حفاظت از همبازي هاي او نيز مي شود . به علاوه بعضي از انواع كرم ها ( كرم هاي قلابدار ) مي تواند باعث بروز مشكلاتي براي انسان ها شود . اين غير معمول است ،‌ اما همچنان فكر خوبي است كه از سطح بالاي بهداشتي برخوردار باشيد .

مترجم : غزاله . م

قسمت سومريزش مو
ريزش مو ممكن است به دليل الرژي يا الودگي به انگل هاي خارجي و حتي تميز كردن بيش از حد توسط خود سگ رخ دهد . در نتيجه اين تنوع گوناگون در علت هاي ممكن ، اين است كه بهتر است هميشه اگر موهاي سگتان شروع به ريزش كرد با دامپزشكتان مشورت كنيد .
تشخيص به موقع فقط براي سگتان مهم نيست . بعضي انگل ها، الرژي ها و عفونت ها قابل سرايت به انسان ها هستند ، پس بسيارحياتي است كه به محض اطلاع از مشكل با متخصص مشورت داشته باشيد.

 • انگل هاي خارجي ، مانند كك ، شپش ها ، ساس و كنه ، مي تواند باعث پديدار شدن تكه هاي بي مو ، به ويژه در محلي كه سگتان خارانده است ، شود . بعضي از مشكلات احتمالي شبيه ريزش مو هستند ،‌پس به دقت به دنبال علائم الودگي باشيد و اگر شك داريد ، با دامپزشك خود تماس بگيريد .
 • دامنه عمل تميز كردن ،‌از تميز كردن بيهوده سگهاي فربه ، تا اراستن و ليس زدن معمولا در حيوانات مضطرب ديده مي شود . در برخي موارد ، اين تميز كردن خود مي تواند خيلي زياد شود . تميز كردن بيش از اندازه خود در سگ ها باعث مشكلات پوستي مانند Acral Lick Granuloma( یک حالت رایج است که در سگ های بزرگ و فعال دیده شده که سگ یک ناحیه که معمولا ساق دست است را به صورت افراطی لیس میزند ، تا زمانی که یک ضایعه ی زخمی برجسته ی سفت، شکل می گیرد.) يك ترفيع ، جراحت بي مو روي مچ دست يا ران پيدا مي شود . مشكل تميز كردن بيش از حد خود ريشه اضطرابي با درمان رسيدن به كاهش اضطزاب دارد . اگر اگاه شديد كه حيوانتان بيش از حد خودش را تميز مي كند ، براي مشورت و درمان به دامپزشك خود مراجعه كنيد .
مترجم : غزاله.م
منبع
سمت چهارمانگل

تميز كردن منظم اولين مرحله براي جلوگيري از انگل هاي خارجي و بيماري هاي پوستي است. اگر موهاي سگ شما بلند است ، هر روز با شانه دندانه دار كند به درون پوشش برويد تا اجسام خارجي را دور كنيد . شانه كردن را برس زدن قوي در يك جهت پوشش ادامه دهيد . اگر موهاي سگتان كوتاه است ، پوشش را با برسي زبر يا دستكش نظافت مالش دهيد . نظافت روزانه نه تنها به سگ شما كمك ميكند كه زيبا به نظر برسد و احساس خوبي داشته باشد ، بلكه شانس مطلوبي را براي شما فراهم ميكند كه هرگونه علامتي از انگل يا مشكلات پوستي ديگر را شناسايي كنيد .

كك

كك ها رايج ترين نوع انگل خارجي هستند . حيوان مورد حمله را " ميزبان " ميگويند در حاليكه انواع مختلف كك را بعد از ميزبان رايجشان نام گذاري مي كنند ، مثلا كك سگ ، كك گربه ، كك جوجه تيغي و كك خرگوش . اما بسيار عجيب است كه رايج ترين كك هم در گربه و هم در سگ پيدا شده كه كك گربه(Ctenocephalides felis) است . سگ ها بعضي اوقات مي توانند از خرگوش ها ، پرندگان و جوجه تيغي نيز كك بگيرند .

كك هاي بالغ از سگ شما تغذيه مي كنند و به قالي بر ميگردند تا تخم بگذارند ، قبل از اينكه پروسه دوباره تمام شود . كك هاي ماده ميتوانند حدود 40تخم در روز بگذارند ، كه سفيد ، بيضي شكل و حدود نيم ميليمتر هستند . هنگامي كه تخم گذاشت ، تخم ها سريعا از بدن حيوانتان به روي فرش ميان كفپوش يا ملافه ميافتند . سپس ، بين 1 تا 10 روز ( بسته به دما و رطوبت ؛ يك فشاي متعادل شرايط ايده ال را فراهم ميكند ) تخم ها به لارو تبديل مي شوند ، كه قبل از اينكه بالغ ديگري اماده پريدن روي سگ شما باشد تبديل به شفيره مي شوند. كك هاي بالغ از خون تغذيه مي كنند ، هنگامي كه گاز ميگيرد ، مقدار كمي از بزاق دهانش به داخل بدن نفوذ مي كند و ممكن است باعث پاسخ هاي الرژيك در سگ شما شود . در حقيقت ، حساسيت شديد به نيش كك زايج ترين مشكل از مشكلات پوستي است . اگر سگ شما به كك گزيدگي حساس است ، يك كك تنها مي تواند باعث ازردگي شديد شود .

چگونه تشخيص بدهيم كه سگمان كك دارد

كك ها به سختي پيدا مي شوند زيرا انها در پوست به سرعت حركت ميكنند . يك شانه با دندانه هاي ريز ميتواند به شما براي شناسايي بالغ هايي كه به سرعت حركت ميكنند مخصوصا در متولدين با موهاي كوتاه بسيار كمك كند . اما زماني كه شما نميتوانيد يك كك بالغ را شناسايي كنيد ،ممكن است " لكه "‌( مدفوع ) روي پوست مانند لك هاي سياه مايل به قرمز ديده شوند . مدفوع كك ميتواند از كثيفي معمولي توسط قرار دادن ان روي دستمال توالت نمدار متمايز شود : در حقيقت كثيفي بدون هيچ تغيير مي ماند ، دستمال كاغذي مدفوع كك را در بر ميگيرد و رنگ مايل به قرمزي را معلوم ميكند ، كه در حقيقت خون موجود در مدفوع است .

چگونه از كك ها خلاص شويم

بر خلاف باور عموم ، مواد طبيعي مانند مخمر ابجو ، سير ، ويتامين B ، اكاليپتوس ، روغن درخت چاي و پونه نميتوانند سگتان را در مقابل كك ها محافظت كنند . رنج گسترده ای از فراورده هاي مربوط به كك به شكل تلمبه ، اسپري ، قرص اصلاح ميكند درمان را وغيره .بعضي فقط از شيوه هاي دامپزشكياست و زماني ضروري است كه كك ها روي سگ شما به محصول عاد ي در حال مصرف مقاوم شده باشند . معمولا ، شما به تركيب كردن يك محصول كه كك هاي بالغ را ميكشد (adulticide) با يكي از محصولات كه از تبديل تخم ها و لاروها به كك بالغ جلوگيري ميكند احتياج داريد .

براي نتايج بهتر ، شما بايد هم سگتان را ئرمان كنيد و هم خانه تان را . مهم نيست كه خانه شما چقدر تميز است ، تخم هاي كك مي توانند براي مدت طولاني در فرش ، شكاف هاي ميان كفپوش و غيره . اگر با انها مرتبط نباشد ، نسل جديدي از كك هاي بالغ سريعا پرورش پيدا ميكنند . جاروي مكرر ، دور انداختن كيسه جارو برقي بعد از هر استفاده . اگر شما مشکل کک در حال پیشرفت را د ارید ، بررسی کنید که ایا می توانید یک قلاده کک در جاروی خود قرار دهید اما به یاد داشته باشید که برطبق راهنمای تولید کننده انرا تعویض کنید زیرا بعد از مدتی توانایی خود را از دست می دهد . تختخواب سگتان نیز باید مرتبا شسته شود .

کنه ها

کنه ها مکنده های خون هستند که زائده نزدیک دهانشان را زیر پوست سگ فرو می برند . کنه ها کوچک ( تقریبا به اندازه سر سوزن ) هستند ، 8 پا دارند و میتونند به رنگ های مشکی ، قهوه ای ، قرمز ،یا قهوه ای نپمایل به قرمز باشند . یکبار که خودشان را به سگتان بچسبانند ، می توانند به اندازه یک انگور شوند .

چگونه تشخیص دهیم که سگمان کنه دارد

کنه ها به قدری بزرگ هستند که قابل مشاهده اند ، معمولا هنگامی که خون میخورند شبیه زگیل های کوچک هستند . فقط پوست سگتان را قسمت کنید و با انگشتانتان در پوست بگردید .

چگونه از کنه ها خلاص شویم

کنه ها می توانند برداشته شوند اماباید مراقب باشید که زائده کنار دهانشان را در پوست جا نگذارند وگرنه سگتان واکنشی نامطبوع را تحمل میکند . از دامپزشکتان بخواهید که به شما نشان دهد چگونه انها را بر دارید ، یا از محصولات کک که علیه کنه ها هم عمل میکند استفاده کنید .

شپش ها

انواع مختلف شپش وجود دارد ، که توسط تماس مستقیم از حیوانی به حیوان دیگر منتقل می شود . شپش های خون اشام ، همانطور که از نام انها مشخص است ، از خون تغذیه میکنند ، در حالیکه انواع دیگر پوست را می جوند . شپش ها کوچک ، تیره و شفاف هستند ، روی ساقه مو تخم ( نیت nit ) میگذارند . غالب ائقات اینها روی پوست های تیره به خوبی جلوه میکنند .

چگونه تشخیص دهیم سگمان شپش دارد

رایج ترین نشانه هجوم شپش ها ، موهای ژولیده و خشک است . ممکن است ریزش مو رخ دهد و سگ ممکن است خارش داشته باشد که گاهی اوقات بسیار شدید است . هجوم بسیار زیاد شپش های خون اشام مخصوصا در توله سگ ها ممکن است اتفاق افتد . به معمولا شما می توانید بگویید که شپش ها با چشم غیر مصلح دیده می شوند و با تخم هایی که از شپش معمولی نمایان تر است ، اما معمولا هر دو دیده می شوند .

چگونه از شپش ها خلاص شویم

برای جلوگیری از سرایت ، سگی را که می دانید شپش دارد ملاقات نکنید ، سگتان را مرتبا بررسی کنید ، اگر چیز مشکوکی دیدید به دامپزشک مراجعه کنید .

کرم ریز

این انگل ها در لایه های گوش با سوراخ کردن پوست تغذیه می کنند . تراوش خونابه از زخم ها باعث به وجود امدن ویژگی رسوب قهوه ای رنگ در مجرای گوش می شود . در حالت مفرط ، پرده گوش ممکن است سوراخ شود اسیب دائمی گوش میانی میتواند حاصل علائم مانند نبود تعادل و تشنج باشد .

چگونه تشخیص دهیم سگمتن کرم ریز دارد

سگ هایی که گوشهایشان را می خارانند یا می سایند ممکن است کرم گوش داشته باشند . مرتبا گوش ها را توسط پنبه ای لایه ای بر ته انگشتان به ارامی تمیز کنید ( هرگز از گوش پاکن استفاده نکنید زیرا گوش سگتان بسیار ظریف است و باید از پنبه استفاده کرد ) . خیلی مراقب باشید زیرا صدمه رساندن به پرده گوش بسیار اسان است و اگر کاملا مطمئن نیستید ، از دامپزشکتان بخواهید که به شما نسان دهد چگونه این کار را بدو خطر انجام دهید . اگر ترشح قهوه ای دیدید ، حیوانتان به احتمال زیاد کرم گوش دارد .


قسمت پنجمخواباندن سگ

اين فكر كه هيچكس نمي خواهد به زندگي پايان دهد اندوه اور است ، اما خواباندن سگ چيزي است كه همه ما زماني كه با بدتر شدن كيفيت زندگي يا سخت تر شدن ان يا رفتار هاي خطرناك مواجه مي شويم ، به ان فكر مي كنيم .


تصميم به اينكه سگي را بخوابانيم هميشه دشوار و خیلی شخصی است . مگر اينكه مورد اورژانسي جدي مانند صدمه يا بيماري ناعلاج ، وجود داشته باشد ،‌احتمالا شما زمان براي بررسي انتخاب ها و صحبت با خانواده و دوستان را خواهيد داشت . در اخر تصميم نهايي را خودتان ميگيريد ، اما سعي كنيد كه تصميمتان بر اساس تصميمي باشد كه براي حيوان شما مفيد است .

اگر بدترین کار ممکن(خواباندن)، ضروری و لازم شد ، پروسه بسیار سریع است و مهم تر از آن ، کاملا بدون درد می باشد. دامپزشك شما مقدار بيش از حد لازم داروي بيهوشي اماده مي كند و سگتان سريعا به خواب عميق و دائمي بدون درد يا اضطرابي فرو مي رود .

كاملا عادي است كه شما غمگين باشيد . حتي ممكن است شما به چند روز مرخصي از محل كار خود احتياج داشته باشيد . غمگين بودن واكنش عادي و سالم به از دست دادن عضوي از خانواده ( كه حقيقتا سگ هايمان هستند ) است . و فراموش نكنيد كه خواباندن يك حيوان اخرين لطف شما است ، به سگتان اجازه می دهید به ارامي و باوقار بمیرد .

اگر غمتان انقدر زياد است كه نميتوانيد انرا تحمل كنيد ، با The Blue Cross كه در جهت انجمن همراهی با مطالعات حیوانی براي ايجاد خدمات ويژه " دوستانه تر رفتار کردن " تشكيل شده است تماس بگيريد .

مترجم : غزاله . م
قسمت ششم

تندرستی A-Z

تا زمانی که شما یک متخصص اموزش دیده نباشید ، زبانی که برای توصیف سلامتی سگتان استفاده می شود گیج کننده است . دایره المعارف ساده سلامتی ما گزیده ای از اصطلاحات رایج را به زبان ساده ترجمه می کند که به شما کمک کند تا دقیقا متوجه شوید که دامپزشکتان به شما چه چیزی را بیان می کند .

دمل :

اماس عفونی ، که معمولا روی دم ، سر یا پشت سر دیده می شود . معمولا توسط گزیدگی تیجاد می شود . جیوانات مبتلا احساس ناخوشی می کنند ، ممکن است از غذا فرار کنند یا دمای بالا داشته باشند ، پس رسیدگی دامپزشک نیاز است . دمل ممکن است سر باز کند و چرک بیرون بیتید .

Acral Lick Granuloma


زخم بی مو که معمولا روی مچ یا ران پای سگ دیده می شود . به دلیل لیس زدن بیش از اندازه که گاهی به دلیل خستگی ، واکنش الرژیک و یا درد مفصل ناشی می شود .

Adenovirus


نامی پیشنهادی برای تورم کبدی سگ ، بیماری ویروسی که می تواند کبد ، کلیه و سلولهای عروق خونی تاثیر گذارد ، موجب تب بابلا ، تشنگی ، از دست دادن اشتها ، درد شکم ، اسیب کبد و خونریزی می شود .

حساسیت ها

در سگ ها ، به نوعی وابسته به غذا و انگل ها مانند کک ها است . علائم شامل : پوست خارش دار ، عود عفونت گوش ، خاراندن ، ریزش مو ، نقطه ای روشن ، خراش پوست ، اسهال و استفراغ که معمولا در طول 12 هفته امتحان رژیم رفع کردن زیر نظر دامپزشک تشخیص داده شود .

ریزش مو


ریزش مو بنا به هر دلیلی . یکی از رایج ترین دلایل ریزش مو در سگ ها حساسیت به گاز گرفتن کک ها است .

قطع عضوی از بدن


معمولا زمانی لازم است که فلج یا صدمه جدی وارد شده باشد . بیشتر سگ ها سریعا بعد از عمل به هوش می ایند و خیلی ها اگر فقط یک عضو قطع شده باشد ، دوباره می اموزند که راه بروند .

کم خونی


کم خونی زمانی رخ می دهد که مقدار سلول های قرمز خون یا مقدار هموگلوبین در سلولها در دستگاه گردش خون کاهش یابد . کم خونی در سگ ها علل زیادی دارد شامل از دست دادن خون به دلیل خونریزی ، وجود انگل های خونی یا ویروس ها .

پادتن ها


قسمتی از سیستم طبیعی دفاع بدن ، برای نبرد با عفونت ها و حمله به اجسامی که به عنوان غریبه در بدن شناخته می شوند مانند ویروس ها و باکتری ها ساخته شده است ،. هنگام لزوم پادتن ها می توانند به طور غیر مقتضی توسط بدن تولید شوند ، مثلا برای واکنش به پروتئین های موجود در غذا که باعث الرژی می شوند .

انتی اکسیدان ها


معنی تحت اللفظی ان "بر ضد اکسیدان ها " است ، انتی اکسیدان ها سیستم ایمنی سگتان را قوی می کند ، ریشه های ازاد را تخریب می کند و سلول های بدن را متعادل نگه می دارد . مثال خوب ویتامین E است .

ورم مفاصل


تورم مفاصل ، معمولا در سگ های ÷یرتر رخ می دهد . سگ های مبتلا ممکن است بعد از دراز کشیدن برای مدتی به سختی بایستند . به داکپزسکتان بگویید کسی که ممکن است درد او را کمی کمتر کند یا/و رژیم غذایی زا پیشنهاد کند که ÷یشرفت این شرایط را به تاخیر بیاندازد .

Atopy ( صغر )

حساسیت شدید به مواد الرژی زای محیطی ، دلیل رایج پاک کردن صورت یا لیسیدن پنجه در سگ ها است .

تقویت کننده

بعد از واکسیناسیون ، یک سال بعد از زدن اولین واکسن به سگ داده می شود و سپس در فاصله های سالیانه یا با توصیه دامپزشک.

Calculus
نام دیگر باره دندان است ، که پلاک روی دندان که تبدبل به مواد معدنی شده است و رسوب قهوه ای رنگ سختی تولید می کند . با دامپزشکتان برای توصیه های سلامت دندانپزشکی مشورت کنید .

هاری سگ


یک بیماری ویروسی است که به نوعی باعث تب ، استفراغ ، ترشح بینی و چشم می شود . در بیشتر موارد باعث عوارض تنفسی و عصب شناختی و مرگ می شود .

ورم روده در سگ


یک ورم روده ای است ، معمولا باعث اسهال خونی و استفراغ می شود . شاید دلیل ان یک باکتری یا عفونت ویروسی باشد یا توسط یک شئ خارجی که در روده گیر کرده .

لپتوسپيروز در سگ ها


بیماری تهدیدامیز باکتریایی که کلیه و کبد را تحت تاثیر قرار می دهد که باعث بی اشتهایی ، استفراغ ، تب ، اسهال خونی ، یرقان ، درد شکم و مفصل ، افزایش تشنگی و ادرار و افسردگی می شود .

Parvovirus(CPV)

بیماری ویروسی بسیار مسری که با علائم بی اشتهایی ، بی حالی ، استفراغ ، اسهال خونی و کم شدن اب بدن توصیف می شود . اگر درمان نشود کشنده است .

یبوست

تاخیر غیر عادی یا دفع کم مدفدع ( معمولا خشک و سخت ) . معمولا به دلیل خوردن استخوان یا مواد غیر قابل هضم دیگر به وجود می اید ، اما می تواند علامت بیماریی پنهان باشد ، بخصوص اگر همراه با اسهال متناوب باشد .

مدفوع خواری

خوردن مدفوع ، یک رفتار رایج بین سگ ها است .

کراتینین (Creatinine )

ماده ای که توسط متابولیسم بدن ساخته می شود که به طور عادی توسط کلیه از بدن دفع می شود . اگر کلیه ها اسیب دیده باشند بدن کراتینین را دفع نمی کند و میزان ان در خون بالا می رود . میزان کراتینین در خون معمولا برای تشخیص و نظارت بر بیماری های کلیه استفاده می شود .

کم شدن اب بدن

موقعیت مهم و حیاتی است که بدن سگ دچار کمبود حجم اب برای اعمال عادی می شود . مانند انسانن ها ، کم شدن اب بدن دلایل مختلفی دارد که شامل استفراغ زیاد ، اسهال یا خونریزی شدید می شود ، کم بود اب می تواند کشنده باشد اگر مایعات سریعا جایگزین نشوند . پیدا کردن علت اصلی این وضعیت بسیار مهم است.

التهاب پوست

التهاب پوست ، به دلایل مختلف رخ می دهد ، مانند حساسیت غذایی یا هجوم انگل ها .

اسهال

ممکن است به دلیل تغییر ناگهانی رژیم غذایی ، انگل داخلی ( کرم ها ) ، فرو دادن جسم خارجی ، یا بیماری های جدی دیگر اتفاق بیافتد . اگر اسهال بیشتر از 24 ساعت ادامه پیدا کرد با دامپزشک خود مشورت کنید .

تسلط

شرح پرخاشگری ( این اصطلاح برای توصیف رفتار تهدید امیز استفاده می شود ) ، خیرگی ، عقب ایستادن ، غر غر کردن ، دندان قروچه ، گاز گرفتن ناگهانی ، وقتی که با سلسله مراتب پرخاشگری همراه می شود . با مشاور تربیت حیوانات مشورت کنید .

مسمومیت حاملگی

تب شیر نیز نامیده می شود . کمبود کلسیم در طول بارداری یا 3 هفته اول زایمان است . معمولا با تکان ناگهانی ، نا ارامی ، بی قراری و خشک شدن ، راه رفتن دردناک مشخص می شود . وضعیت تهدیدکننده زندگی است .

بیماری صرع

اختلال عصب شناختی که با علائم تشنج ناگهانی ، از دست دادن هشیاری و حرکات متشنج و ناهماهنگ عضلات مشخص می شود . معمولا به نام " بیماری افتادن " ذکر می شود زیرا حیوانات ناگهان به زمین میافتند . حمله های ناگهانی خودشان تهدید برای زندگی نیستند مگر اینکه به حالت بیماری صرع (Epilepticus یا حمله بزرگ صرع ) پیشرفت کند ، موقعیتی که حمله صرع برای مدت بیشتر از 10 دقیقه ادامه پیدا کند که در این وضعیت رسیدگی پزشک باید فورا فراهم شود .

مرگ اسان

معمولا به علت بالا رفتن سن یا بیماری جدی ؛ وقتی کیفیت زندگی سگتان به طور محسوس بدتر می شود. دامپزشک مقدار بیش از اندازه داروی بیهوشی را ادامه می کند و سگتان به سرعت به خوابی عمیق و ابدی بدون هیچ درد و اندوهی فرو می رود.

کک ها

رایج ترین انگل های خارجی که روی بدن سگتان پیدا می شوند . کک ها قهوه ای تیره ، اندازه نوک سوزن و باعث می شود سگ بدن خود را بخاراند ، تکان ناگهانی دهد و دیوانه وار لیس بزند . مدفوع کک شبیه به خاک زغال در پوست سگ شما است . بعضی سگ ها به گاز گرفتن کک ها حساسیت نشان می دهند و بیشتر به بزاق دهان کک . کنترل کک ها باید روی سگ و در محیط اجرا شود . برای کنترل صحیح کک ها با دامپزشک خود مشورت کنید . هم از محصولات موضعی برای کشتن کک های بالغ و هم از بازدارنده گسترش حشرات برای جلوگیری از پیشرفت تخم ها به کک بالغ استفاده کنید .

ریشه های ازاد

در طول متابولیسم طبیعی بدن مواد انفعالی تولید می شوند اما با پیری و استرس رها می شوند که به دنبال مولکول های سالم برای اسیب رساندن یا تخریب می گردد . توسط انتی اکسیدان ها در بدن کوچک می شوند .

انقباض شکمی (GDV)

همچنین به نفخ شکمی نیز اشاره دارد . وضعیت جدی و تهدید امیز برای زندگی موقعیتی که شکم سگ نفخ می کند و با هوا پر می شود و معمولا با استفراغ و تنفس تند و سطحی همراه است . دلیل نفخ شکم جدا شدن از منبع خون است . دلیل واقعی هنوز پیدا نشده است اما ممکن است مربوط به خوردن مقدار زیادی غذا همراه با هوا یا تولید مقدار زیاد گاز معده باشد . گونه های بزرگ معمولا مستعد تر هستند .

Geriatric

برای توصیف حیوانات پیرتر ، بالای 7 سال ( 5 سال برای بعضی از گونه های بزرگ تر و خیلی بزرگ ) استفاده می شود .

مترجم : غزاله . م

ادامه دارد ...

تنفس بد بو

تنفس بد بو معمولا به دلیل غذای فاسد و باکتری های بین دندان ها ایجاد می شود . برای توصیه های مربوط به سلامتی دندان با دامپزشک خود مشورت کنید .

بیماری قلبی

در سگ ها هم به اندازه انسان ها رایج است . ممکن است مادر زادی یا اکتسابی باشد . به دنبال فقدان انرژی ، عدم نیاز به جابجا شدن ، سرفه و تنفس دشوار باشد . سریعا با دامپزشک خود تماس بگیرید .

کرم قلب

Dirofilaria immitis ، کرم هایی که در قلب سگ زندگی می کنند و از خون او تغذیه می کنند . از راه پشه ها به عنوان میزبان حامل منتقل می شوند . الودگی شدید به حشرات می تواند باعث مرگ ناگهانی شوند به طوری که کرم های قلب می توانند قلب را مسدود کنند و عروق خونی دچار فشار خون بالا می شوند و باعث سکته قلبی کمی شود . همراه با سرفه کاهش وزن و بی حسی عمومی است . جلوگیری و درمان کاملا امکان پذیر است .

گرمازدگی

گرمازدگی شدید ، غش کردن می شود .

بی قوارگی ران

بیماری مفصل ران ، جایی که بخشی از مفصل ران به شکل نابهنجار در امده است ، پس گرهک به شکل نا مناسبی در مفصل قرار میگیرد .که در حالت یک در در حال نوسان و یا یورتمه دویدن مشخص می شود . بسیاری از سگ ها با بی قوارگی مفصل نایافته مانده اند و همچنان قادر به انجام کارها معمول هستند . بی قوارگی مفصل به طور اتفاقی زمانی پیدا می شود که به دلیلی دیگر عکسبرداری با اشعه ایکس انجام می شود . ذامپزشکتان ممکن است ضد التهاب و داروی درد ان را درمان کند .گونه های بزرگتر برای این وضعیت مستعد تر هستند .

کرم قلاب دار

کرم های روده ای که خودشان را به دیواره روده کوچک جایی که از خون تغذیه می کنند قلاب می کنند . همراه با کم خونی ، کاهش وزن ( یا افزایش وزن کم در توله سگ ها ) ، بی حسی و اسهال . می تواند از سگ به انسان منتقل شود . جلوگیری و درمان به طور گسترده ای امکان پذیر است .

حساسیت شدید

واکنش اضافی بدن در پاسخ به چیزی طبیعتا بی ضرر در حیوانات دیگر از همان نوع و گونه ، معمولا الرژی زا است .


کم شدن قند خون (Hypoglycema)

کم بودن میزان گلوکز و پایین بودن سطح قند خون .


کاهش درجه حرارت بدن (Hypothermia)

حالت کاهش شدید درجه حرارت بدن

تورم کبد عفونی در سگ ها

بیماری ویروسی ( ویروس غده ای ) ، همراه با تب ، بی حالی ، استفراغ ، افسردگی و بی اشتهایی . در بیشتر موارد سگ ممکن است نرمی شکم ، افزایش تشنگی و ادرار ، سرفه واسهال خونی نشان دهد . اگر درمان نشود می تواند کشنده باشد .

ناتوانی

جایی که ، به هر دلیلی ، یک حیوان ممکن است برای تحمل یک شئ مخصوص (معمولا ماده غذایی ) ناتوان باشد زیرا سیستم فردی خودش نمی تواند به ان رسیدگی کند ؛ این یک واکنش مضر است با دستگاه ایمنی سر و کار ندارد . علائم معمول ناتوانی شامل سوء هاضمه و مشکلات پوستی است . حساسیت غذایی با ناتوانی متفاوت است زیرا انها یا دستگاه ایمنی سر و کار دارند .

سرفه مجرایی

بیماری رایج اما خطرناک که به وسیله ویروس Parainfluenzaیا باکتری Bordetellaبه وجود می اید . این بیماری باعث سرفه های خشک می شود به شدت مسری و قابل درمان است .

شپش ها

انگل های کوچک که با چشم انسان قابل مشاهده هستند . علائم الودگی مشابه دیگر افت هاست : گاز های گزنده و جویدن پوست . برخلاف کک ها ، شپش ها قابل انتقال به انسان ها و یا گونه های دیگر نیستند . اگر این علائم از بین نرفتند به دامپزشک مراجعه کنید .

بیماریLyme

بیماریی که توسط باکتری مارپیچ شکلی از طریق گاز الوده کنه منتقل می شود . نسبتا در انگلستان رایج است .

کچلی

خارش پوشش و پوست که توسط کرم پنیر یک انگل میکروسکوپی به وجود امده است . ممکن است کچلی قرمز رنگ ، تا شوره سر و خارش نیز پیشرفت کند . اخرین مرحله درمان شامل تزریقات هفتگی می باشد برای تشکیل دو متغیر و شست و شو دادن با داروی حشره کش است ( منظور از داروی حشره کش داروی تجویزی پزشک است ) .

ورم سینه

ورم نوک سینه معمولا به دلیل شیر دادن به نوزاد تازه متولده است .

متابولیسم

مجموعه فرایندهای فیزیکی و شیمیایی اساسی بدن که بدن را سلامت و در حال فعالیت نگه می دارند .

ورم رحم

التهاب رحم همراه با درد که باعث تب ، ترشحات واژینال ، از دست دادن اشتها ، بی حالی در نهایت تهدیدی برای زندگی است .

کرم پنیر

انگل های کوچک ، که با چشم انسان دیده نمی شوند . علائم الودگی مشابه الودگی به دیگر افت ها است : گاز های گزنده و جویدن پوست . اگر این علائم از بین نرفتند به دامپزشک مراجعه کنید .

عقیم کردن

عقیم کردن نر ها شامل برداشتن بیضه ها است . عمل ساده ، بدون درد و بی خطر است و معمولا نتیجه ان سگی ارام تر و خونگرم تر ، در سال های اینده به برخی از بیماری ها مانند سرطان کمتر اسیب پذیر است . با اینکه مخصوص نر هاست ، ولی این اصطلاح برای ماده ها نیز به نام " نازاسازی " استفاده می شود .

چاقی

تقریبا یک سگ از 4 سگ در انگلستان فربه و سنگین وزن هستند . غذا دهی بیش از حد و کمبود ورزش دلایل اصلی ان هستند . افزایش تحرک ، دادن سهم کنترل شده ای از وعده های غذایی و متوقف کردن غذاهای تشویقی به بیشتر سگ ها در کاهش وزن کمک می کند . یک رژیم سبک نیز نی تواند باعث تفاوت شود . کاهش وزن باید تدریجی باشد و سگ های سنگین وزن از برنامه رژیمی دامپزشک استفاده خواهند کرد .

اماس کانال شنوایی گوش (Otitis Externa)

نام علمی برای اماس گوش ، که با درد و ناراحتی مشخص می شود و به شکل زود رنجی اشکار می شود . علائم شامل خاراندن گوش ، تکان دادن سر و بوی نامطبوع می شود . علت های زیادی وجود دارد ، از کرم پنیر گرفته تا حساسیت ها .

ویروسParainfluenza

یکی از علت های سرفه های مجرایی است ، این ویروس به شدت مسری ایت و به دستگاه تنفسی حمله می کند .

انگل

جانوری که معمولا به خرج و پشتیبانی جانور میزبان زندگی می کند ، برای مثال کک یا کرم معده .

پلاک

ماده ای لطیف روی سطح دندان تجمع میکند . پلاک ها عمدتا از باکتری ها تشکیل شدند و می توانند باعث مشکلات لثه دندان شود . پلاک ها می توانند از دندان سگ توسط مسواک ، تهیه اسباب بازی هایی که قابل جویدن باشند و با دادن مقداری غذای خشک و غذهای دندانسازی پاک شوند . با دامپزشک خود برای توصیه های دندانپزشکی مشورت کنید .

پلیپ

رشد یا توده برامده از یک غشای مخاطی است ، هر جایی که غشای مخاطی وجود دارد می تواند رخ دهد : در بینی ، گوش ها ، ریه ها ، قلب ، شکم ، روده ، مثانه ، رحم و دهانه رحم .

بیماری هاری

توسط ویروسی در بزاق دهان حیوانات الوده به ایجاد می شود و به وسیله گاز گرفتن یا توسط الودگی زخم باز به حیوانات یا انسان ها منتقل می شود . غیر قابل درمان است ، هاری موجب مرگ دردناک می شود . اگر سگتان توسط حیوان وحشی گاز گرفته شد یا مورد حمله قرار گرفت و اثار گاز گرفتگی یا خراش با علت ناشناس داشت ، با دامپزشکتان برای گزارش حادثه تماس بگیرید .

کرم های گرد

به نام اسکاریس نیز شناخته شده است ، کرم های گرد در روده سگ زندگی می کنند و live offغذاهای ناقص هضم شده . اصطلاح عمومی "کرم ها " معمولا برای توصیف کرم های گرد استفاده می شود ؛ رایج ترین در بین کرم های سگ است . الودگی به کرم شدید ، اگر درمان نشود می تواند باعث انسداد روده حتی مرگ در توله ها شود .

حمله عصبی

با ترس اشتباه نشود ، حمله عصبی وضعیت روانی جدی است که با نفس نفس زدن ، تنفس تند یا سطحی ، ناتوانی در ایستادن ، مردمک های گشاد ، گوش ها و پنجه های سرد ، رنگ پریدگی و در نهایت غش کردن مشخص می شود . سریعا با دامپزشک خود تماس بگیرید .

عقیم کردن

عملی برای برداشتن رحم و تخمدان سگ ماده است . عقیم کردن اسان ، بدون درد و بی خطر است .

کرم کدو

انگل روده ای که از غذاهای نیمه هضم شده در شکم تغذیه می کند . توسط میزبان میانجی ، کک ، جوندگان کوچک ،یا پرندگان پراکنده می شود . الودگی زیاد می تواند باعث کاهش وزن و شرایط وخیم ، هضم نادرست ، سوزش مقعد شود . Wormسگتان را و او را از کک دور نگه دارید .

ترس از رعد و برق

ترس اغراق امیز و غیر منطقی از هوای توفانی مانند صداهای بلند دیگر ، مثل اتش بازی یا شلیک گلوله . در همه سگ ها بسیار رایج است .

کنه

کنه خون مکنده های چسبنده هستند که سرهایشان را در پوشت سگ فرو می برند . معمولا در جلوی سگ یافت می شوند . انها شبیه به زگیل های کوچک هستند . فکر خوبی است که سگتان را بعد از بازی در بیرون از منزل برای وجود کنه معاینه کنید . بهتر است از دامپزشکتان بخواهید به شما نشان دهد که چگونه انها را بی خطر از بدن سگتان جدا کنید .

کرم های شلاقی

کرم هایی که در روده بزرگ زندگی می کنند و از جریان خون تغذیه می کنند . عموما به کم خونی ، کاهش وزن ، کم شدن اب بدن ، بی حسی و اسهال وابسته است .

مترجم : غزاله . م

__________________
محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

سلامت

اشتهایی

توله

حرکت

علائم

ایا

كنه

مناسب

لیسیدن

قلابدار

دلايل

ویروس

رفتن

آثار

غذای

افتادن

موی

درمورد

قرمز

شپش

آب

مربوط

مضر

اشتهای

ضعف

بخوابانیم

اشتها

تورم

داده

تقویت

نفخ

تهوع

ترجمه

سگهای

نجس

حشرات

حالي

پير

امدن

چیز

مهبل

ريزش

شديد

اسحال

گوش

شپرد

پایین

هــــا

باعث

خواباندن

متن

قلب

توست

غذا

یبوست

کنه

شلاقی

محلول

کشتن

جلوگیری

دیده

رحم

مگس

داروي

سریع

رفع

درمان

وجود

مداوای

مداوم

مدفوع

بدن

داروهای

نمونه

ژرمن

غدد

آموزشی

چسبنده

کشیدن

ریزش

حاملگی

تشنگي

زیادی

انداختن

قرص

خواب

اطلاعات

بيهوشي

باد

نيش

تیره

اصلی

تميز

نوزاد

هاسکی

پهن

مثانه

مقعد

حالت

عوارض

اب

دارویی

دامپزشكي

گربه

pdf

نحوه

داخل

سخت

روي

خونی

چاره

مدت

سارس

بیماریی

نخوردن

خوب

ریزی

مواد

نوک

لكه

بالغ

قهوه

سفت

تمام

ن

بيني

ناگهانی

مکرر

مقابله

مورد

مشکل

بالا

مختلف

روشهاي

لپتوسپیروز

خوردن

طرز

کیفیت

درد

لکه

کچلی

تنفسی

دامپزشکی

عامل

نگهداري

دندان

روده

تب

پاک

سگم

رنگ

تكرر

علتهای

ترین

زیاد

بو

معنی

خطر

جلوگيري

لازم

يبوست

یماری

Default

دهان

مشکلات

شو

شرکت

برخوردار

چیزی

تشخیص

خارش

میزند

شویم

ي

الودگی

حاصل

یورکشایر

نشانه

توصیه

جدا

دهیم

درسگ

ناتوانی

وقتی

گرفت

روشهای

اشتهايي

وحشی

انگل

خواری

دور

انگلیسی

بیش

وست

کش

ضرر

ماده

س

زخم

گونه

پوست

بـه

بدهیم

شکل

اسهال

کک

عكس

دلیل

ایجاد

کمک

روش

خشک

حسی

چگونگی

علت

شیراز

سرفه

چاق

پیر

ناشی

درماني

راه

شدید

کوچک

تند

واکسن

پاکسازی

شیبه

معمول

خستگی

دلایل

سياه

است

بيماري

بیمار

خانگی

پای

مراحل

سگ

تخم

دفع

سگهاي

بـا

بوی

بیماریهای

طریقه

بزرگ

سیاه

خونى

زمين

عطسه

حالی

داروی

كرم

tabid

سلامتی

توسط

سگمان

میکند

مانند

هاى

کشنده

مشكل

شیر

کرم

کنم

انقباض

مدام

داخلی

کار

لیس

سوزن

ادرار

دم

حال

نگهداری

مالتیز

مریضی

پارس

گاز

دليل

ترشح

دارو

کودک

سگی

مـو

موقع

اندازه

حشره

بعداز

آموزش

سگها

درمانی

تجویز

میشود

نفس

علم

بینی

پنیر

دام

غذاهای

بیماری

انسان

بزاق

شکم

دامپزشك

دوره

چشم

ناقص

كاهش

داشته

خون

بیهوشی

عکس

وزن

ورم

علل

یکــــــ

خونگی

استفراغ

بدون

هزینه

علایم

چیست

خوني

زياد

گرفته

آشام

باشد

ریز

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook